Lääne Autod Ärkamisajal 1988-1991
#41

Ühel proua poja Mercedestest lõigati hiljem katus lõhki ja valati salong aromaatseid väljaheiteid täis...kui ma õieti mäletan.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#42

Aspelund Kirjutas:Ühel proua poja Mercedestest lõigati hiljem katus lõhki ja valati salong aromaatseid väljaheiteid täis...kui ma õieti mäletan.

Sellel pojal oli ka lada samara ulmelise tuuninguga FANATIC millel esiklaas oli ära toonitud ainult mingid pilud olid jäetud väljanägemiseks Big Grin
Vasta
#43

see w140 mis minu käest läbi käis oli must halli nahaga lühike variant, 91a ja eestisse väidetavalt uuena ostetud.
muuseas kas mäletate ka tiiu väikest auto äri, minu mäletamist mõõda käis see nii: viisid talle korraliku koorma metalli ja siis (kui õnnestus sul mitte tünni saada) võimaldas ta sul selle metalli eest saada õigus uue VAZ-i ostuks, ostuhinna pidid ka veel muidugi tasuma (kui mu mälu ei peta siis 04-ja eest taheti 19000.- rbl või veid rohkem, mis polnud muidugi poehind)
Vasta
#44

Aspelund Kirjutas:...lõigati hiljem katus lõhki ja valati salong aromaatseid väljaheiteid täis...kui ma õieti mäletan.

Ermm... jutt käib siis mingist cabrio mudelist või?
Vasta
#45

cesium Kirjutas:
Aspelund Kirjutas:...lõigati hiljem katus lõhki ja valati salong aromaatseid väljaheiteid täis...kui ma õieti mäletan.

Ermm... jutt käib siis mingist cabrio mudelist või?
http://kroonika.ee/index.php?id=2512
Vasta
#46

emsa Kirjutas:Valitsuse autobaasile (Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse autobaas, hiljem Riigikantselei Autobaas) kuulunud S-klass (keretüüp W126) osteti 1990.a. uuena MB tehasest väliskaubandusettevõtte Estimpex poolt ja anti Riigikantselei Autobaasile üle. Auto täpne mudel oli MB 280 SE, ehk siis 2,8 liitrilise sissepritsega bensiinimootoriga lühem keretüüp. Kasutusel oli auto külalistebrigaadis, ehk siis sõidutas tähtsaid külalisi piiri tagant. 1990.a. detsemris toimunud MB esinduse avamisel oli see auto teiste hulgas MB toodangu tutvustamiseks väljas

MB 260 oli õige nimi, rohkemaks ei jätkunud ilmselt võimalusi. http://www.volga.ee/albumphoto_dl/DSCN2798_uus.JPG
Osteti ka E klassi musti Mersusid, mis nummerdati samuti AAK registreerimismärkidega.
Samasse ajastusse jääb ka üks pöördeline otsus minu elus. Nimelt oli kaunis suveaeg ja mina olin studendipõlve kõrvalt kuulsusrikkal kultuuritööl, millisel täpselt las jääda teadmata, sest tegu on ennekõike tehnikafoorumiga. Igastahes anti mulle võimalus ühe päeva jooksul sõita erinevate välismaa autodega. Hommikul susati mulle pihku ühele soomlasele kuulunud sinise Datsun Kirsikese võtmed ja saadeti mingisugusele pressikonverentsile rosoljekorvikesi sööma, kahjuks ei mäleta, mis seal räägiti, sest autosõidu emotsioon ületas kõik muu. Lombist läbi sõites tuli vasak jalg litsuda vastu põranda serva, sest muidu pritsis vesi sisse, see toiming oli aga raskendatud, sest iste oli tagumises asendis ja ette ei nihkunud. Rooli ei saanud väga kiiresti keerata, sest kurvis väljapoole jääv ratas ei keeranud nii kiiresti kui sisekurvi jääv ratas ja esiots kippus lohisema. Veidi haises ka.
Sama päeva õhtul aga oli mul võimalus koos rahvusvaheliste solistidega sõita riigile ostetud 124 Mersuga, mille odomeetrile tuli sõiduajal 3000 esimest kilti ette. Need olid nii kardinaalselt erinevad elamused, et sellest hetkest peale ei ole ma kordagi enam sõitnud Aasia päritolu auto või tsikliga, 124 veab mind aga igapäevaselt tööle ja koju. Mul ei ole midagi Aasia päritolu autode harrastajate või omanike vastu, aga lihtsalt mina ei kavatse nendega selle elu jooksul kordagi sõita, sõitku ilma minuta. Sõbrad on küll püüdnud naeru mugistades sättida vahel nii, et õhtul koju sõitmiseks on jäänud mulle kas japside hübriid või mitmetonnine taksoarve, kuid ma olen endale kindlaks suutnud jääda ja kõikide lisadega Lexuse rooli roninud ei ole. Ja seda kõike nende lääne autode pärast ärkamisajal.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#47

Kiites vägagi herr Väravamehaaniku meelekindlust Aasia toodangu (eriti lehhuse jms täiesti mittemidagiütleva) vältimisel, siis on paar isendit, millega tehnikahuviline peab elus kasvõi korra sõitma. Sõltumata sellest, et tehasesildil ilutseb "made in japan". Need on vankelmootoriga Mazda RX-8 ja 4WD turbobokseriga Subaru Impreza STi või siis vanatehnikahuvilisena nende vanemad sugulased. Vanakestega tekib aga raskuseid tehasekonditsioonis isendite leidmisel. Ehk kui Sulle kunagi pakutakse sõitmist vastutusevabalt emma-kummaga (ja ka EVO), vankliga ringrajal ja teistega kruusrajal, siis selle pakkumise võid vastu võtta muutumata oma suhtumiselt pilusilmseks. Linnas või maanteel pole nendega tõesti mõtet sõita. Vankli ulmeline kiunumine ja turbobokseri möire koos 50/50 pidamisega on proovimist väärt!
Kui ärkamisaja autodest rääkida, siis needsinased Järvel müüdud turboga Subaru Leonid oma bokseri ja neliveoga olid oma aja kohta ja Eesti mõistes ulmekõvad autod.
PS: ma kahtlustan, et üks selline võib veel heas korras Aegviidus alles olla? Äkki veel aasta tagasi seisis too punane Leon väga heas korras seal Nelijärve poolses otsas. Kas oli mingi kohaliku kultuuritegelase oma, soetatud uuena vms.
Vasta
#48

PlyVal64 Kirjutas:4WD turbobokseriga Subaru Impreza STi või siis vanatehnikahuvilisena nende vanemad sugulased. Vanakestega tekib aga raskuseid tehasekonditsioonis isendite leidmisel. Ehk kui Sulle kunagi pakutakse sõitmist vastutusevabalt emma-kummaga (ja ka EVO), vankliga ringrajal ja teistega kruusrajal, siis selle pakkumise võid vastu võtta muutumata oma suhtumiselt pilusilmseks. Linnas või maanteel pole nendega tõesti mõtet sõita. Vankli ulmeline kiunumine ja turbobokseri möire koos 50/50 pidamisega on proovimist väärt!

Esimene Eestist ostetud roheline Impreza on meie tagasihoidlikus sportautode kollektsioonis olemas kõrvuti viimase Uunikute Talveralli läbinud LADA 1600-ga. Ja see pilukas on hea huvi korral ka saadaval mitmel põhjusel, esiteks mina sinna ei istu, teiseks on vaja Recarosse istumiseks peaaegu, et põrandale istuda, kolmandaks ei mahu tavaline garaazi tungraud alla ilma, et kangiga ei aitaks. Ja lõpetuseks ei oska keegi peale tõelise fänni sellist "konna" normaalseks autoks pidada, kuigi 30 aasta pärast oleks WAX-ile paras japs tõesti Uunikute Talverallil.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#49

rublaaja lõpus oli ka kurssaares kaks uut Leoni ühel perekonnal, tumepunane wagon ja helesinine sedaan, lisaks meenub veel praamikunni uus 400jne esimese põlve volvo, mille kohta ta levitas linnas juttu, et see on puhas käsitöö ja eritellimusega tehtud masin, loomulikult kõik uskusid
Vasta
#50

Islami fundamentalistid on suisa põhimõttelagedad poisikesed herr Väravamehaaniku kõrval Big Grin Seejuures viimasele ei olegi midagi ette heita...
Vasta
#51

Subaru kasutas Leone nime oma eksportmudelitel. Tavamudelid olid tähistatud mootori kubatuuri järgi,näit Subaru 1600,Subaru 1800 jt. Nii olen mina kuulnud.
1990a.-te alguses levisid isegi reklaamiplakatid Subaru Leone`dega. Oli kõva auto omal ajal!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#52

Väravamehaanik Kirjutas:
PlyVal64 Kirjutas:4WD turbobokseriga Subaru Impreza STi või siis vanatehnikahuvilisena nende vanemad sugulased. Vanakestega tekib aga raskuseid tehasekonditsioonis isendite leidmisel. Ehk kui Sulle kunagi pakutakse sõitmist vastutusevabalt emma-kummaga (ja ka EVO), vankliga ringrajal ja teistega kruusrajal, siis selle pakkumise võid vastu võtta muutumata oma suhtumiselt pilusilmseks. Linnas või maanteel pole nendega tõesti mõtet sõita. Vankli ulmeline kiunumine ja turbobokseri möire koos 50/50 pidamisega on proovimist väärt!

Esimene Eestist ostetud roheline Impreza on meie tagasihoidlikus sportautode kollektsioonis olemas kõrvuti viimase Uunikute Talveralli läbinud LADA 1600-ga. Ja see pilukas on hea huvi korral ka saadaval mitmel põhjusel, esiteks mina sinna ei istu, teiseks on vaja Recarosse istumiseks peaaegu, et põrandale istuda, kolmandaks ei mahu tavaline garaazi tungraud alla ilma, et kangiga ei aitaks. Ja lõpetuseks ei oska keegi peale tõelise fänni sellist "konna" normaalseks autoks pidada, kuigi 30 aasta pärast oleks WAX-ile paras japs tõesti Uunikute Talverallil.

Ega sellest esimesest Imprezast pilti ei juhtu olema?
Vasta
#53

Esimese uue lääne auto nägin mina Tallinna lennuvälja parklas, aasta oli kas 1987 või 1988 suvi, vist siiski 1987. Autoks oli tolleaja põlvkonna punane Toyota Corolla Liftback, numbriks кХХХХЕА.
Selle tüüpi autosid näeb liikluses kusjuures siiamani.
Huvitav, kes sai sellel ajal sellise autoga sõita?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#54

(18-03-2009, 17:34 PM)Aspelund Kirjutas:  Unustada ei tasu aga neid Mercedese kiirabiautosid, mis 80-ndate keskel töötasid reanimobiilidine Tartus. Mulle on nad meelde jäänud seismas Viljandi Vana-Võidu ringraja Tartu kurvis, ootamas "tööd" (mida õnneks kunagi ei tulnud). Ega kellelgi neist pilti säilinud pole?

A.

mersu reanimobiilid olid tulid 80a olümpiamängudeks tallinnasse juba
Vasta
#55

Tartu reanimobiili ostis väidetavalt Joh. Hint Desintegraatori rahadega.
Vasta
#56

see mis tol ajal tartusse läks, kortsutati päris kähku äraRolleyes
Vasta
#57

Kui Haapsalu esimestest uutest läänekatest tol ajal (Lääne Kaluri Audi 100 ja VW Caravelle) olen siin foorumis varemgi pajatanud, siis Taebla mäletamist mööda esimene läänekas sel ärkamisajal oli ca 1989 siiamaile siginenud Pontiac Firebird Formula (1970te lõpu keremall). Ühel kohalikul õnnestus too aeg pool aastat jänkumaal viibida ja tagasitulles ta selle tõi. Pikalt see Fire aga ei sõitnud, rohkem seisis. Mingi aasta-paar hiljem mäletan seda Pontut seismas Haapsalu EPT territooriumil palja ratastel kerena. Edaspidisest saatusest pole aimugi...
Vasta
#58

Üks suht haruldane auto käis 80-ndate lõpus Eestist läbi. Väidetavalt olla tegu Breþnevi enese garaaþist pärit autoga, mis läks Inglismaale. Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse Autobaasis korrastati seda ja siis on need pildid võetud. Maserati Quattroporte 1963-69. Mis aastast konkreetne auto, ei ole aimu, kes teab, võib täpsustada. Seda kere toodeti ~730 tükki.
[Pilt: 09943121b89872_l.jpg]

[Pilt: 0994311921b8ac_l.jpg]

Do'nt panic
Vasta
#59

Olen kuulnud et 80-ndatel liikus saaremaal üks breznevi garaazist tulnud auto ja meenub et tegu vist isegi oli maseratiga aga kas just sama sugusega seda kindlalt ei tea.
Vasta
#60

(23-03-2009, 13:03 PM)giordanobruno Kirjutas:  Üks suht haruldane auto käis 80-ndate lõpus Eestist läbi. Väidetavalt olla tegu Breþnevi enese garaaþist pärit autoga, mis läks Inglismaale.

Minu postkasti eelmisel nädalal potsatanud soomlaste MOBILISTI kirjutas, et see auto on hetkel Soomes. Seal on ka pildid sellest autost Eesti numbritega.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne