Teeks juttu vanasõiduki tööriistakomplektidest
#21

Kõige vingemad tööristade komplektid on olnud USA 2MS sõjaväeautodel. Kusjuures, seal on olnud ülikõvad asjad - näiteks seadmed selleks, et parandada õhukummid välistingimused, jne jne

siin on pilt Dodge WC tööristade komplektist.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#22

denis23 Kirjutas:Kõige vingemad tööristade komplektid on olnud USA 2MS sõjaväeautodel. Kusjuures, seal on olnud ülikõvad asjad - näiteks seadmed selleks, et parandada õhukummid välistingimused, jne jne

siin on pilt Dodge WC tööristade komplektist.

Pildil nähtuga sarnased malmvalu sokliga rehvipumbad -pumbad, kus voolikustutser ei ole mitte pumba hülsil, vaid jalase soklil, olid kasutusel ka 40-datel ja 50-datel nõukogude autode tööriistakomplektide varustuses.
Praegu on sellise ehitusega pumpasid üsna harva leida.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#23

Ei hakanud uut teemat tegema, vaid taaselustan ühe vana. Keerutan hetkel näpu vahel võtit mõõduga 22-24. Selle koha peal, kus tavaliselt ilutseb kiri Crome-Vanadium(või midagi sarnast) on silmale lugeda ZIC MOCKBA (keeleseaduse vastavalt siis ZIS MOSKVA) Kas on võimalik, et autotehased valmistasid ka võtmekoplekte, mis ,,Kinnistati,, autotehase kirjaga just sellele margile.
Terv.Jaanus
Vasta
#24

Mul on kodus ЗИЛ kirjaga võtmeid ja samuti T-40 originaalkomplektist pärit võtmeid millel on sisse löödud/graveeritud kiri T-40. Nendel vähemalt oli siis tehasepoolt komplektil kirjad peal. Ju keegi täpsustab ülejäänut.
Vasta
#25

Hakka või seda teooriat uskuma. Olemas võti 11-12 kirjaga JAWA.
Terv.Jaanus
Vasta
#26

gruppen Kirjutas:Mul on kodus ЗИЛ kirjaga võtmeid ja samuti T-40 originaalkomplektist pärit võtmeid millel on sisse löödud/graveeritud kiri T-40. Nendel vähemalt oli siis tehasepoolt komplektil kirjad peal. Ju keegi täpsustab ülejäänut.

Mul on paar Pobi originaalkomplektist võtit, keskele sissepressit kiri "M-20".

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#27

Jah, õige, Jawadel oli ka, küll vist ainult lehtvõtmetel (toru ega küünlavõtmel pole märganud) aga oli küll kiri peal. Mul peaks enam-vähem terve "vana" Jawa võtmekomplekt olemas olema, kaasa-arvatud see vakstust? kaante moodi asi.
Vasta
#28

Lisan omalt poolt, et ka Iþ motikate võtmetel on peal oma märk. Ring ja rõngas ümber, nagu planeet Saturn.
Vasta
#29

Sama siin, DKW võtmetel ühel küljel varuosakataloogi detailinumber, teisel küljel DKW.
[Pilt: S_1772.jpg]
[Pilt: S_1773.jpg]
Vasta
#30

Kui kellegil on siis sooviks 1985 aasta zazi tööriista komplektist pilte.(85-86 muutus tungraud näiteks)

Aitäh.
Vasta
#31

Oskab keegi kinnitada või ümber lükata väidet et need võtmed on Meerikamaa toodang kusagil pealesõja ajast. Küllaltki huvitavad numbrid näiteks 18,20,26. Firmaks valdavalt GEDORE.
Terv.Jaanus
[Pilt: v6tmed.JPG]
Vasta
#32

Ise küsin -ise vastan.
Gedore firma peaks olema Saksamaa päritoluga. Valmistab siiamaani tööriistu ja tööstustarvikuid.
Huvitavat veel. Näppu sattus FIAT kirjaga 8-10 võti. ( saadaval )
Terv.Jaanus
Vasta
#33

Kui kellegil on siis sooviks 1983 aasta zaz 968M tööriista komplektist pilte.
Vasta
#34

[Pilt: img_1_1663246455022.jpg]

Ideid ?
Peres olnud kaks taksot. Pobik ja volga
Vasta
#35

Volga oma.
Vasta
#36

(15-09-2022, 15:55 PM)Heigok Kirjutas:  [Pilt: img_1_1663246455022.jpg]

Ideid ?
Peres olnud kaks taksot. Pobik ja volga

 Juba mainiti Volgat. Kuid täpsustan et just sellised rohelisest kunstnahast ja pööradega kinnitused on iseloomulikud GAZ 24 "Volga" esimestel tootmisaastatel 70-72. Võib olla ka hiljem, kuid nende varajaste aastate roheliste kottidega tööriistakomplektidega olen erinevate Volgade juures kokku puutunud.
Vasta
#37

Tere. Minul on alles isa 1974.a. Gaz 24 tööriistakotid. Neid on 2 tk. Eri suurusega, aga mustast kunstnahast. Kinni sidumiseks olid otstes ca 25 cm pikkusega lindid, millega sai rull tehtud. Fotod tulevad hiljem
Vasta
#38

Mul on ka selline kunstnahast riistakott, mis on tegelikult välimuselt  analoogne Gaz-21 presendist suure riistakotiga. Kuna kunstnahk (lateks) asendas tootmises tekstiili, siis oletan, et selline riistakott tuli käibele  lõpuotsa GAZ-21 peal ja oli kasutusel veel GAZ-24 algusaastatel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne