Õigekirja-teema
#1

splint Kirjutas:Arvatavasti on tegemist saksamaal toodetud mootor rattaga UT miks ta muidu seal kõrval nii rõõmsameelselt seisab hind kõrge sobib vaid olla pildistatud oma inits varustatud ratta kõrval
Nii võimatu keelekasutusega postitused võiks küll parem üldse tegemata jätta...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#2

kass Kirjutas:Iseenesest Splindi huumor vägagi õnnestunud ja teravmeelne, puudu vaid "smailid" selle juures ja vaja natuke tausta teada! Urmas T. seismas omanimelise ratta kõrval (saksa tootja UT). Tegelikult ta UT muidugi ei ole,ei tea öelda hetkel, millalUT alustas tootmist. See isend on aga ikka suhteliselt varajasest 20-nda sajandi algusest kui mootorrattad olidki rohkem mootoriga jalgrattad. Vaatasin isegi korra seda silti aga midagi tuttavat/tuntud nime sealt välja ei lugenud, ilmselt jällegi mingi prantsuse (ühesõnaga mitte saksa) tootja. Ka Tiit pildistas seda masinat, vb vaatas marki ka aga eriti ei usu.
See selleks, ma ei pidanudki asja sisulist külge silmas. Kas aga antud postitus ei oleks märksa arusaadavam olnud näiteks sellisel kujul:

Arvatavasti on tegemist Saksamaal toodetud mootorrattaga UT. Miks ta muidu seal kõrval nii rõõmsameelselt seisab?! Hind kõrge, sobib vaid olla pildistatud oma initsiaalidega varustatud ratta kõrvalWink

Smailid on muidugi maitseasi, aga elementaarseid õigekirjareegleid võiks austusest oma postituse lugejate vastu ikka järgida...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#3

Tuhat vabandust Isand SILLU ! Samas vabandan ka Kogu foorumlaste seltskonna ees.
Kahjuks ei ole loodus mulle andnud õiget sõnaseadmise ,kirjamärkide ja arvuti kasutamise annet. Loobun võimalust mööda siin suhtlemisest ja hakkan põllumajandustehnikat pildistama.
Selleks eiole mingit annet vaja .Eimidagi ütlevaid pilte suudan minagi klõpsida.
Parimate soovidega diplomeeritud fotograar splint.
Vasta
#4

splint Kirjutas:Tuhat vabandust Isand SILLU ! Samas vabandan ka Kogu foorumlaste seltskonna ees.
Kahjuks ei ole loodus mulle andnud õiget sõnaseadmise ,kirjamärkide ja arvuti kasutamise annet. Loobun võimalust mööda siin suhtlemisest ja hakkan põllumajandustehnikat pildistama.
Selleks eiole mingit annet vaja .Eimidagi ütlevaid pilte suudan minagi klõpsida.
Parimate soovidega diplomeeritud fotograar splint.
No näed, saab küll grammatiliselt täiesti arusaadavalt kirjutada, kui vähegi tahta, seega on asi ikkagi tahtmises ja suhtumisesWink Pealegi võib eeldada, et ennast "paberitega" fotograafina esitlev inimene on juba selles vanuses, kus ollakse üldjuhul kunagi ikka koolis ka käinud. Ja tõesti - selleks, et klaviatuurilt kirjavahemärkidega klahve üles leida, pole vaja IT-alast kõrgharidust...

Nüüd sellest teisest asjast, mille Sa mingil seletamatul põhjusel teemasse sisse tõid - ma ei väidagi, et minu hobi on nüüd teab mis kõva sõna, kuigi tean, et kaasfoorumlaste hulgas on veel mitmeid vanema põllutehnika huvilisi. Aga sellega, et Sa tuled siia teiste foorumlaste huvisid halvustama, Sa endast küll siin head muljet ei jäta...

Piinlik lugu, aga jutt on nüüd läinud algsest teemapüstitusest ikka väga kaugele...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#5

... ja seepärast sai algsest teemast lahku löödud.
Vasta
#6

Minumeelest näitab korralikult vormistatud kirjutis - sh ka siin foorumis - enda väljendamisoskust, sisemist kultuuri ja haritust. IT maailm on nagunii ses osas ülimugav - Sa saad (erinevalt paberist) LÕPMATU arv kordi oma kirjutatut muuta - lauseid tükeldada ja paremaks seada, kirjavigu muuta jms. Kes neid võimalusi ei kasuta (või kasutada ei viitsi), see näitab lihtsalt iseenda kultuuritust ja suhtumist, muud ei midagi...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Eksisteerivad eesti keele spellerid, mida kasutades on võimalik ka düsgraafikul ennast väljendada arusaadavalt, seega kirjaoska(ma)tus on otsitud põhjus.
Vasta
#8

Spellerid kõlbavad siiski typode jms parandamiseks - segast juttu need selgeks ei tee.
Vasta
#9

pppp Kirjutas:Spellerid kõlbavad siiski typode jms parandamiseks - segast juttu need selgeks ei tee.

Noodsinased spellerid-jollerid mind isiklikult hirmsasti häirivad. Alati näen vaeva kui miski aparaadinirakas hakkab arvama, et minust paremini kirjakunsti valdab. Lühendi järel oleva punkti järgi näit. suurtähte kirjutama kipub või mõnd "poeetilist vabadust" siluma hakkab. Ei saa nõndaviisi enda mõtteid ja emotsioone väljendada. Emotsiooni väljendaval lausel on sageli oma tonaalsus ja aksent, millest miskine masinagrammatika iialgi aru ei saa.

loll on loll olla.
Vasta
#10

Ega ma ajan ka vahest ikka segast juttu kyllBig Grin
Ei tea, vahest kiiruga kirjutanud ja siis ununeb üle lugeda ja tulebgi pudru ja kapsadBig Grin
Aga näiteks Valdo kirjutab alati pikalt ja üheseltmõistetavalt ja alati on aru saada , mis ta öelda tahab..

Et küsiks Valdo käest , kui kaua kulub keskmise foorumi postituse kirjutamiseks aega ?(no mingi 5-10 rida)?

Pole midagi targemat teha
Vasta
#11

Küsimus oli küll adresseeritud Valdole ja küllap vastab ka tema sellele, kui postitust loeb. Omadest kogemustest aga tean, et oma teksti korralikult vormistamine küll teab mis palju lisaaega ei nõua, kui kohe alguses kõik kirjavahemärgid ning suur- ja väiketähed oma kohale panna. Küll aga võiks iga kasutaja oma teksti enne avaldamist üle lugeda ja võimalikud üksikud sisselipsanud kirjavead parandada ning see võtab tõepoolest mõned minutid aega. Kui aga ikka kogemata mõni väga üksik viga sisse jäi, siis saab seda parandada ka juba avalikustatud postituses "muuda" funktsiooni kasutades.

Ma tõesti ei ole tähenärija, kes iga puuduva või vales kohas oleva koma pärast vinguma pistaks, küll aga häirivad mind VÄGA sellised postitused, mis koosnevad ühest katkematust sõnajorust ilma kirjavahemärkideta ning suure algustäheta, nagu näiteks see siin:

keegi kaasfoorumlane kunagi kusagil teemas Kirjutas:kas sellel jumpsil esisild ka vead ja mis moodi on lahendatud ülekanne jupsid ju pole esisilla veoga vöi on ja kas siis töesti on nii vähe pilte metsa russidest ja kärudest siia vöiks panna ka pilte ise ehitatud köik vöimalikest ise ehitatud metsa tehnilast.

Ja kui ikka tõesti pole aega oma teksti korrektseks vormistamiseks, siis - see kõlab küll jõhkralt, aga ikkagi - jäetagu see parem üldse tegemata, või tehtagu mõnel teisel korral, kui aega tekib. Ja üldse, siin foorumis on 12-aastasi kasutajaid, kes kirjutavad täiesti arusaadavalt, adekvaatselt ja grammatiliselt õigesti.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#12

KILLER666 Kirjutas:Et küsiks Valdo käest , kui kaua kulub keskmise foorumi postituse kirjutamiseks aega ?(no mingi 5-10 rida)?

Pole kunagi mõõtnud, aga vast paar minutit (koos mõtlemisajaga, mida, kuidas ja millises vormis öelda, et asi oleks korrektne ja sõnum kohale jõuaks).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

Sisu asemel vormi pärast nurisemine on tunnus vaimsest mandumisest.
Vasta
#14

Ikkagi on postituse vormi ja sisu vahel lahutamatu seos - üks ei tohiks välistada teist ja mõlema korrektne kasutamine on vähemalt minu arvmuse kohaselt iga foorumlase jaoks elementaarne kohustus. Ka väga informatiivne sisu võib jääda vormraskuste tõttu mõistetamatuks. Ning siinjuures pole kiritiseerijate eesmärgiks iriseda kellegi harjumuste või haridustaseme üle. Kui kirjutame oma teksti nii, et teisedki seda mõistaksid, muutub sellest paremaks kogu foorumikultuur.
Vasta
#15

Jesper Kirjutas:Sisu asemel vormi pärast nurisemine on tunnus vaimsest mandumisest.
Vormitus deformeerib sisu ja võib viidata vaimse mandumise lõpuni jõudmisele.
Vasta
#16

Jah, ei mäleta küll ühtegi postitust, mis oleks sisu poolest viimasepeal, aga vormi ja õigekirja poolest vilets. Ma ei ole eriti veendunud selles, et see protsess pööratav on Smile
Vasta
#17

Üks väljend , mida päris tihti kasutatakse , ka siin. Tule taevas appi!
Õige peaks olema - tule , taevas , appi . Miks? Sest "taevas" on täiend ja see peaks olema komadega eraldatud. Ma vähemalt loodan nii.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#18

MartinL Kirjutas:Üks väljend , mida päris tihti kasutatakse , ka siin. Tule taevas appi!
Õige peaks olema - tule , taevas , appi . Miks? Sest "taevas" on täiend ja see peaks olema komadega eraldatud. Ma vähemalt loodan nii.
Väljendite puhul päris nii ei saa. Kui komad vahele panna, siis on taevas üte.
Vrd "Tule, Arno, appi!" Pöördutakse otseselt Arno poole, samamoodi on teoreetiliselt võimalik ka taeva poole pöörduda. Aga kõnekäänd ongi selline kahe otsaga asi...
Vasta
#19

"Taevas" on antud lauses siiski üte.

Edit: K2sipidur jõudsi juba ette.
Vasta
#20

Tule , taevas , appi - Tule appi. Selle järgi ju nagu peaks olema . Või siis - taevas , tule appi.
P.S , kas üte ei eraldata komadega?
Martin - päris kaua juba koolist eemal.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne