Veoautosport
#61

(26-10-2013, 03:22 AM)krossifänn Kirjutas:  Videomiks autokrossi 2013 hooajast.Filmitud Smiltene,Tapa,Jaanikese,Varstu ja Hinsa krossirajal.


Minu kursusekaaslane sõidab ka siin nr. 15 all. Veokat on näha ka 7:09 minutil videoklipis.Smile Teises videos.
Vasta
#62

Tere!
Armastus autokrossi
Veoautosport (autokrossi) Venemaa GAZ-51, GAZ-53, ZIK-130, UAZ
Minu fotod http://www.flickr.com/photos/autocross/
Mul on hea meel, et suhelda eesti fännid autokrossi. Mul on palju vanu fotosid.
Ma ei oska eesti keelt
Kui võimalik, kirjutage Russian
Vasta
#63

Tervitusi autokrossisõpradeleSmile Samat soovib ka kasutaja Fuslon.Tegu on Moskvast pärit autokrossihuvilisega kes loomulikult ei oska eesti keelt.
Ta ei hakanud siia kirjutama ei vene ega inglise keeles vaid üritas eesti keeles!!!
Nädal tagasi osalesid meie krossimehed Venemaal Rjazanis ja väga edukalt!
Vot ei hakka siin olemasolevaid artikkleid ümber kirjutama ja kõigepealt info vene meediast(mille lingid saatis mulle ksf.Fuslon)
http://mediaryazan.ru/articles/detail/234262.html
http://www.auto-sport.ru/news/652/137526/
Ja eestikeelne artikkel A.Ojapervelt.
http://www.rally.ee/?a=a009&b=9949

Elavat pilti Rjazani võistlusest pakub vaatamiseks O.Ojaveer.
Videokokkuvõte

Marko Tiinase sisekaamerast.
Vasta
#64

Oleks huvitatud GAZ tüüpi veokale turvaraamist, ei pea vastama EAL'i nõuetele. Wink Toungue Juba kaareosast oleks mingil määral abi, ülejäänu võin ise lisada.

Idee on hakata sügisest vaikselt GAZ tüüpi masinatega kätt harjutama, talv ka tulemas ja isiklikul jäärajal on samuti hea gaazikuga jääd lihvida.... Lubasin peale 30ndat eluaastat veokarallit sõitma hakata, kolm aastat veel jäänud seega oleks viimane aeg tuli kolvile suruda... Wink Kui kellegil on või teate kedagi siis võite teada anda, masinaid on mitmeid...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#65

    Tean kahde 53,üks mootoriga ja teine ilma mootorita.
Vasta
#66

(23-09-2014, 17:08 PM)mlsluik Kirjutas:  Oleks huvitatud GAZ tüüpi veokale turvaraamist, ei pea vastama EAL'i nõuetele. Wink Toungue Juba kaareosast oleks mingil määral abi, ülejäänu võin ise lisada.

Idee on hakata sügisest vaikselt GAZ tüüpi masinatega kätt harjutama, talv ka tulemas ja isiklikul jäärajal on samuti hea gaazikuga jääd lihvida.... Lubasin peale 30ndat eluaastat veokarallit sõitma hakata, kolm aastat veel jäänud seega oleks viimane aeg tuli kolvile suruda... Wink Kui kellegil on või teate kedagi siis võite teada anda, masinaid on mitmeid...

Noorem kui sina ma arvan, aga on kah siuke mõte olnud peas Smile Jäärada küll pole aga põllumaad küllalt Toungue
Vasta
#67

Koos selle hooaja viimase veoauto/bagikrossiga Hinsas toimus ka 4х4 veokite kestvussõit.Mõlemale sarjale oli see neljandaks etapiks.
Offroad on ikka karm ala...Mis sunnib mehi masinatega mudas müttama Rolleyes 
Videot saab vaadata SIIT

[Pilt: vlcsnap-2014-09-27-15h39m06s205.jpg?gl=EE]
Vasta
#68

Jälle mina ja teemaks ikka veo/bagi autokross.Ei mõista seltsimehi/kaasfoorumlasi kes tulevad ikka ja jälle seda ala maha tegema Sad 
Näit ksf.PlyVal64 kommentaar aasta tagasi.
"Juba AMMU olnuks aeg pisut laiema silmaringiga olal ja "ringi vaadata" pisut mujale, kui vaid talumeestest traktoristide poole....."
Sel aastal:
"Kus Sa sellega: "Õige Eesti Mees" tahab ehitada 70 aastat vanast rögisevast jubedusest hirmsa vaeva ja raha/ajakuluga ikkagi mitteliikuvat jaj uhitamatut jäledust." 
Mis toimub sm.PlyVal64 ? Kas need ameerika raua peal hüper/super/kallid monstrumid oleks siis huvitavamad või ? ja palju neid võistlemas oleks...siiani pole miskit kuulnud/näinud Sad Miks vinguda selle kallal mis teised teevad ning Sinusse konkreetselt ei puutu!
No igatahes minule ja paljudele teistele on veoka/bagikross ikkagi atraktiivne autospordiala ning tuleb juurde ka uusi noori sõitjaid ning fänne Smile
Tegin sellest hooajast 15.min.videomixi.Filmitud Tapa,Varstu,Smiltene ja Hinsa krossirajal.Videot saab vaadata siin(HD)
Vasta
#69

Kuidas on vanasõna koerast ja karavanist?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#70

Mulle gaz ralli meeldib, parajalt taskukohane ning sõidavad mehed, suvalisi töllmokkasid ja lödipükse gaz'i roolist naljalt ei leia.   Selleks et gaazikuga rallit sõita peab samas vist kergelt segane olema, masohistlikud kalduvused tulevad kindlasti kasuks... Wink

Ise avastasin veokaralli alles hiljuti, nüüd olen hakanud vaikselt esimesi kiiremaid tegema ja asi meeldib üha enam, masinaid on juba reast õige mitmeid ja eks vaatab mis tulevik toob, võibolla peab kunagi ka liituma ja teistega hakkama võidu sõitma... esialgu sõidan paar aastat niisama omalõbuks ja proovin erinevaid variante. 
   Mõned siin vist juba teavad minu erinevatest mootorikatsetusetest ja testsõitudest, aga igatahes gaz mootoril on turbo ja NOS'i jaoks ressurssi piisavalt, tasakaalustatud vänt ja kepsud ning elektrilised õlipumbad teevad imet... Kui selline omalooming oleks ka krossis lubatud siis ei pühiks veokameeste näolt isegi kojamees naeratust maha...   Samas võiks ka sama litraasiga (kuni 3.5l näiteks) diiselmootoriga veokate arvestus olla, isiklikult näeks sellisel suunal rohkem potsensiaali kui vene bensiinimootori tühjaks pigistamisel. 

Veokaralli on igatahes igati kaasakiskuv ala ning austajaid leidub sellele õnneks piisavalt, mille üle on mul muidugi siiralt hea meel.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#71

Respect ksf.mlsluik aga miks just rally mitte kross ??? Hea mootor,tehnilised lahendused ja piloot muidugi on mõlemas alas tähtsad.
Rallis sõidad võidu kellaga aga krossis konkurendiga ning ühisstardist.Kross on huvitavam nii pealtvaatajale kui sõitjale endale kui silmside konkurendiga.
Pealtvaataja loodab et keegi möödub kellegist ja iga piloot samuti üritab võimalikult ettepoole saada.
Rallis käib võistlus vaid kella/aja peale ning pealtvaatajale jääb lahjaks/igavaks Sad 
Rallis oodatakse vaid actionit - keegi teeb vea/ sõidab välja - krossis on see action algusest peale külg külje kõrval.
Plekki lõhutakse nii krossis kui rallis.
Ok lõpetan praegust ja rallisid käin vaatamas ikka aga kross on huvitavam(vähemalt pealtvaataja jaoks)
Vasta
#72

(17-10-2014, 21:54 PM)nootsii Kirjutas:  paatidega Toungue

Ütleme nii, et paatidega sõidetava "krossi" jaoks ei ole praegu veel niipea Eestis rahalisi vahendeid! See on juba maailm, mis on samaväärne WRC ja F1'ga... Need on siis  Class 1 ehk maismaa F1 ja Powerboat P1, uue nimega GPS. Praegune Eesti Meeste vägitegude ala veemootorispordis on võrreldav maismaa F3 vormelitega, kuskohast tuuakse nii Euroopa kui Maailma Meistri tiitleid. Tuletan meelde, et ka neljarattalisel jõudis Asmer sellel tasemel absoluutsesse tippu. Teoorias võib keegi meie omadest kõigepealt jõuda praeguste omade tipp-paatide sarnaste vesieffühtede klassi, mis rahaliselt ei ole veel "nii kallis" võrreldes offshore'iga: F1H2O. Vähemalt on selge see, et meie omad veemotolased oskavad ja suudavad ise sellise paadi valmis teha. Küsimus ongi rahas. 

Aga ma kiidan hoopis ksf!mlsluike õiges suunas liikuvate ideede pärast (turbo, diisel jne). Veoauto ehk veokatega tehtav ralli- ja krossisport iseenesest ongi sitaks lahe ja vaatemänguline, kuid seda tuleb teha õigete asjadega, seda 21. sajandil ja aastal 2015!
Edit vahele: parim näide on Dakar - vaatemänguline on maasturite esiots ja siis veokad. Isegi aeglaselt kulgev abiauto liivadüüni otsas on vaatemäng, DeRooy, Loprais või Kamazid lendamas on aga veel tuhat korda ägedam, kui Peterhansel 12.võidu poole sõitmas.
See on jälle üks näide, kui loll, jäärapäine ja idioodipilgul jõllitav on üks "ehe eestlane". Muu maailm on sarnastel puhkudel AMMU läinud seda teed, et tagada ohutus läbi ülimoodsate veermike, tuua sisse kiiremad jõuallikad, muutes mõnikord vanadena näivad riistapuud suisa siluettautolaadseteks VÕI jäädes hoopis rangelt piirangutega HISTORIC mõtte juurde. Ma olen korduvalt rõhutanud: sellest ma saan täiesti aru, kui gazoonid sõidaksid puukastide ja 20-tolliste ratastega ning siis võiks isegi leppida vanakooli piduritega, olematu veermikuga jne. Tavaliselt H-kastist rääkimata. 
Krokodillidest ärme üldse räägi - need on kunagi umbjoobes nõukogude kolhoosniku deliiriumistaadiumi vaimusünnitus. See on juba algusest peale tõeliselt jäle asi, mis ka vastava nime saanud. 

Kui Eestis on säilunud ka noortel meestel soov autosporti justnimelt veoautolaadse tootega teha, siis tuleks seda säilitada AGA minna ajas edasi ja lasta seda teha KÕIGEGA, mis mingi "box rule" sisse mahub. Pannakse paika pikkus, laius, kõrgus, kaal, kasti minimaalsed mõõdud, veoskeem, mootori suurim töömaht, ratta mõõt ja sõida siis kas gazooniga või uute RWD Transitite, Crafterite või Sprinteriga, vastavalt soovile ja rahakotile. Ja teine klass võiks rahulikult olla kuni 3500 täismassiga N-kategooria madelautod, neidki on sitta kanti palju ja VÄGA KIIREID! Ei tea midagi arvata sellest katlast ja kastist kokku, kuid ma saan täits aru, et gazoonidel tasub sellist karta: sõidab niisamagi 200 km/h ja Eestis rallid ju enamjaolt sirged kui drääreiss... Seuhksega võiks täitsa isegi veokasporti teha, kui aega oleks Wink 
Ja siis hakkavad mistahes Eesti nurkades, KA LINNADES, nooremad mehed mõtlema, et äkki teeks sporti??? Endal 5K ressurssi, tööandja, mingi kuller-, väikeveo, varuosa jms firma äkki ka toetab, lähen räägin Suure Bossiga. Võtaks mingi 900-eurose tooriku või üldse tööks pisut vanaks jäänud isendi traataia äärest, ehitaks selle ralliks sobivaks turvavarustuse poolelt, vaataks korra katlasse sisse, paneks natuke suurema turbo ja läheks sõidaks. Kleebiks logodega üle ja teeks lisaks naudingule ka promo. 

Muuseas, ma purjetasin päris mitu nädalat koos veokakomitee päälikuga ja ma sain koleruttu aru, et olgu tegu kuitahes toredate inimestega, siis tegu on maameeste mahviaga, kes KARDAVAD seda, et tulevad linnamehed sponsorite ja rahaga ning tambivad hetkega sitaehitajad mutta. GAZ=ŠITT ja mina maksan näiteks kodus peale, et lampkastist šitt ära viia... see on asi, miks gazoonid võrreldes normaalsete krusadega sittagi ei maksa. Mehel jooksis ikka sekundiga mõistus kokku, kui sel teemal vahis olles rääkisime. Ja see oli juba 3 suve tagasi.
Kusjuures ma poleks päris kindel, et nii mõnigi tiim ei tuleks praegusest samamoodi mõttetuks muutunud off-roadist üle normaalse autospordi juurde. Olematul kiirusel enda katuseni mutta uputamine on küll natuke aega lahe aga... spordiga pole seal palju pistmist. Samas on paljud sealsed masinad võimelised täitsa arvestatavalt ka natuke kiiremini sõitma suhteliselt ebaühtlasel maastikul ning isegi kurve võtma. Lisaks on seal niigi mingi hulk pärisveokaid aga üldjoontes läheb kogu maasturisport ka "veoautospordi" alla ja seda ka kaudselt FIAs: sadulninade ringrada on üks osa, teine on truck-trial ja kolmas sellest on cross-country. Sinna viimasesse mahuvad ka ühe- ja kahekohalised bagiautod. Ning mitet üks vägi ei keela korraliku turvavarustusega autodel sõita ühisstarte ka fenomenaalsel Hinsa krossirajal! Aga siis on seal midagi ka vaadata-kõrvaga KUULATA: hääled, jõulibisemised ja lennukad HÜPPED, milleks on siiski JÕUDU vaja. 

Aga selelst ei saada aru, et potensiaalseid sponsoreid ehk RAHA ei huvita see praeguste rögisevate jubeduste kole kulgemine... et lähed Red Buli kontorisse, näitad mõnda üksteise otsas nühkimist nimega veokakross ja küsid milli euri??? Või tahad milli, et krokodillile tiivad külge kleepida??? 
Mis on kogu selle pika jutu mõte: areng jäi seisma eelmisel sajandil. Samas on näha, kuidas tegelikult mingi suur hulk mehi tahavad ikkagi just seda suurt ja rasket tehnikat arendada, kuid otsest väljundit ei ole. Mõned siis käivad mudas, teised, nagu ksf!Wagoneer koos ksf!AsTrossiga siis kas kiirendavad või tõesti ehitavad tegelikult lihtsalt pullitegemiseks Talverallil eheda International-veoka jne. Mis veokamehed arvavad, et need on VÄIKESED rahanumbrid, mida suudetakse suurtesse kolakatesse investeerida??? Krusamehed ei suuda omale isegi HANSusid osta...

Edit2: hea pilt motosport.ee lehelt ilusast kerekujust ja jubedast veermikust! 51 kabiinikuju kui absoluutne maailmaklassika on lahe, kõik mis aga mootoriruumis ja kabiini/kasti all k.a. raam, on õudus. Kuid mistahes normaalsele moodsale veermikule ja mootorile võib peale aretada mistahes kujuga kabiini! Mis oleks aga lõpptulemus? ILUS ja väga kiire krusa. Tehes kabiini veel plastikust, saab mõõtudelt suurtele meestele pisut ruumi juurde tekitada ilma, et keegi "aru saaks". Ehk siluettauto. Kuid praegu paistab sealt alt veel PUHTALT AURUVEDURITE AJASTU kräpp! Seda "Porgandite" ajastul... Sel ajal, ku isee veermik loodi, sõitis veel Susla Liivalt Vääna! 
[Pilt: DSC_7939-copy.jpg]
Vasta
#73

Veokralli lehelt ka viimase ehk saaremaa ralli kerge kokkuvõte:


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#74

Ralli ringitamist on sama igav kui ringrada pealt vaadata. Ikka krossil tulevad mehe konstruktori-, ehitaja- ja sõitjavõimed täielikult välja. Näha, kui tugev insener ja strateeg sa oled. Õpid vigadest ja arened edasi. Ei pea pidevalt sponsoritelt raha nuiama, sest toorik odav, standartne. Lähtepositsioon kõigil üsna võrdne. Saad üsna väikse rahaga ja noorelt peale hakata kui huvi olemas. Ei keera lihtsalt kümme võtmega seda kruvi, võimsust kuipalju juures ja minek. Tead, mida veel peab iga muutmisega järgi aitama. Oma masinas viimanegi polt tuttav, tagumikuga tunned, kuidas värk all toimib.
Vasta
#75

(18-10-2014, 13:20 PM)pen.skar Kirjutas:  Ralli on sama igav kui ringrada pealt vaadata. Ikka krossil tulevad mehe konstruktori-, ehitaja- ja sõitjavõimed täielikult välja. Näha, kui tugev insener ja strateeg sa oled. Õpid vigadest ja arened edasi. Ei pea pidevalt sponsoritelt raha nuiama, sest toorik odav, standartne. Lähtepositsioon kõigil üsna võrdne. Saad odavalt ja noorelt peale hakata kui huvi olemas. Ei keera lihtsalt kümme võtmega seda kruvi, võimsust kuipalju juures ja minek. Tead, mida veel peab iga muutmisega järgi aitama. Oma masinas viimanegi polt tuttav, tagumikuga tunned, kuidas värk toimib.

Ei tule seal krossis need võimed kohe kuidagi eriliselt välja, liiga palju M"uutujaid". Küll on kross sigavahva vaadata, kui julgetakse ikka sõita ka. Selel koha pealt on need odavad õudused muidugi lahedad: sittagi ei maksa ja mehed julgevad üksteisele otsa ronida. Rahval nalja kui palju...
RAalit on muidugi igav vaadata, kuid just see inseneri pool tuleb seal ikka oluliselt rohkem esile, sõiduoskusest tasu rääkidagi. JA ka siin on nii, et praegused ralliveokad näevad ilusad välja, krossi omad... romuralli. Eranditega. Aga too 52 kabiin on niisamagi jõletis, kui veel mõlkis kah, seda jubedam. Esteetikat pole ja see on autokrosside suurim häda. Ainult tippdivisjonide ulmepillid on ka niisama kenad vaadata aga need teevad lisaks ka häält ning liiguvad.

Kuid siis lihtsalt pildike tänapäevasest veoauto raamist ja veermikust, siin siis 2013 ilmunud Dodge RAM 1500. Puhtalt GAZ 51 tänapäevane versioon, lihtsalt "väheke kenam" kuid turjal vedada suudab samapalju, järgi vedada kolm korda niipalju. Ja kolm korda kiirem on ka. Rääkimata siis tehnilisest vidinast, millega seda kaadervärki teepeal juhitakse Smile 
[Pilt: 2013_dodge_ram_1500_64_1600x1200.jpg]
[Pilt: 2013_dodge_ram_1500_65_1600x1200.jpg]

No ja siis ZILi moodne derivaat oma kandejõult ja veovõimelt, Ram 2500/3500 heavy Duty raam/veermik on selline. Jah, siin on ikka kasutusel tagasillas lehtvedrud, tõsi ta on... aga muu? Isegi sillale peale vaadates saad aru, et ei ole auruveduriaegne valuvorm... See on 21.sajand, veokamehed!!!
[Pilt: 2013_ram_heavy_duty_38_1024x768.jpg]
[Pilt: 2013_ram_heavy_duty_41_1024x768.jpg]

Ah et kallis??? Autosport maksabki raha ja kallis on siis, kui tüdrukul käed ümber sinu kaela.
Vasta
#76

Et uus sari on kohe käimalükkamises? 
Vasta
#77

(18-10-2014, 17:05 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(18-10-2014, 13:20 PM)pen.skar Kirjutas:  Ralli on sama igav kui ringrada pealt vaadata. Ikka krossil tulevad mehe konstruktori-, ehitaja- ja sõitjavõimed täielikult välja. Näha, kui tugev insener ja strateeg sa oled. 

Ei tule seal krossis need võimed kohe kuidagi eriliselt välja, liiga palju M"uutujaid". Küll on kross sigavahva vaadata, kui julgetakse ikka sõita ka. Selel koha pealt on need odavad õudused muidugi lahedad: sittagi ei maksa ja mehed julgevad üksteisele otsa ronida. 
Ah et kallis??? Autosport maksabki raha ja kallis on siis, kui tüdrukul käed ümber sinu kaela.
Tänud ksf.PlyVal64 et seletasid lahti oma arvamuse sellest teemast.Kõik on ilus ja huvitav aga piduri paneb asjale ikkagi RAHA Sad 
Justnimelt kontaktirohkes krossis ei raatsiks keegi oma megakallist/ilusat tehnikat rikkuda.Ega praegugi ei taheta aga vahel ikka juhtub... Kui oleks tõsiseid tegijaid/autosi nn.vabaklassis siis mahuks nad veokakrossi võistlustele ilusti ära.Eks aeg teeb omad korrektiivid ja võibolla näeme kunagi veokakrossis ka nn.vabaklassi vms.
Vasta
#78

Tegelikult olen mingis mõttes ksf. PlyVal64 -iga nõus. Ala tuleks aretada ja inseneeri mõtetega edasi liikuda kuid seda uue võistlusklassiga. Nii öelda superklass veokale ja bagile, praegused Gaz-id ümber nimetada historik klassiks. Eks siis paista kuipalju kusagil sõidab.
Aga mind isiklikult solvab see kuidas ja millise tooniga teeb seda ksf. PlyVal64. Võibolla olen seda meest näinud ja võibolla ka suhelnud aga siin selles foorumis näitab mees üles milline võib olla üks madalalaubaline ja matslik eesti tehnikahuviline. Igal ühel on oma kiiks ja huvi/hobi millega tegeleb ning mida propageerib, miks peaks neid inimesi mahategema ja foorumis sõimama. Võibolla minule ei meeldi Talveralli korraldus ja üritus kuid ei hakka ju seda siin foorumis pasundama, lihtsalt ei osale ja ongi kõik. 
Aga kuna ksf.PlayVal64 ütlemised autokrossi teemal on üksikud siis vast võib andeks anda ja kirjutada selle arvele, et vast Tal oli tuju fekaal kuna naine jätis öösel k♡♡♡♡t ilma Big Grin

Kainet mõistust ja austust teiste inimeste hobidesse Smile

Eino
Vasta
#79

Eino, sinu tehtu on kõik austust väärt.Kes oma kätega mõnegi masina valmis teinud, see kindlasti elab positiivselt kaasa sinu tegemistes.Need krokodillid pole küll minu huvi orbiidis kunagi olnud.See projekt tekitas kuidagi hea aura.Jätku soovides. Uno.
Vasta
#80

(18-10-2014, 00:08 AM)krossifänn Kirjutas:  Respect ksf.mlsluik aga miks just rally mitte kross ??? Hea mootor,tehnilised lahendused ja piloot muidugi on mõlemas alas tähtsad.
Rallis sõidad võidu kellaga aga krossis konkurendiga ning ühisstardist.Kross on huvitavam nii pealtvaatajale kui sõitjale endale kui silmside konkurendiga.

Kross võib rahvale huvitav küll tunduda kuid mul isiklikult on natuke kahju vaadata kuidas mõttetult masinaid lõhutakse, seega minupuhul jääb see variant ära. Romurallidel osalen ikka aga seda vastavate sõidukitega, kui oled ikka enda võistlusmasinasse mitmeid ja mitmeid tuhandeid hakkama pannud siis kohe mitte ei taha seda sihilikult kõveraks sõita.

Hetkel on üks 52 üle millest võiks muidugi krossi suunitlusega masina teha, selge on see et sama masinaga rallit ei sõida. Siinkohal tuleb teha valik ning suure tõenäosusega langeb see ralli kasuks.

Aga muidu on veokaralli midagi omamoodi erilist, järgnevas videos on kõik seda ala iseloomustav kuldsete sõnadega ära öeldud.  Seda lihtsalt peab ise proovima, ja need kes on proovinud need naljalt enam ära ei lähe, ehk lepavõsa tanki ei peata!

Saaremaal on tugevad kivid...


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne