Ikka ja jälle seda automaksu!

Tuletõrjujad ka ei tee midagi , magavad depoos ja vahest toovad mõne kassi puuotsast alla  , vahest kustutavad tuld ja mis kõige hullem , küsivad palka juurde , reod , sama politseinikega , reod mõõdavad kiirust , määravad karistusi , kihutavad vilkurite ja sireeni huilates ringi ning segavad kirjanike  und , kaaluvad veokaid , kiusavad ja takistavad ettevõtlusel teenida soliidset kasumit , küsivad palka juurde   , kahjurid igas mõttes .
Vasta

Päästjate palk tõusis eelmisel aastal 30%, aasta enne seda 12%, edasi ei viitsinud kaevata, aga ilmselgelt on see täna kõrgem kui 2011. aastal.
Vasta

(10-02-2024, 21:39 PM)Jesper Kirjutas:  A mis põhjusel see turvatöötaja peaks üle miinimumi saama? Ainuke vajalik oskus on käed selja peal tähtsa näoga ringi patseerimine, isegi riigikeelt pole valdav enamus vaevunud ära õppima. Töö on soojas ruumis veel pealegi.

Senikaua, kuni leidub laiskvorste, kes ühtegi päris ametit ära õppida ei viitsi, tehakse ka neid miinimumpalgalisi töökohti. Kui miinimumpalka piisavalt tõsta, et lollide palkamine enam ära ei tasu, siis tavaliselt need töökohad lihtsalt kaovad (nagu müüjad asendati automaatkassadega) ja lollid jäävad töötuks või liiguvad mingi ebameeldivama töö peale.
Haritud inimese kohta eriti ülbe ja kohatu jutt. 
Inimene, kes enam vanuse või tervise tõttu enam füüsilist tööd teha ei jaksa, läheb ja ÕPIB turvatöötajaks. Niiviisi inimesi mõnitada ja nina püsti ajada pole kohane. Kust sellised küll tulevad? Kes neid kasvatab?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Millest see jutt, et ainult vanad ja väetid sellel ametil on.
Täitsa noored ja (füüsiliselt) terved inimesed teevad (ka) seda tööd. Miks, see on müstika.
Vasta

(10-02-2024, 22:36 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-02-2024, 21:47 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  
(10-02-2024, 21:39 PM)Jesper Kirjutas:  Senikaua, kuni leidub laiskvorste, kes ühtegi päris ametit ära õppida ei viitsi, tehakse ka neid miinimumpalgalisi töökohti.
Küsiks,et miks meie haridussüsteem toodab selliseid muudkui juurde, kes võiks liigitada õppimisvõimetuteks?

Kindel, et see on ainult haridussüsteemi viga? Mitte ei hakka peale kodudest, kus poputatakse kullakesi ja tehakse neile ette-taha kõik ära ning laps ise ei pea lillegi liigutama...
Koduse kasvatusega peaksid vanemad tegelema aga elu näitab,et kogu see jama lükatakse õpetajate kaela. Kokkuvõttes õpetaja ei ole sotsiaaltöötaja ega laste kasvataja, kuid vägisi püütakse sellesse rolli suruda. Palju on tehtud uuringuid, miks teatud protsent inimesi langeb peale kooli tööjõu turult välja? Kindlasti on haridussüsteemiga midagi lahti ja vanemate tegemate töö annab kuskilt tunda. Eks kindlasti on mingile seltskonnale väga kasulik,et eestis on harimatuid ja turakaid täis, keda saab siis odava tööjõuna ära kasutada.
Vasta

Tänan võimaluse eest õpetajate teemal sõna võtta , üks foorumlane arvas et kõik on klienditeenindajad ning kui hea ja õilis sellise suhtega kõik on , mina väidan et : sellise suhtega on kõik perses , nimelt kui õpetaja oleks seisus nagu minu kooliajal , siis mingi tattnina poleks Viljandis õpetajat tulistanud , sama tohtrite , politseinikega , kõik on justnagu klienditeenindajad ehk samaväärsed maxima kassapidajaga , need ametid tuleb tõsta omaette seisuseks , on ikka vahe sees , kas oled ma isegi ei tea kas 3 nädalase koolituse järel poes kassapidaja või 14 aastase pingutuse järel arst .
Vasta

Ma sportlikust huvist, et tundma saada pealinna inimese mõttemaailma küsin, et kui kõrgele peab arvama end toiduahelas jõudnud olevat et määrata alamas astmes töötajate isikuomadusi ja miks nad seal asuvad?
Vasta

(10-02-2024, 23:39 PM)aavu Kirjutas:  
(10-02-2024, 21:39 PM)Jesper Kirjutas:  A mis põhjusel see turvatöötaja peaks üle miinimumi saama? Ainuke vajalik oskus on käed selja peal tähtsa näoga ringi patseerimine, isegi riigikeelt pole valdav enamus vaevunud ära õppima. Töö on soojas ruumis veel pealegi.

Senikaua, kuni leidub laiskvorste, kes ühtegi päris ametit ära õppida ei viitsi, tehakse ka neid miinimumpalgalisi töökohti. Kui miinimumpalka piisavalt tõsta, et lollide palkamine enam ära ei tasu, siis tavaliselt need töökohad lihtsalt kaovad (nagu müüjad asendati automaatkassadega) ja lollid jäävad töötuks või liiguvad mingi ebameeldivama töö peale.
Haritud inimese kohta eriti ülbe ja kohatu jutt. 
Inimene, kes enam vanuse või tervise tõttu enam füüsilist tööd teha ei jaksa, läheb ja ÕPIB turvatöötajaks. Niiviisi inimesi mõnitada ja nina püsti ajada pole kohane. Kust sellised küll tulevad? Kes neid kasvatab?

(11-02-2024, 00:14 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  
(10-02-2024, 22:36 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-02-2024, 21:47 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  
(10-02-2024, 21:39 PM)Jesper Kirjutas:  Senikaua, kuni leidub laiskvorste, kes ühtegi päris ametit ära õppida ei viitsi, tehakse ka neid miinimumpalgalisi töökohti.
Küsiks,et miks meie haridussüsteem toodab selliseid muudkui juurde, kes võiks liigitada õppimisvõimetuteks?

Kindel, et see on ainult haridussüsteemi viga? Mitte ei hakka peale kodudest, kus poputatakse kullakesi ja tehakse neile ette-taha kõik ära ning laps ise ei pea lillegi liigutama...
Koduse kasvatusega peaksid vanemad tegelema aga elu näitab,et kogu see jama lükatakse õpetajate kaela. Kokkuvõttes õpetaja ei ole sotsiaaltöötaja ega laste kasvataja, kuid vägisi püütakse sellesse rolli suruda. Palju on tehtud uuringuid, miks teatud protsent inimesi langeb peale kooli tööjõu turult välja? Kindlasti on haridussüsteemiga midagi lahti ja vanemate tegemate töö annab kuskilt tunda. Eks kindlasti on mingile seltskonnale väga kasulik,et eestis on harimatuid ja turakaid täis, keda saab siis odava tööjõuna ära kasutada.

Tere õhtust!
Hea post jällegi, auto-misiganes voorumisse! Ise ka arimata ja turakas, odav siinjuures ka (kes maksab rohkem, olen kuuldel!)
Ise olengi see "laiskvorst", mulle ei meeldi midagi teha, ma lausa vihkan tööl käimist ja veel enam, töö tegemist (eestlased on töö rahvas? vms?), no ma olen väga eestlane, tegelt... töö tegemine on mulle vüüsiliselt vastik, ilmselt mõisaajast saati... tehke seda oma tööd ja olge uhke eesti rahva üle aga ärge oma ängi siia postitaga, mul on niigi pidev deprekas...
Minul lapsi ei ole, mul oli mumps, on aga lapselapsed ja koer, neid kiusan pidevalt (noorim tütarlapselaps ütleb selle kohta - papa kuisab kogu aeg!) Kuisad või ei kuisa, tulem on ikkagi pm üks, kes on tehnikast huvitatud (vanatehnikast sj), see on, kes on esportlane ja käega midagi suur teha ei oska ja ei taha, see ongi sportlane ja nutimees, nii  ongi ja ma peksan ka koera, kuigi  ta ei olegi nutiseadme alast huvi näidanud, saan aru, et teema on keeruline ja mitte lihtne, aga peks jätkub...
Ea voorum, ead omanikud, ead kustutajad, ea eesti rahvas, koos me võidame vb .... midagi, kui juba kõigil kõri kinni tõmmatakse vms ... juhtub!
Aga meeldetuletuseks, kass sel aastal siia mõtteiiglaste voorumisse jätkuvalt ei postita, jah, nii on, ea aasta  Toungue
Vasta

(11-02-2024, 00:45 AM)iisak Kirjutas:  Koolist ei jäänud vist meelde, et kirjavahemärgi ette ei käi tühik.
Koolist ei jäänud vist meelde, et oma moraalse üleoleku presenteerimine ei suuda peita vajakajäämisi inimene olemise keerulises kunstis.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Vasta

(11-02-2024, 10:08 AM)ivo86 Kirjutas:  Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Proovime puust (ja ehk tiba punaseltki)

Näitan inimest, kel pole 30 aastat või enam palk tõusnud - pole palka saanudki. Plass lugu eksole. Karjääriredelil arengut ka ei otsi veidralkombel. Hoogu võtan usinasti maha aga palka pole tänaseni saanud.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(11-02-2024, 10:26 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(11-02-2024, 10:08 AM)ivo86 Kirjutas:  Selle praeguse joru ajas ilmselt käima see lõik:

"Nüüd on olud hoopis teised- elu on RÄIGELT kallimaks läinud, aga reaalne, suurel osal inimestel on kättesaadav palk jäänudki sinna 10-15-20 aasta tagusesse aega ning võib vaid aimata, kuhu nii jätkudes nende elu suundub."

Ma tahtsin juba ise käratada, aga tol hetkel loobusin.
Aga mul on pmselt sama küsimus: Näidake mulle inimest, kellel pole 10-15-20 aasta jooksul palk tõusnud. Sarnast tööd tehes.
Mitte, et 20 aastat tagasi olin firmajuht ja praegu olen kärulükkaja prismas.

Kui sa teed 10 aastat sama tööd ja lepid sellega, et palk ei tõuse (või ise ei otsi karjääriredelil arengut näiteks), oled sa ise selle ära teeninud selle. Ja vihastame nüüd kõik, aga.. nii on.

Iseasi on see, et kui sa olid 15 aastat tagasi on võimekuse tipus ja nüüd võtad hoogu maha. Palk on sama, aga sama palju sa enam ei panusta, või mis?
Proovime puust (ja ehk tiba punaseltki)

Näitan inimest, kel pole 30 aastat või enam palk tõusnud - pole palka saanudki. Plass lugu eksole. Karjääriredelil arengut ka ei otsi veidralkombel. Hoogu võtan usinasti maha aga palka pole tänaseni saanud.

Vaheta sõna "palk" sõna "sissetulek" vastu. Mõte jääb samaks.

Eeldame siis, et sa oled mingi ettevõtja, kes teiste maksude eest arstil käib ja endale "palka" ei maksa, sest leiab, et see pole õiglane.
Sa tahad väita, et 10 aastat tagasi  ja praegu teenib ettevõtja sama töö eest sama palju sissetulekut või? Päris fekaal ettevõtja siis.
Reaalsus on see, et ega ei teeni küll.
Vasta

Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Vasta

(11-02-2024, 11:03 AM)vant Kirjutas:  Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?
Vasta

(11-02-2024, 11:21 AM)klemm Kirjutas:  Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?


Küllap neid pätte on igasuguseid. Mõni mitte ainult ei oma tervisekassat, vaid on seal kohe päris kõrges ametis.
Vasta

(11-02-2024, 11:21 AM)klemm Kirjutas:  
(11-02-2024, 11:03 AM)vant Kirjutas:  Teiste maksude eest võib minu väärtushinnangute põhjal pättettevõtja arstil käia küll. Juhul kui see "teine" on mõni kõrgelt tasustatud mittemillestki mittemidagi tegev hoomamatu ametinimetusega riigiaadli esindaja, kelle palgaraha ja sealt tagasi võetav maks tuleb nii ehk naa nii pätt- kui poolpättettevõtjate taskust, samamoodi pätt- ettevõtjate heaks töötavate pätt-tööliste kaukast. No nende harimatute ja saamatute omast ikka Smile
Niinimetatud pättettevõtja peab arsti külastades ikka oma enda rahaga maksma ja retsepti soodustusi ka ei saa.
Või on mingid sellised pätid ka kuidagi olemas kes makse ei maksa ja omavad tervisekassat?
Kui nüüd natuke sisulise(ma)lt vaadata, siis tervisekassat omavad päris mitmed. Neist mitmetest mitmed on suisa poliitikud ja ametnikkujad. Palun siinkohal mitte segiajada õpetajatega, teadlastega (kahe eelneva kategooriaga haakuvad ka teadustöötajad-õpetlased), politseinikega. Prääksun siin kah selle pättettevõtjana, kes oma tegelikud tervisekulud maksab sellest rahast, millelt on maksud juba mahaarvatud ja kinnipeetud Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Järjekordse solvumis- ja tümitamisvooru asemel võiks natuke hoogu maha võtta ja selgitada, et kui põhimõtteliselt maailma kõige lihtsama ja hariduse mõttes vähenõudlikuma töö tegija ei saa miinimumpalka, siis kes seda üldse peaks saama? Kilpkonnapuuri valvur? Tööjõukulud moodustavad poe käibest üsna suure osa, näiteks Tallinna Kaubamaja Grupil 12% käibest (aruanded on avalikud: https://www.tkmgrupp.ee/investorile/aruanded/ ), rohkem palka makstes lähevad kohe ka kaubad kallimaks, kusjuures seal on veel see efekt, et näiteks 10% hinnatõus ei tähenda automaatselt sama suurt käibekasvu, sest inimesed hakkavad vähem ja odavamat kaupa ostma. Hetkel see olukord ongi täpselt selline: https://www.err.ee/1609237140/eesti-jaek...-protsenti . Tüüpiline hobisotsialisti vastus siinkohal on muidugi see, et "aga ettevõte teenib ju kasumit, selle arvelt tõstetagu", aga kui omaniku poolt teenitav kasum inflatsiooni ei ületa, siis miks peaks tema üldse poodi pidama?

Ja päästjate ning politseinike palk tuleb sellestsamast riigieelarvest, millesse panustamise vastu te siin võitlete.

Teie maailmapildis oleks kuskil justkui mingi valitsuse ja teiste kurjade inimeste poolt kontrollitav hiiglaslik pangaautomaat, mille juures piisaks nupuvajutusest, et kõik oleks korraga rikkad, hoitud, saaks osta kesklinna kinnisvara ja nii edasi, aga reaalsuses tuleb iga sent, mida kellelegi palgana makstakse, enne kellegi teise käest kokku korjata. Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Vasta

(11-02-2024, 12:58 PM)Jesper Kirjutas:  Järjekordse solvumis- ja tümitamisvooru asemel võiks natuke hoogu maha võtta ja selgitada, et kui põhimõtteliselt maailma kõige lihtsama ja hariduse mõttes vähenõudlikuma töö tegija ei saa miinimumpalka, siis kes seda üldse peaks saama? Kilpkonnapuuri valvur? Tööjõukulud moodustavad poe käibest üsna suure osa, näiteks Tallinna Kaubamaja Grupil 12% käibest (aruanded on avalikud: https://www.tkmgrupp.ee/investorile/aruanded/ ), rohkem palka makstes lähevad kohe ka kaubad kallimaks, kusjuures seal on veel see efekt, et näiteks 10% hinnatõus ei tähenda automaatselt sama suurt käibekasvu, sest inimesed hakkavad vähem ja odavamat kaupa ostma. Hetkel see olukord ongi täpselt selline: https://www.err.ee/1609237140/eesti-jaek...-protsenti . Tüüpiline hobisotsialisti vastus siinkohal on muidugi see, et "aga ettevõte teenib ju kasumit, selle arvelt tõstetagu", aga kui omaniku poolt teenitav kasum inflatsiooni ei ületa, siis miks peaks tema üldse poodi pidama?

Ja päästjate ning politseinike palk tuleb sellestsamast riigieelarvest, millesse panustamise vastu te siin võitlete.

Teie maailmapildis oleks kuskil justkui mingi valitsuse ja teiste kurjade inimeste poolt kontrollitav hiiglaslik pangaautomaat, mille juures piisaks nupuvajutusest, et kõik oleks korraga rikkad, hoitud, saaks osta kesklinna kinnisvara ja nii edasi, aga reaalsuses tuleb iga sent, mida kellelegi palgana makstakse, enne kellegi teise käest kokku korjata. Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Palun siinkohal üldistustega mitte lahmida, mõned inimesed teavad riigi nimelise puhveti toimimisest palju rohkem, kui nad elades teada tahaksid. Piltlikustamiseks sobib Matrix-i tabletivaliku moment.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(11-02-2024, 12:58 PM)Jesper Kirjutas:  ... Kui kõrvuti on kaks muidu identset poodi, kust esimeses saab turvamees kaks korda kõrgemat palka kui teises, siis kunde läheb teise, sest seal on juurikad odavamad. Kui minejaid on piisavalt palju, pannakse esimene pood kinni ja kogu kaader leiab end Töötukassast. See ei ole mingi hüper-kõrge-ülikoolitaseme majandusteadus, vaid elementaarne turumajanduse ABC, mida tegelikult võiks põhikoolides õpetada.
Ma ei oska arvata, kui palju oleks selliseid inimesi nagu mina aga ... kui oleks üks pood, kus pole turvamehi, kassapidajaid ja saalitöötajaid vaid hoopis MÜÜJAD, kes leti tagant annavad mulle soovitud kauba ja oskavad ka soovitada, võrrelda ühe nimega erineva tootja tooteid etc etc siis mina suunduksid sellesse poodi ja jätaksin need orienteerumismänge viljelevad ja ostajate kaubatundmist testivad selvepoed kuivale vaatamata kuni 25% hinnavahele. Suurema hinnavahe puhul võib-olla hakkaks mõtlema. Aga miks peaks hinnavahe suureks kujunema? Osa töötajaid elik turvamehed jms jäävad ära, igasugu it-lahendustele tuleks ka palju vähem kulutada, tühja saalipinda ehitada ja üleval pidada ...
Sama ja veel rohkem kehtib ka tanklate puhul, igasugu oma pead vaevavate nr-tuvastuse ja äppidega maksmise asemel tankija-poiss oleks väga hää, ei pea autost külma ja vihma kätte ronima, oma käsi määrima jpm hääd.
Vasta

Konkreetselt minu asumis on viimase 10a jooksul 3 sellist poodi kinni pandud, üks veel hingitseb. Pakuks, et enamik inimesi vaatab ikka eelkõige hinda.

Kreekas on osades tanklates selline süsteem, et saad valida, kas täidad ise paagi või täidetakse sinu eest. Hinnavahe oli 20 senti liitrilt ja teenindusega poolel paistsid ainult turistid, kes vbl polnud veel lahti jaganud, et see teenus nii kallis on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne