Ümarlaud 2008
#1

Ajendatult mullu märtsis peetud esimesel ümarlaual kõneldust, viimase aasta jooksul toimunust ning tulevikuootustest ja -võimalustest kutsub Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga eestseisus kokku teise Ümarlaua. Seekord on toimumisajaks nädalavahetus 19.-20. aprillil, kogunemine laupäeval, 19. aprilli keskpäeval Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas (Lai tn. 7, Järva-Jaani, Järvamaa). Oodatud on kõik asjahuvilised!

Sarnaselt mullu peetud kohtumisele on kavas tutvumine varjupaiga valdustega ning seejärel diskussioon Järva-Jaani kultuurimajas. Päevakord:

- ülevaade aasta jooksul varjupaigas toimunust (ettekandja Tuve Kärner);
- KOV ja JJVV vahelised suhted (ettekandja Tuve Kärner, kaasesineja Järva-Jaani vallavanem Toomas Põldma);
- erinevate rohkem või vähem vajalike tegevuste prioritiseerimine (diskussioon);
- olemasoleva maa ja hoonete efektiivsema ärakasutamise võimalused (diskussioon);
- EL tõukefondidest raha taotlemine (diskussioon);
- vaderluse olemus (diskussioon);
- transpordiaktsioonide avalikustamise küsimus (diskussioon);
- Suur Aktsioon 2008 (diskussioon);
- sõna oponentidele;
- vaba mikrofon.

Konkreetsete teemade nimekiri võib veel täieneda, oodatud on vastavasisulised ettepanekud Auto-Moto foorumis või Varjupaiga üld-e-posti aadressil varjupaik(ät)varjupaik.jjts.ee ! Samale aadressile on oodatud ka ümarlaual osaleda soovijate teavitused.

Lõunasöögiks on plaan keeta kohapeal suppi, võimalik on ka külastada kohalikke poode või "Sirtsu pubi".

Laupäeva õhtul on Järva-Jaani kultuurimajas toimumas stiilipidu, kus huvilistel on ka võimalik osaleda (pääse 60.-). Järgmisel päeval (20. aprillil) on kohalolijatel võimalus osaleda talgutel ja panna mõnele südamelähedasele eksponaadile oma käsi külge. Täpsem tegevusplaan selgub kohapeal artelus osalejate vahel.
Vasta
#2

Võtan endale volitused kanda üks minu arvates suhteliselt oluline muuseumipapa postitus samuti siia teemasse üle:
muuseumipapa Kirjutas:Nonii! Kuu möödunud kiirelt, aeg anda täiendavat infot. Kõik eelpooltoodu jääb jõusse. Lisame veel Suure Aktsiooni 2008 teema diskussiooniks. Teatada veel niipalju, et arvestades eelmise aasta väikeseid viperusi lõunastamisega, pakume seekord tugevat suppi kultuurimajas. See ei välista võimalust soovijail külastada Sirtsu pubi või kauplusi. Kuna kultuurimajas on õhtul pidu (kuuluse tekst postituse lõpus), siis sinnagi on võimalik laudkondi broneerida (üldjuhul 9 in lauas) Peopääse 60.-
Nagu eelmiselgi aastal,on võimalik oma magamisvarustuse olemasolul, jääda ööd mööda saatma kultuurimaja väikese saali põrandapinnale. See, mida järgmisel päeval ette võtame, selgub osavõtjate ettepanekute ärakuulamise järel.
Küll aga on järgmine palve: kõik, kes on ümarlauale tulemas, olge head ja saatke e-kiri Varjupaiga üldmeili aadressile: varjupaik@varjupaik.jjts.ee, kus märkige ära: 1. kas olete supisööja; 2.kas jääte ööbima; 3.kas soovite osaleda peoõhtul? Julgelt võite samasse esitada ettepanekuid ja soove ümarlaua paremaks läbiviimiseks. Veel julgemalt võite küsida täiendavat infot ööpäevaringselt telefonilt 51 49 485. Kohtumiseni!


KOLHOOSNIKUID, PÕLLUMEHI JA TÖÖEESRINDLASI TULEB TERVITAMA SELTSIMEES KÄRSA JAAN.
PARIMAD LÜPSJAD-KARJATALITAJAD, PÕLLUTÖÖLISED JA TRAKTORISTID SAAVAD AUKIRJA.
TANTSUKS MÄNGIB
kolhoosi ”Punane idu” ansambel „VINT”

NB! Stiilse peoga võite avastada oma tuttavate või kolleegide kõige varjatumaid ja huvitavamaid külgi, võite avastada kolleegis hoopis teise inimese, keda Te varem üldse ei tundnud.
TULE KINDLASTI JA PANE STIILSELT RIIDE!

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#3

Ümarlaud juba ülehomme! Kohapealsete toimetuste kergendamiseks paluks võimalikult kõigil huvilistel endast enne kas Varjupaiga meilile või muuseumipapale privaatselt teada anda.
Vasta
#4

Ma olen auväärt Muuseomipapaga kontakteerunud kõigi vajalike asjade osas, aga nüüd tekkis ootamatult üks probleem... Et on kellelgi Tallinna poolt minejatel auto pääl üks koht äkki minu tarvis vaba? Ma siis aitaks mõneks hetkeks leevendada ka küttehinnatõusust tekkivat majanduslikku põntsu Wink Mu tel.nr on profiilis ning ööpäev läbi valla, samuti võib kirjutada siin privasse Smile

EDIT: mure lahendatud Smile
Vasta
#5

mrali Kirjutas:Ümarlaud juba ülehomme! Kohapealsete toimetuste kergendamiseks paluks võimalikult kõigil huvilistel endast enne kas Varjupaiga meilile või muuseumipapale privaatselt teada anda.

Paljud varjupaiga sõbrad on üleskutseid innukalt täitnud. Kui nüüd peaks veel keegi osaleda soovima, siis olge lahke! Muuga saame kenasti hakkama, aga supitädil on küll palve teavet saada kuni reede kella 17:00-ni!
Vasta
#6

Täna hommikul tärganud päike kostitas hea ilmaga ka neid Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga sõprade klubi liikmeid ja muid huvilisi, kellel oli võimalik veeta tänane päev Järva-Jaanis.

Minu viimane külaskäik oli sinna 2007. aastal toimunud Ümarlaua raames. Kõigepealt sai üle vaadatud "viimased uudised" Varjupaiga territooriumil ning vahetatud tervitussõnu nii uute, kui ka vanade tuttavatega. Varsti oligi aeg vahetada taevas ja päike kohaliku kultuurimaja väikese saali vastu. Avakõne ja aasta (märts 2007 - aprill 2008) kokkuvõtte pidas Tuve Kärner, mille järel anti ka sõna Järva-Jaani vallavanemale Toomas Põldma'le ning koos Tuve Kärneriga rõõmustati selle üle, et vallaga on hea koostöö ja läbisaamine ning tulevik tõotab ainult paremuse poole minekut.
Peale seda algas diskussiooniosa, mida juhtis Mati Räli. Jõuti rääkida sellest, et ehitada kunagise ühiselamu juurde angaar eksponantidega, kui ka unistuses, et saaks pragusele varjupaiga isendite alla mingi killustikukihi. Teemade valkond oli lai ja kindlasti on veel meil aega ka kuni 2013. aastani taotleda Euroopa Liidu projektirahasid, kasvõi mingi korraliku varjualuse ehitamiseks ning oma lahke abikäe osutas ka Tallinna ühistranspordi ajalooga tegelev ja igapäeva elus audiitori ametit pidav Aare Olander, kellel on kogemusi projektide-taotluste koostamisega.

Kindlasti oli üks huvitav punkt see, et räägiti ka aktsioonide avalikustamise küsimusest. Oldi üksmeelel, et ebaviisakas oleks mõne aktsiooni-isendi järgi minnes nii, et mitukümmend kodanikku roniks eramaale ja hakkaks "pildistama-näppima" kõike (vana)tehnikat, mis sealsel territooriumil leidub. Tuve Kärner ütles, et kindlasti on ka selliseid aktsioone, millest antakse avalikult eelnevalt teada ka Automoto foorumis ning kuhu on ka oodatud suuremat osa rahvast, kuid üldiselt antakse sellest siiski teada neile, kes on annetuse korras aidanud vastavat isendit muretseda.
Välja toodi ka tehasest tulnud ning alles "soe" olev Varjuapaiga lipp Smile

Suvel toimub Suur Aktsioon, ning tänase seisuga "antakse jumet" 25 isendile Wink

Õhtul sai veel uuritud ja nauditud Varjupaika, kus näiteks Sillu asus rattaid korrastama, Miko hakkas numbrimärke külge kruvima (vistSmile) ning seltskond huvilisi otsustas seni haagise peal olnud "pesamuna" UAZ-452 sealt maha võtta...

Oli jällegi igati asjalik ja meeldiv päev, kindlasti tänusõnad ka nendele, kes valmistasid seda ilusat üritust ette ja kokatädidele, sest supp oli väga maitsev Smile

P.S Pean mainima, et see aasta oli sellist vaidlust-väitlust-arutelu vähem, mis tähendab, et järjest rohkem lähevad meie arvamused ja ideed kokku, või siis lihtsalt oli tegemist minu (asjatundmatu) arvamusega.

Kohtumiseni Smile

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#7

Tõesti oli väga hea kogunemine,mina osalesin ümarlaual esimest korda ja sain palju asju varjupaigas toimunust teada(ei satu just eriti tihti sinna kuna enamuse ajast satun olema tööl kui sinna satun).Peale ümarlauda toimunud stiilipidu oli ka väga tore üritus,mis kestaehk praegugi kuna mina lahkusin vara,sest pean hommikul tööl olema,aga ikkagi on see meeldejääv üritus minu jaoksSmile
Vasta
#8

Nonii, suure osa tänaseid peamisi arutlusteemasid on Siim089 juba ära maininud, omalt poolt lisaksin veel pikema arutelu teemal, kas JJTS-i muuseumid (kokku neli või viis, kuidas lugeda) teha omaette (siht)asutuseks a la nt Virumaa muuseumid ning kas palgalise muuseumipapa ametil on mõtet (üldine arvamus - jah).
Ise pidin ka täna õhtul ära minema, kuid homme on sinnajäänutel plaanis ühe huvitava eksponaadi toomine. Ent sellest siis, kui on õige aeg. Olgu veel mainitud, et muuseumipapa luges kohtumise lõpus ette kümmekond ootelehel masinat ning nende seas on väga mitmeid tõelisi haruldusi Wink
Vasta
#9

I tänamine: selle eest, et Te nii rohkearvuliselt kohale tulite!
II tänamine: selle eest, et aitasite edasiseks plaane pidada!
III tänamine: selle eest, et Teiega oli tore koos stiilipidu pidada!
IV tänamine: selle eest, et aitasite numbrimärkide näitust üles seada!
V tänamine: selle eest, et aitasite eksponaatidele andmikke kinnitada!
VI tänamine: selle eest, et toimetasite mitme isendi kallal korrastamise eesmärgil!
VII tänamine: selle eest, et olite abiks prügiveoki äratoomisel!
VIII tänamine: selle eest, et Te üleüldse olemas olete!
Vasta
#10

Minu poolt ühe pisikese mutrikese nägemus möödunud nädalavahetusel toiminud suurest aparaadist piltide kujul leiab sellelt aadressilt Smile Olgu ette ära öeldud, et välja sai valitud soliidsemad pildid.

Väike jutuke ka juurde, kuigi suurem osa on juba eelnevalt välja öeldud.
Esiteks, suur-suur-suur aitäh kõigile, kes vähemalt minu jaoks korraldasid sellise nädalavahetuse, mis jääb mõneks ajaks meelde Smile Ekstratänud loomulikult Muuseumipapale ja supitädile!
Kuna ümarlauast juba natuke räägiti, siis ma ei hakka sellest pikemalt pajatama, lihtsalt ütlen, et midagi väga radikaalset seal välja ei käidud, mõne koha peal toimus konstruktiivne arutelu, nalja sai ka parajalt, kuid õhkkond oli valdavalt töine Smile Pärast seda toimus vähe vabamas vormis askeldamine Varjupaiga territooriumil, enam-vähem ainsaks konkreetseks tegevuseks jäi (minu mälu järgi) UAZi treileri pealt maha aitamine. Kuid asi seegi!
Õhtune stiilipidu aga oli väääga vinge! Ainuke asi, mis natuke selle koha pealt nõutuks võttis, oli vastava riietuse puudumine kohalike hulgas, aga ei hullu. Seda paremini paistsidki silma ajastutruult kostümeeritud tegelased Big Grin
Järgmisel hommikul aitasin natuke Varjupaiga isendeid sildistada, ehk on mõnele Varjupaiga tegemistega mitte nii hästi kursis olevale inimesele nendest natuke abi Smile
Ja kogu selle ürituse vaieldamatuks täpiks i peal oli poolspontaanselt tekkinud GAZi ära toomine. Selle nüüdseks endine peremees osutus minu meelest võrdlemisi sõbralikuks ning pajatas mõnuga endast ja autost. Kuna selle sõiduki omal jõul liikumasaamisest on võrdlemisi vähe puudu ja ta mulle sümpatiseerib, siis otsustasin riskida ning lasta Sillul oma nime taha see liikur kirjutada. Plaan on ta killavoori ajaks natuke korda kõpitseda ja see aparaat ka välja ajada, aga eks näis... Loodetavasti õnnestub plaan täita vähemalt 130-protsendiliselt!

Lühidalt, mina jäin selle üritusega VÄGA rahule ja ma tean ka seda, et vähemalt üks foorumlane nõustub minuga Smile Kuigi ma millegi pärast arvan, et neid foorumlasi, kes nõnda arvavad, on ligi kakskümmend Smile
Aitäh veelkord!

PS: OT küll, aga ma pean mainima, et sain veel kord kinnitust, et Tallinn kohe kindlasti EI ole parim koht olemiseks. Vähemalt mulle meeldis küll kümneid kordi väiksemas kohas natuke aega veeta, sest seal on vähemalt sama palju kordi vähem mõttetut tõmblemist ja närvilisust. Eks ole ka väiksest asulast tulenevaid miinuseid, aga ikkagi...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne