Ikka ja jälle seda automaksu!

Võiks ju. Ainult et ajad on teised, inimesed on teised- too aeg oli see kett selline ilus ja aateline asi, ikkagi laulev revolutsioon. Mulle ei meenu aga, et eestlane pikka aega sarnast asja oma õiguste eest oleks teinud. Võibolla kunagi Jüriöö ülestõus ja Mahtra sõda?
Vasta

Korraldus ja kommunikatsioon on kehvemapoolne.
Sellist üritust tuleks eelnevalt telekas reklaamida ja nädalavahetusele. 
Suuri masse loota pole ka siis, aga käputäie asemel võib tekkida kaks käputäit  Smile
Eestlane paraku ei tule enda eest seisma, äkki führerist sõjaprintsess koos võrgupoisiga teeb kättemaksu ja lajatab veel hullema maksukoormusega. 
Minu arust peale automaksuvastaste allkirjade edastamist järgneski maksutõus.
Vasta

Küll oleks tore, kui keegi suudaks nende kapist mõne räige luukere leida- eelmine kord võeti ju ka automaks- seda küll korraks- päevakorrast maha, kui sõjaprintsessi seotus Venemaaga päevavalgele tuli. Kuigi eks siis oli ka automaksu päevakorrast eemaldamine ilmselgelt strateegiline lüke, mis ka toimis- rahvas juubeldas korraks, siis tõsteti automaks uuesti üles ja skandaal ununenud nagu naksti.
Vasta

(05-02-2024, 18:18 PM)Aare R. Kirjutas:  Eks füüsiliselt on iga asi mõjuvam, aga kuidas eesti rahvas massidena sinnani saada, selles on küsimus.
Balti kett ju saadi, nüüd pole enam eestvedajatel autoriteeti ega üllast sõnumit, mis kõnetaks masse. Seda põues kripeldavat hirmu ka enam pole, mis tookord ikka oli. Meolime sellest hirmust üle aga praegu oleme mugavad, pole aega, pole viitsimist, ei saa autoga ligi, peab äkki 10 meetrit jalutama jne.

https://www.err.ee/1609243746/rikkumisme...ametnikule
Saapategijaid ja viljakasvatajaid jääb aina vähemaks. Kes küll jõuab järjekordseid ametnikuhärrasid toita-katta? Olgu siis juba 100% tööealistest ametnikud ja mitte ühtki tootmistöölist. Kas sinna peamegi jõudma?
Hea küll, suurel saksa riigil pole raske sama suurt ametnike armeed ülal pidada. Kas meie ka peame ülejõu püüdma? Oleme ju rahva arvult ühe pealinna linnaosakesekesekese suurune rigikenekenekene!!!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Meil siin ongi see probleem, et riigipalgalisi on meie riigi suuruse kohta liiga palju. Lisaks peavad meiesugused maksumaksjad päästma planeedi, rahastama Ukraina sõda ja mida kõike veel, aga riigiaparaati see ju ei puuduta, sest "inflatsiooni tõttu" kirjutatakse lihtsalt palka juurde. Selle taustal on tegelikult jabur ka see, et mismoodi saab riik üldse mingit alampalka ette kirjutada, kui selle nõude täitmine muutub ettevõtjatel üha keerulisemaks ja ettevõtjaid jääb üha vähemaks.

Maksudest veel rääkides- eluasemelaenud on jaburalt kõrged, Euriborirahad lähevad kusagile kellelegi- jälle Euroopa Liit!- aga tuludeklaratsiooniga tuleb eluasemelaenu intressidelt vaid 60€ ehk 20% 300st €-st- mis number see selline on üldse? Ja seda sõltumata reaalselt makstud summadelt.
Ära võetakse kulbiga, aga tagasi väikse teelusikaga ja tahetakse see ka ära lõpetada, jääb umbes selline mulje, et äähh, see nii väike summa, pole siis mõtet enam sedagi maksta. Kuigi summa on väike tõesti- heal juhul 2 korda toidupoes käia.
Vasta

See "inflatsiooni tõttu" palga tõstmine on kahjuks müüt. Vähemalt nendes kohtades, kus mina töötanud olen. Peamine palgatõusu surve tuleb selle koha pealt, et madala palgaga ei ole võimalik pädevaid inimesi tööle värvata ja need kes olemas on, kipuvad erasektorisse lahkuma.

Riigitöötajate arvu saaks hõlpsasti vähendada seeläbi, kui öelda, milliseid asju enam tegema ei pea.

Paraku tegelikkus on see, et nii kohalike otsustajate kui euroopa poolt loobitakse ülesandeid juurde ja heal juhul tulevad ülesanded koos investeeringurahaga (loe: raha, mille eest saad mingi infosüsteemi üles ehitada), aga enamasti ei tule ülesannetega kaasa rahastust püsikuludeks (loe: seesama infosüsteem vajab tulevatel aastatel haldamist, ajakohastamist, täiendamist jne, aga vajalikku rahastust selleks ülesandega kaasa ei anta).

Erasektoris on alati võimalik, et tegevust optimeeritakse ja mittevajalikkudest ning mittekasumlikkudest tegevustest lihtsalt loobutakse. Avalikus sektoris pahatihti nii ei saa, sest ka mõttetut asjade korraldust, kui see on seadusega paika pandud, tuleb ikkagi täita. Ja asjakohase seaduse muutmise pädevus on mõne teise ministeeriumi pädevuses, kus erinevatel põhjustel ei pruugita muudatussoovi üldse avasüli vastu võtta.

Nii elamegi.

Ja vaadake rohkem "Jah, härra ministrit". See on üle võlli keeratud küll, aga ometigi tõest üldse mitte nii kaugel.
Vasta

(05-02-2024, 15:18 PM)ivo86 Kirjutas:  Ma ei saa nendest Tallinnas maja ees seismise protestidest üldse aru.

Kes sinna tulema peaks? Normaalne tööinimene ei saa sellel ajal tulla! Kõik ei ole vabakutselised korstnapühkijad vms, et teen graafiku kuidas tahan.
Lisaks - eeldame et ma elan teises linnas, kaugel Tallinnast=ma kaotan terve tööpäeva + kuludena paak kütet peaaegu ka juurde + toit.
Selle ühe protesti ajal tööl oldud päevaga teenib inimene rohkem (+ kulude osa ka streigil käimisest), kui see automaks aastas maksta tuleb. Aastas paar korda protestil käia - mõtle, mis see maksab.

Seega - ma ei tea, mis rahvamassi te sellisele aktsioonile ootate, aga see on juba ette surnud üllitis. Kasu saab sellest olema null.
See on minu arust natuke küüniline, natuke loll, natuke lühinägelik, natuke naiivne...-seda "natukest" võiks lõputult jätkata. Sellega just maksukehtestajad arvestanud ongi Smile
Vasta

Töötajate arv nii era- kui ka riigisektoris on ju tegelikult kahe otsaga asi. Ühest sektorist teise liikumisel väheneb ju ühe poole töötajate arv, kuigi see arvu vähenemine ei sõltu ilmselgelt vaid sellest, vaid ka nö ettevõtte käekäigust. Eraettevõtluse käekäik sõltub ju konkreetselt turust ja äritegevuse/tootmise kasumlikkusest.
Samas ei saa ka nii, et kõik riigiametnikud oleks- selle tööga riigile reaalselt raha juurde ei toodeta.

Riigitöötajate arvu kohta ütlen ma oma maamehemõistusega küll nii, et siin paraku ei mõelda väga avaliku sektori töötajate arvu vähendamisele, pigem vastupidi- kui seni sai näiteks ilma kiimaministeeriumita 30 aastat hakkama, siis kas seda mitmesajapealist karja oli ikka vaja tekitada? Samamoodi see MaRu (maa- ja ruumiamet või mis iganes see täpselt oligi). 
Mõningad mõtted sellega seoses.
Vasta

(06-02-2024, 16:22 PM)Aare R. Kirjutas:   kui seni sai näiteks ilma kiimaministeeriumita 30 aastat hakkama, siis kas seda mitmesajapealist karja oli ikka vaja tekitada? 
Sulle Aare soovitaks ka kohati vait olla, paistaks targem välja Big Grin 
Kliimaministeerium (arusaamatu ja lollakas nimi iseenesest) kandis kuni 1. juulini eelmisel aastal nime Keskkonnaministeerium. See "mitmesajapealine kari" ei ole mitte hiljuti tekitatud.
Vasta

https://epl.delfi.ee/artikkel/120268132/...eurot-kuus


Tsitaat:Kliimaministeeriumi struktuuri alla kuulub mitu riigiametit, mida ministeerium haldab. Näiteks transpordiamet ja keskkonnaamet.
Tsitaat:Tegelikult on kliimaministeeriumis ja selle hallatavates asutustes kokku 2238 töötajat, kelle pealt kokku on makstud 8 837 956,8 eurot tööjõumakse.



Eelmise kodaniku kommentaarile +1
Vasta

(06-02-2024, 18:34 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-02-2024, 16:22 PM)Aare R. Kirjutas:   kui seni sai näiteks ilma kiimaministeeriumita 30 aastat hakkama, siis kas seda mitmesajapealist karja oli ikka vaja tekitada? 
Sulle Aare soovitaks ka kohati vait olla, paistaks targem välja Big Grin 
Kliimaministeerium (arusaamatu ja lollakas nimi iseenesest) kandis kuni 1. juulini eelmisel aastal nime Keskkonnaministeerium. See "mitmesajapealine kari" ei ole mitte hiljuti tekitatud.
No ok, kiimaministeeriumiga panin pange, tunnistan. Aga see maa- ja ruumiamet, kuhu pidavat värvatama 400 töötajat? Kusjuures kui päris aus olla, siis mind siiralt huvitab, kas päris kõik need töökohad ministeeriumites jne on ikka päriselt vajalikud? Minu tutvusringkonnas ei ole ühtki riigiametnikku, sestap ma nii ka küsin.
Vasta

(06-02-2024, 18:46 PM)iisak Kirjutas:  https://epl.delfi.ee/artikkel/120268132/...eurot-kuus


Tsitaat:Kliimaministeeriumi struktuuri alla kuulub mitu riigiametit, mida ministeerium haldab. Näiteks transpordiamet ja keskkonnaamet.
Tsitaat:Tegelikult on kliimaministeeriumis ja selle hallatavates asutustes kokku 2238 töötajat, kelle pealt kokku on makstud 8 837 956,8 eurot tööjõumakse.


Aga kust see raha tuli, mille pealt riigikassasse tööjõumaksud tulid-riigikassast või ma eksin? Natuke sarnane selle  mõttekäiguga, et riigiasutuste autode pealt peab ju ka riik makse maksma, ühtviisi oleme kõik uue ebameeldivuse ees. Tundub, et pahatihti ei teadvusta inimesed ikkagi et riigikassa=enamjaolt maksumaksja raha, see pole küll konkreetselt kellelegi siin suunatud, kuid laiemas pildis.

Ford Granada
Vasta

(06-02-2024, 19:24 PM)Aare R. Kirjutas:  ... Kusjuures kui päris aus olla, siis mind siiralt huvitab, kas päris kõik need töökohad ministeeriumites jne on ikka päriselt vajalikud? Minu tutvusringkonnas ei ole ühtki riigiametnikku, sestap ma nii ka küsin.
Ära küsi nii keerulisi küsimusi. Siin on mitu tasandit, millest peab läbi närima.
1. Ministeeriumi ja tema hallatavates asutustes ei tööta ainult ametnikud, enamik on töölepinguga töötajad. Ka minu muuseumiroti palgalehel on maksjaks Kiimaministeerium aga ma pole ametnik.
2. Tuleb defineerida vajalikkus. Nimelt enamik ametnike jt ülesandeid tuleneb Eesti poolt võetud rahvusvahelistest kohustustest, nt viimati tuli EL rikkumismenetlusest tulenevalt Keskkonnaametile uus täieliku keskkonnamõju hindamise protseduuri läbiviimine senise kaalutlusotsuse asemel kõigi tegevuste puhul Natura aladel. Sama on ka nt põllumajanduses, kus kõik peab käima läbi EL registrite, a la sa ei või ilma registrisse kannet tegemata oma loomi vedada teise külla. Need ülesanded tunduvad talupojamõistuse seisukohast ebavajalikud aga tegemata jätta ei saa.
3. Lisaks need korruptsiooni vältimiseks sisseviidud protseduurid, mis nõuavad tohutut lisaaega igalt riigipalgaliselt töötajalt aga peavad tagama läbipaistvuse.

Suures riigis kaovad sellised asjad massi sisse ära aga meiesugusel kääbusriigil peab sisuliselt olema sama palju ametnikke kui 10x suurema rahvaarvuga riigil, muidu ei saa neid ülesandeid täita.
Lahenduseks oleks EL kuu peale saatmine, mis aga pole enam täna reaalne ...
Vasta

(06-02-2024, 21:25 PM)marz Kirjutas:  ... Aga kust see raha tuli, mille pealt riigikassasse tööjõumaksud tulid-riigikassast või ma eksin? ...
kah keeruline küsimus. Enamuses ikka vist riigikassast aga ei saa välistada ka nn omatulu. Nt meie muuseumis, mis on Kiimaministeeriumi pisike osa saavad osad inimesed palka riigieelarvest aga osad omatulust, mida muuseum teenib.

Eks see raha päritolu on segane küsimus. Nt Eestis TÜV punkt teenib raha nagu täiesti äriettevõttena, kellelgi ei teki küsimust, et see pole riigieelarvel parasiteerimine. Meie kõrval Lätis teeb TÜV riigiamet ja teenib selle pealt tulu, see on peamine tuluallikas, jõuab riigieelarvesse - võiks öelda ametnike palgad tulevad riigieelarvest aga samas on nad selle raha teeninud ettevõtlusega samadel alustel riigieelarvesse ja rohkemgi. No ja meil igasugu teenustasud jm nö maksud riigi teenuste tarbimisel, mis see on? Võiks ka vanglad või politsei muuta eraettevõteteks, kellelt riik teenust ostab ja tekiks ettevõtteid-maksumaksjaid juurde. Aga riigipoolse teenuse korral tekib küsimus, miks nad eelarvest raha saavad (samamoodi ministeeriumi palgalehel) ja kust sinna raha tuli!
Vasta

Nüüd hakkab selguma, et miks seda meeleavaldust homme vajalik oli teha.
Nimelt peaks see eelnõu antama koos teiste seadustega riigikogu hääletada ja vastuvõtmisega on kiire.
Europarlamendi valimisteni on 4 kuud ja kõik kuri tuleb see kuu ära teha sest on eeldus, et kolme kuuga on võimalik reitingut niipalju upitada, et saab kohti.
Vasta

No kui poliitsotsiopaatidel on plaan kobaras läbikoputada, siis nii ka juhtub.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

See võibolla ei tundu hetkel reaalne, kuid kui vaadata seda, kuhu kogu see jama suundub- piltlikult öeldes orjastamine, oleks see ainuõige tee. Pole senini veel ükski impeerium püsima jäänud, ei jää ka see. Paraku siinsed "poliitikud" sellest aru ei saa, samamoodi nagu ka sellest, et Eesti ei suuda planeeti päästa.
Vasta

(07-02-2024, 01:35 AM)Aare R. Kirjutas:  ... Paraku siinsed "poliitikud" sellest aru ei saa, samamoodi nagu ka sellest, et Eesti ei suuda planeeti päästa.

Jälle hea ksf! eksib, see on tegelikult rohujuure tasandilt tekkinud initsiatiiv : )

Kui päris täpselt veel kõigest aru ei saa, võiks antud saatest väikese osa üle kuulata, näiteks 13.20 - 18.20.
Sulle tehakse puust ja punaseks KÕIK
Vanematele igal juhul suur kaastunne.
Vasta

(06-02-2024, 16:22 PM)Aare R. Kirjutas:  No ok, kiimaministeeriumiga panin pange, tunnistan. Aga see maa- ja ruumiamet, kuhu pidavat värvatama 400 töötajat? Kusjuures kui päris aus olla, siis mind siiralt huvitab, kas päris kõik need töökohad ministeeriumites jne on ikka päriselt vajalikud? Minu tutvusringkonnas ei ole ühtki riigiametnikku, sestap ma nii ka küsin.
Sa kõigepealt viita mõnele allikale, mille järgi võetakse tööle 400 uut töötajat. Nii see arvatavasti ikka ei ole. Googeldame, kuigi sa võiksid seda ise teha, enne kui foorumisse umbluud laotad. "Maa- ja ruumiametisse tulevad kliimaministeeriumi ehituse ja elukeskkonnaga seotud rakendustegevused, regionaal- ja põllumajandusministeeriumist planeerimisega seotud rakendustegevused ja maa-ameti olemasolevad ülesanded".
Minu tutvusringkonnas pole ühtki ministrit, politseinikku, kirurgi. Järelikult pole neid vaja!
Vasta

Peenemate riigiametnike kohta on üsna keeruline infot leida. ABS või süvariik, kuidas iganes keegi suvatseb seda nimetada, kaitseb kiivalt ennast ja naljalt oma olemust paljastada ei lase Smile Isegi tragimatel ajakirjanikel pole see väga õnnestunud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne