Jawa 500
#1

Viimasel Arbavere üritusel lätlaste 500-st Jawa't vaadates tuli jutuks, et kuigi paljud räägivad 500'ste olemasolust Eestis omal ajal, pole keegi näinud ühtegi pilti nendest masinatest.

Siit siis foto teadaolevalt ühest neist, pildistatud Tallinnas Tõnismäel Kalevi maja juures.

[Pilt: jawa500vw9.th.jpg]

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Ilus pill! Numbrimärk ka toredalt puudu. Smile
Vasta
#3

Kas ka see peaks olema 500ccm Jawa:
http://photofile.ru/users/cergei2006/3549244/80345154/
Vasta
#4

Tema ise.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Aspelund Kirjutas:Tema ise.

Kas neid on tehtud kahte tüüpi esirattaga?

Sel Tõnismäel tehtud fotol on esirummu vasak pool peenike (a la IÞ-350), sel Vene fotol kauni daamiga on aga mõlemalt poolt jäme ja valatud rumm.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Üks on uuem, teine vanem, ehk suure rummuga siis uuem!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#7

Minu teada ja kuulu järgi on Eestis olnud kaks 500 Jawat. Ühega neist sõitis omaaegne tuntud Estonia teatri ooperilaulja Ott Raukas (laul "Igal majakal oma tuli", tuleb ehk meelde?), kes Tallinnfilmi "Vallatute kurvide" filmivõtete ajal 2. juulil 1962 aastal ennast sellise pilliga surnuks sõitis.
Oli ka endal palju aastaid tagasi soov selline ratas omada ja sai ka pikalt otsitud läbi kuulutuste Eestist, aga leida kahjuks ei õnnestunud. Nii et olen hakkama saanud siiski klassikalise 350 omamise ja taastamisega.
Vasta
#8

Üks väike parandus eelmise postituse kohta, mis ei puuduta küll otseselt Jawa 500 seotut, aga kus on fakti viga. Ott Raukas sõitis Jawa 500 -ga pärast filmivõtteid terava kivi otsa, millest saadud vigastustesse ta suri. Film ei olnud minu poolt mainitud "Vallatud kurvid" (1959), vaid mingi muu. Aga muu mõte jääb kõik samaks.
Vasta
#9

Ma pean vaatama minema, sest võibolla on üks selline jawa pärnumaal ühes talus olemas. Niipalju kui ma tean et see on 500-ne ja vana. lähen seda lähinädalatel vaatama ja siis tean täpsemalt öelda.
sain juba kinnitust et ikkagi 350-neBig Grin
Vasta
#10

Leedus, Klaipedas oli müügis korraliku välimusega JAWA 500 OHC, hinnaks 3500 EUR. Kuulutuses olev aasta 1952 ei vasta küll välimusele, aga birkast ka eraldi pilti ei olnud. Kahjuks jäin ostuga mõned tunnid hiljaks...

[attachment=53499]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne