Vanatehnika Lustisõit 2008
#41

Augustikuu kolmas teisipäev on 19.08.2008. Seekord oleme palunud omale giidi ekskursiooniks Padise kloostrisse. Kuna Padise klooster on meie kogunemiskohast Nõmme turu parklas 41 km kaugusel, siis ringsõitu Tallinna linnas ei ole võimalik teha.

Seekord ei ole võimalik päris tasuta üritust pakkuda. Giidi tasuks on 25 krooni täiskasvanult ja 15 krooni õpilaselt, koolieelikud tasuta.

Kohtumiseni 19.08.2008 kell 19.00 Tallinnas, Nõmme turu parklas.

Indrek
Vasta
#42

Kuigi küsimus saabus minu privaatpostkasti, otsustasin selle vastata foorumis. Arusaamatuste vältimiseks ma siiski ei avalda küsija nime.

[]
Tere.

Väike täpsustav küsimus Lustisõidu korraldajatele.

Kas Lustisõidu avatud lähenemine on endine? Asjasthuvitatuid ära ei aeta?

Kuna meil peres veel uunikumi staatust omavat autot pole, siis ei saa me osaleda täisväärtusliku Vanatehnika Lustisõidu liikmena. Kuid oleks soov selle seltskonnaga kaasa liikuda ja tutvuda ühteaegu nii huvitavate inimestega kui senikäimata kohtadega organiseeritud viisil.

Kuidas korraldajad sellistesse kiibitsejatesse suhtuvad?
[/quote]

Igaühel on oma veidrused - minul on selleks vanasõidukid. Seetõttu olen samal lainepikkusel teiste samasuguse veidrusega inimestega. Minu eriline austus kuulub inimestele, kes ei põlga ka ise käsi määrida ning ka midagi ise ära teevad. Just selliste inimeste vaba aja sisustamiseks olengi ma valmis investeerima sellesse üritusse - oma aega, raha, oskusi, sidemeid. Ja olles pereinimene püüan seejuures mõelda ka sellele, et mõnikord saaks abikaasa ja lapsed kaasa võtta. Kindlasti on ka huvilisi, kellel ei ole autot või mootorratast, kuid on soov kaasa lüüa. Just selleks kogunemegi avalikus kohas Nõmme turu parklas, et igal huvilisel oleks võimalik kaeda sõidukeid ja teha juttu.

Täiesti kindel on see, et keegi ei palu lahkuda sellelt ürituselt ka siis, kui sõidate kaasa "mittevanasõidukiga". Parim lahendus selles olukorras oleks siiski ühineda mõne vanasõidukit omava inimesega ning sõita kaasa tema autol. Üritus on eelkõige harrastajatele endile - kohtume omasugustega, sõidame veidi ringi. Analoogseid üritusi huvitavate kohtade külastamisega võib igaüks korraldada, kuid minu huviks on näha ja koondada just vanatehnikat ja vanatehnikat omavaid inimesi.

Ma ei kujuta endale päris hästi ette seda, et lepin kokku vanatehnikahuviliste ekskursiooni, kuid kohale jõudvatest sõidukitest on näiteks pooled hoopis igapäevaliikurid. Vanatehnika Lustisõidu seltskonna ühendavaks lüliks on vanasõiduk. Mitte klubiline kuuluvus või sõpruskonda kuulumine. Meid ei seo ka mitte ekskursioon ega lihtsalt ringisõitmine - need viimased on lisaväärtus, mis on tagasihoidlikuks preemiaks pingutuste eest, mida on vanasõiduki omanik teinud ühe auto või mootorratta elule äratamiseks/elus hoidmiseks.

Vanatehnika Lustisõidul ei ole inimest, kes saaks öelda: mina käsin, mina luban, mina keelan. Igaüks saab oma sõna sekka öelda. Korraldamise küsimustega tegelevad inimesed saavad öelda vaid palun ja tänan. Minu palve on austada seda üritust ikkagi vanasõidukiga. Tunnen iga kord rõõmu (ja väikest viisi ka uhkust), kui osalemas on mõni varem mittenähtud vanaliikur. Ja mul on ka heameel, et Nõmme turu parklas on alati lihtsalt uudistajaid. Ja ma palun ka seda, et me sihtkohta jõudes ei jätaks muljet kui lihtsalt kooliekskursioonist, vaid ikka tõsistest vanatehnikaharrastajatest, kelle käes nurrub ja podiseb tehnikaajalugu.

Ma väga loodan, et meie külaskäikudest ei jää sellist halba maiku nagu ühe tuntud automargi klubi külaskäik Mati Heinsare muuseumi - poriste jalgadega purjalik seltskond trampis autodes, näppis nuppe-linke jne. Vanatehnikaürituste hirmuks on inimesed, kellele tundub, et sellised näituse moodi üritused on selleks, et igaüks saaks igat nuppu katsuda, igasse autosse istuda. Seevastu inimesed, kes oma kätega on taastanud, oskavad hinnata ka teiste tööd ja vaeva.

Indrek
Vasta
#43

ahoi,

märkasin, et seekordne lustisõit konkureerib öölaulupeoga (mis algab 21:00 lauluväljakul). Natu kehvasti, et kaks olulist üritust ajaliselt kattuvad. Eelmine kord oli küll lustisõit eeldatavasti ka omajagu patriootlik, aga teps mitte kõik ei saanud sellest osa / normi täis Wink

terv,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#44

Jääb minulgi öölaulupeo tõttu osalemata;(

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#45

Elu ongi täis valikuid. Seekordne lustisõit kannab järjekorranumbrit 19. Vähesed on igal korral osa võtnud. Kuid tuleb järgmine.

Lustisõitu korraldades olen korduvalt põrkunud aja ja kohavaliku küsimustega. Paljudes kohtades ollakse valmis meid vastu võtma hoopis tööajal. Või oleks sobivam aeg nädalavahetusel. Valitud aeg ei ole sobiv inimestele, kes elavad Tallinnast kaugemal. Ka sihtkohtade valikule seab aeg ja asukoht piirangud. Ja varemgi on juhtunud, et samal ajal on hoopis teine, tihtipeale olulisem ja huvitavam üritus.

Lustisõidu aja valiku põhimõte on lihtne. Iga kuu esimesel teisipäeval on Unic-Moto klubiõhtu, teisel teisipäeval klubi Unic liikmete koosolek. Seega tundus see nädalapäev vähemalt Tallinna vaatevinklist loogilisena. Tööpäeva õhtu valikul mängis olulist rolli ka asjaolu, et nädalavahetused on suviti inimestel nagunii planeeritud. Lustisõit ei pretendeeri ka suve suurima ja tähtsaima vanatehnikaürituse tiitlile. Pigem selline juhuslik paari harrastaja kohtumine. Seega ei sea ta ühelegi osavõtjale kohustusi ega ka suuri lootusi. Pole vaja putitada autot enne üritusele sõitmist, ei ole vaja teiste ürituste vahel valikuid teha. Kui aega on ja ratastega sõber nõus on, siis polegi muud kui pärast väsitavat tööpäeva lihtsalt paariks tunniks kodust välja sõita. Ja juhtumisi mitte üksi ja sihitult, vaid kohtuda samasuguse mõttemaailmaga inimestega.

Öölaulupidu kuulub minugi teisipäeva õhtu kavasse. Padisele plaanime jõuda 20.30 paiku ja ekskursioon kestab ca 1 tund. Seega on igati reaalne jõuda lauluväljakule 22 ja 23 vahel.
Vasta
#46

Ääretult vahva üritus taas, tänud korraldajatele- arvukas osavõtt tõestuseks, et teete õiget asja Smile
Vasta
#47

Tänud.Supper.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#48

Oskab keegi kommenteerida, kellele kuulub viimasel lustisõidul osalenud Velorex 16?

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#49

Septembrikuu kolmas teisipäev on 16.09.2008. Harjumuspärasel ajal kell 19.00 koguneme taas Nõmme turu parklas.

Sihtkohana oleme valinud Maanteeinfokeskuse. Tutvume Maanteeinfokeskuse igapäevase tööga - millega tegeleb, kuidas abistab liiklejat jne. Maanteeinfokeskuse territooriumil on ka garazeerimiskoht teehooldustehnikale - ootame spetsialisti, kes teab tee hooldamisest praktiliselt kõike ning saab rahuldada uudishimu nii tehnika kui taktika küsimustes.

Tõenäoliselt kohtume ka Maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane´ga.

Nii et kokkuvõttes on oodata üht toredat liiklusõhtut.

Indrek
Vasta
#50

Lustisõidud on selleks aastaks läbi. Suur tänu kõigile, kes oma osavõtuga tegid need üritused meeldivaks ja meeldejäävaks. Uuel aastal püüame pakkuda samas stiilis vaheldust. Abi nii sihtkohtade valikul kui sihtkohas tegevuse organiseerimisel on igati teretulnud. Lustisõit oli seekord 20. ja seetõttu muutub huvitavate kohtade leidmine aina raskemaks. Ja ausalt öeldes on iga kord ka väike ärevus hinges, kas valik on ikka piisavalt huvitav, hariv ja vaheldust pakkuv.

Kahjuks vedas seekord trükitehnika alt, mistõttu ei õnnestunud osavõtjaid tänada lustisõidu märkidega. Uuel aastal on kavas siiski jätkata ka seda traditsiooni.

Lustisõidu korraldustoimkond sellel aastal oli kolmeliikmeline ning tahan erilist tänu avaldada Imre Nõmmik´ule ja Jesper Saron´ile. Aga kindlasti ka Kristo Pals´ile, kes värske õhusõõmuna organiseeris Sidepataljoni ürituse.

Indrek
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne