(ümberehitatud?) IÞ Jup pakkumisel?
#1

http://www.osta.ee/2965395 - minu jaoks kummaline kooslus.

Kaks eraldi sadulat, mustataustaline spido jms viitaks nagu varajasele Jupiterile (või isegi üleminekukumudelile IÞ-58), kuid... ilusa "mängu" rikub ära tavaline plasttuli tilktule asemel ning modernne paagikork.

Kas keegi "jupiteroloog" suudab ehk paari üldplaani-pildi põhjal tuvastada, millega on tegu ning kas ja millisel määral on seda ümber ehitatud?

(Ahjah, aadress vast ise viitab, et isend on saadaval ja mina küll loodan, et see leiab hoolitseva uue peremehe...)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Tegemist on tõepoolest varajase Jupiteriga (küljekarbid, tagumine porilaud, istmed).
Vahetatud tagatule saab enamasti identifitseerida selle järgi, et enamasti ei ole neil all kummitalda. Originaalsel kandilisel tulel käib alla üsna paks kummitald. Selle pildi kohta ütleks, et seda vist ei ole. Paagikork on üldiselt väga lihtsalt vahetatav ja siinkohal on seda ka tehtud. Kindlasti on vahetatud ka summutid, juba neid kattev pruun kruntvärv reedab.
Laterna originaalsuses võib kahelda.
Paagil olev ilutriip on kuidagi harjumatus kohas.
Kahjuks ei võimalda fotode kasin kvaliteet ja väike arv täpsemat diagnoosi panna. Raami number aitaks samuti palju.
Vasta
#3

Ka paak on minu arust vahetuses: varajasel Jupiteril oli samasugune paak, nagu IZ-56'l. Selle masina paak viitab pigem Planeta ja Jupiter-2 poole.

Ma ei ole küll kindel, aga väga väga varastel Jupiteridel peaks ka esimene porilaud rattaga kaasas käima, nagu tegi ta seda varastel IZ-56'tel. Kahel isendil olen ma niisugust porilauda ka näinud.
Vasta
#4

Selliseid rattaid on tehtud nõukogude liidus väga palju ja ühtset loogikat ei saagi olla,sest võeti riiulilt laost,mis parasjagu oli.Olen näinud selliseid tsikleid päris mitmeid.
Kõige huvitavam variant on muidugi IZ- 49 üleminekuvariant,kui seda kohtate,siis paluksin võtta istet ja imestada.

:I M Back
Vasta
#5

Mul naabrimehel vist oli kunagi nn. ülemineku 49, korviga. See oli umbes 30 aastat tagasi ja mäletan seda, et tagumine iste oli pehme, umbes nagu sellel Jupiterilgi. Võib-olla oli endal aretatud, võib-olla tehesetoodang. Käigukang oli paagi küljes, tuletorud pikad ja sumpsid lühikesed. Tagumine porikas oli "külgedega", see vist oli endal leiutatud, et külkasse pori ei loobiks.
Vasta
#6

Tagumine pokikas oligi hingede peal ja külje plekkidega originaalis.

:I M Back
Vasta
#7

Selle jupiteri kohta veel niipalju , et paak vale jah . Tuttaval on ka selline IZ 58 . Ainult väga närakas võrreldes sellega.

Igasugune vanatehnika on teretulnud.
Vasta
#8

Olen omanud ka IZ-49, millel olid porilauad (mõlemad) allapoole ulatuvate külgedega ja ei paistnud, et see oleks "külasepa" töö olnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne