minitraktor mtz 05 - väga hädaline
#1

oleme hädas oma aiatraktoriga. Sai teine ostetud eelmisel aastal aga kuna kohe ei kontrollinud, siis nüüd pole kusagile poole enam näppu viibutada.
probleem sellest, tööle hakkab - vaevaliselt, aga hakkab... aga jõudu edasivedamiseks ei ole. Milles võiks olla probla?
kas on kellelgi pakkuda nn. tehnilist juhendit, mille järgi saaks ise remontida?
Vasta
#2

Mootor hõre? Rõngad või klapid ei pea äkki? Muid sümptomeid pole?
mtz05-st on kirjas (ka mootoriskeemid) Väiketraktorite raamatus... täpselt nime ei tea peast, aga raamatukogudes levinud raamat.

Endal seisab samade sümptomitega masin, mis oleks ka suvel vaja ette võtta.
Vasta
#3

Huck Kirjutas:.../mtz05-st on kirjas/.../Väiketraktorite raamatus... täpselt nime ei tea peast, aga raamatukogudes levinud raamat.
Endel Piirsoo, Valdeko Hussar. Väiketraktorid ja -mehhaniseerimisvahendid. Tallinn, "Valgus", 1991

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#4

kohe raamatukogusse otsima!!! Tänud
Vasta
#5

Aga missugust hooldust peaks tegema, masin enne seda oma 5 aastat seisnud... seda et õlitama ja määrima kõiki kohti, mootoriõli vahetama... mida veel? Käima läheb jalaga, sest mingi vidin tundub olevat katki.
oleksin tänulik igasuguste õpetuste eest!
Vasta
#6

Selle mootori kohta et äkki on hoopis bensiini hulka vett sattunud või süüde vale. Karpa umbes vms.

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta
#7

ja kuidas karburaaatorit puhastatakse? või süüdet kontrollitakse?
noh - lihtsustatult öeldes, pole vaja vast igavesti pikka juttu siia panna...?!
Vasta
#8

ritsikas Kirjutas:ja kuidas karburaaatorit puhastatakse? või süüdet kontrollitakse?
noh - lihtsustatult öeldes, pole vaja vast igavesti pikka juttu siia panna...?!


no selliste küsimuste puhul küll soovitus mõni targem mees appi võtta, arvan, et mõni siinnegi oleks mõne õlle eest nõus veidi aitama, selliseid elementaarseid asju üle foorumi edastada on küll mõttetu ajaraiskamine.
Vasta
#9

OK, olete siis oodatud metsakivi tallu, aga ... umbes -täpselt läti piiri ääres, viljandimaal, seega vabandan foorumlaste ees.
võib olla siiski mõne sõnaga?!
Vasta
#10

5 aastat seisnud teadmata tingimustel seisma jäänud mootoril võib olla viga mida iganes- kolvirõngad kinni roostetanud, karburaator umbes/reguleerimata, küünlad viletsad, süüde paigast ära jne jne. Kas sind aitab kui öelda, et süüde peab olema n. 2,5mm enne ÜSS? Kardan, et mitte ja järgneb hulk uusi küsimusi- kust ma leian süüteplaadi, kuidas ma aru saan et säde toimub ning nõnda lõpmatult. Foorumlasi leidub ka Viljandimaal, lisaks on alati võimalus põka kärule laadida ja teadjate juurde sõita- mõlemal juhul säästad närve, aega ja raha.
Vasta
#11

ritsikas Kirjutas:... kas on kellelgi pakkuda nn. tehnilist juhendit, mille järgi saaks ise remontida?
Mootori kohta on võrgus üsna põhjalik dokument olemas
siin.
Vasta
#12

Niisiis. Kepsusaaleks (remontmõõduks) sobib Honda Civic 1,3 84.a. masina raamsaale.
Siduri kettad on Minski 125cm motika omad.
Tee lihtsalt kontaktid puhtaks, puhasta süütejuhtme otsad, pane TÖÖTAV küünal, puhasta ära bensiinipumba peal olevad sõelad (saad ligi kui keerad bensiinipumbal kaane maha). Karburaatori sõelad puhtaks ja kogu lugu. Kolvirõngaste sobivuse pead üle vaatama aga minukäest on läbi käinud mootoreid millele sobivad nii 30 hj ja 40hj mootori kolvid.
Magneeto kipub ära "niiskuma" aitab mõnikord ahjupeal kuivatamine.
Vasta
#13

kas on kellelgi pakkuda MTZ 05-le varuosasid?
remondi käigus on selgunud, et mõned vidinad katki...
Tänud
Vasta
#14

Võimalik leida teine samasugune masin kõrvale, see on ka mõne aja seisnud, sest vajadus tema kasutamiseks hääbus tänu teiste masinate olemasolule, kaasa võib saada ka mutid ja freesi.
Vasta
#15

jah, ma olen huvitatud. Palun kirjutage mulle või helistage
Vasta
#16

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...m&id=34423

Üks on siin müüa.
Vasta
#17

pean ülaltoodut kalliks, kuna endal umbes sama hinnaga ostetud, et siis nagu varuosadeks ainult selle raha eest ei tahaks
Vasta
#18

agaa Kirjutas:Kepsusaaleks (remontmõõduks) sobib Honda Civic 1,3 84.a. masina raamsaale.

...minukäest on läbi käinud mootoreid millele sobivad nii 30 hj ja 40hj mootori kolvid.

Nii. Endal ka diagnoos teada- saaled pikalt ringi käinud, kepsul all meeletu kolks sees, vändakael loomulikult ka rikutud.
Kas originaal saalesid saab veel kusagilt? Kas alumine ots on ka zaz'i omad?
Isikliklt läheksin originaalmõõdu taastamise peale välja.

Ning kolb ja rõngad on siis zaz'i oma jah?
Vasta
#19

Nii. Teema alguses mainit raamatus on fraas, et mootori detailid on unifitseeritid mootori Memz-966 omaga. Seega kas keegi võiks järgnevaid mõõte kinnitada või ümber lükata. Ise ei leidnud kusagilt 966'e mõõte- eriti vändakaela oma.

Hetkel on sees siis:
Kolb markeeringuga Б mõõduga 71.96 - see siis selgelt 966'e kolb nimimõõduga 72.
Rõngaste lukupilu silindris ~0.5mm... tiba palju vist?
Lõtk kolvi silindri vahel 0.2...0.25mm On see normis? Palju zazi jaoks ette antud on?

Kepsu laius all 21mm, alumine ava 48,58
Vända kael 44.70...45.00 Kui ma ikka õigesti mõõtsin on see ju jube ellips. Esimesest remondimõõdust läheb igatahes üle.

Kas keegi kinnitaks, kas saaled on 966 omad ning kas muhuklubi e-poes olevad saaled sobivad?

Teiseks kust rõngaid otsida? Tondilt?

Pildid
Vasta
#20

Ennem käi spetsialisti juures ja lase ära mõõta kuhumaale peab lihvima. Mulle jäi 0,5 rem.mõõdust väheseks.Põhimõtteliselt 0,50 peaks sobima.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne