www.oldtimers.ee
#21

Vabandan siinkohal lgp. Kalacompany ees tema teemas mõneti kõrvalise jutuga kaasaminemise eest ja pakun, et vb oleks aeg küps teha uus teema VVK lahkamiseks, arvan, et vanatehnikahuvilistele südamelähedane asi, ühtlasi võiks arutada ka seda ähkimise ja puhkimise asja, Dadi skeptitsism (tegelikult ei teagi mida see sõna tähendabToungue ) pole meile ka uudiseksBig Grin
Vasta
#22

gazik Kirjutas:Nagu ma mõnede nn.vanatehnikapoliitikutega suheldes kuulnud olen, siis vähemasti punktis nr.3 kirjeldatud tegevus pidigi kolima vanatehnika.ee lehele

Seda olen kuulnud ka mina ja toetaks igasugu koondlehte väga,kuid tänasega näitavad minu kogemused,et kõige paremini levib info just siin amf-s.
Vasta
#23

Kedagi sunniviisiliselt vanatehnika.ee lehele registreerima ei tassita. See on iga inimese enda otsustada ning vaba valik.

Imelik on aga see, et inimene, kes on end samuti kõnealuse veebilehe kasutajaks registreerinud, hakkab hoopiski AutoMoto foorumis vinguval toonil õiendama nendest, vanatehnika.ee veebilehega seotud tehnilistest asjadest(mingisugused boonuspunktid, vms.) mis tema elu või majanduslikku seisu ei mõjuta mitte kuidagi.
Vasta
#24

mees, kes kõik vastused alati võlgu jääb, Kirjutas:Imelik on aga see, et inimene, kes on end samuti kõnealuse veebilehe kasutajaks registreerinud, hakkab hoopiski AutoMoto foorumis vinguval toonil õiendama nendest, vanatehnika.ee veebilehega seotud tehnilistest asjadest(mingisugused boonuspunktid, vms.) mis tema elu või majanduslikku seisu ei mõjuta mitte kuidagi.

Imelik ei ole mitte see, kui mõni oma arvamust avaldab (kasvõi vinguval toonil...Cool ), vaid see, kui see arvamusavaldus teatud kohtades ära kustutatakse.
Ehk siis kriitika on keelatud "in situ". (näited on elust enesest olemas ...)

Ja kui see kriitika ka kusagil mujal üles kerkib, siis eneses kindlad ei lase ennast vingumisest häirida ning karavan liigub kõigest hoolimata edasi.
Nõrgad (või need, kes südames tunnevad, et see kriitika tabas tõepoolest valupunkti) jäävad toppama ja ei oska enam midagi teha...

See, et mulle oldtimers perspektiivikana tundub ja vanatehnika mitte, on vaid minu arvamus ja palun ennast mitte härida lasta.
Edu soovin neile mõlemile tegijaile.
AMF-le, (kui minu lemmikfoorumile) ka, muidugi.



Vanatehnika Vaenlane,
Vasta
#25

Härrased!
Ärge loopige kaikaid ja kive või mutrivõtmeid üksteise pihta! Hobikorras vanatehnika renoveerimisega tegelejana näen siin kahe erineva motivatsiooni põhjendamatut kokkupõrget. Siin esinejad esindavad kahte erinevat majandussektorit:tulundussektor (professionaalsed vanatehnika taastajad) kes peab selle tööga kasumit teenima ja mittetulundussektor (vanatehnikahuvilised), kes tegelevad asjaga lihtsalt selleks, et neile meeldib tööst vabal ajal ka vanatehnikat korrastada. Neid gruppe ei ole mõtete omavahel vastandada, nii nagu me ei võrdle amatööre ja proffe. Samas ei takista miski meil sõbralikult koos ekisteerimast ja üksteise vastu viisakad olemast.
Kindlasti on kuskil vaja ka neid virtuaalses maailmas enda avalikustamise probleeme sõbralikult arutada. Kui amatööridel on MTÜ-d (klubid, seltsingud jne.), siis proffidel on kombeks moodustada kutseliite, kus palgalised ametnikud seisavad liikmete huvide eest.
Vasta
#26

MTJ juhataja Kirjutas:Siin esinejad esindavad kahte erinevat majandussektorit:tulundussektor (professionaalsed vanatehnika taastajad) kes peab selle tööga kasumit teenima ja mittetulundussektor (vanatehnikahuvilised), kes tegelevad asjaga lihtsalt selleks, et neile meeldib tööst vabal ajal ka vanatehnikat korrastada. Neid gruppe ei ole mõtete omavahel vastandada, nii nagu me ei võrdle amatööre ja proffe. Samas ei takista miski meil sõbralikult koos ekisteerimast ja üksteise vastu viisakad olemast.

Täpselt nii. Tõenäoliselt jäävad taastamisprotsessis ka tulevikus alles mõned tööd, millega harrastajad tegelema ei hakka, vaid nad tellivad neid oma valdkonna proffidelt. Pole ju mõtet paari töö jaoks kallist ja spetsiifilist sisseseadet (a la hoonimispink, galvaanikavannid vms) muretseda.

Ja niikaua, kui jätkub huvilisi-tellijaid - olgu nendeks üksiktegijad või Eesti riik rahvusliku tehnikaajaloomuuseumi näol - jääb alles ka proffide-restaureerijate tööpõld.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#27

stihl Kirjutas:
mees, kes kõik vastused alati võlgu jääb, Kirjutas:Imelik on aga see, et inimene, kes on end samuti kõnealuse veebilehe kasutajaks registreerinud, hakkab hoopiski AutoMoto foorumis vinguval toonil õiendama nendest, vanatehnika.ee veebilehega seotud tehnilistest asjadest(mingisugused boonuspunktid, vms.) mis tema elu või majanduslikku seisu ei mõjuta mitte kuidagi.

Imelik ei ole mitte see, kui mõni oma arvamust avaldab (kasvõi vinguval toonil...Cool ), vaid see, kui see arvamusavaldus teatud kohtades ära kustutatakse.
Ehk siis kriitika on keelatud "in situ". (näited on elust enesest olemas ...)

Ja kui see kriitika ka kusagil mujal üles kerkib, siis eneses kindlad ei lase ennast vingumisest häirida ning karavan liigub kõigest hoolimata edasi.
Nõrgad (või need, kes südames tunnevad, et see kriitika tabas tõepoolest valupunkti) jäävad toppama ja ei oska enam midagi teha...

See, et mulle oldtimers perspektiivikana tundub ja vanatehnika mitte, on vaid minu arvamus ja palun ennast mitte härida lasta.
Edu soovin neile mõlemile tegijaile.
AMF-le, (kui minu lemmikfoorumile) ka, muidugi.



Vanatehnika Vaenlane,

Huvitav oleks teada, missugused on need kõik küsimused, milledele vastamise ma olen võlgu jäänud ?
Minu teada pole sa siin AM-foorumis, peale oma egotismiprobleemide väljaelamiste, mulle postkasti ühtegi küsimust esitanud.
Vasta
#28

Vahel on enne suurte ja põhimõtteliste maailmavaateküsimuste arutamist abiks omaenda signatuuri lugeda Smile
Vasta
#29

Ühesõnaga, signatuur kasutajanime juures annab siis kohe täpse ülevaate inimese olemusest ? Huvitav.
Poleks arvanudki, et ühe kraakleja enesekehtestamise vajadus teiste silmis sunnib teda minema mu profiililehele ning sealt otsima enda ironiseerimise õigustamiseks mingit klauslit, mida suurelt ja ilmekalt ka teistele kuulutada.

Juhul kui kod. Stihlil on midagi mu maailmavaadete kohta veel öelda, siis aga palun- profiililehega oled sa juba tuttav, postkast ja telefoninumber on olemas. Nii et kui sul jagub nii palju enesekindlust, nagu sa enda sõnade järgi oled ja teised seda mitte, siis mis seal ikka- räägime omavahel asjad klaariks.
Vastasel korral jätad endast lihtsalt teiste kallal klähviva targutaja mulje, kes on ainult foorumikeskkonnas enda arust "tegija" Smile
Vasta
#30

Äge, vanatehnika muuseumist pole veel õieti juttu tehtudki ja juba antakse üksteisele piltlikult öeldes parklas pasunasse. Kirglik hobi on see vanatehnika, kas pole.

Minu arvates väga tubli, et oldtimers.ee leht on püsti pandud ja eks aeg annab arutust, milline leht jääb püsima. Turg on ju piiratud ja otsustavad ikkagi netikasutajad oma hiire ja rahakotiga. Kuigi selliseid arutelusid on väga põnev jälgida, võiks igaüks siiski kriitiliselt hinnata, mis kontekstis on jagelemine paraadi juhataja koha pärast asjakohane ja millises mitte.
Vasta
#31

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Poleks arvanudki, et ühe kraakleja enesekehtestamise vajadus teiste silmis sunnib teda minema mu profiililehele ning sealt otsima ...
Vabandan offtopicu eest, võibolla ma olen idioot ja näen viirastusi, aga seesinane lause on iga su postituse alla liimitud. Sõna "signatuur" on foorumi kontekstis enam-vähem sünonüüm sõnale "allkiri". Mingit "profiililehel kondamist" pole vaja.

Ehk siis kui sa kirjutad teisele inimesele kirja ja alla kirjutad näiteks "pets mõigust", siis põhimõtteliselt ei ole selles justkui midagi imelikku ja solvumist väärivat, kui adressaat sind edaspidi selliselt tituleerib Smile
Vasta
#32

Väga tore on jälle sellist klähvimist lugeda.
Ja siis küsitakse, miks keegi "Lugejate autode" all ei kajasta projekte või kuskil VVK foorumis või kuskil kolmandas kohas.

Selle klähvimise ja üleoleva suhtumise pärast paljud ehk enam ei kirjutagi portaalides, vaid kajastavad oma kodulehel või blogis tegemisi. Mina olen neist üks kes peab päevikut oma kodulehel aga mitte enam siin.

Ma väga ei imesta kui kuskil vanatehnika üritusel läheb kähmluseks, kui suudetakse inimese taga kasutajanimi ära tunda.

Masendav


PS! oldtimers.ee -le edu ja eks selliseid lehti tekibki niikaua kuni pole ühte normaalset katuseportaali ja viisakat suhtumist.
Vasta
#33

nymmik Kirjutas:... Ma väga ei imesta kui kuskil vanatehnika üritusel läheb kähmluseks, kui suudetakse inimese taga kasutajanimi ära tunda ...
Kas tõesti on vanatehnikahuvilised agressiivsemad kui ühistranspordihuvilised? (need ei ole teadaolevalt veel füüsilise vägivalla ähvardusteni jõudnud)
Edit: Eelnev põhineb muidugi isiklikel kogemustel.
Vasta
#34

Lõunaprovintslased depressiivsest väikelinnast ... mis siin rohkem ikka öelda Wink

Dad.
Vasta
#35

Ma ei tahtnud ju midagi halba teha Sad Toungue
Vasta
#36

Jesper Kirjutas:Vabandan offtopicu eest, võibolla ma olen idioot ja näen viirastusi, aga seesinane lause on iga su postituse alla liimitud. Sõna "signatuur" on foorumi kontekstis enam-vähem sünonüüm sõnale "allkiri". Mingit "profiililehel kondamist" pole vaja.
Ehk siis kui sa kirjutad teisele inimesele kirja ja alla kirjutad näiteks "pets mõigust", siis põhimõtteliselt ei ole selles justkui midagi imelikku ja solvumist väärivat, kui adressaat sind edaspidi selliselt tituleerib Smile

Hm... veider. Mina enda postituste all küll sellist asja ei näe. Kuigi ilmselt peaks mul samasugune võimalus olema.
Aga kui härrasid rahuldab, siis alati on võimalus neid eufooriasse viiv tekst ära kustutada.
Ja mingi signatuuri põhjal(Eriti kui ei ole teada, miks see selline on ning millest ei sõltu profiili vaataja jaoks midagi) kedagi kellekski tituleerima hakata on lihtsalt labane Smile

Sry for OT.
Vasta
#37

gazik Kirjutas:1. Meil endil puudub siiani selline e-keskkond, kuhu minnes saame ülevaate kõikidest kalendriaasta olulisematest jooksvatest vanatehnikasündmustest. Näiteks mingi x päev kalendris tahan oma vanasõidukit tuulutada ja samas ka mõnd üritust külastada. Lähen siis eelmine päev sinna lehele x ja vaatangi, mis teemaline ja kus maakonnas on sel hetkel mingi asi teoksil. Otselinkidena on asjad viidatud korraldajate kodulehtedele. Selleks ei peaks kindlasti nõudma sisselogimist või registreerimist vms. Ja info võib ju seal olla alates maanteemuuseumist kuni lampraadiote näituseni.
2. Meie külalistel ei ole võimalik ühest kohast saada ülevaadet meie tegemistest- üritustest

Niisis ... kui vaadata foorumi paremale ülesse nurka, siis seal paistab ...

Dad.
Vasta
#38

Kui oleks võimalik, siis teeks hoopiski Renaultide muuseumi, eriti just need 60-80-e mudelid. R4, 5, 8, 12-21, 25, 30, jne. Miskit nende disainis ja konseptsioonides on köitvat, eriti kaunis tundub R18. Kunagi 90-e algupoole sai Hispaanias käidud ja ainuke automudel mis sealt mällu on sööbunud on just R18. Toona oli neid seal veel üsna palju liikvel.
Eestis sedosorti kraami peaaegu pole...
Vasta
#39

Alustaksime siis uuesti Toungue
Pilt masinast ja lühitutvustus , kontakt ning link foorumi või kodulehele edasi .
Ma arvan, et on ebaõiglane kui ma otsin ja kutsun kedagi personaalselt sellele lehele . Eks ma teen seda ka loomulikult sest paljud kahjuks ei loe automotot .
Margid jooksevad siis tähestikulises järjekorras jne...

Soovikorral saab iga vanakese omanik ka maili adre. nimi@oldtimers.ee

Parimat soovides ,

Gert
Vasta
#40

Gert, mis sellest projektist saanud on...?
Vaatasin, et ajutiselt suletud.

Polegi kusagil oma projekte näidata...
Vanatehnika.ee-d pole mõtet enam soovitada, sest sealt on minu kasutaja ilmselt teravate väljaütlemiste tõttu ammu kustutatud. (sm. volgahuvilise poolt, muidugi, kesse muu...Big Grin)

Oma blogi pole kah viitsinud jätkata, kuna see sai igast suunast ainult negatiivset kriitikat ning stiimul seda jätkata kadus.

Ja nagu ülevaltpoolt lugeda on, siis tegijamad mehed (Jesper, nymmik, argo1974 jne jne neid on siiski päris palju...) oma projekte ka automotos ammu enam kajastada ei taha...

Kas oldtimers läks sama suunda, et publiku huvi väike...?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne