azlk 21412
#61

Raamatu järgi tegelikult ongi põhilõõril surem õhu (emulsiooni moodustamise) düüs ja sama suur abilõõriga kütusedüüs (0.95)...
Vasta
#62

Düüside vahetus osutus väga heaks variandiks!
Kütusekulu on peale seda ikka suht minimaalne. Olen 10 liitriga juba 2x Keilast Tallinnas käinud (kokku u. 120-150km) ja paagis on 1/3 veel alles...vene masina kohta päris hämmastav tulemus!
Vasta
#63

Kütusekulu hindamine ühe paagitäie järgi pole eriti kindel värk..
Suve keskmine 7-8 ja talvel u 9 an selle massina puhul normaalne.
Peab vaid mõistlikult 5-t käiku kasutama. Palju alla 90 sõita ja raskematel tõusudel mootorit 5-a käiguga ei maksa tappa. Muidu võid saaled puuduliku õlituse tõttu ruttu õhtale saada. Sellel 5 käigu ülekanne väga kiire, kohane pigem 3l mootorile, mitte 1.5l-le.
Vasta
#64

Kust sellisele liikurile käigukasti saaks? Tartus üks punane seisab kasti rikke töttu.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#65

(13-11-2009, 05:42 AM)miniest Kirjutas:  Kust sellisele liikurile käigukasti saaks? Tartus üks punane seisab kasti rikke töttu.

Mul on kast Tartu lähedal, kirjutasin privaatsõnumi ka.

kisub Opeli poole
Vasta
#66

Naljakas fenomen, teised mosseomanikud, olete täheldanud?
Nimelt päris paljud peavad vajalikuks igal võimalusel ikka mossest mööda pressida. Tundub nagu mingi lühikese peenise sündroom.
Vahet pole, kas sõidan 90 või 110 km/h, ikka sigineb lähedusse mingi tüüp, kes kohe peab mööda sõitma ja siis ees venima.
Vasta
#67

(28-11-2009, 13:41 PM)vootele Kirjutas:  Naljakas fenomen, teised mosseomanikud, olete täheldanud?
Nimelt päris paljud peavad vajalikuks igal võimalusel ikka mossest mööda pressida. Tundub nagu mingi lühikese peenise sündroom.
Vahet pole, kas sõidan 90 või 110 km/h, ikka sigineb lähedusse mingi tüüp, kes kohe peab mööda sõitma ja siis ees venima.
Just nii see on, ka Ziguliga sõites. Suvel liikusin Mersuga, ma võisin ka aeglasemalt liikuda, kui nüüd Ziguliga, mööda ei kiputud minema. Maanteest ma ei räägi, üle 90 sõitjaid leidub ikka, kuid jutt on lühikestest lõikudest, ka linna vahel, vot sellest ei saa aru!

Tervitab Veteran.
Vasta
#68

Olen ka mina mõnest mööda sõitnud, seda põhjusel et salongi tunginud ving ei võimaldanud enam hästi hingata. Nagu siit teemast selgub ei ole ka sinu autol seguga kõik korras. Aga loomulikult on ka neid peeniseprobleemiga inimesi olemas.
PS. ise sõidan ka LADAga
Vasta
#69

(28-11-2009, 13:41 PM)vootele Kirjutas:  Naljakas fenomen, teised mosseomanikud, olete täheldanud?
Nimelt päris paljud peavad vajalikuks igal võimalusel ikka mossest mööda pressida. Tundub nagu mingi lühikese peenise sündroom.
Vahet pole, kas sõidan 90 või 110 km/h, ikka sigineb lähedusse mingi tüüp, kes kohe peab mööda sõitma ja siis ees venima.

Ma olen seda juttu juba enamusele tuttavatele rääkinud. Big Grin
Inimesed oskavad lugeda, aga mõelda ei oska, niikui näevad, et Moskvits on sabale kirjutatud, siis läheb kohe pressimiseks.
Ma olen seejärel kiirendanud sujuvalt 140'ni ja sellest piisab Smile

kisub Opeli poole
Vasta
#70

Vingu kaela ei saa siin küll seda möödakihutamist ajada. Pannkoogi, ja hullemat haisu ajavad vanad lääne õlipõletajad, sageli kahjuks VW-Audi grupi esindajad või teised sakslased on ikka tunduvalt hullemad taluda.
Ise küll ja küll maanteel Ladade sabas sõidetud ja kui ikka sinist ei tule, pole haisu ollagi.
Kuna ise vene tehnikat kasutan, siis on üksjagu selle möödasõiduprobleemiga kokku puututud.
Üldjuhul on ikka ilmselgelt ego see, miks vene massinast tahetakse mööda minna. Üsna tavaline on olukord kus liigud üldise liklusvoo kiirusega ja mõnisada meetrit tagapool liigub keegi. Vahe püsib, kiirused samad. Ühtäkki tagatulija ilmselt märkab, et ees liigub midagi "huvitavat" ja hakkab jõudsalt lähenema. No ja siis tavaliselt üritatakse mööda saada... Vaevalt et paarisaja meetrise vahe taha vene autu poss lämmatav onToungue
Vasta
#71

Kas mitte üks põhjusi pole see, et paljud spidod valetavad üle 10% allapoole? Kui se, kelle oma valetab 3-4% jõuab järgi ja näeb, et eesliikuja hoiab stabiilselt mingi 82-84-st kiirust, tekib küll tunne, et mida ma siin venima pean.

Ms. Olen kuulnud 965 kohta, et pidi päikese käes spido seier allapoole kõveraks vajuma ja veel rohkem valetama hakkama. Või oli see mõni teine mark. Igatahes ütleja sõitis ZaZ965-ga.
Ja veel. LAZ-i kehva tõmbe tõttu harjus kunagi sisse sõidumaneer, et kunagi ei tüki eessõitjale nii lähedale, et peaks klaasipuhastid tööle panema tema rataste alt lendava eemaldamiseks. Kui oli vajadus mööduda, siis kaks võimalust, kohe mööda, või siis passisin väga kaugel ja tuttaval teel taedsin kurvide lõppu ja läbipsistvust ning ajastasin järelejõudmise sellesse punkti, kust avanes piisav ülevaade, et teha möödasõit. Siis jäi veel küllalt aega pidurduseks, kui möödumise võimalust polnud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#72

Vene ajal kulgesin Lada 02- ga Ükskord pealinna sõites ilmus äkki taha see uuema kerega zapakas. Ma polnud ka kade poiss, näitasin aegsasti suunda ja lasin mööda, see masin jooksis oma 120-130 vast, kiirendus möödumisel oli ka midagi muud, kui zapakal. Sel lätlasel oli ilmselt mingi teine mootor peale aretatud.

Tervitab Veteran.
Vasta
#73

Üldiselt kui tundub et kõik su ümber eksivad ja sul ainsana on õigus, siis on kaks varianti - kas sa oled geenius või ... noh teate isegi Smile

Minuarust kui Ladaga normaalses üldise liikluse tempos sõita, siis pole erilist probleemi, õigemini pole tuvastatavat erinevust Lada ja täiesti anonüümse igapäevaauto roolist paistva pildi vahel. Vähemalt võrreldes selle loomade jalgpalliga, mis läheb lahti kui ma bemmiga kuhugi sõidan Smile
Vasta
#74

(28-11-2009, 13:41 PM)vootele Kirjutas:  Naljakas fenomen, teised mosseomanikud, olete täheldanud?
Nimelt päris paljud peavad vajalikuks igal võimalusel ikka mossest mööda pressida. Tundub nagu mingi lühikese peenise sündroom.
Vahet pole, kas sõidan 90 või 110 km/h, ikka sigineb lähedusse mingi tüüp, kes kohe peab mööda sõitma ja siis ees venima.

Pole viga, harjud varsti sellega, sõida lihtsalt oma sõitu, mitte võidusõitu. Suhtumine on muutumas samuti..
Kui paari aasta eest mossele ja selle tüürimehele püüti ikka ülalt alla vaadata, siis nüüd tundub et see probleem on taandumas...
Vasta
#75

nii natuke on jälle auto kallal nokitsetud.
Nimelt lammutasin selle karpa molekulideks (sama solex mis lada 08) ning viskasin kõik mõneks tunniks ultraheli pesusse. Pilv, mis sealt pesuvette tõusis, oli päris muljetavaldav, detaile välja võttes oli pesulahus täiesti musta värvi.
Lisaks leidsin põhjuse kõikuvatele tühikäigupööretele. Süüdi oli eelmine omanik, kelle karvased käed olid tühikäigu segukruvi täiesti põhjani kinni keeranud. Põhimõtteliselt tuli tagant sumpsist põlemata bensu välja Big Grin Kuna see kuruvi on väga varjatud kohas, siis alguses selle peale ei tulnudki, et seal võib midagi üldse olla. Olemasolu selgus alles internetist karpa manuaali lugedes. Ostsin spets lühikese kruvika, et bensupumba ja karpa vahele mahtuda ning hakkasin töötava mootoriga kruvima. Olles mõned tiirud väljapoole keeranud, muutus mootori töö minu üllatuseks tunduvalt ühtlasemaks. Sai siis mootori hääle järgi magus koht välja timmitud.
Ühesõnaga, mootor töötab nüüd nagu peab.
Järgmiseks võtan ette keretööd, kuna mõnes kohas on roostetäpid läbi ja tehase värv on peal ikka väga õrnake. Sealhulgas on vaja parandada katkine tagumine stange ning pahteldada väike mõlk tagaluugis. Edasi plaanin auto üle värvida nii korralikult kui oskan. Värvipüstol on endal olemas, kompressori peaks saama ehitusriistade laenutusest.
Vasta
#76

Üle pika aja on uudiseid mida rääkida.
Nimelt mossel oleme hetkel peale saamas Niva 1.7i mootorit, mis istub külge tänu faktile, et neid masinaid tehti ka Lada mootoritega. Kõik, mis vaja läks, oli spets sidurikoda, karteri õlivann ning mootorikäpad.
Mootor ise on 62kw GM monopritsega. Hetkel on mehhaaniline osa küljes (enam-vähem), alla panin 100% uue väljalaske torustiku.
Lisaks sai alla kruvitud O.Z. Racing 15´´ valuveljed koos madala profiiliga rehvidega, vahetatud rattalaager ja muid väiksemaid pudinaid.
Järgmisteks töödeks on jahutuse lõdvikute ning pritse juhtmestiku installmine, samuti paaki pumba aretamine. Kui keegi oskab nõu anda, kas on olemas võimalus väliseks pumbaks, oleks tänulik.
Tänulik olen ka Minugaraaz.ee meestele, tõesti super koht!

[Pilt: 148973912184ef_l.jpg]
[Pilt: 148973956f5dc3_l.jpg]
[Pilt: 1489741762dca0_l.jpg]
[Pilt: 148974110653e8_l.jpg]
[Pilt: 14897405a75cf1_l.jpg]
[Pilt: 148974018e6f29_l.jpg]
[Pilt: 148973991019c2_l.jpg]
[Pilt: 148973971400f3_l.jpg]
Vasta
#77

(05-05-2010, 21:47 PM)vootele Kirjutas:  Kui keegi oskab nõu anda, kas on olemas võimalus väliseks pumbaks, oleks tänulik.

86 a. MB 230E parema tagaratta koopa juures on selline pump koos filtriga. Saab soola ja pori. Paak on tal istme seljatoe taga püsti. Järelikult peab pump olema allpool paaki? Või ei pea?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#78

Mehaanilise pritsega Audi 80, 90 ja Coupe-del on ka väline pump. Asub allpool paaki. Bensiin jookseb ise peale ja sealt pumpab edasi.
Vasta
#79

Hea küsimus... Ma kaldun arvama, et allpool paaki elunemine on pigem ruumikasutuse teema. Pump on ju imev... Seal tagaistme aluses koopas on lihtsalt sobiv (ja üsna ohutu) koht.

Mina paneks pumba kapoti alla - vähem ümberehitusi... Need universaalsed pumbad, mis imeda suudavad ei maksa kuigi palju. Kuid raha nede eest siiski tahetakse...
Vasta
#80

(06-05-2010, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  Seal tagaistme aluses koopas on lihtsalt sobiv (ja üsna ohutu) koht.

Sool sööb pikka aega vahetamata ( nt 5 aastat) filtri korpuse läbi ja siis tühjeneb paak. Võibolla saksas vahetatakse filtrit igal hooldusel, meie riigi palgataseme juures...

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne