Tööriistadest
#21

Väiksed soovitused:

Kasutage survepesuril veefiltrit, pesuri pumba eluiga tunduvalt pikem. Kraanist tulev vesi sisaldab palju abrasiivosi.
Kui pesur võimaldab leotusainet kasutada, siis peale leotuspaagi kraani sulgemist pump veega läbi pesta, et ei tekiks metalli pinnale korrosiooni laike ja klapid ei jääks kinni.
Jälgige õli pesuri pumba ajamis!

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#22

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: VOLVO CLUB

Jälgige õli pesuri pumba ajamis!
kust ja kudas?
peab lahti kiskuma mingi aja tagant? kui pika aja?

muu on elementare.
Vasta
#23

Uuematel Kärcher pesuril on õlikontrollakengi olemas , vanematel oli õlinõu pumba peal ja jäi plastkorpuse alla. Õli määrib eksentrikseibi ja kolvi tõukurite kokkupuute pinda.
Muidugi võib-olla kõigil mudelitel ei ole määrimisanumat, kuid millega mul on kokkupuuteid olnud nendel on.
Kasutusjuhendis peaks olema ka ära toodud määrdekohad.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#24

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: VOLVO CLUB
Ütleks ka paar sõna sekka , kuna tegelen igapäevases töös nendega.

Et tööriist kestaks tuleb enne ostmist mõelda millist tööd sellega tegema hakatakse. Inimene vaatab tavaliselt hinda, kuid tööriistal on veel üks silt millel tehnilised andmed. Valides selle järgi võib olla kindel et tööriist kestab kauem. Peale selle vajab iga tööriist ka igapäevast hooldust, eriti kui tegemist tolmuses keskonnas tehtava tööga.
Ja veel liigitaks tööriistad järgnevalt:
Nimetud tööriistad(enamalt leivapoes müüdavad) on ühekordseks kasutamiseks. Sisu enamalt puksidel ja plast hammasratastel.
Hobikasutaja tööriistad (näit. roheline Bosch) sees madalakvaliteedilised laagrid, hammasrattad. Õige kasutuse korral täiesti kasutatavad, kuid masinate tööresurss väike
Profitööriistad (Hitachi, Hiltti, sinine Bosch, Atlas Copco j.n.e) tööresurss suur, sisu kvaliteet hea. Masinate hind kõrge.
Ärge unustage et need kõik masinad vajavad hooldust ning iga töö jaoks on vastav tööriist.
Ei soovita osta nimetut tööriista, sest see on nagu loto mäng, võib juhtuda hea ,võib ka halb tööriist.
Kui on konkreetseid küsimusi tööriistade valikus, siis saata need e-mailile.

Ma olen küll amatöörkasutaja aga aga söandaksin oma kogemuste järgi soovitada, et hankida tasuks ikka maksimaalselt võimsad tööriistad: siis saab nendega ka midagi teha ilma et peaks pidevalt hirmu tundma nende sissekõrbemise pärast: see käib nii murutrimmeri, niiduki kui ka metalli-ja puidutööriistade kohta. Vähevõimaste asjade puhul peab neile vahepeal puhkust andma s.o jätma jahtuma. Kuna mul ühte võimsat ketaslõikurit pole ja pole ka eriti tarvis, siis ühe suurema metallilõikamise korraldasin vaheldumisi kahe lõikuriga(üks neist hiinlane, teine vähevõimas profiriist): üks töötas teine jahtus-puhkas. Robustse töö jaoks (suvalise augu laskmine või pahtli segamine) võib osta ka Vene või läti drelle: mul on hästi vastu pidanud üks Läti aeglase käiguga aga hea suure padruniga ja võimas Rebir. Tõsi küll, lülitus on Rebiril nõrk koht aga kui on lüliteid varus, pole kallis vahetada.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#25

Soovitan lugeda:
http://www.epl.ee/artikkel_250515.html
Sad
Vasta
#26

Mul on kah üks vanem vene trell, seegi omal ajal praakkaupade letist ostetud (mingi võll oli pooleks, isa lasi töö juures ära keevitada)... Teenis päris kaua, põhimõtteliselt töötab siiamaani. Ainult et kui sellega (otsas traatketas) oma roostetavat Kadetti \"ründasin\", ütlesid lõpuks mootori harjad üles. Oli pühapäev, olin lähemast tööriistade poest kümnete kilomeetrite kaugusel ja õllene (seega sõiduvõimetu)kah pealekauba. Uued harjad said 10 minutiga tehtud GAZ-52 geneka harjadest ja töö jätkus... Smile

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#27

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: al
Kasutatuna ostetud Husqarna muruniiduk töötas aastaid ja sai igaks juhuks uue ja \"parema\" vastu vahetatud.

Miks sa siis äkki arvasid, et see \"punane\" (pakun, et Jonsered või MTD) on parem???:???
Sinu masina probleem oli ilmselt kõveras võllis ja/või tsentrist väljas terast. See ei pruukinud üldse olla sinu viga vaid näiteks montaazhi tehase oma. Ütleks veel, et selle masina müünud firma mehaanik ilmselt ei ole eriti kompetentne ja ka mitte väga lahtiste kätega. Sest sellised masinad jõuavad poodidesse kastis ja antud kaubandusettevõtte palgal olev mehaanik peab need siis enne müüki kokku panema ja üle kontrollima. Vastasel juhul ei tohiks seade saada mingit garantiid. tean seda, kuna olen tegelenud Husqvarna toodete müügiga juba pea kuus aastat. Selliste vigade tekitajaks, nagu kirjeldasid, on vibratsioon.
Võtaks siis asja kokku. Ei ole reegel, et \"kollase\" asjad on on saast ja firmakad on kvaliteetsed. Tegijal juhtub nii mõndagi, ehk siis kollastel tuleb vahest mõni hea asi kah välja ning tuntud kaubamärkidel tuleb ette ka praaki. Antud juhul väidaks, et mõne mehe tegemata töö!:yes
Vasta
#28

Muidu jälgisin ikka põhimõtet, et ma ei ole nii rikas, et osta odavat asja. Nüüd lugedes, kuidas profitööriistad lagunevad, ei jää muud üle, kui nõustuda eelmise kommentaariga. Muidu peavad vene lehtvõtmed hästi vastu. Tavaliselt, kui vaatad, et kõvasti kinni, siis ikka padruni järele. Muidu on padruniteks (22-46) mingi kallis komplekt, poes öeldi \"Rootsi teras\" Siis öeldi veel, et kui sa selle jõuad puru murda, siis saad meilt uue. Senini pole millegi sellise poole jõudnudki. Kõige hullemad asjad, mida lahti väänatud on traktori tagumiste rataste poldid. Jõu õla pikkus ikka meeter ja üle.... Vana vene trell peab ka tõesti hästi vastu. Siiski kehtib põhimõte, kui ma lähen midagi ostma, ootan sellelt eelkõige töökindlust, mitte, et palju erinevaid vidinaid seal kaasas on. Aga nt Black&Deckeri 700 kroonine ketaslõikur pidas garantiiaja vastu ja siis põles mähis läbi. Odav julla oli ikka küll...Eks ise teab, mida ja mille jaoks osta tahab ja põhimõtteliselt ei kesta ükski tööriist lõputult, sest kõik, millega tööd teha kulub....mõni rohkem, mõni vähem. Olge terved.
Vasta
#29

kasutan \'\'AEG\'\' firma tööriistu juba aastaid ning pole mitte yhtegi halba sõna ja valu nad saavad ikka päris mõnusalt .
Vasta
#30

Meil oli 1970!Cool aasta sinise korpusega Vene
elektridrell.Töötas julgelt üle 20!ne aastaWink
Sai sellega Transaporter haljaks lastud kunagi,siis väsis ära.Vene tööriistad on väga töökindlad.Ise kasutan ka põhiliselt
vene võtmeid:smug
Vasta
#31

Kiidan stihli masinaid. Endal on võsalõikur ja 2 saagi. KÄivad väga ilusti juba aastaid. Ainult küünlad olen saagidel ära vahetand ja kette kh. Võsalõikuril bensuvooliku 1kord. Tööriistadest on pooled vene ja pooled lääne omad. Üldiselt peavad mõlemad suht hästi vastu. Väga harva kui midagi suuremt lahti vaja keerata juhtub keerab võtma katki. Akutrell on makita, sellele annax hindeks 5+, trell on rohelise kestaga bosh, suht vähe saand tööd teha taga niiet erilisi kogemusi ple veel.

Cool
Vasta
#32

Stihl on tõepoolest kiitmisväärt, endal on trimmer-võsalõikur. Sai temaga ikka kõvasti tööd tehtud, vatti sai kõvasti. Müüja ka soovitas, et muud ei ole vaja, kui Stihl ja töö saab tehtud.
Vasta
#33

Mul on 95% Profiriistad
Võtmed (padrunid ja tava) on Kamasa tools.
Trellid on AEG ja Metabo
Tikksaag AEG
Survepesur Kärcher
Muruniiduk Husqvarna
Metsasaed 2xHusqvarna ja 1xStihl
Võsalõikur Husqvarna
2x Trimmer Husqvarna
Murutraktor MTD
Käi mingi ei teagi mis
Taldlihvija Metabo
Kruvikeerajad on paljud vene omad teised on elektrikute omad
Tangid on profi omad (nimi ei meenu)
Föön on mingi ei tea mis
Puurmasin on mingi saksa odav aga uus mootor ja vahel on ABB sagedusmuundur (0-50Hz)
Kruustangid on vene raud Big Grin
Hõõvel (käsi ja suur) vene omad
Vasta
#34

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: c202
Mul on 95% Profiriistad
Võtmed (padrunid ja tava) on Kamasa tools.
Trellid on AEG ja Metabo
Tikksaag AEG
Survepesur Kärcher
Muruniiduk Husqvarna
Metsasaed 2xHusqvarna ja 1xStihl
Võsalõikur Husqvarna
2x Trimmer Husqvarna
Murutraktor MTD
Käi mingi ei teagi mis
Taldlihvija Metabo
Kruvikeerajad on paljud vene omad teised on elektrikute omad
Tangid on profi omad (nimi ei meenu)
Föön on mingi ei tea mis
Puurmasin on mingi saksa odav aga uus mootor ja vahel on ABB sagedusmuundur (0-50Hz)
Kruustangid on vene raud Big Grin
Hõõvel (käsi ja suur) vene omad

Ja millised neist siis kriitikat kannatavad,ning millised mitte?Ehk täpsustad nats asja,muidu ju suht mõttetu üles lugeda tööriistu ja vahendeid,mis kuskil olemas on.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#35

Kõik on vägahead. Otsi pole veel miski andnud.
Vasta
#36

Vötmed on kindlasti venelased parimad.Paarikymne aastase pruukimise pääle vöib möni pisut venida, aga katki pole mina oma elus veel yhtki saanud. Soomes tööl olles pidasin paremaks Wurthi ja King Tony sellisteks jöhkramateks töödeks. Muud \"kvaliteetmärgid\" olid ka hääd kyll ja mugavad pruukida, kippusid aga minu käes katki minema.
Elektririistad ka Wurthi ja Boschi omad. Kallid raiped kyll aga kestavad igaviku. Näit väike rällakas 1020-1200W, Skili samasugune 600W ja selgi läks jöuylekanne katki hihiSmile. Niisiis Skili ja Black&Deckerit endale ei osta, möistliku hinna ja hää vastupidamisega aga on saksa \"Einhell\" meeldivalt yllatanud, julgen lausa teistelegi soovitada. Olen näind ka \"Bruder Mannesmanni\" elektririistu siin myygis aga pole veel proovind, sama firma padrunikomplekti kiidan kyll taevani (tösi mitte äärmiseks jöhkrutsemiseks vaid \"normaalse\" töö korral.) Vene elektririistad on ka enamasti ysna töökindlad ja tubli varuga, aga hakkavad tänapäevaks paraku otsa löppema.
Vasta
#37

Kui raha natuke rohkem ja tahad kauakestvat akutrelli,siis soovitaks FESTOOLI . Endal küll pole aga ehitajast naabrimees kasutab seda igapäevases töös juba neljandat aastat ja ei väsi seda kiitmast. Asi on tõesti iga päev kasutuses ja saab ka pidevalt vatti suurte kruvide ja ka puurida näol. Ning selle aja jooksul pole selle riistaga küll veel mitte midagi juhtunud. Samuti erineb see ka kuju poolest teistest akudrellidest ja on väga mugav kasutada.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#38

Kisub natuke teemaväliseks kuid siiski tööriistast.

Nimelt saabus ju EMT klientidele kutse akusid vahetama.
Ja siis... meenutasin ja jõudsin järeldusele, et peaaegu 4 aastat on igapäevases kasutuses olnud N.6310. Ostetud ühena esimestest, ainult GPRS i pärast, originaal aku, koletult kraabitud korpus jne, aga samas remondis vaid ühe korra käinud ja see kah rohkem hoolduse moodi. On teist jalaga mööda asfalti löödud, põrandalt legona üles korjatud, kanuumatkadel käidud (pakituna muidugi kummikotikesseWink ) jne.
Esimesed aastad oli rääkimist piisavalt et korra päevas akut laadida, nüüd vähem, kusjuures autos originaal laadija.

Tuletades meelde N.6210 (1 aasta, 4 korda remondis) või Ericson´i (4 päeva ja siis poodi tagasi), tahaks lausa ausamba püstitada.


Vasta
#39

isal oli odav 200kr ketaslõiku: töötas isa tollega piisavalt,siis mul isa vend ja mul vanaisa kah ja 4 aastat ja nüüd läks laiali... mul isa kunagi mõned aastad tagasi müüd vene padrunite komplekte: hind oli natike kallim kui hiina omadel aga keegi ei ostnud mögisesid et saab odavamalt aga praegu nod komplektid omal ja viimasepeal asi pole mikit laiali läind
Vasta
#40

Küsimus värvipüstolite kohta. Handyman pakub suruõhu tarvikute komplekti 400.- sees on ka värvipüstol. On kellelgi mingeid kogemusi, kommentaare. Kadaka turul pakuti vene püstolit 500.- on see parem võtta?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne