iz56 säde
#21

Loodan, et sõidukogemus Iz-56'ga meeldib. Wink

Mul endal tükki kolm neid ühepütilisi olnud, sel sügisel peab vist ühe veel ligi võtma - hakkasin viimasest puudust tundma. Toungue

Kusjuures läksin garaazi, võtsin geneka pihku ja vaidlen Indrekule vastu - kontaktiplaati ei saa ikkagi tagurpidi oma kohale panna. Tähendab, saab küll, aga siis jääb see sinna viltu ja hakkab juba enne kruvide keeramist silma riivama ja kutsub asja kohendama.
Vasta
#22

Minul tekkis selline arvamine sest oma jupiteril uurisin kah et kõik on nagu õige aga üks kontakt ei sulgu ja siis järeldasin et olen valesti pannud või siis valed kontaktid, tegu siiski uuema tüübi kontaktidega. Sellest oletasin et äkki valesti paigaldatud. Aga oli hoopis sama asi nagu minul - valed kontaktid.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#23

nii üks väike jama veelBig Grin ratas ei lae. ma kaldun arvama et rohkem otsi tuleb kokku keerata kui 2? mul süütelukk hetkel puudu. laadimisrelee töötab genekat ei oska öelda ei ole ikka veel maha kiskunud... Kuidas izil geneka lahti saab üldse ?
need 2 pikka kruvi keeran otsast lahti ja ei midagi. kasi väikseid mis on küljel 2 kaupa kas need tuleb ka lahti kiskuda ?

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#24

Laadimiseks läheb generaatorile 3 otsa: harja peale/mähisesse, mähisesse ja massi. Relee peale tuleb aku +, generaatori otsad ja mass. Lisaks tuleb süütelukust läbi laadimise märgutule üks juhe, mis on süüte sissekeeramisel pingestatud ja mis läheb relee selle klemmi peale, millelt juhe harjale ja mähisesse läks.

Sai segane jutt, mis teha - skeemi pole käepärast ja tähtede kaupa klemme peast nimetada ei oska.

Geneka poole pealt võid harjad üle kontrollida, vahest on kinni jäänud või midagi. Genekas tuleb maha, kui otsa pealt kaks pikka polti lahti keerata. Ärasikutamine võib vajada veidi jõudu, kuna teinekord istub staator oma pesas küllaltki kõvasti kinni. Rootor tuleb maha kui keskelt pika poldi välja keerad ja siis sinna auku tõmmitsa paned - rootoril on selleks keere sees. Tõmmitsat võib asendada ka lihtsalt üks sobiva pikkusega pulk ja rootori sisse sobiva keermega kaheksane või kümnene (ei mäleta, kumb neist) polt.

Kui külje pealt kahekaupa olevad pisikesed kruvid lahti keerad, saad seest mähised välja võtta, mida ma esialgu ei soovita teha.
Siis kui harjade kinnitamiseks on liiga pikki kruvisid kasutatud, rikutakse rootor, mis samuti geneka rivist välja võib viia.
Vasta
#25

Sellest võib abi olla. http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=24373
Aga jah vaata harjad üle Smile

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#26

Seda ka et süütelukk on vajalik asi ja vist kui ei eksi siis M - iliste süütelukk peaks istuma. Endalgi tegelikult üks ülearune aga kohaletoimetamisega on vist jama.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#27

Siis võib ka selline viga olla et reeeles olevad kaks kondakti ei lülita enast ümber.
Aga kui reele on korras siis otsi viga alt genekast,kindlasti kontrolli ära geneka mähis ja ka rootori oma,kui mõlemad mähised on korras siis puhasta ära rootori peal olev arjade alus ja puhasta arjad ära.Kui siis ka ei hakka laadima siis on tõesti midagi mäda.Endal oli ka kunagi selline mure planeta3 56raamil ja minu viga oli reele kontaktides.
Vasta
#28

IZ-PP1 relee on küll kahe kontaktihaamriga, kuid 56 relee peaks veel ühe kontaktihaamriga olema.

Süütelukk ise ei olegi vajalik - mina asendasin selle ühel oma tsiklil lenksu peale käiva tuledelülitiga. Keskmises asendis oli süüde sees. Tõin akult (õigemini relee Б klemmilt) juhtme sisse, välja viisin kaks - üks süütepooli ja teine laadimise märgutulele, kust juhe läks edasi releesse.
Vasta
#29

mis ots releest laadimise märgutulele tuleb ? venekeele "ja" või kuidas seda kõveriku nimetatakse ? emmiliste süütelukk sobib küll enne oligid emmi oma peal kuid see läks katki. ei andnud voolu edasi enam, mingi klemm läks katki arvatavasti, sest peale puhastust ikka ei töödanud.

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#30

Vene "ja" jah joonise järgi. Mis klemm täpselt? Äkki lihtsalt ei ulatanud võti neid kontakte kokku lükkama, mis asuvad süütelukus. kontaktid koos süüde sees ja vastupidi süüde väljas.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#31

Iðði ja emmi vanema tüübi süütelukud (ehk siis need, millel süüte lülitamiseks võtit keerata pole vaja) tunduvad üldse kapriissed olema. Klemmide oksüdeerimine viib kaoseni; klemmid kuumenevad, põlevad, mida iganes. Alustuseks võid süüteluku asemele lihtsalt ühe lüliti konstrueerida, saad vähemalt asja tööle.

IZ-i 6V elektrisüsteem võib küll olla palju laidetud kuid minu arvamuse järgi töötab see väga hästi. Samas puudub oht akuklemmide lahtipääsemisel või kontakti puudumisel releest ilma jääda.

Kui mitmed katsed laadimise ahelaga tulemusi ei anna, võid proovida relee vahetust või selle kontaktide puhastamist. Kaua seisnud asjad ei pruugigi esimese laksu peale tööle hakata vaid vajavad turgutamist. Mõõda ka harjade takistus ära ja kontrolli, et sul ikka releelt generaatorile eraldi mass oleks veetud - kipub vahest pirtsutama, kui ei ole.
Vasta
#32

võti oli õige ja süüteluku kontaktid läksid kokku kuid ei juhtinud vooli, ostsustasin selle visata nii kaugele kui jaksasin.
ma arvan ka et panen lüliti vahele ja asi vask. aga kas seda kontrolltule pirni ära ei või jätta `?
olen kuulnud kui seda pole siis ka ei lae
, mul hetkel ka ei ole pirni otsas. juhe jookseb aga pirni pole . asi võib genekas olla. relee panin korra emmile ja aku otsad maas töötab ka nagu kellapoeg. mass jookseb genekalt releele ja siis sealt üks korpusesse ja - otsa vedasin ka massi alla

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#33

relee m otsa alla kui aru keegi ei saanud Big Grin

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#34

vaatasin järele releele tuli aint see mass mis geneka pealt tuleb ja vedasin nüüd - otsa ka relee m klemmile.Emmil oli aku - otsalt ka releele juhe veetud aitäh rallitaja. aku kahjuks tühi natukese aja pärast saan kontrollida alles. aga usun et oli selle viga

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#35

Kui pirni pole, pole ka vooluringi. Järeldus - süsteem ei tööta, M.O.T.T.
Pane nüüd pirn vahele, siis peaks asi jonksus olema. Pirni ühte otsa siis + ja teine ots releesse.
Vasta
#36

ok kohe katsetan. aitäh. ratta laadima ka saaks siis oseks juba päris hea.

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#37

tuli ei kustu ära :s tuleb uut genekat otsima hakata

Iz 56, K-750, K-750
Vasta
#38

Ennem proovi uut releed, alati ei ole generaatori viga.
Vasta
#39

Izi süüte lukkus peaks ikka vool läbi jooksma kui sa just juhtmeid valede klemmide alla ei panudSmile.Kas pea trassist vool tuleb alla genekase?Järgmise katsetuse ajaks võtta reelelt katte maha ja vaata kas kondakt lülitub.
Vasta
#40

ongi relee perses.
kellegil ei ole kodus ühte ülearust 6v releed ?

Iz 56, K-750, K-750
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne