Ekskavaatorid Rummu karjääris
#21

valdo Kirjutas:
hqs Kirjutas:Kindlalt on igast metalljurakaid peidus Jaagarahu karjääris Saaremaal (sukeldujatele tuttav koht Smile). Traktoreid jms seal pole, küll aga vana raudtee...

Kas viimased jäänused Esimese Ilmasõja ajal Saaremaale ehitatud 600 mm raudtee veeremist? Seesinane raudtee kestis (toimis) Kuressaare ja Roomassaare vahel kuni Teise Ilmasõjani, karjääri harud kuulu järgi veel hiljemgi...
Minuteada mitte. See mis karjääris peaks olema karjääri sisene raudtee (võin ka eksida)

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#22

Regardman Kirjutas:Usun, et ka Männikul on midagi tehnikat sees. Sügavuse poolest peaks klappima.
Aga Rummus toimuv on justkui musternäide sellest, et Kuusakoskil on nii head kui ka paremad päevad.
Regardmaniga sai rongis just sel teemal räägitud, et Rummu näitel võib ka Männikul midagist sees olla, kuna Betoonitehase taga kunagi üks liivatõstuk vedeles, samas võib ka Saku poolses karjääris sees olla midagi ning ka Trapi juures. Seal Trapi juures on üks vettehüppekoht, kus kõrval vees nii 1,5 meetri sügavusel mingine puutala püsti. Arvestades sügavust 10 meetrit Trapi karjääris Männikul, on tõenäosus, et midagi võib isegi olla, aga kajaloodi pole, et uurida, traaliga oleks endal võimalik.
Vasta
#23

Kohal käidud, nähtud, laupäeva keskpäeval. Peale kolme traktori milledest üks end tagurpidi teise buldooseri otsa tahtis parkida, kolme töömehe, katkiste trosside ning veel ühe uudistajate ekipaaþi kohaleoleku midagi märkimisväärset ei tuvastatud.

Ford Granada
Vasta
#24

pkuldsaar Kirjutas:
valdo Kirjutas:Kas viimased jäänused Esimese Ilmasõja ajal Saaremaale ehitatud 600 mm raudtee veeremist? Seesinane raudtee kestis (toimis) Kuressaare ja Roomassaare vahel kuni Teise Ilmasõjani, karjääri harud kuulu järgi veel hiljemgi...
Minuteada mitte. See mis karjääris peaks olema karjääri sisene raudtee (võin ka eksida)

nii paljukest kui asjast ise aimu olen saanud, siis jah, on
seal karjääri enda sise-raudtee (täpsemalt Heikki Muda lehel) jäänused ning mingid muud metall monstrumid, mis arvatavasti on olnud kas mingid tõste vms seadmed...

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#25

http://www.epl.ee/uudised/428134

Et siis tööd praeguseks Rummus pooleli ja traktorid kadunud.
Vasta
#26

mrali Kirjutas:http://www.epl.ee/uudised/428134

Et siis tööd praeguseks Rummus pooleli ja traktorid kadunud.

... ja ma olen surmkindel, et hullujussid (loe: ekskavaatorid) jäävad seekord veel alla alles Smile Liiga kallis on nende ülesõngitsemine.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#27

Kas keegi seda ka öelda oskab, mis nende ekskavaatorite mark olla võiks?
Vasta
#28

Üks Rummu ekskavaator on kätte saadud, Geopeituse lehel on paar pilti ka. http://www.geopeitus.ee/?p=350&c=407#30036
Vasta
#29

Huvitav oleks teada, millega nad selle kätte said.
Vasta
#30

Kas keegi on kursis, mitu ekskavaatorit sealt lõpuks siiski välja tiriti? Minu info lõppeab seal kohas, et 1 on kaldal ja läks utiili, teist prooviti liigutada ja rohkem infot ei tea.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#31

Sinu info vastab minu teada tõele...

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#32

2 ekskovaatorit on välja tiritud.
Vasta
#33

Seega üks jäi sinna veel siiki ka alles, tore selles suhtes!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#34

Ca 100 tonnine mürakas peaks veel sees olema.Ei usu mina,et see ühes tükkis sealt välja tuuakse,põhjas vähemalt meeter muda ja mudatakistus meeletu.Maantee poolt ujuma minnes põhi jämedaid trosse täis,vaata,et jalgu ära ei lõhu.Vastaskaldal seevastu mõnus puhas paene põhi.Olen korra isegi üle ujunud.
Vasta
#35

Vana teema, kuid ca 3 nädalat tagasi sai seal valgusparvetamas käidud, oli muljetavaldav kogemus, soovitan huvilistel uurida. Täna aga sai vaadatud sellist Eesti filmi nagu In paradisium, kus aheraine mäelt on kaadrid veel toimivale karjäärile. Tekkis huvi ning ise ei suutnud leida fotosid või muid kaadreid veel kuivale karjäärile, kas neid võiks üldse kuskil olla. Link filmile siin, https://arhiiv.err.ee/vaata/in-paradisum  alates 38. minutist mõni jupike siis.

Ford Granada
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne