Metsatehnika

See elektrikas on siiski lärmakam, kui FB video aimata laseb.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Rootsis võivad nad tõesti igasugu vidinaid teha ja toota. Ja kõigele on ka tarbijaid. Aga sellesse akuvärki pikas perspektiivis tõsisemal töötehnikal ikkagi suurt usku ei ole. Pigem ikkagi vesinik. 

Aga miks üldse tahta Jumzida, vaat sellest ma küll aru ei saa. OK, vaja on maad kaevata, siis on raudselt kiirem kui labidas. Aga võsalõikusel kiirem kui saed? Ei usu! Selle liigutamine on nii vaevaline ja siis on see maasees ja... Kui mingi selline riistapuu OLEKS efektiivsem saemeestest, siis liinipuhastajad ka KASUTAKS neid! Kuniks odavgiljotiinidega ratasmasinatega ei tehta, siis ma kahtlustan et ei ole kuidagi otstarbekas? Muul juhul ikkagi roomikekskavaator oma 360-kraadi tööga, mis suudab ka jämedatega hakkama saada. 
Vasta

Seda undamist on vist tõesti üsna kaugele kuulda ja kui sellised peaks kuskil asulate juures krõbistama, on õhtusel ajal tuulevaikse ilmaga korralik sumin ikka vast. Aga mind huvitab üldse, kui pikaks selliste akude eluiga üldse ennustatakse, seal on ju tarbijaid kordades rohkem järgi kui elektriautodel. Üritasin sealt videost midagi kuulata ka, aga see tekst kadus enamjaolt taustamüra sisse ära.
Vasta

(13-06-2022, 13:18 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga miks üldse tahta Jumzida, vaat sellest ma küll aru ei saa. OK, vaja on maad kaevata, siis on raudselt kiirem kui labidas. Aga võsalõikusel kiirem kui saed? Ei usu! Selle liigutamine on nii vaevaline ja siis on see maasees ja... Kui mingi selline riistapuu OLEKS efektiivsem saemeestest, siis liinipuhastajad ka KASUTAKS neid! Kuniks odavgiljotiinidega ratasmasinatega ei tehta, siis ma kahtlustan et ei ole kuidagi otstarbekas? Muul juhul ikkagi roomikekskavaator oma 360-kraadi tööga, mis suudab ka jämedatega hakkama saad
Kui on suts võsa lõigata siis jah saega,aga suurema koguse puhul igatahes tehnika...Kuna ka mul vaja võsa lõigata siis ka mõtted käinud giljotiini juures,aga kuna kogused väiksed siis mõtteks jäänudki ja ka jääbki.
Vasta

Liinialuse puhastamisega om tuu häda, et reeglina kipub sääl igatsugu tehnika ää uppuma  Big Grin
Küll na kasutaksiva sääl nii pöörlevaid kette kui kreissaagisid, näpitsatest rääkimata, a näe, liini ommava enamjaolt ju sohu rajatu.
Vasta

Jumziga on tuu häda, et tal maru palju raskust isegi tagasillal. Ja masti korralikult kabiini lähedale kokku klappida ei anna, nii nagu moodsamatel masinatel. Too giljotiin veel kah üksjagu kilusid juurde, siis võib see asi kahtlaseks minna. Belarussiga võrrelda pole selles osas üldse mõtet, tühjalt kaks tonni vähemalt raskust rohkem. Kui tõesti maa hästi kannab, siis ehk saab hakkama.
Vasta

(13-06-2022, 13:43 PM)Janka Kirjutas:  Liinialuse puhastamisega om tuu häda, et reeglina kipub sääl igatsugu tehnika ää uppuma  Big Grin
Küll na kasutaksiva sääl nii pöörlevaid kette kui kreissaagisid, näpitsatest rääkimata, a näe, liini ommava enamjaolt ju sohu rajatu.
No ei ole ju, on neid ikka ka kõval maal! Ja kannatab ka soopeal sõita lintidega asjadega. Jarcrac jms näitejks. Usewood tegi mingi lhetkel ka masin-võsasaagi aga see on ju ikaldus kuubis! Jah, jalutu invaliid saab sellega tööd teha. Sedasorti asjandusi on prantslased ka mikroroomikutele pannud, neil selliseid toredaid pille ka olemas, aga no ei toimi neist ükski! "Hull" 1500-eurose võsakaga on kordi kiirem ja efektiivsem! Sama ka giljotiinidega: kui siis kogujaga ja peab suutma kõrge vitsa poolitada! Ja otseloomulikult roomikekskavaatoril, need moodsad rataskopad aka "kummijukud" ei kõlba metsa kohe kuidagi. Kui Jumz, siis mingi kõikse pisem lõka-lõka a'la NaarvaS23 vms piisavalt tihedasse ja kõvasse noorde metsa halupuid otse bigbagi tegema aga juba eraldi toodi selle arutu kaal välja. 

Aga siis spets profitehnika, mis ei toiminud. Ja mõtleme nüüd ukerdavat rögisevjumpsi mingite näpitsatega toimetama??? 




Mõtetuse töönäide metsast. Masin ilma selle lolluseta oleks asi aga selle tööpeaga...

Vasta

eks 10 tonnine lintidega lühikese persega kopp oleks parem küll, aga jumzil hea hind. Muidugi kändude otsas ekskavaatoriga ukeramine nõuab omajagu julgust, jumziga ikka kuidagi kännust mõõda sõidaks.
Vasta

(14-06-2022, 09:51 AM)hillar2 Kirjutas:  eks 10 tonnine lintidega lühikese persega kopp oleks parem küll, aga jumzil hea hind. Muidugi kändude otsas ekskavaatoriga ukeramine nõuab omajagu julgust, jumziga ikka kuidagi kännust mõõda sõidaks.
Aga tee see trikk ära ja tuleks isegi vaatama kuidas jumzi originaaljagajaga puud haardesse võetakse ja kännust mööda sõidetakse.

Ekskavaatoriga metsas sõitmisel pole isiklikult küll mingeid erilisi probleeme ette tulnud aga samas ma kaevasin ka ainult kraave läbi raiesmiku ja kuna kraavi ei saa kändude vahelt kaevata sai neist üle sõidetud ja ka nende peal kaevatud.
Natuke muidugi pidi ikka valima et masin kõikuma ei jääks aga muid erilisi tagasilööke ei märganud.
Vasta

Ei pea ju telefoniputkaga trimmerit kasutama, sest on olemas palju asisemad masinad. Mis puutub rögisejatesse, siis ega need mujal maailmas ka omast ajast ees polnud, tuletan meelde et Jumz-i ei mõeldud välja aastal 2000, vaid tunduvalt varem. Olid täpselt sellised, nagu osati välja mõelda ja toodeti seni, kuni nõudlust jätkus. Paraku ei hiilanud muu maailma rögisejad samuti mingi mugavuse ega ergonoomikaga, isegi iste ei andnud 180 kraadi keerata, rääkimata siis kahe kangiga opereerimisest. Metsas toimetamine sõltub ikka väga paljudest asjaoludest ja nagu näha kasutatakse ka eelmise sajandi tehnikat vajadusel. Kui ikka kogused on väikesed, et pole mõtet uut masinat soetada või on omal midagi olemas ja aega piisavalt käes. Siin üks eespool kirjutaja reklaamib ka vahel uhkeid ja kallileid abilisi, paraku pole midagi kuulda ega näha nende kasutamisest kodumaistes erametsa tukakestes. Mis teha, need ei tasu mikrokoguste puhul ilmselt ka poole sajandiga ära. Jääbki üle soetada seitse odavat hiina saagi ja viis trimmerit ja loota oma ihurammule, sest rögisejat pole ja vanarauda soetada on ikka mõttetu.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(14-06-2022, 10:44 AM)metsakohin Kirjutas:  Jääbki üle soetada seitse odavat hiina saagi ja viis trimmerit ja loota oma ihurammule, sest rögisejat pole ja vanarauda soetada on ikka mõttetu.
Täiesti nõus! Sest ma ei kujuta hästi ette isegi sellisega metsas midagi teha! Kas 80 või 50 pole vahet, 50 kunniga on õnnetus isegi siledal kõval pinansel, see on füüsiline vaev sellega midagi teha. No ja greifer seal sabas? Võsamehe järelt kokku koguda tunduks nagu võimalik aga... Mul sellega puudub igasugune kokkupuude, pole vist isegi töös näinud.  Teoorias peaks ju isegi T-16 oma ämmavihtlejaga suutma võsatöid teha aga reaalsuses? Või Karpaatets... Margus Tammaru on ühe greifer-jumpsi ära taastanud ja toimetab päris kaunilt kõval pinnasel aga metsa sellega ikkagi ei lähe. No ja sinna siis lisaks õiged ja möödapääsmatud metsavidinad rotaaatorist haaratsite ja giljotiinini ning mitte ühest otsast pole tegu odava asjaga. Kohmakas, uppuv, aeglane, väikese tööraadiusega jne. Ta oli, on ja jääb sitapatarei tühjendusmasinaks.
Vasta

(14-06-2022, 13:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Täiesti nõus! Sest ma ei kujuta hästi ette isegi sellisega metsas midagi teha! Kas 80 või 50 pole vahet, 50 kunniga on õnnetus isegi siledal kõval pinansel,
...

Jälle õpetad kurgi lendamaSad

Suvaline tagavedune laadib mõnuga, kui taga ripub kopatäie vääringus vastukaalu.

Mis puudutab jumpstükiga kändude vahel opereerimist, siis seda tasub käia kuskil proovimas ja peale seda räägime uuestiSmile
Vasta

Mul on Jumz kopp ja 52. Jumziga ühe rattaga 10 cm kivist üle sõidad, kaldub nii palju, et lausa hirmus hakkab ? samast kohast russiga üle sõidan, ei saa arugi et midagi oleks olnud.
Seega Jumziga üle kännu ei sõida ühe rattaga, läheb külili. Kõhu alt ka läbi ei lase, esiteks sahk on ees suht madalal ja tagant sõidad keeramise keti vms pilbasteks. Kändude vahel ukerdamiseks pöörab kopp liiga kehvasti, kuna esiots on hästi kerge. Muidugi, kui võsa kasvab nö heinamaal ja erilist kändu tekkinud pole, saab hakkama.
Giljotiin ise vast on nii raske, et peab hakkama ette raskust juurde leiutama. Näiteks, kui võtad suure kopa sisse kivi, mis sinna eeli-eeli ära mahub, siis sõiduga seda teise kohta viia on päris keeruline, kuna esiots ei kipu maas püsima
Vasta

Ma vist kuskil eespool juba praalisin, aga ega küll küllale liiga tee- telefoniputkaga giljotiin täitsa toimib, saab hakkama ka väga pehmel pinnasel ja töö kiirus pole ka väga kehv. Rämps kohe hunnikusse, hunniku saab kompaktsemaks ka kohe krõmpsutada, mida muidu peaks saega tegema. Köetava kraami saab mingisse hunnikusse tõsta, kus see hiljem halupuuks tuleb teha. Igatahes kopraparadiisist maalapp, mida ma käsitsi poleks eladeski hakanud korrastama, sai päris kena. Kuda seda sama asja Jumz- iga teha, pole aimugi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Vaata ja imesta et säilinud on veel nii heas korras  LKT-81 , mis praegu müügis 24 000 euroga. Sellised LKT traktorid olid Eestis levinud 80-90 aastatel .  Praeguseks  on  nad oma töö teinud ning saanud   enamuses vanarauaks .
https://soov.ee/23108298-lkt-81-1994a/details.html


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne