Ðassiitraktor RS 09

Mõeldud on tõenäoliselt lukustusklappe. RS09-l olid need pöördjaoturi ümber. Asja tööpõhimõte selles, et agregaadi poolelt õli liikumine on senikaua blokeeritud, kuni jaoturi poolt hüdrosurvet ei rakendata. RS-i puhul vähendas see ainult hüdrojagaja lekkest tulevaid riske. Mitmete teiste masinate silindritel olen näinud taolisi klappe otse silindri küljes. Sellisel juhul on blokeeritud silinder ka näiteks vooliku või torustiku purunemise korral.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Rs 09 eelkäija Rs 08:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

Saksamaal kutsutakse seda RS "Maulwurfe" ehk muttiksSmile Millest see tuleneb ma ei tean Rolleyes,kuna ilmselgelt pole ma sakslane.


Vasta

Tuttav otsib paaniliselt taga RS09 kunkopa tõstesilindreid, teab keegi ehk juhatada või leiaks kasvõi silindri tähtsad mõõdud, et asendada tänapäevastega.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta

(02-01-2013, 21:20 PM)MAZ Kirjutas:  Saksamaal kutsutakse seda RS "Maulwurfe" ehk muttiksSmile Millest see tuleneb ma ei tean Rolleyes,kuna ilmselgelt pole ma sakslane.

Hüüdnimi "Maulwürfe" tuli tänu sellele vahvale tegelasele: [Pilt: Maulwurf%20auf%20Traktor.jpg]

Saksas on RS 08 suht popp vanatehnika huviliste seas, leidub igasuguseid, nii lühikese-kui pika raamiga masinad.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Selline küsimus huvitav tähelepanek et millest on tingitud RS-09 mootori omapärane terav vinguv heli nagu oleks mootorile turbokompressor peale pandud kuigi originaal mootorid on tegelikult ilma turbota.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Seda teeb käigukast,mitte mootor.
Vasta

Arvatavasti on oma osa ka õhkjahutusel. Läbi ribide suunatud õhk hakkab vilisema. Ka T-40 tüüpi traktorid vilistavad sarnaselt.

Kus viga näed laita, seal tule ja laida!
Vasta

Mul RS-i meestele üks küsimus. Ajast ja arust teemas ma käisin välja ühe numbri, 32, mis pidi iseloomustama põllutööriistade arvu, millega antud masin on varustatud aga see osutus jummala valeks. Nüüd ma siis mõtlesin , et kust ma selle numbri võtsin. Midagi nagu oleks kuulnud selle numbriga seoses. Isa mul ütles selle kohta , et sakslasel (mõeldakse RS-i) oli olnud mingi versioon, mis oli mõeldud aiandites täpiskülvikuga töötamiseks ja neil olnud teistmoodi käigukast, kust olnud võimalik välja võluda mitukümmend käiku. Kui palju tema ka ei mäleta aga kõige aeglasem olnud mingi sada meetrit tunnis.

Nüüd siis küsiks targematelt, kuidas selle käigukasti ja käikudega lood täpselt on? Saaks selguse majja ja ei pea oleksoloogiaga tegelema.
Vasta

Mingi lisasede oli vist olemas küll, kas see mitte käigukasti külje peale ei käinud, üliaeglast kiirust oli vaja kasvõi näiteks kraavikaevaja jaoks. Külvik Saxonia võimaldas niisamagi külvata kõike, väikesest kaalikaseemnest kuni põldubadeni välja.
Täpsema vastuse leiad esimesest eestikeelsest raamatust
Vasta

Põhi käigukangist saab kokku 8 kiirust, aga mis kangid on need roolist paremal, kõige parempoolsed kaks lühikest kangi? Kas nendest mitte ei saa veel mingit kiirendit/aeglustit valida?

[Pilt: 7886453870_2e84ff86be_z.jpg]

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

No ei. Kõige välimine hoob käiguosa lahutusmuhv( kas neljapütasel enam oligi?). Roolipoolsetega said jõuvõtuvõlle kombineerida- esimene veerema, tagumine veerema, mõlemad korraga ja vist ka sünkroniseeritud võll. Kangisakkides veel needil pöörduvad litakad, mis ei lasnud hullu kombinatsiooni koostada.
Vasta

Mis see käiguosa lahutusmuhv teeb? Venelaste vist ole sellist lisa.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

(08-03-2013, 23:17 PM)hannest Kirjutas:  Mis see käiguosa lahutusmuhv teeb? Venelaste vist ole sellist lisa.
Lahutab käiguosa mootorist (võid käike lülitada, traktor ei liigu). See oli juhuks kui traktor töötas statsionaarse jõumasinana. Reduktor koos lamerihmarattaga on mul isegi olemas
Vasta

Taastamisel on üks RS 09, puudu veel vaid kepsu liugelaagrid (saaled) ja siduri survelaager koos muhviga (vanem tüüp)

Kui on jagada, müüa või viidata millega asendada või juhata kust asju leiab oleks tore
Vasta

Ega ei leidu kellelgi käigukastis olevat sidurivõlli (õõnesvõll)?
[Pilt: %24T2eC16ZHJF0E9nmFSue7BROy8q(hS!~~48_72.JPG]
Vasta

Vahepeal oli osta.ee-s päris palju igasuguseid RS09 juppe.
Vasta

http://www.agroparts.ee/elekter/starter-t-25.html
Lihtsalt infoks
Vasta

Kas vastab tõele, et RS-09-l saab panna jõuvõtuvõllid mõlemat pidi pöörlema? Ja kas pöörlemiskiirust saba valida ka? Lisaks huvitab mind see mehhaaniline ujuva asendi süsteem - palju seal "ujumise" maad siis on?
Vasta

(23-07-2013, 11:42 AM)kolentin Kirjutas:  Kas vastab tõele, et RS-09-l saab panna jõuvõtuvõllid mõlemat pidi pöörlema? Ja kas pöörlemiskiirust saba valida ka? Lisaks huvitab mind see mehhaaniline ujuva asendi süsteem - palju seal "ujumise" maad siis on?
Võllid pöörlevad mõlemat pidi. Kiirus sõltuvalt mootorist standartne 540 rpm ja teine kiirus on ratastest sõltuv.
Rippsüsteem saab ujuda kogu ulatuses

https://www.osta.ee/rs-2-silindrilise-mo...25999.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne