kus võib sõita
#1

kas metsas võib tsikliga sõita ilma mente kartmata kui pole tulesi, reg tunnistust ja -märke, kindlustust, lube
Vasta
#2

hmm... tähendab sikliga ei või küll seaduse järgi sõita ilma siukseste asjadeta, aga metsas pole nigu eriti menti karta...:keersilm kes se sinna ikka ronib, vaatama, et ehk mõni mees põristab, lase aga käia, vaata ainult, et vastu puud ei sõida ja isegi kui sa oled üsna kindel, et ei sõida, siis see ei tähenda, et sa kiivrit ei tohiks pähe panna eksju

P.S. mis sikliga on tegu

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#3

voshod2
esimene tsikkel Smile
Vasta
#4

kui ma väga ei eksi,siis LE kehtib teedel:???

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#5

Ma olen vähemalt kuulnud, et oma territooriumil võid sõita millega iganes soovid... nii et hangi endale paras jupp põldu ja...

LE kehtib vist teedel jah, nt liiklusteooria tunnis kuulsin ntx, et LE ei kehti muuhulgas TANKLAS, nii et seal võib sõita ilma lubadeta ja muuta:ideeSmile /nii et kui mendid silmapiiril, on sul kindlasti vaja kohe kytust võtma minna/
Vasta
#6

LE kehtib kõikidel teedel, kaasaarvatud ka metsa rajad, nii et sõita saab ainult enda valdustes ja metsas sellise koha peal kus pole mingeid teid.
Vasta
#7

vaevalt e mendid metsaradadele tuleavad aga metsa minnes peab ikka käekõrval lükkama, aga kui dokumente tsiklil pole, kas siis saab ment midagi teha
Vasta
#8

Mina küll tean asja niipidi, et isegi oma põllul ei või sa lubadeta või purjus peaga sõita. Oli siin millalgi lehes ka artikkel, kus paps teinud poistele põllule ralliraja, kus need siis vana rondiga sõitsid, aga olid läinud lõpuks kaugemale sõitma ja panid haledalt matsu. Seal artiklis mingi ment kommenteeriski, et isegi oma põllul lubadeta jne. sõitmine on seaduserikkumine.

Ise küsimus on see, kas politsei viitsib sind põllul või metsavahel paarutades nähes sulle järgneda. Minu arvamus on, et kui sul kiiver peas ja tsikkel aus välja näeb, siis ehk mitte, aga kui nad peaksid tulema mõttele, et on äkki pill varastatud asjade nimekirjas, siis nad lendavad sulle järele nagu kullid. Sel juhul päästab sind tõesti tihe mets ja hea roolikeeramisoskus või siis kõvad tutvused politsei juhtivatel ametikohtadel.:lol
Vasta
#9

ja liiklus eeskiri kehtib vaid teedel oma maa peal võid sõita millega tahadWink
Vasta
#10

mitte siis, kui sinu maa pial on TEE

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#11

keegi ei vastanud sellele, et kui ma käin kuskil tsikkel käekõrval, kas sisi mendid saavad midagi teha
Vasta
#12

Võin rämedalt eksida, aga OMA põllul sõida millega tahad ja kuidas tahad
Mingid kitsendused: ei tohi rikkuda keskkonda, naabrite rahu, tekitada reostust jne...
Oma registreerimata ratast ei tohi sa kohe kindlasti sinna põllule metsa käekõrval lükata, kui kui sa kasutad TEED. ka seda ületada ei tohi.
Kui keegi ta sinna viib auto furgoonis/ kärul on kõik legaalne.
Käekõrval lükates ei pea olema vist rattal ülevaatust, muud dokumendid on vist nõutud (ka kehtiv kindlustus) eri versioonide kohaselt peab lükkajal ka vastav (või mingi) juhiluba olema. Aga 100% ma selles kindel pole.

Ühesõnaga vaata ette, et kui põllul oled siis oleks usutav seletus, kuidas sa sinna said (kellegi tuttava legaalne kaubik põlluservas või järelhaagis peaks kõik kahtlused hajutama) sellele lükkamise vabandusele ei maksaks 100% loota. Tean isikuid kellet on ratas sellise jutupeale ära konfiskeeritud.

Ja see, et põllul ei tohi kaarutada on jura. Ei tohi ainult mingeid seadusi rikkuda.
Vasta
#13

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: jokker666
kas metsas võib tsikliga sõita ilma mente kartmata kui pole tulesi, reg tunnistust ja -märke, kindlustust, lube

võib küll
kunagi helistasin menti ja küsisin nende lubade ja värkide kohta ja ment ütles, et kuskil põõsataga ikka võid sõita ilma lubadeta ja kindlustuseta ja ülevaatuseta...

järelikult võid metsas sõita... tsau!
Vasta
#14

peaks vist ka menti helistama ja küsima selle käekõrval lükkamise kohta
oleks vaja viia asi keevitama aga pole autot vms
Vasta
#15

tsikliga/autoga võid sõita ainult OMA MAA peal, kui sul lube ega midagi muud ei ole...
Üle tee sa oma tsiklit lükata ei tohi sest see pole sinu maa ning seal kehtib LE.
oma maa peal kaaruta palju tahad
..nii olen mina kuulnud..
Vasta
#16

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: harley
tsikliga/autoga võid sõita ainult OMA MAA peal, kui sul lube ega midagi muud ei ole...
Üle tee sa oma tsiklit lükata ei tohi sest see pole sinu maa ning seal kehtib LE.
oma maa peal kaaruta palju tahad
..nii olen mina kuulnud..

just sellele ma ka vihjasin.
Üle tee põllul/metsas sa enam sõita ei tohi, kui pole ette näidata autot/treilerit, millega sa ta sinna transportisid.
Vasta
#17

ohsaa, kus on alles arutelu.

1) miks siis tanklas LE ei kehti? seal kehtivad teega külgneva ala reeglid. kas kiirusepiirangud ja muud nõuded on siis seal olematud? ja oma 6-aastase venna võin ka rooli lubada? jama jutt...

2) LE ei kehti sinu enda põllul/metsas, mis on üldiseks liikluseks suletud. seega sinu sisehoov, kus on tee ja mis on muuks liikluseks suletud, on sinu päralt.

3) hoopis iseasi on see, kas sa suudad politseile tõendada, et see sikkel pole varastatud. kui sa seda teha ei suuda, siis vist korjatakse käekõrval olev ratas kah ära. aga muidu osaleb ju lükatav ratas ka liikluses. mis sikli liikuma paneb, pole tähtis. kas siis, kui sõidu pealt mootor välja suretada ja vabahooga edasi veereda, ei tule LE-d täita? see on ju seaduse silmis sama, mis lükkad mittetöötavale siklile joostes hoo sisse ja hüppad siis peale. liikluses osalemine on ju ilmselge.
Vasta
#18

LE ei ütle midagi selle kohta, kas heinamaa mida äestad, peab olema oma või võõras. Liikluseeskiri kehtib üldiseks liikluseks avatud teedel ja teedega külgnevatel aladel.
St kui lähed ka naabri põndaku peale kimama, ei puutu LE kuidagi sinusse. Küll on seal mõned muud aktid, mida peab silmas pidama, eelkõige omandiõiguse valdkonnast. St kui sõidad naabri maa peal vastu naabri tahtmist, võid vastu näppe saada eraomandi puutumatuse rikkumise pärast. Kui naabril probleemi pole, pole ka politseil.
Mootorratta käekõrval tõukamist ei saa kuidagi liiklemiseks lugeda, IMO peaks tsiklilükkaja olema ikkagi jalakäija. St tsikli üle tee lükkamine pole mingi offence.
Vasta
#19

:oMüüa k-750 chopper,koos kõikkide lisadega.Helista ja küsi inffi 056663613
Vasta
#20

Tsikli lükkamine pole mingil juhul mingi offence, muidu saaks ment ju trahvi määrata põhjusetult aeglase, tuledeta jne. sõidu eest, vales kohas, suunatuld näitamata vasakpöörde sooritamise eest jne. jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne