Tundmatu jalgratas
#21

[attachment=62053 Kirjutas:kass pid='416646' dateline='1488438379']    
(01-03-2017, 22:06 PM)yxtuttav Kirjutas:  
(03-07-2008, 13:35 PM)Romka Kirjutas:  Mis marki jalgrattaga võib tegu olla ja orjenteeruvalt mis aastast?  Rattad mis pildil all on pole selle jalgratta omad.
Porilaudade materjal väga roostevaba materjali moodi. Kas võib olla tegemist "Matadoriga"?

Tervist,
Kas möödunud aastate jooksul on selgunud, mis nimeline silt sinna kolme needi alla on kinnitunud?

Tere, tere!
Ei tea, kellele küsimus täpselt suunatud oli, aga kuna siin teemas juba "kekutanud" olen, siis teen seda ka edasi. Ja pakun, et ei ole selgunud, ilmselt on jalgratas jätkuvalt ksf! Rattarummu käes ja eile õhtul ta foorumis ka oli. Pole ka päris kindel, et need õiged needid seal raamikaelal on, peaksid olema punasest vasest needid, võimalik, et ongi ja et ikkagi ongi õige, kolmnurkne sildikinnitus olnud.
Igal juhul on tegu Opeli tehase toodanguga, olen sellest siin kusagil ka varem kirjutanud, 1927-29 oli Opeli tehase jalgrattatootmise hiigelaeg, palju toodeti anonüümsete brändinimetuste all nagu näiteks Matador, Alepo, Sport, Phoenix, Barbarossa, Hassia (neid kõiki on Eestis müüdud) ja ilmselt oli neid nimetusi veel. Asi olevat olnud nii, et need pandi müüja poolt kohapeal Opeli tehasest tulnud osadest kokku ja Opel ei soovinud vastutada oma hea nimega koostamisel tekkida võiva praagi eest, seepärast olid need jalgrattad/mudelid anonüümsete siltidega. Vb oli ka see tingitud millestki muust, mina kindlalt ei julge midagi väita. Milline Opeli toodangu silt kinnitus 3 neediga, mina ei tea, aga mitte Matador ja Alepo ja Hassia ka vist ei olnud.

Küsimus oli suunatud kõigile. Lootsin, et vahepeal on keegi kuskil saanud uut infot. Minu raamil on ka kolm sildikinnitus auku. Kahes ülemises augus on tõesti punasest vasest needid sees kuid alumises on kruvi. 
Siit aga järgmine küsimus kõigile - kas kellelgi on silti või sildi pilti järgmistest markidest - Sport, Phoenix ja Barbarossa?
Vasta
#22

(02-03-2017, 14:42 PM)yxtuttav Kirjutas:  Küsimus oli suunatud kõigile. Lootsin, et vahepeal on keegi kuskil saanud uut infot. Minu raamil on ka kolm sildikinnitus auku. Kahes ülemises augus on tõesti punasest vasest needid sees kuid alumises on kruvi. 
Siit aga järgmine küsimus kõigile - kas kellelgi on silti või sildi pilti järgmistest markidest - Sport, Phoenix ja Barbarossa?
шильдик велосипеда
Kui sellist otsingut kasutada, tuleb huvitavaid asju. Võimalik, et isegi Sport, Phoenix ja Barbarossa.
http://top-50.ru/posts/1117362-17bf23dcc...596339f994 
http://www.oldtimer.ru/blogs/andrey_myatiev/89/
Näituseks selline sildike ja palju muud. Edu otsingusõnade leidmisel! Mina inglise keelt ei oska ja edasi aidata ei saa, ehk leiad ise mõne otsingu inglise või prantsuse keeles.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

Need nimed + imelik saksakeelne sõna "fahrrad" ehk otsetõlkes sõiduratas annavad googlist ka igasuguseid silte. Ühe Barbarossa oma, Phoenix ja Phönixi kohta rohkem. Sporti pole mõtet googeldadagi. Tundub, et  Phönixi jms nimelisi on päris mitu tehast teinud, võimalik, et ka Barbarossat siis mitu? Loo moraal on selles, et ega see googledamine ei aita suurt midagi, infot on liiga palju ja õiget kätte nagunii ei saa. Tuleb jälle loota juhusele heale, et tuleks mõni õige sildiga asi siit meie konnatiigist välja.

   
Vasta
#24

(02-03-2017, 20:50 PM)s2si Kirjutas:  Need nimed + imelik saksakeelne sõna "fahrrad" ehk otsetõlkes sõiduratas annavad googlist ka igasuguseid silte. Ühe Barbarossa oma, Phoenix ja Phönixi kohta rohkem. Sporti pole mõtet googeldadagi. Tundub, et  Phönixi jms nimelisi on päris mitu tehast teinud, võimalik, et ka Barbarossat siis mitu? Loo moraal on selles, et ega see googledamine ei aita suurt midagi, infot on liiga palju ja õiget kätte nagunii ei saa. Tuleb jälle loota juhusele heale, et tuleks mõni õige sildiga asi siit meie konnatiigist välja.

No eks just see asja mõte oligi siit küsida, et kohalikud kollektsionäärid, sadade rataste omanikud ja aastakümneid rattaid uurinud ja kogunud tegelased ehk oskaksid sõna sekka öelda.
Ja niipalju kui mina neid märke leidsin olid kõik kahe kinnitusauguga, või märkasid sa mõnd kolme auguga ka?
Vasta
#25

Tere! Kahjuks pole mul midagi uut pajatada,antud jalgratta kohta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne