Kütusetorustik
#41

No jah sa saad seda vedada nii nagu tahad ja kogu tööprotsess on sarnane, lihtsalt ei pea torupoes pead haigeks mõtlema kuidas mingi x läbimõõduga vasktoru, mille otsa pakutakse y läbimõõduga ja z keermega üleminekuid, ühendada n läbimõõdu ja m keermega voolikuotsaga. Mitte et ma nüüd arvaks et see tellimine tingimata hädavajalik on, lihtsalt kui tellida siis täielik komplekt.

Võib-olla see on mingi isiklik probleem, aga mind on suht ära tüüdanud olukord, kus ma stiilis seisan mingi poe leti taga ja küsin et "palun mulle üleminekut ümmarguselt augult kandilisele klotsile, või siis kui seda ei ole siis äkki on üleminekuid ümmarguselt augult kolmnurksele augule ja siis kolmnurkselt augult kandilisele klotsile, või kui seda pole siis..." jne Smile
Vasta
#42

Jah, ega meie kaubanduse valik on kohati ikka äärmiselt nutune küll - OT, aga käisin mõnda aega tagasi lolli näoga mööda tööriistapoode ringi ja üritasin tulutult leida tollmõõdus padrunikomplekti, parimaks osutus müüja reaktsioon, et "ma ei teadnudki, et võtmeid ka tollmõõdus tehakse" Smile

Eks paistab, Fire originaalse terastorust kiti eest paagist ette välja taheti viimati USAs 100$, aga ei kujuta ette transa hinda, kuna tegu suuremõõtmelise pakiga Big Grin
Vasta
#43

Ahjaa, Kõik soovitavad alla panna 10mm toru, on sellel ka mingi reaalne vajadus? Originaal on 5/16" ehk põhimõtteliselt 8mm, tagasivool veel peenem. Ainus asi, mille suutsin välja mõelda on see, et 10mm voolikud ning igasugused stutsid on rohkem kättesaadavad igalt poolt?
Vasta
#44

rnx69 Kirjutas:Ainus asi, mille suutsin välja mõelda on see, et 10mm voolikud ning igasugused stutsid on rohkem kättesaadavad igalt poolt?

Just...Cool
Ilmselt on kusagil ka 8mm toru müüa (6mm on kindlasti), aga ei ole viitsinud otsida, pole sellist mõõtu ka vaja olnud.

Kui kusagilt leiad, ole hää, pane kirja - kunagi võib vaja minna.
Painutusabinõud peavad, muidugi, samuti vastavad olema, mida vblla nii lihtsalt saada pole.

Kohe-kohe hakkan maadlema 69 Stangi kütusetorustikuga, mis samuti läbimädanenud (augud sisse roostetanud); õnneks on tegemist 3/8 mõõduga, seega 10mm vask on taas hea küll.

Tagasivool - mis see veel on?
Autod kasutavad kõik bensiini ära, üle ei jää midagi, eksole...Big Grin
Vasta
#45

Karburaatori puhul jah, tarvitatakse ära, pritsungi puhul läheb üleliigne rõhuregulaatorist paaki tagasi.

6 ja 8 mm on saada näiteks Feb'is, ka hind pole väga kirves.

Universaalse painutusabinõu 8-12mm torule leidsin K-Rautast, hind oli 179,-

Korraliku otsavaltsi tellisin USAst, kuna siin poodides jäid silma ainult ühte tüüpi otsi tegevad Hiina käkid. Hind oli mingi 50$ kanti vist.
Vasta
#46

Kas kellelgi on õnnestunud selle kahe kangi süsteemiga painutusabinõuga ka ilma toru lapikuks surumata painutada? Või on seal mingi nipp, mida ma veel avastanud pole?
Vasta
#47

Mismõttes?

Sellega painutad, täpselt nagu tahad.

Siin pilt pagassitorustikust, mis ühendab kahte paaki:

[Pilt: imgp6604.jpg]

Kuna pagassis oli paksu polstri all parasjagu ruumi, siis panin ta sinna. Kummivoolik läks juba pumpa.
Ainult ümber amordi eendite tuli sinka-vonka põhja kuju järgida; siin pilt, kuidas ta paigaldatuna välja nägi:

[Pilt: imgp6606.jpg]



Tegemist oli Jaguar Mark X-ga, aastast 1963, millele sai paigaldatud kaasaegne sissepritsega mootor ja vastavalt ka kütusesüsteem.
Vasta
#48

Piduritoru probleemi puhul pöördusin Tallinnas Laki tn.asuvasse autojuppide poodi nime ei mäleta aga asub Melasi auto ja Pimedate Ühingu vahel.
Küsiti auto mudelit ja pisteti kera pihku.Stutsid otsas ja ei mingit peavalu.Sõrmede vahel väänasin vana toru järgi konksud sisse ja paika ta läkski.Kogu jama läks maksma alla 150.-krooni.Toru oli umbes 1,5 meetrit.
Samal hoovil pidavat tehtama ka tellimuse peale.

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#49

stihl Kirjutas:Mismõttes?

Sellega painutad, täpselt nagu tahad.

Katsetasin siin mõne skräp-tüki peal, enne, kui päris torule kallale torman ja 90 kraadi all painded vajutab keskelt lössi. Kuni 60 kraadini on enam-vähem OK.

Sul tunduvad jah kõik korrektselt painutatud olema. Räägime me ikka samast abinõust, see, mille mina hankisin on selline, kus on ühe kangi küljes poolkaares soonega jubin ning teise küljes sirge teisipidi soonega plaat, mis peaks siis idee poolest mööda toru libisema ning seda vormi pressima.
Vasta
#50

Mingi sihuke oleks ideaalne:

[Pilt: 06-tube_bender-l.jpg]

, mul pea sama, aga pisut juustum kuna ainult ühe läbimõõdu jaoks.

Torul lihtsalt pole võimalik lapikuks minna, väänamise hetkel on ju "sein" igal pool ümber...


P.S. Piduritoru on hoopis teine asi - seda keerad, muidugi, käte vahel ja midagi ei juhtu.
Vasta
#51

Täpselt sama abinõud ma mõtlesingi. Tundub, et olen ise loll, aga 10mm toru voldib see umbes poole läbimõõduni lapikuks keset painutuskohta. Äkki oled nii lahke ja seletad mulle kui lollile, kuidas sul õnnestub ilma toru lapikuks muljumata see kõveraks painutada... Tundub, et ma teen midagi siis ise valesti Smile
Vasta
#52

rnx69 Kirjutas:Täpselt sama abinõud ma mõtlesingi. Tundub, et olen ise loll, aga 10mm toru voldib see umbes poole läbimõõduni lapikuks keset painutuskohta. Äkki oled nii lahke ja seletad mulle kui lollile, kuidas sul õnnestub ilma toru lapikuks muljumata see kõveraks painutada... Tundub, et ma teen midagi siis ise valesti Smile
Tundub,et sul on vale toru, või on painuti mõeldud peenema toru jaoks.
Vasta
#53

Painuti on 8,10,12 mm toru jaoks, painutan ikka õiges soones, aga tundub, et see pealmine osa, mis mööda toru libisema peaks, jääb liiga kaugele ning laseb torul ennast lapikuks venitada Sad

Pildilt ei tundugi väga hull, aga tegelikult on paindekoht ikka omajagu ovaalseks veninud:
[Pilt: IMGP6039.jpg]
Vasta
#54

Huvitav, kisub lapikuks, jah.
Kaugmeetodil, aga kahjuks küll ei oska põhjust välja mõelda.

Iseenesest ju torul ei tohiks üldse ruumigi olla, et ristlõige saaks (peale ringjoone) mingiks muuks kujundiks venida...


Tundub, et paindub liialt läbi see ühenduslüli (plekk), seega kõige "kaugemat" mõõtu teebki viletsalt.
Keevita mingi ribi peale, et ei painduks, või tee paksemast metallist hoopis uus, muud ei oska tarka öelda.

Enda hiinakat ma ka veitsa tuunisin enne: üks polt sai täpsema mõõdu vastu vahetatud, liited seibidega lõtkuvabaks aetud ja kogu asi korralikult määritud.
Vasta
#55

Ok, eks tuunin ka oma kollaste poiste toodangut natuke Smile Pean selle plaadi vist natuke lühema tegema (netis vaadates korralikke tööriistu jääb mulje, et sellist 3-4mm vahet kahe tööpinna vahel ei tohiks olla, nagu konkreetsel riistal on) ning lõtkud elimineerima, siis ehk saab asja ka...
Vasta
#56

Kas roostes torustiku "tuunimiseks" oskab keegi mingit keemiat või vahendit välja pakkuda. Ma mõtlen, et pikendaks seda väljavahetamise protsesi veel.
Vasta
#57

on olemas metalltorudele mingid jätkamisotsad, võtad rooses osa vahelt ära ja jätkad sellega
Vasta
#58

Kui ikka torud juba roostes on, siis ei või teada, kui sügaval see uss on juba ja selle koha pealt küll mingi paikamise või eluea pikendamisega kokkuhoidu ei tohiks teha!

Terv. Veteran.
Vasta
#59

Opel(il, nt. Vectra), ja Fiatitel on toru õnneks juba tootja poolt jupphaaval vahetatavaks tehtud. Teadmata on, mis sõidukit hr. villis silmas peab.
Vabandust, ekslikult mainisin piduritorustikku.....
Vasta
#60

rollfix Kirjutas:Opel(il, nt. Vectra), ja Fiatitel on toru õnneks juba tootja poolt jupphaaval vahetatavaks tehtud. Teadmata on, mis sõidukit hr. villis silmas peab.
Autotootjate/varuosamüüjate poliitikat/kasumiahnust unustamata ei ole see osakaupa vahetamise võimalus vist küll autoomanike rahakoti säästmiseks mõeldud.Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne