Ðassiitraktor RS 09

(06-04-2015, 01:14 AM)pen.skar Kirjutas:  Peenkeermega käpapolt on tõesti õrn koht. Aga et käpast endast jagu saadi- siis on siduri reguleerimine täitsa metsa läinud. Tugevdust keevitada- samas rikud ju õhukese käpa termika?
Vanasti sai  pehmekslastud lindipoldist uus treitud. Nüüd Würth, Baltic Bolt aitavad sitkemat valida. Omal jääb treipingis pea ümaraks lasta, mutrile rellakaga kuju anda.
Silma järgi zapika käparing peaks andma peale panna. Parim variant muidugi ksf Autojuht soovitatud lamellsidur!
Tööriistakarbi leiaksin mõne vana tiiva pealt. Sai alla pandud Mtz 42"-11" rehvid-veljed ja seetõttu tuli tiiba keskelt karbi kohalt veidi üles murda. Astub palju rõõmsamalt edasi ja ei jää nii kergesti porri kinni.

Käpa materjali termilise muutuse peale mõtlesin ka ise, ... tundub et peab veel mõne targaga nõu pidama. Poltidega poel probleemi, neid mul jagub.

Seekord ei hakka ise uut, mõnda mersu vms sidurit aretama, kestis praegune lahendus mul aastaid 5 pidevat edasi-tagasi nökerdamist laaduriga toimetamisel, kestab ehk vähemalt samakaua veel. Kui järgmine kord peaks probleeme tekkima siis leiutan midagi uut sinna, mootor käib ju lihtsalt maha....Smile

Millise mersu ja mootori oma sinna muidu 1:1 läheb, teaks varuma hakataSmile

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta

Ei ma mäleta enam täpselt, mis mersu aga eks ta sinna seitsmekümnendate kanti jääb.
Vasta

(06-04-2015, 17:46 PM)autojuht Kirjutas:  Ei ma mäleta enam täpselt, mis mersu aga eks ta sinna seitsmekümnendate kanti jääb.

Kas oled ise näinud või naised saunas rääkisid? Mersu kasutas samu diisleid 1968-1985. Minu 1977 aasta auto sidur ei sobinud ilma hooratast treimata.

Ise olen sama juttu kuulnud hoopis BMW siduri kohta, aga näinud ei ole
Vasta

       
Panen vahepalaks paar pilti oma sakslaste "remondibaasist". Ühel läks mootor, teisel käigukast. Nüüd tarvis kiiresti üks sõitev kokku saada. Smile

projekt "Gaz-MM" või "Gaz-410", selles peitub küsimus
Vasta

Jõudu põllumaj.meelsetele tehnikahuvilisteleSmile
Kunagi 60-70-el Saksa-Austria RS-08 inseneride leiutatud edasine versioon, legendaarne RS-09 Eesti kolhoosides.
Teema pak(k)us(b) huvi "sakslaste omanikele", kuna keegi Tšehhi "ajudest" tegi RS-09-st 4x4, mida pole kunagi toodetud.
Siin Eesti link rs-09 ajaloost http://www.kolhoos.pri.ee/?action=text&c...123&leht=1

ja Tšehhi mehe 4x4 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtop...=69&t=3140  

video https://youtu.be/9MurotBFI04    
Vasta

Minu käest ära läinud sidurivahetuse projekt on sealmaal et uue ja läikiva punase värvi peale tilgub roolikarbist (tiguülekandest) õli. See ei kõlba kohe mitte. Smile


Kuidas on, kas peaks vastavate tihendite vahetuseks roolikarbi maha kiskuma või pääseb kuidagi lihtsamalt?

Mis ollust sinna sisse võiks üldse panna?

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta

Küsimus kogenematumatele:
Kas 2 realine poola karutuli saputi on liig RS 09-le? Ma just mõtlen kui tugev on JVV seal kasti sees.

Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta

Tere!
Käsil ühe 2 pütase Rs mootori remont, kõik ilus ja tore, enamus vajaminevaid juppe leitud, kuid mitte kusagilt ei leia kepsu ja vända raamsaalesid. Kas kellegil leidub? On keegi proovinud neid ise teha, või mõne teise saalesid sinna aretanud?
Kui keegi oleks nii abivalmis ja otsiks mulle varuosakataloogist saalede tehasetähise siis saaks kuskilt netist, ebayst otsida neid!
Tervitustega!
RS-i mees.

Seib on poldi poeg
Vasta

(25-01-2016, 22:09 PM)stimpy Kirjutas:  Tere!
Käsil ühe 2 pütase Rs mootori remont, kõik ilus ja tore, enamus vajaminevaid juppe leitud, kuid mitte kusagilt ei leia kepsu ja vända raamsaalesid. Kas kellegil leidub? On keegi proovinud neid ise teha, või mõne teise saalesid sinna aretanud?
Kui keegi oleks nii abivalmis ja otsiks mulle varuosakataloogist saalede tehasetähise siis saaks kuskilt netist, ebayst otsida neid!
Tervitustega!
RS-i mees.

Võta ühendust 57862676
Vasta

Mida arvata RS09 esilaadurist? Kas kõlbab oma tarbeks midagi teha ka, nt liiva laadida? Või saab oleks väga tüütu ukerdamine kuna suht pikk kere? Palju tõstejõud võiks umbes olla?
Vasta

Tõstevõime võib margist T-150 tuletatult olla küll 0,15 tonni. Tõstevõime piirajaks esirehvide seisukord- vajutab tõstmisel need üsna laiaks ja manööverdada siis oi kui raske. Kui just Sisusid ei pea laadima, siis väga hea riist. Väljasseisnud tõstukil kipub vesi raami pugema ja seespoolt õhukeseks sööma. Peal ilus värv, aga võib murduda.
Vasta

Rehvid saab asendada näiteks C tähist kandvatega, siis naljalt lössi ei vaju. Veetakse ees kastiski päris suuri koormaid ju. Aga eks need torukesed natuke õblukesed tunduvad tal küll. 150kg paras aiakäruga ära vedada, traktorilt oleks oodanud julgelt pool tonni ja enam. Kuna mul veel laadurit pole, aga üks umbes meetri laiune kühvel küll olemas, siis ehk tasuks täitsa mõelda teha raam ise natuke tummisemast rauast. Seda enam et need originaal koparaamid päris krõbeda hinnaga liiguvad.
Vasta

(01-03-2017, 23:12 PM)olli Kirjutas:  Rehvid saab asendada näiteks C tähist kandvatega, siis naljalt lössi ei vaju. Veetakse ees kastiski päris suuri koormaid ju. Aga eks need torukesed natuke õblukesed tunduvad tal küll. 150kg paras aiakäruga ära vedada, traktorilt oleks oodanud julgelt pool tonni ja enam. Kuna mul veel laadurit pole, aga üks umbes meetri laiune kühvel küll olemas, siis ehk tasuks täitsa mõelda teha raam ise natuke tummisemast rauast. Seda enam et need originaal koparaamid päris krõbeda hinnaga liiguvad.

Oled elus proovinud võimendita rooli keerata säärase koorma all? Siit see kaalupiirang - ei jaksa ja kui keegi jaosabki, siis annavad tükid järele. Sakslane, nagu venelase saskagi, on siiski abitraktor pisikeste tööde tegemiseks. Suure suutäie jaoks on teised riistad. Cool

Keskmine kaubikurehv on umbes sama "kõva", kui sakslase rehv. Lössivajumine ei ole mitte rehvi, vaid madalavõitu rõhu ja suure ahnuse tagajärg.
Vasta

Raamatu järgi tõstejõuks 200kg ja max tõstejõud 500kg.
Vasta

Ei ole varem proovinud jah, aga ega muidu teada ei saa ka ju. Ja teisi ju ka ei usu. Big Grin Mul tegelt RS09 üldse üsna mannetus olukorras ja pikalt seisnud. Vahetust või kapitaalremonti vajaks mootor, hüdropump, jagaja, rippsüsteemi silinder jnejne. Seepärast vaikselt uuringi. Et kui leiaks hea rakenduse talle, siis tasuks taas elule aidata. Isegi laadurist rohkem tunnen puudust kahveltõstukist. Noh sellisest, millega hoovipeal alusetäie tellistega ringi sõita. Samas see oleks juba julgelt tonn ja rohkem. Huvitav kas tahahaakesse käiv kahveltõstuk saaks hakkama? Veits tülikam oleks, aga palju seda tõstmist siis ikka vaja teha. Või pole mõtet vanakest nii suurte raskustega kiusata..
Vasta

09 käändtelgede tugevusest ei tea aga T-16 käändteljed olid 60-ndate keskel õrnad ülekoormuse ja auklike külateede suhtes. Paari purunemist näinud. Tonn 09 sappa tähendab etteotsa lisaraskust ca pool tonni ehk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

RS 09 kunn viskab 500kg möödaminnes üles. Kühvel kopp raskusega seljataha ja pole keeramine ka mingi probleem. Ajasime sellega suuri heinapalle laudapeale(täis survega vene ruuloonpressiga pressitud). Ühel külamehel kunnile isekeevitatud kühvel 1,6mx1mx1m 6mm plaadist, võtab liiva täis ja läheb, muidugi teine kühvel raskusega taga muidu tõstab tagaotsa lendu. Me laadisime aluseid, ja lauapakke koormasse kui suur tõstuk puhkas. Ette oli paigaldatud kahveltõstuki mast, kühvel taga ja tonnise tõstuki vastukaal kühvlis.
Vasta

Tugevdamata, originaalsilindritega?

Või on algsest alles vaid mälestus ja veidi rohelist värvi?
Vasta

(05-03-2017, 21:22 PM)v6sa Kirjutas:  Tugevdamata, originaalsilindritega?

Või on algsest alles vaid mälestus ja veidi rohelist värvi?

Täitsa originaal. Kuurist tuuakse masin välja ainult töö tegemiseks. Kuna mees oli omadaegast kolhoosis varustaja, oli tal asju ka lõdvemalt saada.
Vasta

Hea, et sääraseid lõhkumata asju veel leidub. Hoia seda.

Kuigi ma ei tahaks uskuda, et üks PRP-1,6 suudaks pooletonniseid rulle kuivast heinast  teha ilma katki minemata... Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne