Mis aasta Soome jalgratas?
#1

Paluks siis abi, et mis aasta rattaga on tegu, kas sarved, pakiraam kuuluvad selle rattale?
Vasta
#2

1930-50ndad. Tee pilt tagumise vabajooksu rummu välisküljel peal olevatest kirjadest, seal võib peituda aastaarv.

Veelgi parem, kui Sa tagumise vabajooksu detailideks võtad ja teed pilte selle sisedetailidel olevatest kirjadest Smile Ka keskjooksu võlliosal peaksid 1950ndate Soome ratastel olema sisse valatud aastaarvu 2 viimast numbrit (minu Jaguaril on).

Minu 1953. aasta Jaguari naisterahvaratta raam on muide samakujulise ketirattaga ja sama kaunistusmustriga raami välismuhvidega. See nagu Sinugi Tammer on valmistet firmas Kone ja Tera OÜ. Seega on kõige tõenäosem valmistamisajastu 1950ndate esimene pool.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Pole jõudnud veel tagumist vabajooksu lahti võtta, aga tegin pilti mis vabajooksu peal on,äkki on sellest abi.
Vasta
#4

Tegu i´gal juhul ikka pealesõja rattaga. Pakiraam tüüpiline "skandinaavlane", lenks ka tõenäoliselt originaal, pildilt pole eriti hästi näha. Üldiselt peaks ju olema teada ratta ajalugu ?, paistab küll, et tegu on siiski humanitaarabi rattaga.
Vasta
#5

-OTT- Kirjutas:Pole jõudnud veel tagumist vabajooksu lahti võtta, aga tegin pilti mis vabajooksu peal on,äkki on sellest abi.

Ära võta. Rootsi Novodel aastaarvu seal pole. Ma mõtlesin, et seal on Saksa Torpedo, kus aastaarvud olemas. Aga ju siis pani see firma osa rattaid ka Novodega kokku.

Aga keskteljel võib see ikka olemas olla, minu omanduses oleval sama ajastu ja sama tehase Jaguaril on.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Kui Soome jalgratastest jutuks läks, siis postitan ka enda ratta pildi, mis kunagi kuulus minu emale. Millega tegu? Ning mis aastast? Sadul ei ole orginaal, kuna vana oli üpris räsitud, siis vahetas ema selle kunagi ära.

[Pilt: 0408346316e6a1.jpg]

Kevin.

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#7

Kevin68 Kirjutas:Kui Soome jalgratastest jutuks läks, siis postitan ka enda ratta pildi, mis kunagi kuulus minu emale. Millega tegu? Ning mis aastast? Sadul ei ole orginaal, kuna vana oli üpris räsitud, siis vahetas ema selle kunagi ära.

Midagi väga uut. Pakuksin 1980ndaid. Äärmisel juhul 1970ndate teine pool.

Kui ma 1991-93 külalisteadurina Helsingi Tehnikaülikoolis olin, siis sõitsid pea kõik seal sellistega (Helkama, Nopsa jms) ringi ja ka poes müüdi üsna ohtralt selliseid (see oli aeg, mil ei maastikurattad ega ka retrokad polnud veel hakanud ilma tegema).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Kulla sõber Kevin! Oled ju ise Jalgratta ja võrri huviline. No mida selle pildi põhjal saab väita? Et tegu skandinaavia jalgrattaga, alates 60-ndatest vms? Tule jumal appiToungue. Detailid selgitavad ja määravad asja ! mitte et pintsliga üle ja ....
Vasta
#9

Valdole! Vaata tulekinnitust!. Kas millelgi "väga uuel " oleks selline relikt küljes?
Vasta
#10

Ma olen nendega tegelenud heal juhul 2-3 aastat ning ega sellega suurt midagi ei õpi. Võhik olen ma endiselt. Big Grin Aga kas on võimalik, et ajapikku on lishalt juppe vahetatud uuemate vastu? Pakiraam, ketiratas ning raam tunduvad üldjuhul sama kujuga olema. See ratas on käinud miski aeg Soomes remondis, ketikaitsme peal on mingi töökoja silt, mis peale remonti arvatavasti paigaldatud.

Kevin.

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta
#11

kass Kirjutas:Valdole! Vaata tulekinnitust!. Kas millelgi "väga uuel " oleks selline relikt küljes?

Soomes olid, mõningatel ratastel.

Vaata parem leistangi kuju, velgede kuju, pedaalide kuju jms. TÄPSELT sellised liikusid 1990ndate algul üsna uue välimusega Helsingi peal ringi. Ja massiliselt.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Mäletan seda, et kui ema mind sellega lasteaeda sõidutas oli sellega pidev probleem kummid ning ka veljed on minu meelest vahetatud, kuna eelmised olid hirmus kõverad.

Kevin.

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne