A2 kategooria mootorratta load
#1

Kui ma saan kätte A2 kategooria mootorratta load ka see on ka esmane nagu auto omagi et maksimaalne kiirus on 90km/h kuni 2 aastat?

Võrr-> Minimopeed stella-> 50ccm aprilia-> 400cm3 yamaha XS400-> Kas elu annab veel midagi?
Vasta
#2

Mismõttes A2???
Minu teada jagunes (vähemalt see-aeg kui mina lube tegin 3-4 a. tagasi) A kategooria nii: A1 (kuni 11kw) A piirang 4-ga. ehk kuni 25 kw. ja siis A mis oli piiramatu võimsusega. Rohkem piiranguid tollal küll polnud ja ei usu, et ka nüüd on. Liikluseeskirjad peaks siinkohal abiks olema. eriti kui veel lube teha.
Vasta
#3

A2 ongi see "piirang 4" ehk kuni 25 kW
Vasta
#4

maksimaalne kiirus on igal juhul 80 km/h EV teedel, kui pole antud teelõigule teisiti määratudWink.
Kunagi oli autoga vahtralehekestel piirang vist 60km/h, kuid nüüdseks ka see ei kehti (piiras liigselt liiklust).

EDIT: arvan et keegi ka veel 90km/h eest norima ei tule Big Grin
Vasta
#5

80??? trükiviga??
minu teada (vähemalt siis kui mina lube tegin) oli ikka 90... kui muudmoodi polnud määratletud. [/size]
Vasta
#6

gruppen Kirjutas:80??? trükiviga??
minu teada (vähemalt siis kui mina lube tegin) oli ikka 90... kui muudmoodi polnud määratletud. [/size]

Kui täpne olla siis oli see piirang algul 70km/h
Ja praegu vist on 90
Vasta
#7

ROKIPEER Kirjutas:
gruppen Kirjutas:80??? trükiviga??
minu teada (vähemalt siis kui mina lube tegin) oli ikka 90... kui muudmoodi polnud määratletud. [/size]

Kui täpne olla siis oli see piirang algul 70km/h
Ja praegu vist on 90

Algul (1970ndatel aastatel) oli alla 2-aastase staaþiga juhi piirang 80 km/h.
Mingil ajal 1980ndatel muudeti see 70-piiranguks. Vastaval autol pidi tagaklaasil olema punase äärisega keelumärk.

Taastatud EV ajal 1990ndatel säilis algul 70-piirang, kuid vastava keelumärgi asemel tagaklaasil ilmus siis vahtraleht. Mingil ajal 1990ndate keskpaiga paiku see 70-piirangu asi kui mõttetu ja üldist liiklust takistav tühistati, jäi ainult vahtralehe nõue.

Liiklusajaloo jaoks on muidugi mõistlik meenutada ja täpselt kindlaks määrata aastaarvud, millal:
a) kehtestati 80-piirang;
b) muudeti see 70-piiranguks;
c) keelumärgi asemel nõuti autol vahtralehte;
d) tühistati 70-piirang.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Lisaks oleks põnev teada sedagi, millal meie mail motokiiver kohustuslikuks sai.

Soomes juhtus see vist millaski kuuekümne lõpul-seitsmekümne alul. Üks sealne hea sõber, eluaeg siklimees, ilma suurima MC klubiliige, tuletas kord meelde kui tema taadile öelnud, et nüüd on kiivrit tarvis. Taat sügand kukalt, käinud võtnud kuurist naela otsast miski ehitaja kiivri ja andnud poisile: "Säh, siin kiivert küll!"

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne