Kahekohaline hobibagi.
#61

Hmm... Tegelikult väga hea mõte, peab oma vedruvarud üle vaatama ja ikkagi seda teed minema Smile Paar mõtet on ka, kuidas need vedrud keskelt ära toestada, et vastu amorti nühkima ei hakkaks.
Vasta
#62

kahe vedru vahele on paras treida kapronist vahe puks, keevitatud on neid ka aga ei soovita


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#63

Kaproni peale mõtlesingi, keevituse murrab lahti. Aga probleem on selles, et tuttavat treialit ei ole ja omal pole pinki ka Sad
Vasta
#64

Kas TTK-s pole vastavat pinki? Sinna pidi ju tulema põhjalik komplekt erinevaid seadmeid?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#65

Polegi uurinud, treimispraktika tegin seal 60.-date pingiga ja sellega saaks ka edukalt hakkama. Eks võtan juhendajaga ühendust ja kurdan talle oma muret Smile
Vasta
#66

Vähemalt see hall, kus vormelid näituse ajal seisid, pidi saam täis head ja paremat masinaparki.
A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#67

Aspelund Kirjutas:Vähemalt see hall, kus vormelid näituse ajal seisid, pidi saam täis head ja paremat masinaparki.
A.

Pidi küll.. peaks siiani. See on see riigifirmade värk, et erinevate hangete ning projektide rahastamise korraldamine võtab heal juhul alla aasta. Esialgu ainuksesd uued asjad seal on lintsaag ning aasta lõpuks loodaetavasti uus ümarlihvpink. Esialgu on ikka needsamad 1K62'd sinna ümber veetud.
Vasta
#68

Tegelikult 1K62 on täpselt paras sellise töö jaoks. Aga enne pean sobivad vedrud vaatama ja 9 korda mõõtma, et hiljem ringi ei peaks tegema.
Vasta
#69

Võta see standartne coiloveri vedru, kui ma ei eksi nüüd siis selle sisemõõt oli 57mm, aga kontrolli järgi. Neid toodetakse miljonis eri jäikuses ja pikkuses, seega ei teki hiljem probleeme kui algsed vedrud millegipärast enam ei sobi.

90ndate alguse Hondadel on ka suht peenikesed ja pikad vedrud, aga ma ei mäleta mis nende täpne läbimõõt oli.
Vasta
#70

57mm siseläbimõõduga vedru ei sobi. Amordi läbimõõt on u. 70mm. Lähen ikkagi kahe otsakuti vedru ja kapronist vahepuksi teed, nagu kõige alguses mõtlesin. Saab sealgi vedrusid vastavalt vajadusele vahetada ja lammutused neid täis.

Nüüd jääb bagi paariks kuuks seisma, sest issi amet tuleb vastu võtta ja väikse lapsega ei taha koguaeg edasi-tagasi siiberdada Smile Saabki uusi mõtteid ja varuosi koguda.
Vasta
#71

tarko Kirjutas:Nüüd jääb bagi paariks kuuks seisma, sest issi amet tuleb vastu võtta ja väikse lapsega ei taha koguaeg edasi-tagasi siiberdada Smile
Palju õnne järelkasvu puhul ning rahulikku meelt! Ja hoolimata "tüübist" katsu ikka see oma kätega tegemise pisik edasi anda Smile
Vasta
#72

Tänud-tänud Smile Eks ma püüa Wink
Vasta
#73

Otsin bagile plekkvelgi: 15" 4x100 2tk ja 15" 4x108 2 tk. Äkki on kellelgi odavalt pakkuda? Siiani olen leidnud 4 kaupa või liialt kallilt. Värvi seisukord pole oluline, aga peaksid enam-vähem sirged olema.
Vasta
#74

Jupp aega viimasest postitusest mööda läinud. Vahepeal sain radika peale.
   

Tagumised pidurisupordid võtsin lahti ja tegin roostest puhtaks. Need ootavad veel remontkomplekte ja ühel tuleb õhutusnippel välja puurida. Enne kokkupanemist saavad muidugi ka värvi alla. Tegemist siis 85. a Audi Coupe esimeste Girling pidurisuporditega.
   

Vasakpoole põhja panin ka paika ja mõne neediga kinni. Pedaalid on ka oma kohapeal ja piduri- ning sidurisilindriga ühendatud.
   

Kelladeplokile tegin pistiku ka, et vajadusel saaks plokki kiirelt eemaldada, sest kõik kaitsmed ja releed jäävad selle taha, et neid vee eest kaitsta.
   

Üks pilt eestpoolt ka:
   

Paar üldisemat pilti:
   
   
Vasta
#75

tarko Kirjutas:Tagumised pidurisupordid võtsin lahti ja tegin roostest puhtaks. Need ootavad veel remontkomplekte ja ühel tuleb õhutusnippel välja puurida. Enne kokkupanemist saavad muidugi ka värvi alla. Tegemist siis 85. a Audi Coupe esimeste Girling pidurisuporditega.

Samasugused sadulad on näiteks Passat 35i-l (kõige enamlevinud isenditel) ja veel paljudel teistel VAG autodel. Nii et toimivad sadulad saab saiaraha eest... Kui on soov nipli puurimist harjutada ning sadulate hingeeluga lähemalt tutvust teha, siis ob muidugi teine lugu...

Oled rehkendanud ka, palju spido mööda hakkab näitama? Smile
Vasta
#76

Need sadulad on päris korralikud, kiskusin kolvi välja ja on ilus ja sile. Remontkomplekti all mõtlesin tolmukumme kolvi ja kelkude peal. Kindluse mõttes vahetan mansetid ka ära, et ühel üllataval momendil pedaal plärts põhja ei vajuks (nagu mul eelmise isendiga juhtus Smile ). Õhutusnipli puurimine pole kõige hullem, paar korda enne ka puurinud.

Sidomeeter peaks umbes 20-25 km vähem näitama, aga eks hiljem saan teada, palju see tegelikult valetab. Kui hakkab ikka päris aiateibaid näitama, siis teen uue taguse uute numbritega. Wink
Vasta
#77

Väike progress jälle. Käiguvahetus töötab, istmed sees ja põhi valmis.
   
   
   

Arvatavasti vahetan istmed kunagi välja, sest need on natuke kõrgevõitu.

Mõni pilt ka projekteerimisest:
   
   
Vasta
#78

Veidike edasiminekut jälle.
Genekas leidis omale uue koha - nüüd siis paremal pool madalamal. Kronsteinist üks pilt:
   

Lisaks sain esivedrustuse ka kokku, alla 14" velg enam ei mahu.
   
   
   

Sidur, gaas, küttetorustik ja jahutusvedeliku torud on ka valmis.
   

Ehk ilmade soojenedes saab ka mõne parema pildi.

Lisaks on mul ka paar küsimust. Nimelt kust saab impulsse Boschi 0 280 140 516 vabakäigumootor? Kas sellel peab ka mingi eraldi juhtplokk olema või piisab segusiibri lülitist? Originaalis oli see muidu Opel Omega peal. Pilt ka:
   
Vasta
#79

tarko Kirjutas:Lisaks on mul ka paar küsimust. Nimelt kust saab impulsse Boschi 0 280 140 516 vabakäigumootor? Kas sellel peab ka mingi eraldi juhtplokk olema või piisab segusiibri lülitist? Originaalis oli see muidu Opel Omega peal.
Mul oli hetkel käepärast Omega piibel ning seal lähevad tühikäigumootori juhtmed ajusse (Motronicu 4.1 süsteem). Ning seda, mida juhtaju toimetab sellega, mina ei tea.

Interneti väitel oli sama tühikäigumootor Volvo 740-l ja Saab 900-l. Volvo skeemi uurides mina aga midagi tarka ei tuvastanud.
Vasta
#80

Eks peab sinna siis hoopis kraani vahele sättima ja proovima, kas töötab või mitte Big Grin

Aga vähe paremad pildid ka nüüd:
   
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne