õli ja bensiin?
#1

kas keegi oskab kindlalt öelda mis peaks olema bensu ja õli suhe vene mopeedil (riga)? ma olen siiamaani pand nii kuskil 1:25 juures ja tossab, aga ma ei ole kindel kas on viga selles, et äkki ajab karterist õli veel juurde või on segu vale, ei julge nagu vähem kah panna õli, siin on katse- eksitus meetodiga niimodi, et kui paned liiga väge siis võid ratta minema visata. niiet öelge palun kuda oma rattale panete, panite, olete pannud?:???

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#2

mina panen minskile silma järgi:lol:lol suhtes ~1:20

A kurat seda teab kuda ta läheb
Vasta
#3

njah... no seda silma järgi panemist tahangi järele jätta... selleks küsingi

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#4

mootori sissesõiduperioodil lisatakse bensiinile rohkem õli, vahekorras 1:18 - 1:20
kuna sul arvatavasti juba n.ö. sissesõidetud ratas siis sobiv kogus olekski 1:25
aga et ta siis ka hirmsasti tossab, pead viga kuskilt mujalt otsima (rõngad kulunud, karbuss valesti reguleeritud jne)
sellest õli-bensiini vahekorrast on siin foorumis varemgi pikalt juttu olnud...kasuta otsingut
Vasta
#5

okidoki tänan!

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#6

oleneb ka õlist nt. mingil husqvarna mootoriõlil oli pudelil kirjas 1:50 aga krt oli suht kallis ka ~75 kr liiter.
Vasta
#7

Ennem ikka tõrts rohkem kui vähem. Isegi mootorsaag ei lähe vähese õli puhul põõrdesse. Kulumine ja jamad otsa. Mopeedile 1:25 paras... kui regular õlisid kasutada.

Saeõli (on jah? 1:50-70) kohta täpsemalt siiski ei oska õelda....
Vasta
#8

bensiinijaamades on olemas spetsiaalne mootorrata (2 taktilise) õli, mis ei peaks niiväga palju tossama. Deltale panin 1:20-25 ja ei tossanud.

just hiljuti huvipärast vaatasin, 1L seda kraami maksab umbes 45 kr.
Vasta
#9

1) seal õlipudelil on sulaselges eesti keeles kirjas, et õli panna KUNI 1:50 TEHASE soovituse järgi.
2) toss võib vabalt olla sellest, et keegi on ühe törtsu sõitnud vale õliga. see pole ära põlenud ja lesib seal summis nüüd mõnusalt ja ajab sinist välja. vaata seega summ üle.
Vasta
#10

Synt õli jaoks on 1:25 liiga palju. Ise tuulale ostan 2 kanistrit (a 20l) pentsu ja valan kummassegi pool liitrit, seega 1:40.
Vasta
#11

kõik sõltub ekspl.tingimustest. 125 minski kardile panime võistlustel 250 kroonist täissünti 1:15-le. muidu on norm, kui täissündiga panna 1:30...1:40.
Vasta
#12

mina panen oma punnvõrridele umbes nii 1:40...Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne