ZAZ 965A va.1965

Vaatasin muhuklubis su masina pilte ja märkasin, et seal kabotil ilus embleem peal. Kas leidsid moodse kuidas järgi teha või on see lihtsalt silmapete.
Vasta

kooma Kirjutas:Vaatasin muhuklubis su masina pilte ja märkasin, et seal kabotil ilus embleem peal. Kas leidsid moodse kuidas järgi teha või on see lihtsalt silmapete.
See embleem siis koduste vahenditega tehtud. Lõikasin pleksiklaasist viisnurga. Kleepisin sellele hõbedase kleepsu. Punasel kleepsul lõikasin tähed ZAZ välja nagu peab ja kleepisin kõigepeale. Kaugelt petab ära Smile aga õiget alles proovitakse järgi teha.
Vasta

Aitähh tvxtvx-le kellelt sain otsitud ilukilbid.
Vasta

0tsin muhku juba pikemat aega, siiamaani pole veel joppanud.
Võibolla ei tunne ka õigeid inimesi, kelle naabritel seisab muhk aianurgas.

Äkki kellelgi midagi pakkuda, mul ka see \" muhupisik \" küljes, aga siiamaani pole saanud oma mõtet realiseerida.
Äkki kellelgi pakkuda midagi, seisukord pole niivõrd oluline.
Mõte ongi ise nokitsema hakata.
Vasta

Sai alla pandud Fiat600 amordid ning ei tunne autot äragi, seisab nüüd jube hästi tee peal. Pühapäeval sai sõitmas käidud aga probleemi valmistab ikka jupsiv laadimine. Külmast peast laeb kuni suretad auto välja ja uuesti käima paned (Kuniks pole maha jahtunud täielikult) ja laadimist ei ole enam Sad Releesid vahetuaud siia-sinna aga ei leia kotermanni ülesse. Mõttes oli juba lisa genekas peale aretada, et saaks tuledega sõita ja ei peaks muretsema, teele jäämise pärast.
natuke uut pilti kah Smile
[Pilt: normal_DSC04196%20%28Small%29.JPG]
Vasta

Kribaks siis midagi uut.
Laadimine hetkel korras tänu tutikale generaatorile ja uuele releele. Kapoti embleem sai ka asendatud laserlõikusest tulnud replicaga. Kruisil võis seda imetleda. Ise ma sellega päris rahul ei ole, seega uurin veel võimalikke teostusi.
Nädalavahetusel saab ette võetud natuke põhjalikum auto kontroll kuna 10ndal juunil sõidame muhkudega Riia tehnika muuseumi Smile kas me ka sinna tervelt kohale jõuame paistab Toungue
[Pilt: normal_cruis.jpg]
Vasta

mina ei oska muud öelda, kui et....hea töö
Vasta

Sai siis oma kallim proovile pandud ja tehtud sõit Tallinn-Riga-Tallinn (kogupikkusega 716,1 KM) eesmärgiga külastada motomuuseumi seal. Lugejatel tekib kindlasti küsimus palju me tee peal remontisime? Teie kurvastuseks peab ütlema et ei remontinudki, isegi õli ei kallanud peale Smile Nüüd kodus peab ainult natuke esisilla laagreid ja käänmike pingutama, sest sellise distantsi peale tulevad väiksed lõtkud sisse. Kiirust hoidsime 70-80KM/h
[Pilt: normal_DSC04806.JPG]
Vasta

Pole ammu siia midagi kirjutanud. Ega auto juures polegi suurt midagi tehtud kui sõidetud. Viimane asi mis tehtud sai, oli soojendus tööle pandud, ennem sai teda siis nii öelda tuunitud. Hõõgküünla asendasin tavalise süüteküünlaga ning sädet teeb MAZi eelsojenduse süütepool e. nüüd mul soojendus automaatne. Pole vaja passida kontroll hõõgniiti ega midagi, tõmbad lülitist käima ja kõik Smile Salongi sai talveralli jaoks tehtud eraldi turbiin ventilaator, mis vähe kõvemat tuult klaasile teeb kui originaal. See on siis 2minutiga eemaldatav, juhul kui originaalsus eeskätt vaja saavutada.
[Pilt: normal_DSC06551.JPG]

ja üks uuem pilt kah siis Smile
[Pilt: normal_DSC06545.JPG]

Edit: tuli meelde, et tegelt tehnilise poole pealt sai lisatud veel orig. ilukilpide alla originaal lisavõrud.
Vasta

Kirjutaks mis vahepeal tehtud.
Kuna sügisel tuli kolks tagasilda sisse, võtsin külmade ilmadega kätte selle uuendamise.
Silla lahti arutamisel tuli päevavalgele põhjus, miks kolises.
Kere kinnituse ava oli välja veninud
[Pilt: normal_Foto%28061%29.jpg]
Samuti polt kõver, ja randi sisse söönud. Ning reguleerseibi ava samuti jõhkralt suureks pekstud, kõrval siis töökorras seib
[Pilt: normal_Foto%28062%29.jpg]
puksist õõtsa sees polnud ka eriti midagi järel.

Siin siis uue kuue saanud õõtsad, mis läbinud liivapritsi, roostesurma ning värvimise.
[Pilt: DSC06939.JPG]

[Pilt: normal_DSC06942.JPG]
Kõige hullem oli uue piduritoru väänamine, kuna kohe alguses tuli teha päris kõva  90kraadine nurk.

Kuna kohe-kohe on ukse ees UUNIKUTE TALVERALLI 2006 ning korralikul rallimasinal ikka rohkem tulesid ees kui 2, siis tekkisid kahtlused kas originaal 20A genekas ära laeb (Ning üldse mind need laadimise probleemid kummitanud selle masinaga), sai kiirelt Fiatilt gene maha kruvitud ning asetatud Zazile
[Pilt: normal_Foto%28076%29.jpg]

Lisaks sai vahetatud Spidomeetri tross (üksi seda vahetada on jube ****) ja käsipiduri tross.

Sai proovitud kuidas külmadega Muhuke käima läheb. -21C juures läks 7ndal katsel käima Smile





Vasta

Mul on väiksest peast üks mälestus seoses ZAZ-iga. Nimelt oli mu vanatädi mehel kunagi kaks roostes ja katkist ZAZ-i, ühest oli järgi ainult roostes kere, teisel oli suhteliselt katkine taguots, vist oli matsu saanud, kabiinis olid kõik asjad olemas, mida mängimiseks vaja. Igasuguseid nuppe ja puha. Alati kui külas käisin neil, siis mängisin selles. Kord andis mu onu mulle "süütevõtme" (mingi puupulga) mille ma süütelukku toppisin ja teised onud autot kõigutama hakkasid, siis mulle tundus, nagu olekski tahtnud käima minna. Enam neid sapakaid pole, need oleks seal väljas nagunii varsti pudiks roostetanud. Olid sellised muhedad "Maanteemuhud" (ZAZ 965-ga siis tegu).

Maamees linnast.
Vasta

Pole mitu kuud siia kirjutanud. Talverallit koju sõites sai auto siis 100km soola ning külmade ilmade tõttu polnud võimalik pesta kohe. Nüüd siis vitsad käes Sad masin roostetäpikesi täis.
Sellest hoolimata võib teda näha alates tänasest Motorex2006-l Smile Sai teine eile GAZ24 kõrvale pargitud. Volga kõrval jäi mulje nagu oleks tegu aiakäruga Big Grin
[Pilt: normal_PICT0261%20%28Small%29.JPG]
Vasta

muide eilses kanal2 reporteris näitas seda sapakat

Pole midagi targemat teha
Vasta

KILLER666 Kirjutas:muide eilses kanal2 reporteris näitas seda sapakat
Ma juhtusin täna hommikul kordust nägema ja süda läks soojaks enda masinat teles näha Smile
Vasta

väga ilus!
tahtsin küsida et kas sa värvisid selle ise? ja mis tavaliselt sul need värvimised maksma on läinud
Vasta

Pole siia teemasse aastaid kirjutanud, vaid sõitnud.
See talv sai uus mootor ehitatud ja peale pandud.
6 aastat on auto valmimisest möödas ja esimesed rooste kärnad hakkavad ilmuma: Nüüd maksab kätte et tookord liivapritsi ja happekrunti ei teinud.

[Pilt: mootor.jpg]
Vasta

Huvitav lugeda et muhke veel ehitatakse. Edu.
Motorex 2006 sai tükk aega autot uuritud.
Vasta

Aastatega pole muud midagi juhtunud, kui sõidetud ja nauditud üritusi.
[Pilt: 1074874_695715483788840_1624032294_o.jpg]
Vasta

Avastasin et 10 aastat pole siia teemasse midagi kirjutanud. Ega polegi kirjutada, masin sõidab ja ainuke mis muutunud, on läbisõidu näit Smile

   


Oleks vaja motivatsiooni see projekt lõpule viia
   
Vasta

(20-02-2024, 14:07 PM)nymmik Kirjutas:  Oleks vaja motivatsiooni see projekt lõpule viia.   Mis uhke ketaspiduritega sild see on?

Manuaali ei loe
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne