Ühistranspordi tulevik
#21

Tere hommikust,

Tegelesin hommikul TV3 klipi vaatamisega.

Reporter on väitnud, et 3 minuti jooksul pole ta saanud intervjueerida trammijuhi õpilasi.
Tegelikult intervjueeris ta 3 trammijuhi õpilast eesti keeles, mida ei näidatud. Nimetaksin seda otseseks valeks.
Grupp on komplekteeritud sellel tingimusel, et tulevased TTTK töötajad saaksid õpet omandada eesti keeles.

Teine intervjuus kajastatud asjaolu on niivõrd tõsine, et jutukas trammipaigutaja peab selle fakti kohta andma seletuskirjas aru. Kui fakt on tõestisündinud, siis huvitab mind järgmine asjaolu: kas ajakirjanik on saanud selle fakti kohta kinnitust teisest sõltumatust allikast? Muidu saan seda tõendada kui laimu ja rahvustevahelise viha õhutamisena TV3 poolt.

Ajakirjanik on minu andmetel professor Veidemanni tütar.
Vasta
#22

TTTKle.

TTTK AS erastamisest pole ma midagi kuulnud. COWI Consulti analüüsis 2001 või 2002 aastast on kirjutatud TAK erastamisest ja liinihankekonkursitest nii bussi kui ka trolliliinidele.
Tean Idablokist ainult ühte linna, kus troll on erastatud. See on Vologda linn Venemaal- elanikke 300 000.
Vasta
#23

SarveMurdja Kirjutas:remondimehel 8 tunnine tööpäev ja sellest 2-3 tundi on tööd
No kuule nüüd! Nii heas seisus meie veeremipark nüüd küll ei ole, et 5 tundi niisama käed taskus vahtida saab. Nii palju kui ma TAK-i graafikuid näinud olen on Lasnamäel vähemalt 3-4 bussi alati remonti märgitud. Ja nii palju kui ma ise seal käinud olen pole ma sellist niisama vahtimist seal töökojas ka näinud.
Edit: +hooldused, T-2 jms
Vasta
#24

Selline uudis kõlab eriti irooniliselt nüüd, kui eile oli mul võimalus sõita trolliga(Ikarus 412T, numbrit ei tea), mis tegi nii kõva lärmi, et mul oli kõrvadel konkreetselt valus. Täna sain aga sõita bussiga(Volvo B12MA liinil 1A), millel tagumised uksed lihtsalt ei töödanud. Kui "spetsialistide" arvates on juba praegu remondimehi liiga palju, siis ma ei kujuta ette, mis nende vähestegi remondimeeste koondamisel juhtuma hakkab?
Vasta
#25

Rebasepoiss Kirjutas:Selline uudis kõlab eriti irooniliselt nüüd, kui eile oli mul võimalus sõita trolliga(Ikarus 412T, numbrit ei tea), mis tegi nii kõva lärmi, et mul oli kõrvadel konkreetselt valus. Täna sain aga sõita bussiga(Volvo B12MA liinil 1A), millel tagumised uksed lihtsalt ei töödanud. Kui "spetsialistide" arvates on juba praegu remondimehi liiga palju, siis ma ei kujuta ette, mis nende vähestegi remondimeeste koondamisel juhtuma hakkab?
Eile oli ka mul võimalus sõita trolliga nr 310 3. liinil, mis on Ikarus 412T ning teeb põrgulärmi. Lärmi teeb vist kompressor.
Vasta
#26

pokk10 Kirjutas:
Rebasepoiss Kirjutas:Selline uudis kõlab eriti irooniliselt nüüd, kui eile oli mul võimalus sõita trolliga(Ikarus 412T, numbrit ei tea), mis tegi nii kõva lärmi, et mul oli kõrvadel konkreetselt valus. Täna sain aga sõita bussiga(Volvo B12MA liinil 1A), millel tagumised uksed lihtsalt ei töödanud. Kui "spetsialistide" arvates on juba praegu remondimehi liiga palju, siis ma ei kujuta ette, mis nende vähestegi remondimeeste koondamisel juhtuma hakkab?
Eile oli ka mul võimalus sõita trolliga nr 310 3. liinil, mis on Ikarus 412T ning teeb põrgulärmi. Lärmi teeb vist kompressor.
See on selle trolli praegune põhiviga jah, et kompressor minutiliste intervallidega tööle hakkab.
Vasta
#27

Millal lärm kostab? Paigal seistes või suurel kiirusel sõites? Esimesel juhul kompressor, teisel aga sild.
Vasta
#28

Lärm kostab nii seistes kui sõites, sees olles on müra vaiksem, väljas peatuses olles aga on päris jube. Selline kilina moodi asi siis.
Vasta
#29

Ju ta siis kompressor on. Ma ise pole jälle tükk aega ühegi Ikaruse pardale sattunud ja varemalt pole peale silla undamise muu heli eriti häirinud ja ega mind ka see eriti ei häiri. Kui seda võrrelda mingisuguse vanema bussi diiselmootori intervallilise müra ja vibratsiooniga, siis läheb minu eelistus ikka trollile. Täna hommikul sai 31. liini 3503-ga üks ots sõidetud. Üritasin kõrvaklappidest kuulata mida Sky Plusi hommikuprogrammis räägitakse, aga isegi juhi taga istudes oli mootori müra piisavalt suur, et klappidest mitte midagi kuulda. Selline tunne nagu müraisolatsiooni ei olekski.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne