Kiil rihma otsingud
#1

Kes teab milline firma müüb Tartus kiil rihmasid.Tegu on murutraktori Murray rihmaga,12mm lai ja ümbermõõt 224cm.Rihma pealt on puudu markeering ja selle tõttu ei oska spets poed midagi pakkuda.
Vasta
#2

Võta vana rihm kaasa poodi.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#3

Indrekul on õigus,kõige lihtsam on vana rihm kaasa võtta.
Vasta
#4

Vene mingisugust kiilrihmavalikut leiad Vitamiini tn. traktoriosade poes
ja vana ikka kaasa,siis näeb rihmaprofiili sobivust ka.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#5

Tere! Murray murutraktor on USA toode ja seetõttu kasutatakse seal tollimõõtu. Seetõttu on väga raske vahel asendada tollimõõdus kiilrihmasid meetermõõdustikus rihmadega eriti, kui konstruktsioon (pinguti tööulatus vms.) nõuab väga täpset rihma pikkust. Üldse kasutatakse varuosadelt teenimise eesmärgil väga palju nn.originaaltooteid, mis on reeglina seadme valmistaja poolt nö. eritellitud näiteks rihmade toojalt partiide kaupa ja on reeglina standardivälistes mõõtudes. Sellised tooted kannavad ainult firma tootekoodi ja näiteks kirjet "Original Claas" vms..
Kuna Murrayl on lõikeaparaadi lülitus eraldi kangist läbi vedruga rihmapinguti, siis on Sul loodetavasti võimalik leida meetermõõdustikus ligilähedane kiilrihm. Muidu tean täpselt, et rihma tähistus oli tollmõõdus. Omasin nimelt antud isendit mõni aasta tagasi. Oli väga hea tööriist võrreldes nt. MTD-ga, mis oleks nagu mingi nõukaaegse "paadunud" konstruktori poolt välja mõeldud selgelt ülepakutud hinnaga aparaat. Kahjuks käisid kodus vargad ja sinna see Murray mul kadus.
Sai pikk jutt, aga Tartus saad kiilrihmasid jah nt. Vitamiini tn. tehnikapoest või Tähe tn. SKF-ist. Lisaks veel Varson Ringteel. Võta ikka vana rihm kindlasti kaasa - kõigil on spets rihma pikkuse mõõtmise riistad olemas.
Vasta
#6

Suured tänud nõuannete eest.Lõpuks õnnestus saada täitsa sobilik rihm traktori poest mis asub K-rauta taga.Oleks saanud ka tellida Oregoni kataloogi alusel muruniidukite poest Saekoja tänaval aga kuna vanal rihmal puudusid koodi tähised ja kataloog pakkus traktori mudeli põhjal kahte erinevat rihma millede pikkuste vahe oli 20 cm.siis ei julgenud tellida.Kui mõõtsime vana rihma üle saime üldse mingi kolmanda mõõdu.Muide ka uued terad sain Oregoni tehase omad ja on valmistatud U.S.A.-s.
Vasta
#7

Oskab keegi nõu anda, kus Tallinnas võidaks müüa kiilrihmu (sobivad ka vene rihmad). Vaja lühemat rihma kompressorile.
Vasta
#8

Mul käidi tööjuures reklaamimas firmat Tartus, mis teeb tellimise peale igas mõõdus rihma valmis (sain aru et nii ümar, kiil kui ka rõngasrihmad). www.linttrading.ee Aga hindadest ma ei tea, vähemalt minu masinapargi originaalvaruosa hindadega suudavad konkureerida (elektroonikatööstuse robotid).
Vasta
#9

kogemus on olemas mõlemate rihmadega. Nii originaal ,rõvekallid, kui miskid ,paduodavad, optibelt vist olid. sai krooniajal ostetud murutraktorile. originnaal oli 470.eeku ja 2 kuuga läks neid 2tk. See oli siis veorihm mis traktorit edasi liigutab. kuna hind oli ikka sellise kulu juures üle igasuguse piiri siis ostsin kiiruga samase optibelti,hihd oli 39.eeku ja arvake ära; ma ei tea palju see rihm praegu maksab sest liigutab siiani traktorit. rublad siis juba 2 aastat kehtinud ja neid pole vaja selle rihma eest siiani poodi viia olnud.
Vasta
#10

Omal ostsin Jonseredi murutraktorile niiduki jaoks uue rihma kuna vana oli välja veninud. Proovisin kah vähemalt 2 korral odavat rihma, milledega sai mõlemaga niita umbes 2 nädalat, peale mida hakkas libisema. Siis vihastasin ja läksin ostsin poest originaalrihma äkki umbes 40€ eest ja hetkel 2 aastat on käinud ja väsimuse märke veel ei näita. Originaalrihm käis ~5a.

Kusjuures sai poes võrreldud ja kiilunurk oli praktiliselt sama. Seega kellel näkkab, kellel mitte...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#11

Sai ise ka proovitud kevadel YardManile niiduorgani käitusrihmaks panna vene rihma, pikkus sama aga profiili kuju veidi erinev ja ei töötanud asi õigesti. Lõpuks läks ikkagi originaal peale ja asi toimis.
Tulenevalt valest profiilist, oleks pidanud uue vene rihma vist õige veidi pikema võtma, sest hetkel oligi point see, et kuna profiil oli teine, siis asendusrihm tegi kogu süsteemi veidi rohkem pingule. Ühesõnaga, kui aega ja viitsimist, oleks kindlasti asja saanud ka alternatiiviga tööle.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#12

Mul kah Jard man.Veorihm läks ribadeks ja panin tavalise mis garaazis leidus.Aasta töötanud,nüüd kah libiseb.Kuid vahe olla selles,et need murutraktori rihmad on spetsaalselt valmistatud venima jnejne,seetõttu need teised vastu ei pea,ning suurt vihastamist ei vääri tihti vahetusega.See info pärit poest!Tallinnas siis hiiul selline tore pood kus seda manti ikka saadaval.Jah hinnad selliste asjadel kallid siiski!Kuid terade hinnad on ikka paari aastaga hirmsasti kukkunud,Rihmad samati.Pikk veorihm,oli alguses ligi 1000 EEK.Nüüd vast miski 30 EUR.
Vasta
#13

(21-12-2012, 00:49 AM)nustu826 Kirjutas:  ...
Kusjuures sai poes võrreldud ja kiilunurk oli praktiliselt sama.
...

Oeh, kiilrihma eluiga ja veovõime sõltuvad sellest, kas rihm istub kenasti soones täiskontaktiga või puudutab ketast vaid kitsal joonel.

Silma järgi siin ei määra miskit, vaja on kaliibrit.

Liiga kitsas rihm on hullem - see veab vaid põhjaga ja siis on häving kiire. Liiga lai sobitub mõningal määral ketastega ja võib teatud olused isegi kestma jääda. Vaid õige profiil (kontakt rihmakülje ja ketta vahel on ülepinnaline) tagab ettenähtud võimsusetaluvuse määratud tööea jooksul.

Aga nagu ikka, on eestlane masina loojast targem.Rolleyes
Vasta
#14

(21-12-2012, 19:25 PM)meli666 Kirjutas:  
(21-12-2012, 09:40 AM)saarrand Kirjutas:  Tulenevalt valest profiilist, oleks pidanud uue vene rihma vist õige veidi pikema võtma, sest hetkel oligi point see, et kuna profiil oli teine, siis asendusrihm tegi kogu süsteemi veidi rohkem pingule.

Arvan, et rihmade suitsema minek tuleneb esmaselt ikka sellest, kas vene rihma V profiil ühtib murutraktori rihmaseibi V profiiliga. Nagu Ksf võsa ütles, peab see rihmaseibi ja rihmakülgede kontakt olema täispinnaline ja kalded siis omavahel kokku minema. Kui ei lähe, siis mingi osaga vedades hakkabki libisema ja suitsetama.
Natuke on teisejärgulisem õige rihma pikkus. Originaalist lühema korral ei pruugi lõikeaparaat täielikult peatuda. Jääb õrnalt kaasa vedama. Või siis pikema korral ei saavutata vajalikku pingsust ja hakkab libisema.
Üldiselt pikkus ei tohiks olla väga probleemiks. Erinevatel tootjatel on neid meetermõõdustikus rihmu vähemalt iga 5mm tagant.

(21-12-2012, 10:00 AM)Roland Kirjutas:  Kuid vahe olla selles,et need murutraktori rihmad on spetsaalselt valmistatud venima jnejne,seetõttu need teised vastu ei pea,ning suurt vihastamist ei vääri tihti vahetusega.

Vat see spetsrihmade asi on ka omaette teema. Olen ka ise poest kuulnud, et spetsrihmad on mingid kuumuskindlast materjalist ja sisaldavad isegi kevlarit.
Kui nüüd vaadata murutraktori rihmapingutussüsteeme, siis on see spetsrihm ka vajalik. Kui rihma käega tõmmata, venib see järgi nagu püksikumm nõrkade pingutusvedrude tõttu. Selliselt poollibisevatena peavadki kuumakindlad olema.
Tugevamaid vedrusid eriti ei kannata panna, kuna pingtusrullide kandurid painduvad läbi. Lisaks ei kannata mootori otsavõlli puks enam sellist külgkoormust pikema aja vältel. Eriti murutraktoril, kus kõik rihmad on ühele poole. Raideril on lõikeaparaadi ja käigukasti rihm teine teisele poole ja seal probleemi pole.
Aga noh jah, ei tasu targem inseneridest olla ja peab siis hakkama vaatama, mis masinatel on euroopa V profiili järgi rihmaseibid. Kindlalt tean, et vanematele Made in Sweden Stigadele sobisid vene rihmad, kuna seibi profiil ühtis. Uued tehtud Made in PRC, ehk kes teab kus. Tuleb poodides hakata vaatama seda asja.
Tegelikult see rihmamajandus ei ole odav lõbu, kui mõni räägib, et läheb 40.- rihmu kaks tükki aastas. Ja seda normaaloludes. Mitte golfiväljaku suurust põlvekõrgust muru niites.
Eks palju ole ka erinevate põkade ehitusiseärasustes kinni.
Võibolla oleks kavalam piiri tagant vaadata mingit sellist vanakooli masinat, mille seda rihmamajandust üldse ei olegi.

Pikkuse erinevus muutis ikka vägagi palju. Kuigi rihm oli silmaga hinnates üsna vähe rohkem pingul kui originaal, siis blokeeris see ka anduri, mis ei lubanud käivitada (andis signaali, justkui oleks niiduorgan sisse lülitatud). Lisan veel, et murutraktorite niiduorgani rihmaskeeme on mitmeid, osadel on rihm väga lihtsalt peal (lahjemad mootorid), kangematel mootoritel on rihm oluliselt keerulisemalt (rohkemate pingtitega).
Kokkuvõtvalt, tööd teha sai, aga kuna lapsed ka tihti niidavad, sai asi originaali vastu vahetatud ja asi jonks.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#15

soovitage nüüd murutraktori rihma, kust Tartus otsida.
Eelmisel aastal ostsin kusagilt 10 euriga, aga enam ei mäleta, kust.
Täna lendas pilbasteks.
Täpset mõõtu ka ei tea. 
Meeles nagu on et oli toll väiksem reaalselt.
Mis teil MTDdel rihmad peal on? 98cm laiusega niidukitel?
Mul Yardman muidu .AF6150
Nett nagu räägiks 1/2x77tolli rihmast. TYPE:A SEC X77.75 LG
Vasta
#16

Mina tellisin enda niidukile sealt poest http://www.hortulus.ee/e-pood
Leidsin netist original koodi ja saatsin neile meilile ja oli asendus rihm täitsa olemas ja järgmine päev sain juba omniva pakiautomaadist kätte.
Vasta
#17

Tere.Hortolusest olen minagi abi saanud.
Mul kah Yardman.
Sinna peadki panema õiged rihmad.-Need miskid venivad ja libisevad.Mida iganes.
Teised purunevad väga kiiresti.
Vasta
#18

Alas-kuul AS.
Vasta
#19

Mina olen siit oma murumasinale rihmad ostnud http://www.hpmpluss.ee/ viimati olid vist 7-8.-€ tk

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#20

ja kaua kestavad?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne