Aktsioon JerAZ-3730
#21

Nonii, vähemalt nüüd asi lõplikult tehtud Smile
Vahepeal olen saanud veel infot, et 1980te lõpul olla 3730 olnud ka mingil Eesti Raudtee osakonnal. Eluiga aga sel masinal polnud teada põhjustel väga pikk.
Vasta
#22

Ma olen mingit sarnast masinat aastaid tagasi näinud Laagri ja Nõmme piiril ühe eramu hoovis..hiljem seal otsides pole too sõiduk enam silma jäänud.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Sai nüüd masinat JJs põhjalikumalt piilumas käidud. Eks kere tahab ka mõningasi keevitustöid (silma jäid kohe lükanduste alaservad ning kabiini astmelauad), aga mõnele keevitusoskusega tegijale oleks see tulev aasta suurepärane projekt. Lükanduksed on sel mudelil küll eriti perversse ehitusega - nende "tihedalt" (tihendid olematud) kinnipanekuks läheb kavalaid nõkse vaja. Lukud on ka ehtne samkompunstroi Mosse 412 käepidemetest ja üsna lihtlabasest lukustusriivist...

Masinal veel katki tagumised suunatuled (tavalised NL kandilised), tagaukse käepide on puudu ja kongi ei pääse, taga on all UAZ-i rehvid (ees JerAZi originaalid). Samuti tahaks masin ka uut värvi (ees vasakul tiival, mida on varem lapitud, on pahtel lahti löönud)
Vasta
#24

minu isa ostis sellise pilli. kunagi rakvere leivakombinaadist. kahe ja poole tonniga kui ma ei eksi. pildid olemas kuskil albumis.
kinkis ära sõbrale. ja sõber kinkis edasi. hetkel asub narvas ja teeb usinasti tööd. soolikaid veab kuskil tapamajas.
ma ole sellega naistes ja diskolgi käinud.
kakumäel tallinnas seisis selline mitu aastat mingi lillepoe kirjadega.
aga eriti palju neid eestis ei ole. see mis isal oli oli 1989 aasta relv.Smile
Vasta
#25

gaasihoovastik on tal nii värdjalik et kui mootoripadjad on läbi siis tagurdada ei saa. ederpidi läheb nagu loom. nii kui sidurit päästad annab ise gaasi. korralik burnout garanteeritud!!!Rolleyes
Vasta
#26

mikk2004 Kirjutas:minu isa ostis sellise pilli. kunagi rakvere leivakombinaadist. kahe ja poole tonniga kui ma ei eksi. pildid olemas kuskil albumis.
kinkis ära sõbrale. ja sõber kinkis edasi. hetkel asub narvas ja teeb usinasti tööd. soolikaid veab kuskil tapamajas.
ma ole sellega naistes ja diskolgi käinud.
kakumäel tallinnas seisis selline mitu aastat mingi lillepoe kirjadega.
aga eriti palju neid eestis ei ole. see mis isal oli oli 1989 aasta relv.Smile
julgen miku väite ümber lükata. Esiteks kuna käin ise igapäev Narvas (nii juba 6 aastat)ei ole mitte kunagi sellist isendit seal kohanud sõitmas ning teiseks kui me koos Muuseumipapaga käisime seda ARKis arvele võtmas selgus et sellest saab AINUKE arvel isend Eestis. Sellele järgnesid loomulikult mõõtmised (pikkus,laius,kõrgus) ja ARKi töötajate imestus,et kus selliseid isendeid veel leida on.
Vasta
#27

rivo54 Kirjutas:
mikk2004 Kirjutas:minu isa ostis sellise pilli. kunagi rakvere leivakombinaadist. kahe ja poole tonniga kui ma ei eksi. pildid olemas kuskil albumis.
kinkis ära sõbrale. ja sõber kinkis edasi. hetkel asub narvas ja teeb usinasti tööd. soolikaid veab kuskil tapamajas.
ma ole sellega naistes ja diskolgi käinud.
kakumäel tallinnas seisis selline mitu aastat mingi lillepoe kirjadega.
aga eriti palju neid eestis ei ole. see mis isal oli oli 1989 aasta relv.Smile
julgen miku väite ümber lükata. Esiteks kuna käin ise igapäev Narvas (nii juba 6 aastat)ei ole mitte kunagi sellist isendit seal kohanud sõitmas ning teiseks kui me koos Muuseumipapaga käisime seda ARKis arvele võtmas selgus et sellest saab AINUKE arvel isend Eestis. Sellele järgnesid loomulikult mõõtmised (pikkus,laius,kõrgus) ja ARKi töötajate imestus,et kus selliseid isendeid veel leida on.
arvel ei pruugi olla kuna isa teda regamas pole käind. mina olen selle auto siniseid dokke näind. arki andmeid ma ei tea
aga eestis on neid veel vähemalt üks see on kindel.
Vasta
#28

lahtise uksega sõites ei tohi uksepiidast kinni hoida, sest äkkpidurduse korral hammustab uks näpud ära.
Vasta
#29

Kusjuures põrsapõlvest mäletan sellist Jerevani tööliste kättemaksu seismas Gonsiori (toona vist Lomonossovi) uulitsas ja Faehlmanni uulitsas, ning ka vahepeale jäävas kvartalis, kus telemaja paikneb. Asjal olid sobilikud teleraadiokomitee triibudki peal.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#30

Täpsed andmed küll puuduvad kuid sellist isendit on Eestimaale toodud u 10 tk . Varjupaiga buss toodi 1989a mais koos endise Rakvere leivakombinaadi bussiga. Peale selle tean veel et ETVl olla selline olnud ning ka Eesti Raudteel
http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...t&S_ID=338
Vasta
#31

see leivakombinaadi oma on ka 99% tõenäosusega alles. vajadusel võin koordinaadid välja ajada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne