Ettevalmistused Talveralliks .
#21

ei olnd kuskil, lõpuks läksin teist teed, teised pumbad läksid alla...



Vasta
#22

Jossu Kirjutas:...
Nimelt sapaka esi(ka tagu) pidurisüsteem originaal aga paraku on venelane ikkagi nii loll olnud, et pole suutnud otsi ühesuureks teha. Pumbas auk väiksem, vooliku ots suurem...
Äkki keegi teab kuhu, kellepoole pöörduda?
Ka "uuemate" IZ Moskvitsite trummelpiduritega IZ 412 kahekojalised piduri peapumbad (näit.1979) ja ketaspiduritega AZLK 2140 kahekojalised peapumbad on väljanägemiselt sarnased, kuid IZ peapumba toruliitmikud suure keermega st. vanematüübilstele vasktorudele, AZLK pumbad aga peenematele (a`la Vaz tüüpi torude keermetega) torudele. Pumba seesmised tööorganid on ühesugused ja omavahel vahetatavad. Mõlemil juhul on ka ühesugune pidurivõimendi vahetult peapumba ees.
Ehk ka sapikul (968M ka kahekojaline pump) on erineva torukeermega pumpasid vast, rikkis sisu aint ümber lapata.
Jossu Kirjutas:ei olnd kuskil, lõpuks läksin teist teed, teised pumbad läksid alla...

Jäin nõuandega hiljaks, kuid lõppkokkuvõttes kõik hästi.
Vasta
#23

taruvaras Kirjutas:
Jossu Kirjutas:...
Nimelt sapaka esi(ka tagu) pidurisüsteem originaal aga paraku on venelane ikkagi nii loll olnud, et pole suutnud otsi ühesuureks teha. Pumbas auk väiksem, vooliku ots suurem...
Äkki keegi teab kuhu, kellepoole pöörduda?
Ka "uuemate" IZ Moskvitsite trummelpiduritega IZ 412 kahekojalised piduri peapumbad (näit.1979) ja ketaspiduritega AZLK 2140 kahekojalised peapumbad on väljanägemiselt sarnased, kuid IZ peapumba toruliitmikud suure keermega st. vanematüübilstele vasktorudele, AZLK pumbad aga peenematele (a`la Vaz tüüpi torude keermetega) torudele. Pumba seesmised tööorganid on ühesugused ja omavahel vahetatavad. Mõlemil juhul on ka ühesugune pidurivõimendi vahetult peapumba ees.
Ehk ka sapikul (968M ka kahekojaline pump) on erineva torukeermega pumpasid vast, rikkis sisu aint ümber lapata.

Tegemist on arvatavalt isendiga, mis toodeti 2101 kahekontuurse pumbaga ja neil olid stutsid vahel, et minna lada peenelt keermelt sapika suurele keermele. Neid üleminekuid mina müügil pole kuskil näinud, seega ainult mõnelt doonorilt saadav osa.
Vasta
#24

taruvaras Kirjutas:
Jossu Kirjutas:...
Nimelt sapaka esi(ka tagu) pidurisüsteem originaal aga paraku on venelane ikkagi nii loll olnud, et pole suutnud otsi ühesuureks teha. Pumbas auk väiksem, vooliku ots suurem...
Äkki keegi teab kuhu, kellepoole pöörduda?
Ka "uuemate" IZ Moskvitsite trummelpiduritega IZ 412 kahekojalised piduri peapumbad (näit.1979) ja ketaspiduritega AZLK 2140 kahekojalised peapumbad on väljanägemiselt sarnased, kuid IZ peapumba toruliitmikud suure keermega st. vanematüübilstele vasktorudele, AZLK pumbad aga peenematele (a`la Vaz tüüpi torude keermetega) torudele. Pumba seesmised tööorganid on ühesugused ja omavahel vahetatavad. Mõlemil juhul on ka ühesugune pidurivõimendi vahetult peapumba ees.
Ehk ka sapikul (968M ka kahekojaline pump) on erineva torukeermega pumpasid vast, rikkis sisu aint ümber lapata.
Jossu Kirjutas:ei olnd kuskil, lõpuks läksin teist teed, teised pumbad läksid alla...

Jäin nõuandega hiljaks, kuid lõppkokkuvõttes kõik hästi.
Lisan siia veel, et nende mõlema moskvitsi pumba puhul torustik liitus otse ilma vahestutsita.
Vasta
#25

Seoses ettevalmistusega selline küsimus, et kus Tallinnas saab odavat (a´la Sadolin) autovärvi? Mitte, et Rakveres ei saaks, aga siin müüvad ämbriga, mul maksimaalselt liiter vaja!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#26

Ma nägin Sadolini viimati BEN-is, Järvel.

unicman Kirjutas:Seoses ettevalmistusega selline küsimus, et kus Tallinnas saab odavat (a´la Sadolin) autovärvi? Mitte, et Rakveres ei saaks, aga siin müüvad ämbriga, mul maksimaalselt liiter vaja!
Vasta
#27

unicman Kirjutas:Seoses ettevalmistusega selline küsimus, et kus Tallinnas saab odavat (a´la Sadolin) autovärvi? Mitte, et Rakveres ei saaks, aga siin müüvad ämbriga, mul maksimaalselt liiter vaja!

http://www.avsk.ee/tooted.php?cat=17
Vasta
#28

Sadolinil on Forelli tänaval ja Peterburi teel oma esindused olemas.

http://www.varvikeskus.ee/
Vasta
#29

unicman Kirjutas:Seoses ettevalmistusega selline küsimus, et kus Tallinnas saab odavat (a´la Sadolin) autovärvi? Mitte, et Rakveres ei saaks, aga siin müüvad ämbriga, mul maksimaalselt liiter vaja!

Rakverest saad juu varvikunni kaest ka liitrises purgis.

Aia Racing
Vasta
#30

stutsiprobleemi lahendaks mina nii, et kui toru enese läbimõõt sobib, siis paigaldaksin vasest torud ja toru mõlemasse otsa sinna vajaminevad otsad. Tallinnas saaks sellise toru teha Melasi autojuppide poes, Tartus ei tea, aga on ka müügil sellised abinõud, millega saad toru otsa ise selle koonuse teha, pisut nuputamist ja sellise toruotsa tegemise aparaadi saab ka ise teha. Ladale olen ka tavalise koonusotsa teinud ja jäi pidama küll
Vasta
#31

Otsustasin seekord ühel masinal tõsta armatuurist spido ja odo kaardilugeja ette ... täna arutasin 2 komplekti lahti ja sain ühe kokku .
Eelmine aasta kiilus kinni peale esimest hüpet .
Omale jätsin ainult õlisurve ja temperatuuri .

Ja üldiselt on suht fekaal kui kaardilugeja küsib, et noh mitumeetrit on
Vasta
#32

villu157 Kirjutas:Rakverest saad juu varvikunni kaest ka liitrises purgis.

Värvikunnil 1,5l purk +0,5l kõvendi, ei raatsi poolt minema ka visata

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#33

Kunagi omasin minagi sapakat, ja kuna oli igavene jama selle piduri peapumbaga, siis panin asemele mitsubishi coldi oma. augud isegi sobisid, pump küll jäi natsa viltu, aga see ei tähendanud miskit. aga jah, üleminekuga oli mulgi jama. sai siis aga pimedusevarjus külastatud ühte kohalikku autolammutust, millest leidsin täitsa juhuslikult lahtilammutatud autokeres vedelemas mulle täpselt sobivate otstega valmis piduritoru. ja nii said sapika pidurid väega hääd. kahjuks ei näinud pimedas millisest autost vajaliku asja leidsin.
Vasta
#34

nustu826 Kirjutas:aga jah, üleminekuga oli mulgi jama. sai siis aga pimedusevarjus külastatud ühte kohalikku autolammutust, millest leidsin täitsa juhuslikult lahtilammutatud autokeres vedelemas mulle täpselt sobivate otstega valmis piduritoru. ja nii said sapika pidurid väega hääd. kahjuks ei näinud pimedas millisest autost vajaliku asja leidsin.
OT: ma loodan, et järgmised sarnase probleemiga maadlevad isikud saavad probleemi lahendatud legaalsel teel. Olgu defitsiit kui suur tahes, varastamas käimine ei ole ka lahendus, sest minu kogemust mööda annavad romulad selliseid pudinaid kui mitte tasuta, siis kümenka või kahekümneviieka eest.

Vabandust asjasse mitte puutuva jutu pärast, aga ei saanud ütlemata jätta. Ja loodan, et teema nüüd minu postituse pärast labrakaks ei lähe.
Vasta
#35

unicman Kirjutas:Värvikunnil 1,5l purk +0,5l kõvendi, ei raatsi poolt minema ka visata




Midagi uut,vanasti oli ikka liitrised ja ilma kovendita.

Aia Racing
Vasta
#36

villu157 Kirjutas:
unicman Kirjutas:Värvikunnil 1,5l purk +0,5l kõvendi, ei raatsi poolt minema ka visata




Midagi uut,vanasti oli ikka liitrised ja ilma kovendita.

Vat ei tea, nii nad mulle pakkusid...

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#37

Kes on ettevalmistusel hädas ajalooliste ralliautode disainilahendustega või tunnevad huvi kunagiste sõitude vastu, siis Prantslaste superfoorum!!! aitab hädast välja. Sinna jääte nädalateks ja õpite prantsuse keele ka veel selgeks Big Grin

Tekitaks Mossemeestele aga soovi ikka korralikult autod ette valmistada ja sõita, sest selliseid tänusõnasid Nõukogude tehnika palju ei saanud:
[Pilt: World%20Cup%20Rally%2070%20Pub%20FERODO.jpg]
Vasta
#38

Nii, minu võistlusautol on teostatud eile täna järgnevad tööd:

Kõik piduritorud vahetatud, tagasilla vardad vahetatud,
tagapidurisilindrid uued, uus käsipiduritross, õlivahetus, uus ujuki nõel, uued küünlad juhtmed, uued filtrid, kapotitross vahetatud.

Vaja veel jagaja üle vaadata, sest süüde sõidab kui stroboga vaadata. Rullikutega turvavööd panna poomispaela asemele, juhi aknatõstuk vahetada. Siis peaks juba nii enamvähem olema.
Vasta
#39

Minu ettevalmistused on hetkel piirdunud kõikide piduriketaste ja klotside, käigukasti tala ja aku vahetusega
Ees ootab veel omajagu rally tuuningut
Vasta
#40

Ralliks ettevalmistamise alustuseks koristasin kõigepealt garaaþi ja leidsin vanast ajast Taunuse (vist 79-82vl) täitsa pandavad esituled ja iluvõre, kui keegi tunneb huvi, võiks ära ärida või veel parem vahetada Granaat mk1 (esituled, tagatulede klaasid jms) vidinate vastu. 56 226 808

GAZ 67 50a; JAWA 250 62a; Ford Granada Coupe MK1 76a
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne