Volvo 164E, 1971
#1

Tere tere

Lugesin teiste taastamisprojekte ja lugemine oli ülimalt huvitav siis mõtlesin, et võibolla on kellelgi teisel huvitav lugeda ka minu peavalu ehk siis volvo 164 taastamist, kui seda nii võib nimetada.
Pean kohe vabandama, et mul pole hetkel käepärast pilte autost kui see jõudis minuni(need pildid on olemas veel isegi)
Kõik algas siis kusagil novembris 2006. Kuna ma olin tegelenud siiani ainult volvodega ja töötasin ka vastavas volvodele pühendatud asutuses siis sai auto24 kuulutusi ikka vahepeal sirvitud. Suur oli üllatus, kui nägin seal müügis kahte volvo 164-ja. Polnud sellisest mudelist isegi kuulnud mitte aga auto esiots võttis mu kohe õnge. Sai siis väga pikalt vaadatud masinaid ja lõpuks ka omanikule helistatud. Masinad olid toodud rootsist taastamise eesmärgil aga jäid lihtsalt muude projektide taha ja nii omanik nad müüa otsustasgi. Siis polnud rahaline olukord ka just kõige soosivam ja nii see venima jäi. Ikka viskasin neile pilku peale ja helistasin mitmeid kordi omanikule. Lõppude lõpuks sain sõbraga niipalju räägitud, et ta mulle laenas niipalju ja masinad said minu õuele 20 detsember 2006. Mõlemad olid liikuvad, kuid dokumendid olid ainult ühel. Eks talvel sai neid rohkem niisama vaadatud ja kevadel siis asjaga rohkem tegelema hakatud. Tuli välja, et mõlematel oli sama viga ehk siis esimesed pidurivoolikud ajaga nii umbes, et pidurid maha ei tulnud. Sellepeale sai kõvasti tegemisi, et aru saada, et voolikud kinni.Silindrid liikusid ilusti aga pidurid jäävad peale.Peale pikki otsinguid leidsin sobivad voolikud ainult brasiiliast, kust need said ka tellitud. Kui ühel autol piduritega asi korras oli soov vahetada mootoreid(üks auto oli siis pritsungiga!(1973) ja manuaalkastiga ja teine kahe karburaatoriga ja automaat kastiga)Minu soov oli siis pritsungiga mootor paigaldada automaat kastiga masinale kuna sellel olid dokumendid ja ka rooli juures olev käiguvalits oli rohkem meeltmööda. Muidugi nii suurt projekti polnud ma varem ette võtnud siis sai nii mõnigi asi valest otast alustatud. Suvega suutsin vahetada ainult mootori ja mainal nipet-näpet asju teha. Pildiga hetel ei hakka teie tuju rikkuma vaid otsin välja need vanad vanad fotodSmile
Ok siis masin hetkel nüüd
http://picasaweb.google.com/thataintme/1...0055664658
Vasta
#2

Kui sa leiaksid need pildid värvimisest siis oleks ka teistel hea vaadata , et millistes tingimustes on võimalik tegelikult värvida . Bursuika nurgas ja kõik toimib.
Kuskil ma sellist pildiseerjat nägin ja juttu lugesin . Ulmelise kiirusega tehti see eel ja lõpp töö ära . ... Ja sõbrakesed olid vist suht väsinud lõpuks -.. töö ju kestis vist varajaste hommikutundideni?

http://www.volvofotod.pri.ee/volvoclubfo...4&start=30
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne