Uaz 69A,1971a
#21

Nii,vahepeal oli 69 ehitusel väike paus ,aga nüüd tööd jätkuvad ja tekkis selline küsimus ,et kui palju erinevad Gaz 69 sillad Uazi kolhoosnikutest ja kas neid asju mis erinevad ,on veel üldse kuskilt võimalik soetada?

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#22

Mis siis originaalsildadel viga?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Otseselt ei olegi neil midagi viga ,töötavad täitsa ,aga tahaks lihtsalt sildades vahetada kõik laagrid ,simmerlingid ,puksid ,vaadata üle pooltelgede ja diffri seisukord jne .Sillad ise jäävad ikka originaalid.
Pean vist küsimuse ümbersõnastama:Kas Uazi sildade laagrid ,simmerlingid ja käändtelje puksid on samad mis 69-l,olen kuulnud,et just käändtelje puksid pidid mõõdult erinema?äkki on veel erinevusi?

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#24

Ehk abiks: http://www.autosoft.ru/online/acat/?atype=0&fromPath
Sealt leiab nii GAZ69 kui UAZ469 silladetailide joonised ja detailide numbrid,et siis võrrelda.
Vasta
#25

tänud!,väga asjalik lehekülg.

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#26

Tekkis jälle paar küsimust ,nimelt mul auto küljes arvatavasti kellegi omaloomingut,autol küljes mõlemal pool peeglid ja juhipoolne peegli kinnitus on jäigalt ühendatud lisatule kinnitusega ,see tähendab aga seda ,et praegu klaasiraami kapotile lasta ei saa,illustreerivad pildid kah:
[Pilt: PB130067-1.jpg]
[Pilt: PB130068-1.jpg]

Äkki keegi oskab öelda ,kas tal üldse olid peeglid ja kinnitada ,et see ühendus seal on kellegi omalooming.

Ja üks niisama pilt kah ,paremal siis mu Nuias ümberehitatud 469, ,vasakpoolne kuulub sõbrale ,selle ehitus just lõppes.
[Pilt: PB130072-1-1.jpg]

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#27

peegel on tõesti omalooming koos kinnitusega. Lisavalgusti jala ülemine osa on ümber ehitatud. Soovitan mõlemast lahti saada ja uus proþektori jalg osta. Antud peegel sellele autole väga ei sobi. Isiklik soovitus paigaldada gaz51 peeglid kuid muudetud kinnitusega.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#28

pkuldsaar Kirjutas:peegel on tõesti omalooming koos kinnitusega. Lisavalgusti jala ülemine osa on ümber ehitatud. Soovitan mõlemast lahti saada ja uus proþektori jalg osta. Antud peegel sellele autole väga ei sobi. Isiklik soovitus paigaldada gaz51 peeglid kuid muudetud kinnitusega.

See prosakronstein üks defkamaid asju ise otsisin aastat 3 enne kui endale sain. Seega soovitan alles hoida ja ülemine ots taastada. Välis peeglit originalis neil polnudki, oli vaid sisepeegel. Seetõttu olekski gasikut mõtekas kasutada vaid suvel ja ilma ukse kateta
Vasta
#29

villis1 Kirjutas:See prosakronstein üks defkamaid asju ise otsisin aastat 3 enne kui endale sain.

Mul oleks kannatus katkenud ja oleksin replika teinud. Nii keeruline detail see nüüd ka ei ole, et järele ei tee.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#30

Nii ,vahepeal käisin autoga ära Ark-is ,kus võeti teine uuesti arvele ,kuna sõiduk nüüd ilusti enda nimel,saab rahumeeli osandamist alustada:
[Pilt: PB230110-1.jpg]
[Pilt: PB230115-1.jpg]

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#31

[quote=Kaasiku]
Nii ,vahepeal käisin autoga ära Ark-is ,kus võeti teine uuesti arvele ,kuna sõiduk nüüd ilusti enda nimel,saab rahumeeli osandamist alustada:
Sul autos sees kollased kapitaalist külge pandud kleepakad. Kas ka kapoti all on mõned ? Neid oli minu teda terve ports. Kas on keelegil neid kollased olemas saaks sisse skannida ja teistelegi tekib võimalus tänapäevase trükitehnikaga järgi teha. Probleem selles, et peale kapi kadusid originaalid (plekist) üldjuhul
Vasta
#32

Kapoti all selline:
[Pilt: PB130070-1-1.jpg]
selle viimase vastu oleks endal ka huvi ,uued käikude/auglusti sildid olid siin foorumis kuskil olemas...

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#33

Kaasiku. võiksid proovida sildid taastada Big Grin
Vasta
#34

Ma arvan ,et selle variandi jätan viimaseks ,enne püüan ikka kuskilt uued leida,nende siltide paigaldus niikuinii üks viimastest töödest ,ja sinna mul aega veel küll ja küll Smile

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#35

Veel mõned pildid kaugel asi on:
kere maas:
[Pilt: IMGP1313-vi-1.jpg]
[Pilt: IMGP1315-vi.jpg]
Raam on veel halvemas seisus kui alguses vaatasin,üks lehtvedru kinnitus oli täiesti raamiküljest lahti pudenenud:
[Pilt: IMGP1321-vi-1-1.jpg]

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#36

ja veel ,kere ja uus raam paremaid päevi ootamasBig Grin

[Pilt: IMGP1306-vi.jpg]

Tegelikult on natuke veel edasi arenenud ,vanaraam on ka täesti paljas ,sillad ,amordid ,ja muud detailid käes .Lõpetuseks väike moraal kah :Ärge üritage üksi Uazi raami tõstma hakata,ma suutsin selle omale põlvele kukutada ja nüüd juba pea nädal jalg sirge olnudBig Grin

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#37

Tervitus üle pika aja ,vahepeal võttis kool oma osa ,aga nüüd sai jälle nädalavahetuse Uazigu kallal nokitsetud ja tulemused siin,raam värvitud:
[Pilt: raamvrvitud.jpg]
Sillad krunditud:
[Pilt: silladvrvitud.jpg]
Paljud detailid puhastatud,sealhulgas bensiinipaak:
[Pilt: paakpuhas.jpg]
Vahekast:
[Pilt: IMGP2461-vi.jpg]
Ka piduripump sai remondikomplekti ja väikse kosmeetilise ravi:
[Pilt: IMGP2463-vi.jpg]

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#38

Tere! Tegelikult juba päris tükk aega tagasi õnnestus soetada uus proþektor koos jalaga ,mis minu omal rikutud oli ,nüüd siis lõpuks tõestusmaterjal kahSmile
[Pilt: IMGP5506-1-1.jpg]

Veel olen jõudnud värvida ära sillad ja ülejäänud detailid ,mis nende paigaldamiseks vaja on,varsti pilte kah,kui hästi läheb saab see nv juba ratasteleSmile

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#39

Veel pilte siis,detaile:
[Pilt: P2250005.jpg]
Vahekast värvitud:
[Pilt: P2250015.jpg]
Ostsin hunniku Volga pukse
[Pilt: P2250012.jpg]
Niipalju siis vaja maha võtta ,et sobiks 69-le
[Pilt: P2250021.jpg]
Ja tagasild all:Smile
[Pilt: P2250005gh.jpg]

Jätkub hommeToungue

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta
#40

Lõpuks tagasi ratastel!:
[Pilt: ratastel2.jpg]
[Pilt: ratastel.jpg]
[Pilt: piduri3.jpg]
[Pilt: asidetailides.jpg]

Järgmiseks mootrit puhastama ja saab ka tema natuke värskema väljanägemise ,väike küsimus kah ,et mis patjasid olete kasutanud käigukasti ja vahekasti kinnitamiseks ,mootorile sobivad silma järgi ka Volga padjad ja vahekastile saab arvatavasti panna Uazi käigukasti omad,äkki on kellegil paremaid ideid?Originaale kuskil kaubanduses kohanud pole..

Uaz 469b"Nuia",Uaz 69A
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne