Ikarus 556
#1

Oskab keegi öelda, kas pealkirjas olev masin on ka Eestis liikunud?
Vasta
#2

On. Aga pmslt vaid Tallinnas, hiljem võis Tallinna ATP-s mahakantud masinaid ka mujale sattuda. Säilinuid pole teada.
Vasta
#3

Tänud, mulle lihtsalt pakuti Venemaalt selle 1/43 mudelit, kannatab seega osta küll Big Grin
Vasta
#4

selline siis vist


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#5

morsk Kirjutas:selline siis vist
Selline ta on jah ja lõõtsaga versioon kannab mudeliindeksit 180.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#6

EdR Kirjutas:
morsk Kirjutas:selline siis vist
Selline ta on jah ja lõõtsaga versioon kannab mudeliindeksit 180.

Mina mäletan veel EKE EMV-s Jüris oli kah minu arust 180/556 täpselt ei mäleta.Värvi lahendus nagu mudelil.
Vasta
#7

mairo222 Kirjutas:
EdR Kirjutas:
morsk Kirjutas:selline siis vist
Selline ta on jah ja lõõtsaga versioon kannab mudeliindeksit 180.

Mina mäletan veel EKE EMV-s Jüris oli kah minu arust 180/556 täpselt ei mäleta.Värvi lahendus nagu mudelil.

Ehk enne 1986. aastat oli,ei tea aga mina ei mäleta Jüri EMV-st mitte ühtegi Ikarust.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#8

Ehk mäletab mairo222 siiski 260.Osa kapitaalist tulnud busse värwiti walge punaseks väga wäike osa aga puna walgeks. Mahakantud 180/ 556 sattusid väljapoole parki minuteada vaid 2 lõõtsa Kirovi kolhoosile, tehnoabi 5 filiaalile ning sööklabuss Trammipargile.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#9

EKE EMV ostis TAKist ühe Ikarus-556 1979. aastal. Mis ta garaaþinumber oli, peab uurima, võib-olla 2275 (66-78 EAE). See sõitis umbes pool aastat või aasta ilma garaaþinumbriteta ringi.

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta
#10

PETSS Kirjutas:Ehk mäletab mairo222 siiski 260.Osa kapitaalist tulnud busse värwiti walge punaseks väga wäike osa aga puna walgeks. Mahakantud 180/ 556 sattusid väljapoole parki minuteada vaid 2 lõõtsa Kirovi kolhoosile, tehnoabi 5 filiaalile ning sööklabuss Trammipargile.

kindlalt70-lõpp 80-de alul .Peaks uurima vanade juhtide käest.Mäletan selgelt puna-valget bussi (teine uunikum/eremälestus oli sõjasaak Saksa masin sellega sai isegi kaasa sõidetud(selle juht peab pensionipõlve Jüris ) ise siis ju väikemees ja Jüri kah väike alevik.
Vasta
#11

PETSS Kirjutas:Ehk mäletab mairo222 siiski 260.Osa kapitaalist tulnud busse värwiti walge punaseks väga wäike osa aga puna walgeks. Mahakantud 180/ 556 sattusid väljapoole parki minuteada vaid 2 lõõtsa Kirovi kolhoosile, tehnoabi 5 filiaalile ning sööklabuss Trammipargile.
Ei suuda jätta mainimata Pärnumaal Pärivere sovhoosi Ikarus 556-te (kollane, punase triibuga), 1980-ndate keskpaiku oli see igatahes veel liikvel. Päritolu ma ei tea.
Vasta
#12

PETSS Kirjutas:Ehk mäletab mairo222 siiski 260.Osa kapitaalist tulnud busse värwiti walge punaseks väga wäike osa aga puna walgeks. Mahakantud 180/ 556 sattusid väljapoole parki minuteada vaid 2 lõõtsa Kirovi kolhoosile, tehnoabi 5 filiaalile ning sööklabuss Trammipargile.

Kirovi 280 ned 2839EAC, 0370EAx, 1325(musta põhjaga)
Kirovi 260 ned 5512(musta põhjaga), kaheukseline 2710(valge põhjaga)
Kõige vanemad bussid 280 2839EAC ja 260 5512, neil olid vanemat tüüpi armatuurlaud (üheosaline). Ja see ongi kõik mis mulle meenub.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne