Autoesinduste töökultuurist ja "linnalegendidest"
#41

13piisab Kirjutas:
Jesper Kirjutas:Nojah teoorias kuna uutele autodele on mingi suht suur hulk aastaid keregarantii, siis mind kliendina paberil see ei huvitakski väga, no on enne müüki üle värvitud siis olgu pealegi, tootja ise teab.
nt 10a tagasi oli see garantii KIA puhul 12a ja kattis "läbiva rooste". Ehk siis juhul, kui keredetailist 12a jooksul läbi vaadata õnnestub, on tegemist garantiijuhtumiga Smile

Kusjuures sama vanade Suzikide garantiitingimustes oli kirjas, et autot tuleb igal aastal esinduses kontrollida ja pindmise rooste laskma nende juures ära parandada oma kulude ja kirjadega. Kui sellest hoolimata kuskilt midagi läbiroostetab, siis kehtib keregarantii....

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#42

supp Kirjutas:Mida vähem ingute, seda paremat teenust saate
See mõtteviis kehtis võibolla aasta aega tagasi, kui autoesindustes järjekorrad olid, tänane uus paradigma on et lõuad pidada ja edasi teenida Smile Kui esindusehärrale miski klientide juures ei meeldi, siis on tal vabadus valida teine elukutse, või siis alternatiivina valib klient teise esinduse. Nii lihtne see ongi ja mingid mutrivellode isiklikud traagikad ei vääri isegi foorumi bittide raiskamist, mul on ka raske elu, kui mure ikka nii hullult hinge pitsitab siis tehke blogi või midagi.

Uue auto ostja ei osta mitte autokujulist eset vaid eelkõige kahte asja: lahendust oma probleemile, milleks on saada punktist a punkti b, ning ka elustiili, brändi, naabrist parem teemat jms marketingikraami. Esinduse bisnes on seda pakkuda. Kui mõni esinduse töötaja sellest aru ei saa, siis on tal õigem minna tööle mõnda üldotstarbelisse autoremonditöökotta, kelle bisnes on tõesti jooksvalt akuutseid probleeme remontida.
Vasta
#43

Teet ja Kris, minu point oli selles et kliendina lähen ma näiteks BMW esindusse, ütlen et "palun mulle üks kolmene", teen võibolla siia ja sinna mõned ristid ja siis kui mingi x nädalat hiljem esindus mind kohale kutsub ja võtmed üle annab, siis see ese mille ma saan ongi definitsiooni järgi kolmene BMW. See, mis protsessi tulemusena konverteerus metallimaagi kamakas minu garaaþis seisvaks autoks, ei ole mulle kui kliendile oluline, see võidi panna esinduse tagaruumis ðimpansite poolt varuosade jääkidest kokku või koostada spetsiaalselt valitud juppidest Sauber F1 mehaanikute poolt, tehase oma asi. Kui auto transpordil kriipida saab ning viletsalt üle värvitakse, siis minu vaatenurgast näeb see välja selliselt: "BMW toodab viletsalt värvitud autosid" ning juhul kui probleem on süstemaatiline, ostan ma järgmine kord Audi ning veenan selles ka oma sõpru. Kui probleem on juhuslik, siis tehakse see korda garantii korras.

Aga nagu ma mainisin, see on teoreetiline ideaal, reaalselt on Eestis esinduste "esinduskultuur" seinast seina, samuti vaatab osa tehaseid siinsele turule stiilis "mingi venemaa perifeeria" ning eks see kajastub läbimüügis kah. Ma kujutan ette et selle tuntud anekdoodi "Miks Mersu omanikud üksteisele tere ei ütle? Sest nad hommikul Silberis juba kohtusid" taga on tänaseks kümnete miljonite kroonide eest saamata kasumit, kesiganes selle olukorra tekkes siis täpselt süüdi on pole suures plaanis niiväga oluline.
Vasta
#44

to jesper:
see minu fraas pärines mitte ainult lähimineviku silmas pidades vaid kehtis ka eelmise kriisi ajal (kas te mäletate veel aega kui min sissemakse oli autoostu puhul 25% ja intress kuldkleintidele 16-18% ning tavatarbijale ca 22-23% ) . Kui klient on jobu siis ei saa temast paremat inimest mitte, kui talle poetkse, vaid sellest sünnib veel suurem jobu, kui ta on aga normaalne inimene kes mõistab kuidas ja millest maailm koosneb siis saab ta ka teenindajalt parima teenuse ja sooja sõna. Ma olen alati lähtunud sellest, et hea teeninduse kvaliteet tähendab ikkagi seda, et kaetakse kliendi vajadused. Paraku eeldab see koostööd, mitte ühepoolset p....e pugemist.
Vasta
#45

Mismõttes klient on jobu? Me siin kõik teame autodest nats liiga palju et endale korralikult ette kujutada tavainimese vaatenurka, aga no kui sa ostad näiteks Siemensi pesumasina, sätid selle nurka, pressid nuppu ja puhas pesu ei tulegi välja, siis kas edasi:
a) sõidad Saksa, otsid üles tehase, seal sees vastutava isiku, palud kohtumist ja siis teed teatavaks et see masin on ikka täielik käkk, palun uut
b) lähed masina müünud kaupmehe juurde ja teed teatavaks et masin on ikka täielik käkk, palun uut?

Õiglasem oleks tõepoolest variant a Smile, aga nii need asjad ei käi ju. Seega kliendi jaoks lõppeb tehase konveier diileri leti taga ning diileri asi on tehasega ise klattida, kui ebakvaliteetset kraami sekka juhtub. Või siis kui asi on hull, hakata mõnd paremat marki esindama.

Edit: ja pesumasinate alal ma olen ikka täielik jobu, kui mul ei oleks põhe õpitud see järjekord kuidas peab tegema, siis ma ei saaks seal nendest sümbolitest ja asjadest mingit sotti ilmselt Smile aga minu arust see ei tähenda et ma peaks nüüd räpastes riietes ringi jooksma. Samamoodi on paljudel autoga.
Vasta
#46

supp Kirjutas:to jesper:
see minu fraas pärines mitte ainult lähimineviku silmas pidades vaid kehtis ka eelmise kriisi ajal (kas te mäletate veel aega kui min sissemakse oli autoostu puhul 25% ja intress kuldkleintidele 16-18% ning tavatarbijale ca 22-23% ) . Kui klient on jobu siis ei saa temast paremat inimest mitte, kui talle poetkse, vaid sellest sünnib veel suurem jobu, kui ta on aga normaalne inimene kes mõistab kuidas ja millest maailm koosneb siis saab ta ka teenindajalt parima teenuse ja sooja sõna. Ma olen alati lähtunud sellest, et hea teeninduse kvaliteet tähendab ikkagi seda, et kaetakse kliendi vajadused. Paraku eeldab see koostööd, mitte ühepoolset p....e pugemist.

150% samal seisukohal!

Jesper, jobu-klient kasutab variant a) lihtsustatud versiooni: kirjutab tehasesse kirja; ja ka variant b) perverssel kujul - sõimab müüja läbi, pasandab teles ja ajakirjanduses, vaatamata sellele, et tema abikaasa tuli koju ja lülitas lõpuks pesumasina pistiku vooluvõrku ning masin töötab nagu milenki mitmendat päeva. Toungue
Vasta
#47

vaat siin on igal asjal garantii süsteem, reeglina ei anna mitte keegi mitte mingi asja garantii juhtumi korral kunagi paugust uut, olgu see pesumasin, auto või kummisaabas. Inimene peab aru saama, et ei müügimees ega diiler pole seda asja ise teinud ja nii palju kui on inimese poolt tehtud asju on ka vigu. Garantii korral on mingi läbivaatamse aeg (mis tavaliselt on alati pikk, ja vaatamine toiumub kuskil kaugel). See kui klent oma toote vea puhul pröökab ja ähavrdab võsapetsiga on üks variant, teine variant on see, et ta on loogiline inimene. Siit tuleb ka vahe, võsapetsile saab ok mingi asendus kohe antud ja edaspidi pannakse sellise kleindi nimi tabeli tulpa, mille üleval on kiri p.de.
teisel juhul kui ka diiler saab aru, ja klient saab aru, et asja viga pole mitte kohalikus esinduses vaid väikese hiinlase kollases käes kes selle asja kaugel pohmaspeaga kokku pani, olen mina ka sageli kasvõi oma kesisest palgast kleindile asja lahendust koheselt pakkunud.
Paraku näost punaseale ja lõugavale tüübile, ei ole muud teha kui näpuga tarbiakaitseseadusele osutada ja hellasüdamega mõnda neti p..ri leheküje aadressi soovitada.
ja kui keegi arvab, et tal on rohkem õigust siis kui ta ostab millise bemmi või hiina pajalapi, siis peaks ta psühiaatri poole põõrduma
Vasta
#48

Tagantjärele rusikaid lehvitada on küll narrus,aga...
Lasin hiljuti vahetada lugupeetud,soliidses ja väga viisakas margiesinduses 12 aastat vanal autol diiselmootori hammasrihma ja pingutusrullikud,kiilrihma ja mootoriõli.Usaldasin spetsialiste,ühesõnaga,ja mugavus maksab...(valusalt kätteSmile)1500 km hiljem autot müües võttis ostja rihmakaane irvakile ja ülla-ülla,rihm oli nii "uus" et tehase praod olid veel nähaSmileMina oma pühas lihtsameelsuses arvasin et nüüd pandigi uued tehase asjad külge nagu kokku lepitudSmile Ma ei viitsinud hakata piike murdma(kuigi arve oli alles),kuna elus on tähtsamaid asju kui üks sakkidega kummiriba ja aega saab ka mõistlikumalt sisustada.Seesinane margiesindus aga on end minu silmis igaveseks täis pasandanud.Hoolduseraha kirjutasin mõttes "koolirahaks" ja tegin omad järeldused.Edaspidi vaatan primitiivseid autosid, mida saab hooldada kodus lihtsate tööriistadega ja ilma arvutiprogrammita.Ühtegi margiesindust enam nuumata ei kavatse,olgu nad nii klanitud kui tahes,olgu nende kohv linna parim...SmileAga võibolla oli see issanda vits,sest tegelikult meeldivad mulle hoopis vanemad autod kui 12-aastased "poiskesed" SmileMasin sai siiski hinnasulaga ära müüdud.Ei teagi,kas rullikuid viitsiti vahetada...
No lihtsalt jutujätkuks siia...
Vasta
#49

Nojah, jutt hakkab juba ringitama, kui keegi on nii kõva mees et endale kliente valida, siis minul kui potentsiaalsel "jobul" ja "p.del" oleks hea juba ette teada vastavate esinduste ja muude asutuste nimesid, et teaks kohe mitte minna lugupeetud seltsimehi tülitama. Kui on mingi lihtne asi nagu näiteks relakas vms tarbetööriist, siis ma jõuan neid elu jooksul piisavalt osta et on juba teada kuhu on mõtet oma raha viia (Tööriistamarket) ja kuhu mitte (pmst kõik muud putkad), samuti on remonditöökodadega. Aga kuna uut autot väga tihti ei osta, siis tuleb esinduse teemal enne eeltööd teha, sest "abielu" nendega on pikem kui paljud pärisabielud.

Et keegi valesti aru ei saaks, mul ei ole kalduvust poodides punase näoga lõuata Smile, aga üldiselt tahaks küll et mõned asjad töötaks ilma et ma peaksin pidevalt nende hingeellu tungima ja mingi garantii uuringutega kammima, andku mulle riiulist uus seade ja uurigu kasvõi 3 aastat seda. Pesumasin, kanalisatsioon, Internet, mobiil jne.

Silks, ütle nimi välja, ilma selleta on see jutt linnalegendi kategoorias.
Vasta
#50

toote, teeninduse ja teenuse kvaliteet ei ole omavahel seoses. ma valin ka parima toote aga teenuse kvaliteedilt on pajalapp ja milline auto võrdsed. sa ei saa nõuda teenindajalt võimatut teenust, lihtsalt sellepärarast, et sa maksid asja eest 1 miljoni mitte 1 krooni, vahet pole, küll aga võid ennast peegli ees kiruda valede valikute eest. Head teenust saad healt teenindajalt ja head toodet healt tootjalt ning need on kaks erinevat asja, kuigi ei pruugi.
kuna jutt käib autodest, mis on ikkagi suht kallis ost, siis on ikkagai poodelda selles suhtes targemalt, et juba alul selguks milline toode pakub soovitavat kompromissi. Võid ju minna poodi ja ülbata, soovin "kolmest" , no nii saadki "kolmese" aga võibolla saad ka viie palli süsteemis kolmese teeninduse, seega said mis küsisid, millest siis nurin, raha eest ju kvaliteeti ei osta.
PS nn "kolmese" näide oli üldine ning toodud umbmäärase näitena ja ei viita konkreetsele margile

väga hea näide preguste ilmadega on näiteks aku ost: te ostate korraliku garantiiga aku no ca 1000.- eest, paari päeva pärast keeldub see töötamast, lähete poodi ja nõuate uut, aga mis õigusega, enne tuleb kontrollida kas teie auto laadimine oli korras või ei ja selgitada kas viga oli akus, tavaliselt tähendab see vahemalt päeva paaritst ajakulu, kuna tavapoes puudub vastav varustus masina kontrolliks, seega praak aku puhul te saate kas uue aku või raha tagasi (vahepeal olete jalamees, kui teil kodus rohekem akusid pole) või kui ostate uue kohe ja selgub, et viga oli autos, olete nüüd kahe korras aku omanik ning olles raisanud juba 2000.- ja alustades algusest. Mis teha, mitte midagi, elu ongi ebaõiglane -teil lihtsalt ei vea, süüdi pole keegi.
Vasta
#51

No vaata enamike asjade puhul mind tegelikult ei huvita omamine vaid kasutamine, selle pärast on ka teenus-teenindus ja toode minu jaoks üks ja seesama. Uus auto on veel hea näide kuna neid ostetakse liisinguga ning antakse pärast sisse tagasi, ehk siis auto ostja ei olegi kunagi see pärisomanik, ta lihtsalt maksab raha õiguse eest autot kasutada. Ja kui nüüd mingil põhjusel kuumaks jookseb ja autoga sõita ei saa, siis pole ju sügavat vahet, kes täpselt süüdi on. Ning mida suurem kuumaks, seda vihasem klient sellises olukorras, minu jaoks täiesti loogiline tuletuskäik.

Kujutle et sa võtad näiteks Starmani Interneti asemel kallima-kiirema Elioni oma ja selgub et see töötab ainult paariskuupäevadel (väljamõeldud olukord), no ajab ju vihale küll kui kaks korda suurema raha eest viletsamat teenust pakutakse.
Vasta
#52

Siin teemas üldiselt välditakse nimede nimetamistSmile aga autoks oli 96 aasta Toyota,pealinnas paikneb seesinane margiesindus Elke Auto Mustamäel.Minu jaoks on see lugu lõppend ja mingit kauna ei kanna nende vastu.Masin on juba jumal teab kus ja tõestada ei saa enam midagi,ainult rusikaga rindu taguda siin foorumis et ise nägin.Kes usub,kes mitte,otsustage ise.Ma arvan et mingit massilist "kaanekangutamist" värskelthooldatud autode omanikud esinduste hoovidel siiski harrastama ei hakka.Smilekuigi mine tea,äkki olekski vajaSmileKiituseks tuleb siiski öelda,et teenindus on seal super ja "lipsud" tehnikas suhtkoht pädevad,seda minu kui suusamütsiga maaka jaoksSmile
Vasta
#53

Kas keegi asjaga kursis olev isik oskab öelda kuidas sõltuvad eri markide tootjafirmad sellesse, et siin Eestis varakapitalistlike rahahankimise skeeme harrastavad ida-eurooplased margiesindustes tsirkust teevad ja sellega sisuliselt margi aastatega rajatud hea maine täis roojavad.
Lugusid (tõepõhjaga) kuidas eri margiesindustes kliente sisuliselt petetakse ja "üle lastakse" tean isegi piisvalt.
Kui ma nt kaeban X margi tootjafirma kontorisse kaugele välismaale, et teie Eesti Banaanivabariigi esindus tegi minuga koletuid trikke ja ma olen teie brändis väga pettunud, mis sanktsioonid järgnevad?
Ise ei julgeks küll ühtegi autot kuhugi teendidusse(ega esindusse) viia kui just oma tuttavaid ees pole. Õnneks on olemas mõned usaldusväärsed "nurgatagused" tegijad.
Vasta
#54

Lausuks ka paar sõna sekka...

silks Kirjutas:1500 km hiljem autot müües võttis ostja rihmakaane irvakile ja ülla-ülla,rihm oli nii "uus" et tehase praod olid veel nähaSmile

Ma ei usu seda juttu kohe mitte üks raas.
Ja täpselt nii need linnalegendid tekivadki - "keegi spets" kusagil vaatas ja otsustas ja jutt lähebki liikvele...

Kui Sa läksid esindusse, lasid neil seal nende jupid (originaalid, kindlasti) külge panna (mitte ei ostnud kusagilt turuputkast hiina rihma ise kaasa) - siis selline asi on praktiliselt välistatud. Nad on külge pannud a ´la miljon hammasrihma ja ükski ei pragune, miks peaks see...?
Nad unustasid rihma hoopis vahetamata? - samuti välistatud. Töökäskude süsteem on niimoodi sisse seatud, et kui tööd pole tehtud, ja laost pole asju võetud, ei saa arvetki teha. Pole ju andmeid, kes tegi, kaua tegi, kes väljastas laost varuosa jne; kõik see läheb töökäsule kirja ja on tagantjärgi väga täpselt tuvastatav.

Töömees võttis auto, võttis laost jupid välja, pani need OMA tööriiete kappi, "mängis paar tundi töötegemist" ja siis pani kaane peale tagasi ja viis auto valmisautode parklasse? - samuti välisatud.
Hulka lihtsam on tal seda rihma laost kopika eest omahinnaga osta, kui kundet nöökida, mille läbi ta kaotab miski 30-50 tuhhi mootoriremondi raha, mille firma talle hiljem liisingusse pressib ja vähehaaval palgast maha võtab, sest kõik töötajad on ju alla kirjutanud materiaalse vastutuse lepingule...
Kundele makstakse ju sellisel juhtumil kokkujooksnud mootor ju kohe kinni, kui tuvastatkse, et firma on süüdi...

Väga paljudel esindustel on ka autod, kes töökojas käivad, kindlustatud ( Ergo ntx) kõiksugu sellise "jama" vastu. Klient ei kaota mingil juhul.
Täpselt samamoodi, nagu golfivõistluste korraldajad kindlustavad end juhuks, et tuleb keegi hull ja lööb palli ühe löögiga auku ja nad peavad talle ntx. mill krooni maksva Jaguari auhinnaks kinkima.

Ainuke asi, mis Sinu juhtumi puhul võimalik on, et ostsid ise viletsa rihma ja nemad ei informeerinud klienti, et ei ole hea mõte sihukest paigaldada. Loodan, et vähemalt öeldi, et varuosale garantiid pole, kuna tootja on tundmatu selle pärast ka see, et Sa ei "viitsinud" tühja asja pärast tõmmelda. Kui Sa kõik oma taskust kogu selle kirvega oleks kinni maksnud, küll Sa oleks ka viitsinud, olen kindel.

Tean juhtumit, kus üks tuntud B-varuosafirma lasi müügile (samuti diislile) partii praak mootoririhmu ja motod laksasidki umbs 1500km pealt kokku.
Inimesed, kirusid, käisid ostsid esindusest kalleid kolbe ja tõukureid, aga abi ei saanud kusagilt.
Esindused sellisele rihmale reeglina garantiid ei anna, sest keegi ei viitsi pärast turuputkaga raha pärast maid jagada.

Oma originaalosadele, mis esindus paigaldab, antakse tehasegarantii. Ja ei sõltu auto VANUSEST. Ehk, siis, kui kõikide nõuete kohaselt paigaldatud originaalrihm enne ettenähtud aega rebeneb, tehakse auto esmalt esinduse kulul korda ja hiljem esitatakse arve tehasele edasi, kes selle kinni maksab. ja pappi on neil nigu muda, neil on isegi spets fond selliste juhtumite jaoks. Kõik selleks, et maine jääks heaks ja probleemi absoluutselt ei ole.
Ja niikaua, kui auto remondis on või juppe ootab, sõidab kunde ringi sama marki asendusautoga, mis eraldatakse talle tasuta. (Viimases kohas, kus töötasin, oli neid asendusmasinaid parklas 12, kõik alla 10 tuhhi sõitnud, kogu aeg pestud, kustud ja tangitud, alati valmis sellistel juhtumitel välja sõitma, tutikad talvekad all ;tõkiskingad ja mitteaegunud apteek pagassis.
Vahete vahel, tõsi küll tehti nendega potensiaalsetele ostjatele ka proovisõitu)

Pole ju keerulist midagi...?

P.S. Elkes pole kunagi töötanud ja isegi ei tunne (vist) sealt kedagi isiklikult, aga ma ei arva, et seal asjad kardinaalselt teistmoodi peaks käima...nad poleks muidu, turul nii kaua vastu pidanud.
Vasta
#55

Sai alles eile tutvutud ühe Elke auto poolt väljastatud vahetamist vajavate detailide nimekirjaga. Klient oleks labaselt 7k eest vahetamist mittevajavaid detaile vahetada saanud, juhul kui oleks sinisilmselt asja uskuma jäänud. Eks see "majanduslangus" hakkab igalpool tunda andma.
Vasta
#56

granada Kirjutas:Klient oleks labaselt 7k eest vahetamist mittevajavaid detaile vahetada saanud, juhul kui oleks sinisilmselt asja uskuma jäänud. Eks see "majanduslangus" hakkab igalpool tunda andma.

Taaskord linnalegend, mida ma ei usu ja ise ei ole kunagi kokku puutunud.

Mitte keegi mitte kusagi esinduses ei viitsi kunagi üleliigset tööd teha - vajalikku tööd on niigi palju ja ei jõua teha.
Usun pigem seda, et meister, kes hinnapakkumise tegi, määras vahetusse minevasse nimekirja asjad, mille vahetus oleks olnud ratsionaalne.
Ja kaitses firmat juba ette tõenäoliste potensiaalsete etteheidete jaoks, et a `la tegite mu autot, aga ei öelnud, et see ja see on ka mineku äärel.

Ntx. - rihmarullid, hammasrihma puhul, kuigi nad on korralikud, samuti veepump, vastasel korral ei saa anda tööle garantiid. Elementaarne.
- ühe loksuva rooliotsa puhul ka teise, kuigi see otseselt vahetust ei vajanud, aga sillastendile oleks tulnud anda garantii..
- jne.

Kui esindus midagi teeb, siis ta ka vastutab. Ja suurte summadega. Seetõttu tehaksegi korralikult.
Vasta
#57

stennadi Kirjutas:Kas keegi asjaga kursis olev isik oskab öelda kuidas sõltuvad eri markide tootjafirmad sellesse, et siin Eestis varakapitalistlike rahahankimise skeeme harrastavad ida-eurooplased margiesindustes tsirkust teevad ja sellega sisuliselt margi aastatega rajatud hea maine täis roojavad.
Lugusid (tõepõhjaga) kuidas eri margiesindustes kliente sisuliselt petetakse ja "üle lastakse" tean isegi piisvalt.


Too näiteid.
Ega üldiselt, muidugi, hästi ei suhtuta. On olnud ka juhtumeid, kus diileriõigused nö. käest ära võetakse...
Vasta
#58

Tehakse, tehakse korralikult.....
Vasta
#59

Herr Stihl, tundub, et sa ei ole kliendina margiteenindusi külastanud? Üldiselt teevad nad küll head tööd, aga juhtub (ja mitte väga harva!) ka paremates peredes. Näiteks minu lemmikteenindus unustas peale õlivahetust õlikorgi tagasi panna. Kui helistasin ja küsisin, siis oli vastus sama nagu sinul- seda ei saa juhtuda. Veerand tundi hiljem helistati, vabandati ette ja taha ning teatati, et kork leiti üles. Jäin sinna kliendiks edasi, sest nende suhtumine oli kiiduväärt- nende töötaja tuli autole järele, andis mulle seniks asendusauto ja tagastas auto peale õliga täiendamist ning põhjaliku mootoriruumi pesu.
Teine näide teises margiteeninduses- sõbral tehti korraline hooldus, mis nägi ette hammasrihma vahetuse. Zakon podlosti- paarsada kilomeetrit hiljem oli rihm pooleks ja mootor kokku jooksnud. Uurides arvet selgus, et rihma vahetust ei olnud tehtud. Küsimise peale vastati "ups..." . Sõber vaidles kompensatsiooni üle aasta ja siis tüdines- teeninduse väide oli see, et kuna klient ei olnud kirjalikult taotlenud xxx km hooldust, siis pole tõestust, et teenindus oleks pidanud seda tegema.
Ka seda, et tehtud töö eest on arve esitatud ja töö tegemata jäetud on ette tulnud- undav rattalaager undas peale hooldust sama edukalt kui enne, lähemal uurimisel polnud mutrid ikka päris ammu lahti käinud. Küsimise peale kohmati midagi inimlikust eksitusest ja vahetati laager lõpuks ära.
Vasta
#60

Ei mingit linnalegendi, kui on siiras huvi võin näidata nii autot(arvan, et klient on sellega nõus), kui ka väljaprinti. Ratsionaalne on loomulikult tahe vahetada stabika konte(eksimuse vältimiseks siis üks esi ja teine tagasillas), kui tõenäolist kolina allikat, süüvimata max 50 kroonise puksi samasugusesse võimesse.Tahe vahetada max 20k kilomeetrit all olnud piduriklotsid uutega,loomulikult "unustades" esialgu lisada ka vahetust vajavad tagumised pidurikettad... jne. See oleks ilmselt selgunud hiljem, klotsivahetuse käigus.
Nii need "linnalegendid" esindustest tekivadki.Enamusel tikub siiski tõde taga olma, mitte niisama "õhust" võetud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne