#61

Homme, 5.oktoobril peaks toimuma ka KURTNA LAAT Smile
Vasta
#62

Jah tomiub küll.Kahjuks mul siukene kurb asi,et ei ole transporti ja jääb minemataSad
Vasta
#63

Kahjuks polnud Kurtna laadalt erilist saagiõnne (va pedaaliotsad).
Ilmselt hakkab Eestimaal Gauja osade aeg tasapisi ümber saama või leidub neid rohkem lõuna-Eestis ja Lätis, kust keegi ei hakka neid Kurtnasse kokku tooma.
Vasta
#64

Sojourner Kirjutas:Kahjuks polnud Kurtna laadalt erilist saagiõnne (va pedaaliotsad).
Ilmselt hakkab Eestimaal Gauja osade aeg tasapisi ümber saama või leidub neid rohkem lõuna-Eestis ja Lätis, kust keegi ei hakka neid Kurtnasse kokku tooma.


Kella 7 ajal hommikul olid Kurtnal saadaval igatahes kahed üsna sirged Gauja porilauad. Peale kella 8 olid nad, jah, juba ära ostetud...

Ketikaitseid ei näinud, küll aga üsna hea kroomiga rattaid (mis olid veel 9 ajal müümata).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#65

Olen teind siis sadula korda(ära värvind metalsed osad ja siis naha silikoon õliga sisse määrida).Raam ka enam vähem värvist puhas.Vaja veel mõnest kohast relakat ja teras harja näidata.Kahjuks relakal lõppesid harjad äraSad.

Gauja taastamisega on mul juba läinud pm läbi:relakas,trell(sai pandud traathari otsa),föön.
Vasta
#66

valdo Kirjutas:
Sojourner Kirjutas:Kahjuks polnud Kurtna laadalt erilist saagiõnne (va pedaaliotsad).
Ilmselt hakkab Eestimaal Gauja osade aeg tasapisi ümber saama või leidub neid rohkem lõuna-Eestis ja Lätis, kust keegi ei hakka neid Kurtnasse kokku tooma.


Kella 7 ajal hommikul olid Kurtnal saadaval igatahes kahed üsna sirged Gauja porilauad. Peale kella 8 olid nad, jah, juba ära ostetud...

Ketikaitseid ei näinud, küll aga üsna hea kroomiga rattaid (mis olid veel 9 ajal müümata).


Rattaid nägin minagi, ühelt müüalt kivist kuuri all küsisin porikate kohta. Ta vastas, et oli neid samuti näinud, kuid kui osteti ära siis osteti ära. Midagi teha ei ole. Sad
Kõige haruldasemad on loomulikult ketikaitsmed ja ma ei kujutagi ette, kui palju nad ka maksaksid, kui neid kusagil ka müüdaks?
Vasta
#67

Rattaid nägin minagi, ühelt müüalt kivist kuuri all küsisin porikate kohta. Ta vastas, et oli neid samuti näinud, kuid kui osteti ära siis osteti ära. Midagi teha ei ole. Sad
Kõige haruldasemad on loomulikult ketikaitsmed ja ma ei kujutagi ette, kui palju nad ka maksaksid, kui neid kusagil ka müüdaks?
[/quote]


kui mul hästi läheb siis ma saan arvatavasti omale gauja ketikaitsmeSmile
Vasta
#68

Veab sul...

Praegu on mul Gauja koos, ja ma hakkan mõtlema juba süüteseadmete peale. Endal sahtlis u 2 aastat vedelenud tuliuus d8m madalpingemähis: http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/38399105
Kuna mul mootor ka d8m, siis otsustan selle ära kasutada koos Riga-13 vms süütepooliga TLM-3 : http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/38399109
Mure on ainult selles, et seda süütepooli pole eriti kuhugi panna (pole ette ju nähtud)
Nii ,et ainuke võimalus on hankida omale d6 sisese pooliga magneetogeneraator või sokutada süütepool (kui mahub) mootori taha sidurihoova kohale mootoriplekkide ühinemiskoha alla, kust ta välja ei paista. Smile
Vasta
#69

mul on vanematest mootoritest 2 D4 ja 1 D5...no kuna tean,et sul läheks seda gaujale vaja muidugi kui sa soovid.Ma mõtlesin siin,et kui sul soovi siis ma võiks sulle ühe maha müüa...
kui soovi on siis PS v nr:57861032
Vasta
#70

Д4 ja Д5 mähised on mõõtmetelt väikesed, ega oma valgustusvõimalust. Neid on ka mul vähemalt 2 tükki. Kas töökorras, ei oska öelda.
Mul oleks aga vaja Д6 suuremõõtmelist sisese süütepooliga 6V magneetot, mis näeb välja selline:
http://www.moped.ee/pood/osad/syyded6.jpg
Seda seepärast, et minu Gaujal on mootoriks hoopiski Д8М. Välise süütepooliga mähist ei saa seepärast panna, et süütekal pole Gauja raami küljes kohta, nagu eespool öeldud.
Vasta
#71

Sojourner Kirjutas:Praegu on mul Gauja koos, ja ma hakkan mõtlema juba süüteseadmete peale. Endal sahtlis u 2 aastat vedelenud tuliuus d8m madalpingemähis: http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/38399105
Kuna mul mootor ka d8m, siis otsustan selle ära kasutada koos Riga-13 vms süütepooliga TLM-3 : http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/38399109
Mure on ainult selles, et seda süütepooli pole eriti kuhugi panna (pole ette ju nähtud)

Kui Sa oled juba oma Gaujat sellega rikkunud (loe: originaalist hälbinud), et oled sellele D4/D5 asemele D8 peale pannud, ei ole ülisuur patt veel veidi algsest hälbida ning sobivasse (loe: mitte eriti silmapaistvasse) kohta välise süütepooli kronstein raami külge keevitada.

Samas - võibolla saab välise pooli peita kusagile ketikaitsmete vahele? Need on Gaujal ju üsna suured ja gondlit meenutavad...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#72

Tundub vist tõesti mõistlik idee.
Keevitamine ei oleks hea mõte juba seepärast, et kunagi võibolla õnnestubki leida töökorras Д4 mootor või praegune Д8М selle vastu vahetada ning siis jäävad need kinnitused üleliigseks.
Õnneks on gondlid siiski piisavalt suured (karterit varjavad), et kui praegusele mootorile installida üksnes "kiilaspea" silinder, peaks asi enam-vähem siiski originaalina paistma.
Vasta
#73

Mis muidu Gauja originaal mootor on?Ja siukene rumal küsimus,et mis vahet on D4 ja D5?Mul on omal mõlemad olemas.Olen pildi peal näind,et ühel on siduri kaas teistsugune,aga need mootorid on mul mõlemad ühesugused.Kui kontaktide kui ka sidurikaane poolt.Sisse poole on pressitud ühele D4 ja teisele D5
Vasta
#74

D4-l on sirgete hammastega sidur, d5-l on kaldus hammastega sidur. D4-l on kahest osast kontaktid ja d5-l on ühes osas kontaktid.D4-l on väiksem sisselaske ava kui d5-l. Minuarust on vist nii ja d4 on kahte tüüpi.
Vasta
#75

Rolts Kirjutas:Mis muidu Gauja originaal mootor on?Ja siukene rumal küsimus,et mis vahet on D4 ja D5?Mul on omal mõlemad olemas.Olen pildi peal näind,et ühel on siduri kaas teistsugune,aga need mootorid on mul mõlemad ühesugused.Kui kontaktide kui ka sidurikaane poolt.Sisse poole on pressitud ühele D4 ja teisele D5

Gaujadele on peale pandud nii D4 kui ka D5 mootoreid, olenevalt väljalaskeaastast. D4 mootori varasem variant - nn muldvalukarteriga isend - oli väljast teistsugune kui hilisemad D4-d. Kõige lihtsamini märgatav erinevus on neil peaülekande katte teine kuju - uuematel on nõgusad orvad, vanematel mitte. Uuetüübilisel D4 ja D5 väliskujul märgatavaid erinevusi ei ole, küll aga siseehituses.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#76

Kui Gauja on aastast 1961, siis originaalis peal olema ikkagi vist hilisem D4, kuid nagu Valdo ütles, siis suuri erinevusi neil mootoritel ei ole.
Oma projekti takistab praegu asjaolu, et puudub originaalne vasakpoolne "jõnksuga" vänt.
Vasta
#77

Ega jah neil mootoritel nii väga erinevust ei olegi.Ma saan ise valida kas D4 v D5.aga mis puudutab vänta siis ma võin vaadata,kui ma ei eksi siis mul vb omal on olemas see ja ehk saan aidata teid siis.
Vasta
#78

Rolts Kirjutas:Ega jah neil mootoritel nii väga erinevust ei olegi.Ma saan ise valida kas D4 v D5.aga mis puudutab vänta siis ma võin vaadata,kui ma ei eksi siis mul vb omal on olemas see ja ehk saan aidata teid siis.

Tore oleks, sest neid väntasid naljalt saada ei ole.
Vasta
#79

Kahjuks mul ei ole üleliigset vänta.üks parempoolne küll on muidu.
Vasta
#80

Parempoolne (see hammasrattaga ikka) on mul endal ka olemas. Ka kett on juba tagarummuga ühendatud. Kuid kui ei ole, siis pole midagi teha Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne