Ikka ja jälle seda automaksu!

Seni on ikka räägitud, et ausa tööga rikkaks ei saa. Varsti on asi sealmaal, et paljudel ei ole võimalik ausalt tööd tehes ja makse makstes endale elamisväärset elu lubada. Tuletan meelde, et ka siin on korduvalt läbi käinud- kui kord mingi maks välja mõeldakse, ei jää see päris kindlasti samaks. Automaks on praeguses olukorras juba seetõttu liiast, et ainuüksi toidupoes on kõik juba praegu jaburalt kallis.
Vasta

Siin on jällegi nööri värvi arutelu alanud. Aga ega, noh, suurt muud vist teha ei olegi.
Meie kallis peaminister rääkis eile Vikerraadios automaksust (23.01.2024 Vikerraadios algusega kell 14, teema algas 43.20)
-----------------------
Meie kallis peaminister 43.50:
... puuetega inimeste koda ütles, et automaks sobib (1 koalitsioonipartner olla öelnud, et sel juhul on nemad nõus)
Meie kallis peaminister 44.30:
 suurperedel on niigi igas't toetusi ja 1-2-lapselistel ei ole, seetõttu see polnud teema
Meie kallis peaminister 44.50:
 registrist ajutiselt kustutatud autode teema (ühele koalitsioonipartnerile ei meeldinud)
Meie kallis peaminister 45.20:
 see ei ole mõeldud selleks, et kui sul on peres 2 autot, 1 neist kabriolett, millega sa talvel ei sõida, et sa siis maksu ei maksa, et maksad ainult suvel, siis see ei ole see koht, kust ...

saatejuht: kui auto ei liigu, siis ta ei saasta.

Meie kallis peaminister: Ta on olemas ju, et selles mõttes niimoodi võib ju igasuguseid asju, konstruktsioone välja mõelda...

saatejuht: see on keskkonnamaks ju?

Meie kallis peaminister: jaa, aga see auto ju ei kao ju kuskile, ta lihtsalt siis on garaažis, kas te tõesti arvate, et kabriolettide omanikud on need, kes kõige rohkem vajaksid soodustusi automaksus, et, ma ei tea, et mulle nagu ei tundu niimoodi

saatejuht: aga on ta siis keskkonnamaks või varamaks?

Meie kallis peaminister: Mõlemat, mõlemat on. Me maksustame vara ja eesmärke, mida me soovime saavutada, on ühelt poolt riigieelarve täiendav tulu, selleks, et teha kõiki neid toredaid asju, millest me ennem rääkisime, ja teiselt poolt siis tegelikult vähendada ka autode hulka.


-------------------
Nii et võtke oma 75 000 allkirja ja pühkige nendega.
Vasta

Ilmselgelt ei ole Kaja Kallas pädev antud teemal midagi rääkima, nii et see kuidagi loogiline ja usutav tunduks. Puuduvad ka pädevad nõuandjad või ei võeta neid kuulda. 
Ei oska ka saatejuht päris õigeid küsimusi õigesti küsida. Tulemuseks on kasutu lämin. 
Nii et kõik teie kellel on rohkem kui üks auto, need "ülemäärased" autod on teil kõik kabrioletid! Ja te olete rikkurid kellel on sobimatu automaksu teemal midagi üldse köhida. Makske!
Vasta

Ühele koalitsioonipartnerile ei meeldi ajutiselt registrist kustutatud autosid maksustada?
Mina olen varasemalt näinud sotside ja kahesajaliste vastuseisu sellel teemal. Kas tõesti juba üks neist alt hüpanud või printsess traditsiooniliselt jälle valetab?
Vasta

Tuleb välja, et ma olengi see maailma kurja juur, sest tõepoolest on hingekirjas üks peatatud registrikandega füüsiliselt ammu škodadeks sulatatud kabriolett Big Grin
[Pilt: a81c656c285f53330448069c738a4861.jpg]
Vasta

(24-01-2024, 12:10 PM)olevtoom Kirjutas:  Siin on jällegi nööri värvi arutelu alanud. Aga ega, noh, suurt muud vist teha ei olegi.
Meie kallis peaminister rääkis eile Vikerraadios automaksust (23.01.2024 Vikerraadios algusega kell 14, teema algas 43.20)
-----------------------

Ta on küllalt nutikas demagoog, ehitab endale nn strawmani (kabriolett) ja siis hakkab sellega võitlema.

Aga see pole tegelikult peamine. Ta võib suhteliselt sõnaosav ja kaval olla ning üksikuid väitlusi võita, aga kokkuvõttes on ta ikkagi väga halb esineja. Iga sõnavõtuga, kui suu lahti teeb, häälestab oma olekuga inimesi enda vastu.
Vasta

Kuna meiegi hingekirjas leiduvad mõned lahtikäivakatusega asjandused, siis tunnen rikasolemise ränkrasket koormat rangluid rutjumas. Aga mis puutub meie imetabase pääministri oraatorivõimeid või kavalust või midaiganes, siis teades kõnealust liigikaaslast juba seitsmendamast eluaastast, pole mul võimalik eriti kõrgeid punkte jagada.

Aga teemasse kah - tänases Kuku raadio pärastlõunases programmis leiab invasõidukeid puututavaid heietusi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(24-01-2024, 15:24 PM)DevilDeVille Kirjutas:   teades kõnealust liigikaaslast juba seitsmendamast eluaastast, pole mul võimalik eriti kõrgeid punkte jagada.
Mine võta siis naabriplikal nööbist kinni ja tee noomitus!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(24-01-2024, 15:27 PM)Marko Kirjutas:  
(24-01-2024, 15:24 PM)DevilDeVille Kirjutas:   teades kõnealust liigikaaslast juba seitsmendamast eluaastast, pole mul võimalik eriti kõrgeid punkte jagada.
Mine võta siis naabriplikal nööbist kinni ja tee noomitus!
Nu linnaelamised pole meil enam ammu koolilapse jalutuskäigu kaugusel ja selle isiku perspektiivsesse maakodusse Leesi küljeall jääb minu samalaadsest kümneid kilusid ja meetreid minna. Ja ega ma läheks kah, sest sotsiopaatia ei ole tänapäevase teaduse vaates ravitav.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Tõstan mõned halud koormasse. Ei tahaks kabrioletiomanikelt puudeta, kuid invasõidukiga liiklemise eest peksa saada.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02iAxHhLh3Yf4wNizXNa39zSjcJed27c3rQeJj4cV1F9qyAG4htv3QnrKztgdmHLZql&id=100084362781580


Eks see kõik ole...
Vasta

Krt mina küll aru ei saanud nüüd, kust lootsik selle kommunismijutu võttis? Kurat, mulle ei mahu lihtsalt pähe, kuidas sellised pukis olla saavad! Ja üleüldse- rahandusminister? Ma küll väga pingsalt ei jälgi, mida ta teeb, aga peale automaksu teemal soigumise väga midagi ei meenu. Või vähemalt midagi sellist, millest RIIGILE kasu ka oleks. PS.Riigikogu ja "ministrid" ei ole riik!
Vasta

Tsitaat:Krt mina küll aru ei saanud nüüd, kust lootsik selle kommunismijutu võttis?
Eks ikka sealt, kust putinlane võtab fašisti nime ukrainlase, eestlase või kellegi teise kohta. Lihtsalt sõimusõna kui miskit muud enam keelele ei tule. Mõned ju kiidavad heaks sellised väljendid ja nii saab poolehoidjaid võita või kaotada.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(25-01-2024, 11:43 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Krt mina küll aru ei saanud nüüd, kust lootsik selle kommunismijutu võttis?
Eks ikka sealt, kust putinlane võtab fašisti nime ukrainlase, eestlase või kellegi teise kohta. Lihtsalt sõimusõna kui miskit muud enam keelele ei tule. Mõned ju kiidavad heaks sellised väljendid ja nii saab poolehoidjaid võita või kaotada.
Agan eks ju parim kaitse on rünnak,
Kuid mis seal edasi sai peale vaheaega?
Vasta

Veel üks arvustus istuva peaministri esinemisest.
Vasta

(24-01-2024, 15:24 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Kuna meiegi hingekirjas leiduvad mõned lahtikäivakatusega asjandused, siis tunnen rikasolemise ränkrasket koormat rangluid rutjumas. Aga mis puutub meie imetabase pääministri oraatorivõimeid või kavalust või midaiganes, siis teades kõnealust liigikaaslast juba seitsmendamast eluaastast, pole mul võimalik eriti kõrgeid punkte jagada.

Aga teemasse kah - tänases Kuku raadio pärastlõunases programmis leiab invasõidukeid puututavaid heietusi.
Ma olen alati arvanud, et kabrioletiga sõidavad vaesed.
Katuse jaoks ei jätku lihtsalt raha Toungue
Vasta

Tsitaat:Saatejuht küsis, et seisev auto ju ei saasta, mispeale peaminister vastas, et see on ju olemas. Saatejuht küsis, et see pidi ju keskkonnamaks olema, millele peaminister vastas, et jah, aga see auto ju ei kao kuskile. Ta on ju garaažis olemas.

Kõigil meestel püksis vägistamisriist, esitage kohe süüdistus kõigi vastu. Ta ikka vist pole diplomaat, ei oska üldse suhelda. No vanust ka vähe, ehk õpib veel pensionieks inimestega rääkima.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Järgmine tase oleks vist see, et enamus autodele, ka seisvatele, saaks juba ette kiirusetrahve teha, sest kiirusenäidikul on ju enamus autodel suuremad kiirused kui maanteel lubatu.
Aga seda ei tasu kõva häälega rääkida, võtavad veel tõsiselt äkki seda.

Aga see, et vanust vähe- ega seda nüüd nii vähe ka pole- kui seni pole normaalselt suhtlemist selgeks saanud, siis mina küll kindel poleks selles, et pensieaks midagi muutub.
Vasta

Mind hämmastab jätkuvalt valitsuse & peaministri küündimatus nii suhtluse kui ka püstitatud eesmärkide saavutamise osas. Ma ei pidanud varem üleeelmisest presidendist palju, ent üks mõte on kodanik Ilvesel päris hea. Oleme sisuluselt sõjaolukorras ja nii Ukraina toetuseks kui ka oma julgeoleku parandamiseks võiks kehtestada ajutise meetmena nn sõjamaksu. Olgu selle nimeks mis iganes, passiks see kõigi lünkade täitmiseks ja ajutisest meetmest püsiva kujundamine poleks hiljem raketiteadus (kui sellega juba harjutud on). Säärase lüngatäite vastu oleks väga keeruline sõna võtta, riskimata end sibulakummardajaks ristida, ent selle asemel eelistatakse jätkuvalt ämbreid kolistada eesmärke mittetäitva ja ebaõiglase plaaniga.
Vasta

(26-01-2024, 15:38 PM)Suuredmootorid Kirjutas:  Oleme sisuluselt sõjaolukorras ja nii Ukraina toetuseks kui ka oma julgeoleku parandamiseks võiks kehtestada ajutise meetmena nn sõjamaksu. 

Tänase seisuga on kollased rotid selle "sõjamaksu" elegantselt mängleva kergusega veeretanud autoomanike kaela, mis tähendab teisisõnu et tõuksimehi, võis siis laiemalt seda osa ühiskonnast kel on õnn lubada endale auto mitte omamist, see sõda justkui ei puuduta.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne