"Müts maha" IZ-49 ees!
#1

Nii mõnigi foorumi liikmetest on kohanud minu IZ-49-t külghaagisega. Mõni aeg tagasi käisin sellega Paides lastekodus lapsi sõidutamas, kõik sujus seni, kuni koduteel mootor kokku jooksis, kuna IZ-idel pole see kõige suurem ime, siis käisin temaga veel ka Pärnus Ford T 100-ndal sünnipäeval.Muide arvasin, et kokkujooksmise põhjuseks oli lahtirappunud karburaator, kuid asja täpsemal uurimisel ei oska ma õiget põhjust mitte pakkudagi. IZ-i käimasaamisega oli probleeme, kuid ta tegi selle ca 250 km-se sõidu ära ja eile vaatasin siis mootorisse sisse, palju ta kokkujooksmisega haiget on saanud, sest kompressioon oli tõesti vilets, muide Pärnust koju sõitsin veel ca. 70-80km/h.
Mootori lahtiharutamise tulemusena selgus, et kolvil ei olnud ühtki tervet rõngast, üks sõrme stopper oli ülevoolu kanalite kaudu suvalises suunas oma kohalt lahkunud, kolvil olid parajad sooned sees ja rikutud on ka ülevoolu kanali augu juurest silinder.
Aga masin tõi mind koju ja ilma kolinateta!!!
Kes julgeb veel öelda, et IZ mootorratas on s..t masin, tahaks ainult loota, et ta mul selle silindriga veel korralikult käima hakkaks.
Vasta
#2

Unustasin veel lisamata, et kolvisõrm oli õite kandiliseks läinud ja vikerkaare värviline.
Vasta
#3

Loodetavasti saad Arbavere jaoks hääle uuesti sisse ja oled tulija.
Enda 49-l tegin see nädalavahetus väntvõlli vahetus, käis ka vana aga hääled hakkasid juba valjuks muutuma ja uus oli riiulist ka võtta. Neljapäeval teen Viljandi-Tallinna otsa nö. ürituse eelse sissesõidu.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne