#21

sai lisatud siis ka pilteSmilekvaliteedi pärast vabandan,sest tehtud on need telefoniga ja digikat pole.Sai siis käidud auto aaptegis ja sai ostetud pahtlit ja ehitus poest krunti.Kruntimisega veel aega kõvast,tegelen võrri kallal vaikselt ja rahulikult.Praegust ikka veel eemaldan värvi.Paagikesel on ka mõlk sees:S,aga selle saan ka loodetavasti varsti väljaSmile(ootan millal saab keevitama minna,keevitab poldi külge ja sisi natuke kuuma ja saab välja tõmmatud).Tagu ja esi velgesi oleks ka uusi vaja(roostetab ja suht nutune).Nädalavahetusel saan teada kas saan riga7me veljed või ei.Aga pakuti ka gauja velgesi nii esi kui ka tagu kus kõik korras ja normis,aga hinnaks oli 900eeku.Omal oli plaanis lasta ratta poes uued kodarad panna ja hammasratta mehhanism ära tsinkida,aga mõtlen ja vaatan,et ehk ostan need 900kroonised veljed äraSmile
pilte siis ka http://fotoalbum.ee/photos/xroltsx/sets/532205
Vasta
#22

Tänane päev siis kulges raami lammutamisega.Homme plaanis värv maha saada ja kruntima hakkata.Kahjuks transporti pole siis tsinkimisega ka kurvad lood,porilauad,paak,pakiraam ja raam ei lähe tsinkimisse.(raam ei oleks tegelikult ka läind,sest ülevalt poolt lugedes tuleb välja,et ei tasu).Tsinkimisse ikka osad juppid viia näiteks seisuhark,ketipinguti,sadul jne,kroomisuplust ootavad ikka lenks,porilaua kinnitused ja summuti.
Vasta
#23

Tegelen ka ise Gauja restaureerimisega. Värvi mahasaamiseks soovitan kasutada Nelf värvieemaldit (hea kogemus) .Selline kemikaal mida kannad pintsliga peale ja võtab ka aegunud tehasevärvi kobrutama Smile , või ka liivapritsi, kui käepärast.
Raami pole mõtet tõesti tsinkida, kuid värviks ei soovita tavalist a´la 50 eek aerosoolispraid kasutada.Tulemus porr, kuna värv tuleb isegi küünega tõmmates maha Sad Soovitan siiski viia töökotta
Enne paagimõlgi täiskeevitamist soovitan veenduda selle ohutuses !!!
Mul on ka paagil kaks väikest täkkemõlki sees, ilmselt näpukummi-hernepüssiga lastud, kuid ma arvatavasti surun nad kuidagi välja või pahteldan. (Cardo pahteldas nt oma ketikaitsmed)
Velgede puhul soovitan need 900-sed ära osta, sest isegi Tallinnast pole ma leidnud poodidest vastavaid terasvelgi (müüakse ainult alumiiniumi). Edu!
Vasta
#24

värvi saan ma ilusti maha kuumapuhurigaSmile.Kahjuks ei ole praegust raha,et velgesi ostaSad. Porilaua kruntisin ka ära aga algaja nagu ma ika olen ja panin krundi kihi liiga paksult ja veel kaks kihti.Lähi ajal võtan selle krundi maha ja krundin uuesti üle.siis värv ja lakkSmiletahan ilusat läikivatSmile. porilauad ja paagi teen valgeks ja ülejäänud plaanis teha punaseksSmile
Vasta
#25

Huvitav, kuidas sa kuumapuhuriga värvi maha said. Pidi ikka vinge puhur olema. Ise proovisin 139 eek hiina-imega 600 Celsiuse peal ja ei tahtnud midagi maha tulla, läks ainult mustaks.
Tegelikult päris originaali järgi ma ei saa taastada: tagumine velg on ostetud Veloplussist 190 eek eest ja on alumiiniumist, kuid pea sama lai kui originaal. Vahet pole.
Isiklikult kaalun ma osade viimist pulbervärvi, see ei tohiks ju väga kallis olla. Saab valida mitut tooni ja mina otsustan võtta elektrisinise, nagu originaalis oli.Ilma sädeluseta.
Vasta
#26

Sojourner Kirjutas:Huvitav, kuidas sa kuumapuhuriga värvi maha said. Pidi ikka vinge puhur olema. Ise proovisin 139 eek hiina-imega 600 Celsiuse peal ja ei tahtnud midagi maha tulla, läks ainult mustaks.
Tegelikult päris originaali järgi ma ei saa taastada: tagumine velg on ostetud Veloplussist 190 eek eest ja on alumiiniumist, kuid pea sama lai kui originaal. Vahet pole.
Isiklikult kaalun ma osade viimist pulbervärvi, see ei tohiks ju väga kallis olla. Saab valida mitut tooni ja mina otsustan võtta elektrisinise, nagu originaalis oli.Ilma sädeluseta.

kahjuks ei ole ma ikka veel kodus ja ei saa kuumafööni kraade öelda.Aga seda ma tean et see on samuti odavSmile
Annan lingi kus on minu masina juppidest ka pilte.Seal ühel pildil peaks ka olema kuumaföön peal.Ja sealt on ka näha miuke töö jääb kuumafööniga.Eriti bensiinipaagil.
Kas sa saaksid ka enda masinast pilte anda? http://fotoalbum.ee/photos/xroltsx/sets/532205
Vasta
#27

Pildiseeria paistab olevat päris äge, kuid mina ise võtsin enda omalt maha relaka harja ja värvieemaldi abil. Raam ka endal suht haljas. Kahjuks enda pilte pole, kuna ei oma fotoalbum.ee kontot, kuid varsti teen...
Mootor tuleb mul aga vastuoksa d8m, sest see on mul parajasti remondituna olemas ja d5 ei raatsi esialgu osta Smile
Vasta
#28

pilte sai ikka tehtud jahSmile aga kui kos oli sisi ei saand teha kahjuksSad Täna sisi koju ka ikka ja saan sisi aasta arvu uuridaSmile ja jälle kruntimisega tegeledaSmile
Vasta
#29

Nii sai siis uuritud aasta arvSmileja selleks on 1966.
Vasta
#30

Mul on samuti 66.
Eile sain raami pulbervärvist kätte. Ilus läikiv metsaroheline jäi Smile
Pole küll päris originaal, kuid minu raami oli vist mitu korda võõbatud ja see oli enne töö algust kergelt roostes ja killendav niiet tema tehasevärvi ei saanudgi täpselt teada. Selle alt tuli välja veel midagi punakat (ilmselt krunt) ja paagil ka valget, aga pole hullu. Paagi tegingi valge. Kogu värvimine (paak,raam,esikahvli osad) läks maksma 300 eeku.
Tulemus ilus Smile , lähiajal panen ka pildid manusena.
Vasta
#31

Sojourner Kirjutas:Mul on samuti 66.
Eile sain raami pulbervärvist kätte. Ilus läikiv metsaroheline jäi Smile
Pole küll päris originaal, kuid minu raami oli vist mitu korda võõbatud ja see oli enne töö algust kergelt roostes ja killendav niiet tema tehasevärvi ei saanudgi täpselt teada. Selle alt tuli välja veel midagi punakat (ilmselt krunt) ja paagil ka valget, aga pole hullu. Paagi tegingi valge. Kogu värvimine (paak,raam,esikahvli osad) läks maksma 300 eeku.
Tulemus ilus Smile , lähiajal panen ka pildid manusena.

siis on ju hea kui töö meeldiv ja rahulSmile.Kus sa värvida lasid?Ja jah see punakas oranzikas on krunt.Ja kuuma föön millest vahepeal juttu oli on mul ikka 600 C ja töö jääb ilus.Aga kui sa viisid enda raamid ja paagid värvimisse kas te pidite vanast värvist ise ikka kõik ilusti ära eemaldama v tehti seal?
Vasta
#32

gauja on nüüd pikemat aega seisnud,kuna käin tööl ja pole aega.Järgmine nädal peaksin saama ka mõningaid juppeSmile.kuumapuhuriga juhtus kahjuks nii,et enam ei tööta.Ja siis ootan millal saab uue osta.
Tasa sõuan,kaugele jõuan.
Vasta
#33

sa liivapritsi ei taha minna? ma käisin oma vörri juppidega ja tehti korralik töö. Edu tegemisel

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#34

TimmThaler Kirjutas:sa liivapritsi ei taha minna? ma käisin oma vörri juppidega ja tehti korralik töö. Edu tegemisel

ma arvan,et ei ole vaja mul on aind vaja veel raamilt värv eemaldada ja kõik.ülejäänud on juba krundi allSmile
hakkan uurima varsti värvi asju.
Vasta
#35

Sojourner Kirjutas:Mul on samuti 66.
Eile sain raami pulbervärvist kätte. Ilus läikiv metsaroheline jäi Smile
Pole küll päris originaal, kuid minu raami oli vist mitu korda võõbatud ja see oli enne töö algust kergelt roostes ja killendav niiet tema tehasevärvi ei saanudgi täpselt teada. Selle alt tuli välja veel midagi punakat (ilmselt krunt) ja paagil ka valget, aga pole hullu. Paagi tegingi valge. Kogu värvimine (paak,raam,esikahvli osad) läks maksma 300 eeku.
Tulemus ilus Smile , lähiajal panen ka pildid manusena.
Oleksin nendest piltidest huvitatudWink
Vasta
#36

Pole siin ammu juba pajatand.Asi on nii,et puhur ei tööta ja asjad seisavad ja pole aega ka eriti tegeleda enam.Aga see ei tähenda,et huvi kadund.Huvi tõuseb igapäevaga aina suuremaks ja suuuremaks.Mõtlen,et nii kaua kuni puhuri saan terveks,et siis nii kaua hakkan mootori kallal nokitsema.
Lähi ajal peaksin saama ka esi ja taguveljed(ühtedest jäin juba ilmaSad ).
Vasta
#37

Pole ka minul huvi selle asjavärgi vastu kadunud. Hea ,et meelde tuletati. Vahepeal oli mul arvuti rikkis ja seoses tööga maakodus polnud mul 2 nädalat võimalust üldse internetile ligi saada. Kahjuks läksid ka sellega osa pilte kaduma Sad aga pole hullu.
Tegin endale äsja www.fotoalbum.ee kasutaja ning lisasin sinna pilte.
Pildid on saadaval: http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/se...e=lastpage
Lisan sinna pidevalt uusi pilte juurde.
Täna panin Gaujale juba mootori peale ja homme kavatsen kaotsiläinud pildid tasa teha Smile
Loomulikult pole mul veel kõiki osasid olemas, nagu vasakpoolne vänt, ketikaitsmed.
Kõige rohkem on muidugi kahju jäädavalt kadunud pildist, mis oli tehtud raamist kohe peale soetamist.
Vasta
#38

Leidsin digikast veel jäädvustusi, mis olid tehtud vahetult enne raamiosade pulbervärvi minekut.
http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/se...e=lastpage
Vasta
#39

Korralik esiratas peaks mul kusagil vedelema, kui ei saa kusagilt, siis anna teda, katsun üles leida.Tagaratast vist ei ole.
Vasta
#40

Pole vaja. Ma ei hakka enam kodaraid lahti kiskuma. Praegu on all ainult mõned millimeetrid kitsam alumiiniumvelg, mis on hõbedaseks väevitud. Iseenesest originaalile ligilähedane.
Tegelikult oli mul ka kaks originaalpöida olemas, kuid ühele neist kodaraid pannes ei saanud ma rattast mitte mingi väega sirgeks.
Põhjus oli selles ,et velje kummagis ääres, tagasikeeratud plekiserva all, on seda ümbritsevad tugevdustraadid, mis hoiavad velge sirged. Paraku võib üle 40 aasta vana originaalveljel olla need katki roostetanud, hoolimata sellest, et velg on ise väliselt terve.
Alumiiniumveljel traate seel pole, need on täis. Minu teisel originaalveljel olid aga juba augud sees ja velg nii roostes, et sellega polnud muud teha, kui vanarauda viia. Alumiinumvelg oli aga juba mul kodus olemas...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne