käigukastiõli
#21

valdo Kirjutas:
ispy Kirjutas:... samad õlid, mis auto käigukasti. Kui õli liiga vedel, siis muretse paksem.

Kas tõesti on tüüpiline käigukastiõli "emmilisele" vedel? Minu teada ei erine erinevate "emmiliste" käimakastid üksteisest konstruktiivselt eriti oluliselt ning Vene ajal käis sinna tavaline ТАП või ТАД sisse (kust tollal muud võtta oligi)... Ja niipalju kui ma kuulnud olen, on kast selletüüpilise isendi üks töökindlamaid osi.

Tere,


Ise kasutan vene ТАД õli ja ei ole veel tähele pannud, et kast oleks kuumaks läinud või käigud ei lülitu sisse. Samuti on Valdol õigus selle kasti töökindluse osas. Pole mina seda veel kordagi remontinud. Tegelikult ongi huvitav fakt, et mul on tagavaraks lausa mitu kasti, milledel mootorid lõppenud. Üks "tutikas" mootor lõppes ära tehasevea tõttu. Mehed polnud viitsinud kepsu mutreid splintida ja õlivõtutoru ots oli valesti töödeldud, millega seoses kiirendamisel õlirõhutule põlema lõi. Pumba tootlikkus kasvas järsult ja imes õlivõtturi sõela plekist põhja vastu toru otsa ning oligi surve kadunud. Kahjuks ilmnesid põhjused alles lahkamisel.
Vasta
#22

uko Kirjutas:Kas ikka sobib?Väljamaised ulme head õlid on Jawa sidurile võibolla natuke liiga libedad,sõna otseses mõttes.

Põhimõtteliselt ,kui mootor on täiesti kuival olnud ja detailid pole mitte ühegi õliga kokku puutunud ,siis kas pole mitte parem see valvoline sisse kallata?
Hetkel on seda konkreetset õli 2 liitrit ning ma pole päris kindel ,et kas tasub osta juurde mingit teist õli?
Kindlasti ma usun et vanasti kasutati suhteliselt suure viskooskusega õlisid,kuid kas see on tingimata vajalik ,et detailid omavahel nagu " või sees " jookseksid?Lõpetuseks küsiksin ,et millisest tartu kauplusest seda venepärast TAG õli on võimalik leida?

Marks
Vasta
#23

Jawa kasutusjuhend soovitab käiguksati Castrol MTX 10w-40 õli.
Vasta
#24

Nojah,kõige parem peaks olema väljamaine tsikli õli.Mis sobib märgsidurile,enamusel see nii ka on.Märgsidur koos käigukasti ja väntvõlliga ma mõtlen.
Vasta
#25

leidsin jawa 360 manualist et käigukasti sobib
Castrol XL
Sae 30
Shell X100
Motor Oil 30
Motoroil ARC

Küsin siis uuesti et kas kellegil on kogemusi eelmainitud õlide kasutamisega käigukastides?
Milline õli on hinna ja kvaliteedi suhtes kõige parem?
Võibolla ma küsin liiga palju,kuid targem on asja arutada kui hiljem pead vaevata.
Seda konkreetset Castrol MTX 10w-40 vist enam ei toodeta?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne