Ikka ja jälle seda automaksu!

(08-02-2024, 20:06 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Edasi, rohelisse tulevikku. Ehk meid ootab parema tuleviku asemel korralik düstoopia.
Kui Ameerika, Hiina ja India eeskuju ei näita on ülejäänud maailmal nagunii ... kööga!
Vasta

Suht rämedalt üldistades on automaks automoto foorumi teema. Ülejäänud inimesi puudutab see üsna vähe kui mitte arvestada kerget hinnatõusu, mis exelis üldkuludes väga väikese osa võtab. Suhtlesin just hiljuti ühe inimesega, kellel on ka hobiauto, ja ütlesin, et viisin scorpad sulatusse, nuuks. Loomulikult ei olnud võimalik automaks ainuke põhjus otsustamisel, siin on veel kuhjake muid asju alustades tervisest ja lõpetades romude hetkehinnaga.  Oleks võinud ju säilitada, ehk lapselapsed tahavad sõita või haruldase auto jupid on hiljem rohkem väärt. Ta ei mõistnud mu muret (tinglikku muret, otsus oli tehtud) ja arvas, et lapselapsed võivad osta muu hobiauto....
Küllap tehakse selliseid käike üsna palju veel lähitulevikus olenemata sellest kas on arvel ja mis aasta, ajalugu saab igal juhul läbi raiutud Kuusakoski väravas suure kirvega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Meedias oli et kui RB 2030 valmis pole siis eu poolset raha ka pole , selle jama silumiseks jääb automaksust väheks , seega aeg on astuma hakata ...
Vasta

Muljeid ka pealinnast valitsuse ukse taga toimunust neile, kes ei tulnud kohale aga huvi tunnevad.
Seekord tuli autoomanike liit kohale ainuisikuliselt, pensionäride esindaja oli kohal ja tuli märkimisväärne esindus Keskerakonnast.
Sõna sai ka EKRE esindaja, kes oli enamvähem üksi kohal.
Ainus asjalik inimene, kes päriselt rahvale kõnet pidama sobiks oli Aivar Riisalu.
Tal oli ka kõige rohkem kaotada kohaletulnutest ilmselgelt.
Mingit sellist juttu oli kuulda, et vanatehnikaklubidega olla miski kohtumine märtsis kokku lepitud.
Paraku tõmmatakse neile ilmselt müts sügavalt pähe sest see asi jõutakse enne vastu võtta...
Vastuvõtmisega aga on hästi kiire sest oravad loodavad natukenegi reitingut päästa sest muidu läheb europarlamendi valimistel väga pissiseks ja ei pruugi ühtegi kohta saada.
Põhimõtteliselt käib juba see mäng, kus muusika lõppemisel on vaja kiirelt istuda aga toole on jäänud üksainus.

Ürituse kajastamisest niipalju, et ETV mehega sai juttu tehtud ja ta enamvähem ausalt ütles ka välja kuhu nad selle maksu pista võivad aga uudistetoimetus on valitsusmeelne ja kahtles kas midagi sellest käiku läheb mis nad koguvad.
Vasta

Anvar Samost valitsusmeelne?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(09-02-2024, 00:45 AM)2715 Kirjutas:  Vastuvõtmisega aga on hästi kiire sest oravad loodavad natukenegi reitingut päästa sest muidu läheb europarlamendi valimistel väga pissiseks ja ei pruugi ühtegi kohta saada.
Põhimõtteliselt käib juba see mäng, kus muusika lõppemisel on vaja kiirelt istuda aga toole on jäänud üksainus. 
Julgegi enam siin midagi öelda, aga vähemalt mulle tundub see TÕSISELT haige, et nüüd käib mingi meeletu rapsimine mingite europarlamendi kohtade nimel. Põhimõtteliselt paistab nii, et käputäie inimeste isiklik heaolu kaalub üles kogu eesti rahva hakkamasaamise.
Muide, kui automaksust üleüldiselt rääkida, siis olen ka kaalunud oma 540 müüki panemist. Otseselt polegi asi vast automaksus, 50€ aastas ära ei tapaks, kuid ka see tundub mulle lihtsalt vastuvõetamatu- sõidad aastas olematu vahemaa ja maksad lihtsalt seetõttu, et mingi seltskond hakkas seda idiootlikku rohepöördesoga ajama. 

See pole küll peamine põhjus, pigem see, et keerulise elu tõttu pole lihtsalt millegi vastu huvi.
Vasta

Praegugi on ajalehed ja sotsiaalmeedia täis autode kuulutusi. Kas need on nüüd müügis automaksu hirmus või lihtsalt on mõned neist oma elu ära elanud. Aga püütakse veel kivist vett välja pigistada. Selle üle ma võin vaid spekuleerida. Aga müüki on tekkinud ka autosid, mida pole naljalt müügis näinud.
Vasta

Eilses AK-s esines kliimaministeeriumi kliimaosakonnajuhataja (on ikka ilus ametinimetus) ka suusõnaliselt. Tõepoolest- sarikasutaja... Kõlab umbes nagu sarimõrvar. Ehk sul on jätkunud jultumust sõita korduvalt Smile
 Ca. 22-ndast minutist tuleb see pläust. Teine sm. , keda justkui ettevõtjate esindajana esitleti, ei jää ka vaimukuselt sugugi maha.
Vasta

"Reporteris" käsitleti üritust märksa põhjalikumalt, kuigi osa lõigati ka välja.

Mis ülejäänud maksudesse puutub, siis seda sarikasutajat ei hakka isegi kommenteerima mitte.
Pigem vaadakem seda asja laiemalt ja siis saab selgeks kust need ideed tekivad.
Nimelt enne sõda Ukrainas oli meil praktiliselt piiramatult käes igasuguseid tooraineid mida sai klaashelmeste, ehk trükitud raha vastu vahetada.
Nüüd on odava tooraine puudus ilmselge ja kuna valitsuse sõnadega "Kõiki neid toredaid asju" enam kõik omada ei saa siis tuleb hakata tarbimist koomale tõmbama.
Seda praegust olukorda ei saa enam lahendada rahatrükiga sest piltlikult üteldes, kui meil on 10 kaske kasvama jäänud ja maja on vaja kütta miljonil inimesel pole enam mingit vahet palju sul raha on ja külmas oled ikka.
On ilmselge, et majanduskasvu ilma tooraineteta olla ei saa ja me peame selleks valmistuma, et praegused varad maksustatakse meil käest ära ja ilmselt midagi hakatakse ka konfiskeerima.
Näiteks avariilisi autosid ei lubata enam remontida ja muu selline.
Ma huviga vaatan kuidas Sakslased sellest välja ujuvad sest neil on suurim tööstus euroopas ja nad langeks selle kokkutõmbamisel majanduselt kuhugi Bulgaaria tasemele.

Kõige selle juures mind häirib kõige enam see, et meie valitsus on võtnud astuda samme et me võitluses asjade omamise pärast selle võitluse kindlasti kaotaks.
Selge on see, et vara peame me kõik kaotama aga miks me seda esimestena peame tegema see on arusaamatu.
Vasta

Üks asi, mis samuti silma hakkab on, kes hakkab neid korraga turgu tulevaid autosid siis ostma? Kust tuleb see raha? Eestis on jõukaid kollektsionääre küll aga ilmselt mingi osa vana sõidukeid läheb oma loojaga taaskohtuma sulatusahjus. 
Ettevõtjad kirjutavad ilmselt automaksu teenuste hinnakirja sisse ja sellega kiireneb inflatsioon edasi. Võrklaev ütles,et ärge kasutage maksutõusu hinnatõstmiseks. Kuid, kes sellest siis kinni peab ka päriselt?
Vasta

[Pilt: image?id=73622]

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(09-02-2024, 10:58 AM)2715 Kirjutas:  Pigem vaadakem seda asja laiemalt ja siis saab selgeks kust need ideed tekivad.
Nimelt enne sõda Ukrainas oli meil praktiliselt piiramatult käes igasuguseid tooraineid mida sai klaashelmeste, ehk trükitud raha vastu vahetada.
Nüüd on odava tooraine puudus ilmselge ja kuna valitsuse sõnadega "Kõiki neid toredaid asju" enam kõik omada ei saa siis tuleb hakata tarbimist koomale tõmbama.
Seda praegust olukorda ei saa enam lahendada rahatrükiga sest piltlikult üteldes, kui meil on 10 kaske kasvama jäänud ja maja on vaja kütta miljonil inimesel pole enam mingit vahet palju sul raha on ja külmas oled ikka.
On ilmselge, et majanduskasvu ilma tooraineteta olla ei saa ja me peame selleks valmistuma, et praegused varad maksustatakse meil käest ära ja ilmselt midagi hakatakse ka konfiskeerima.
Näiteks avariilisi autosid ei lubata enam remontida ja muu selline.
Ma huviga vaatan kuidas Sakslased sellest välja ujuvad sest neil on suurim tööstus euroopas ja nad langeks selle kokkutõmbamisel majanduselt kuhugi Bulgaaria tasemele.

Kõige selle juures mind häirib kõige enam see, et meie valitsus on võtnud astuda samme et me võitluses asjade omamise pärast selle võitluse kindlasti kaotaks.
Selge on see, et vara peame me kõik kaotama aga miks me seda esimestena peame tegema see on arusaamatu.
Oled taaskord toreda umbluu kokku kirjutanud. Sellist jama on raske kommenterida, aga näiteks meil siin Eestis moodustas kaubavahetus Venemaaga kogumahust ainult mõne protsendi... Konfiskeerimise jutt... no anna kannatust.
Vasta

(09-02-2024, 11:56 AM)Peeter2 Kirjutas:  Oled taaskord toreda umbluu kokku kirjutanud. Sellist jama on raske kommenterida, aga näiteks meil siin Eestis moodustas kaubavahetus Venemaaga kogumahust ainult mõne protsendi... Konfiskeerimise jutt... no anna kannatust.
Mütsi võiks silmade eest ära tõsta...
Kellega me siis kaupa vahetasime kui tohib küsida?
Euroopaga?
Ega euroopa venemaalt väga suurt osa tooraineid sisse ei vedanud ometi?
Kindlasti on kõik asjad piiramatult saadaval ja majandus saab lõputult kasvada?
Vasta

(09-02-2024, 12:15 PM)2715 Kirjutas:  
(09-02-2024, 11:56 AM)Peeter2 Kirjutas:  Oled taaskord toreda umbluu kokku kirjutanud. Sellist jama on raske kommenterida, aga näiteks meil siin Eestis moodustas kaubavahetus Venemaaga kogumahust ainult mõne protsendi... Konfiskeerimise jutt... no anna kannatust.
Mütsi võiks silmade eest ära tõsta...
Kellega me siis kaupa vahetasime kui tohib küsida?
Euroopaga?
Ega euroopa venemaalt väga suurt osa tooraineid sisse ei vedanud ometi?
Kindlasti on kõik asjad piiramatult saadaval ja majandus saab lõputult kasvada?
Ma saan aru et sa ise ei suuda ainsatki fakti ega usaldusväärseid andmeid leida, kõik jutt on lihtsalt pähe kujundatud maailmapilt, samas nagu mainitud, ma ei viitsi ka lõpmatult tainapeadele putru suhu toppida. Aga teen korra veel erandi, kaubanduse andmeid leiab siit:
https://www.stat.ee/et/uudised/veebruari...-riikidega
Su viimasest lausest ma ei ole huvitatud mingit mõtet leidma, lihtsalt pläma nagu ka kõik see eelnev jutt.
Vasta

Ma olen skeptiline statistika suhtes. Liiga valusalt löövad Eestit need mõned(väidetavalt) protsendid.....

Samuti teine hea infokild. Uurivad ajakirjanikud saavad Venemaa tolliametist infot kuid Eesti oma ei väljasta seda. Täpselt sama tsirkus oli juba peaminstri Idavedude skandaali ajal. 
Lisaks on kauba väärtust suhteline mõiste jne. 

Raha ei haise:

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/12026...nemaa-riik

Rohepööre täies hoos Smile

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Pikalt lugemist, peaks teemaga osaliselt kattuma küll.
Suunaga hullusesse...

https://www.err.ee/1609248384/kliimasead...puithooned
Vasta

(09-02-2024, 14:25 PM)Peeter2 Kirjutas:  Ma saan aru et sa ise ei suuda ainsatki fakti ega usaldusväärseid andmeid leida, kõik jutt on lihtsalt pähe kujundatud maailmapilt, samas nagu mainitud, ma ei viitsi ka lõpmatult tainapeadele putru suhu toppida. Aga teen korra veel erandi, kaubanduse andmeid leiab siit:
https://www.stat.ee/et/uudised/veebruari...-riikidega
Su viimasest lausest ma ei ole huvitatud mingit mõtet leidma, lihtsalt pläma nagu ka kõik see eelnev jutt.
Ma veel korra proovin hästi aeglaselt kirjutada...
Eesti riik pole üksik saar kus on kindel arv mingit asja vaid meil on vabakaubandus euroliiduga.
Ma uusi andmeid ei tea, kuid euroliit impordib laia laastuga 40 miljonit tonni metalle millega on maailma suurim importija.
Sellest umbes 13% tuli venemaalt ja 13% Türgist ning 6% Ukrainast.
Ma küll täpselt ei tea aga kuulda pole olnud, et Türgi maapind väga palju metallimaake sisaldaks ja pigem tuleb see venest ning müüakse edasi nagu ka paljud teised riigid.
Seda metalli ei antud tasuta vaid selle eest on makstud.
Sellest metallist on tehtud erinevaid tooteid, mis on välja tagasi müüdud.
Kuna metall ilma enargiat sisestamata sulama ei lähe ja lõiketöötlus välise energiata koguni võimatu on, siis selleks on ostetud sisse gaasi ja naftat ning seda arvata kust.
Suurim energiaallikas euroliidus on naftaproduktide põletamine, millele järgneb maagaas ning probleem number 1 on millega selle eest maksta
Kuidas see kõik meil tunda annab?
Esiteks kallinevad hinnad pidevalt ja me ei saa omale kõike seda mis senini enam lubada ja neid asju hakatakse üle ostma, mis meile on eriti halb valik.
Kui auto hakkab maksma 80 000 siis Sakslase jaoks on ta väga kallis aga meile pole vahet kas ta maksab 60 000 või 90 000 sest ostuvõime on 35 000.
Mida rohkem energiat jääb sisse ostmata seda parem ja seega püütakse tarbimist piirata erinevate maksude ja asenduste otsimisega, milleks sobivad ka asendustegevused.

Sõna otseses mõttes midagi käest võtma ilmselt ei hakata aga need lähevad nii kalliks, et vähesed saavad neid endale lubada.
Lisaks tuleb palju igasuguseid piiranguid kas, kus ja kunas me tohime üldse jõuvankrit pruukida.
Seega täpsustades on tegu käest maksustamisega.
Vasta

(09-02-2024, 14:25 PM)Peeter2 Kirjutas:  .... ma ei viitsi ka lõpmatult tainapeadele putru suhu toppida. Aga teen korra veel erandi, kaubanduse andmeid leiab siit:
https://www.stat.ee/et/uudised/veebruari...-riikidega
 Võtsin kah kätte ja tudeerisin põgusalt viidatut, no oma matsiaru koolitamise mõttes või nii.
Veidi ettevaatlikuks tegi väljend "staatilisi muundureid", ok, guugli abil sai selgeks, et osa haritud inimestest nimetab niimoodi transformaatoreid.
Jõudnud järgmise härrasrahva arusaamani, mille põhjal elektrienergia on mineraalne toode, sain aru, et sellisel  enesekoolitusel ei ole suurt mõtet. Miks just mineraalne, võibolla sobiks molekulaarne paremini.
Kõkkuvõttes ei oma selline teadmiste allikas minu jaoks rohkem väärtust, kui lampkasti sisu.
Eks see kujundab muljet linkijast ka muidugi. Big Grin
Vasta

Ma ka hämmingus.Ak  alates 21.21

https://etv.err.ee/1609233215/aktuaalne-kaamera-ilm

Tahavad teha ummikumaksu ja suurema maksu,kui üksi sõidad,Mis ee on,
Kui sõidan Tallinna linna sisse näiteks Sikupilli poolt.Seal ees siis peetakse kinni,kuna vaja uurida mitu inimest sees.
Ja kuna kõik võtab aega tekib ummik,Nii,et keeratakse mulle ummiku eest ja veel,et ma pole autot rahvaga täitnud.
Vasta

Ära muretse. Kaamerad ja kaalud teevad töö ära.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne