ARK ja parempoolse rooliga autod
#41

Aga kas aasta-kaks AUSsis elanud Eesti kodanik on kojutulles ikka ümberasuja selle seaduse mõistes?
Vasta
#42

(02-09-2011, 08:56 AM)90Deville Kirjutas:  No arvuta enne ikka hoolega läbi, kui transport maksab samapalju kui usast siis ma küll suuremat mötet ei näe....
Aga palju transport USA-st muidu maksab? Kusagilt on mulle nagu meelde jäänud, et see oli suurusjärgus kusagil 20000-30000 EEK? Loogiline, et kui asi ikka mõttetult kalliks osutub, siis jääb ära. Vahepeal käis peast läbi isegi selline hullumeelne idee, et tuleks selle autoga nt. Singapurist läbi India, Iraani jne. n.ö. omal jalal koju (mis see 30000km ikka sõita oleks Big Grin) , aga see eeldaks ikka päris pirakat summat pangaarvel või siis vinget sponsorit. Aga muus osas, just nimelt seda ümberasuja staatust ma ära kasutada tahakski. Nagu mina olen aru saanud, on nii, et kui oled elanud välismaal vähemalt aasta ja antud autot omanud seal vähemalt 6 kuud, siis oleks nagu juriidiliselt kõik korrektne. Kui asjal muidugi mingit erilist kurikavalat konksu juures pole. Aga eks näis. Paari nädala pärast tekib mul ehk natuke vaba aega ka, siis saab rohkem asjaajamise ja uurimisega tegeleda.


Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#43

Usast ilmselt kuhugi 20k kanti jääb jah.
Selle raha eest saaksid kindlasti juba samasuguse auto siit....

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#44

well, aussidel on ju giga-mega mõnusaid masinaid ka. osta kähku veel paar liikurit juurde ja venita kevadeni sääl ja siis paned kondi autosid täis ja subaroo mahub ka peale ja saadad sama rahaga keik seie.

giga-mega all pean silmas tõsiste mootoritega monarosid ja falconeid ja muud taolist kraami. väga nämm-nämm asjandused.
Vasta
#45

Austraaliast Subaru toomise mõte on ikka see, et saada mingi kärts-mürts JDM pill registrisse, mida vasakpoolse rooliga ei toodeta Wink

Ma ei tea, kui palju sellest abi on (ja palju sa viitsid vaeva näha), aga üldiselt Austraalia ja UK vahel on tihe kaubavahetus ja hinnad võrdlemisi head. Võib-olla õnnestub kokku panna skeem, kus auto läheb parima pakkujaga mingisse suurde UK terminali ja sealt edasi teise laksuga Eestisse.
Vasta
#46

(02-09-2011, 21:48 PM)diesel Kirjutas:  well, aussidel on ju giga-mega mõnusaid masinaid ka. osta kähku veel paar liikurit juurde ja venita kevadeni sääl ja siis paned kondi autosid täis ja subaroo mahub ka peale ja saadad sama rahaga keik seie.

giga-mega all pean silmas tõsiste mootoritega monarosid ja falconeid ja muud taolist kraami. väga nämm-nämm asjandused.

Just-just, igatsugu V8 350+ Hj ute'd jms mujal maailmas täiesti olematu kraam, pilusilmset kräppi pole erilist mõtet ju siia tassida? Pole neil ju ühtegi erilist arbuusi, erilisi arbuuse ja evosid saab Inglismaalt. Eriti hale oleks Austraaliast Nivaga koju tulla, neid masinaid on seal aga palju!
Kui juba, siis ise püüaks "Kuidagigi" ära tuua ja siin legaliseerida mingi Holden ute SS V-series masina, kasvõi RedLine eriseeria, et oleks kohe "kõige-kõige". Ja kindlasti manuaaliga, et oleks endal ka lõbus. Mäda-arbuusi ma küll sealt ei tooks...
Vasta
#47

Need PlyVal64 pakutud varjandid on ka head, aga siiski jäädes selle foorumi raamidesse, siis...
Filmist Mad Max pärit Kollane Pursuit Ford Falcon (10:46)Toungue
Sellise esiotsaga Holden Ute Sandman vöi siis see teine varjant.
[Pilt: 60e73d6c-28b7-405d-977d-5905f80cdacd-lg.jpg]
[Pilt: WBSA.jpg]
viimane pilt, pärit siit lehelt.
http://www.holden.org.au/index.cfm?objec...E5DF042D36
Muidugi Austraalias on teisigi huvitavaid masinaid mida mujal riikides ei müüdud.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#48

Need V8 UTE-d on lahedad küll, aga hind on ka neil muidugi vastav. Mis aga Nivadesse puutub, siis ma ei ütleks, et nad siin väga levinud on. Kõigest ühte(!) olen selle ligi 2 aasta jooksul näinud... Pluss veel ühe leidsin kunagi ühest automüügi-internetiportaalist, oli kellegil kusagile hoovinurka vedelema jäänud, ilma regota ja tehniliselt nutusevõitu seisukorras. Selline vanakooli-Subaru aga on juba omaette legendiks-klassikaks muutumas. Kellel on või on kunagi olnud, need ainult kiidavad. Tänaval vahel ikka mõnda näeb, müügis aga on neid väga harva. Ja võrreldes teiste samast perioodist autodega on nad vähemalt 2 korda kallimad. Ka kohalikud imestavad, et ma enda oma eest kõigest $1500 maksin, reeglina jäävad selliste hinnad vahemikku 2500...4000 dollarit (mille eest saaks vabalt u. 2000 a. tava-auto), odavama otsa omad on ikka tavaliselt väga ära trööbatud, kriibitud-mõlgitud ja üüratutest läbisõitudest tulenevate muude hädadega.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#49

Ja siiski, kuna peas idaneb idee peale Aussi näiteks Kanadasse või mõnda teise riiki, kus inimesele töö eest palka makstakse, edasi minna, on see auto nüüd müüa. Eestisse võiks ta ju tuua, aga aastaks või kauemakski lageda taeva alla seisma jätta... No siis oleks mul lihtsalt veel üks "projekt" ja ei enamat. Seega, kui mõni kaasfoorumlane on lähemal ajal Perthi tulemas ja odavat, ent kobedat nelikveolist tahab, võtku privas ühendust!

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#50

väärt mehed saavad igalpool palka. ka eestis. ja väärt meestest on siin väga suur puudus. tule parem kodumaale tagasi. rikkaks ei saa pea alaspidi käies ega ka kuskil mujal maal, kui just businessi tegema ei hakka.
aga tagasi tulles teeksid isamaalise teo.
lihtsalt minu 2 kopikat.
diesel@paduisamaaline
Vasta
#51

(05-12-2011, 10:38 AM)diesel Kirjutas:  väärt mehed saavad igalpool palka. ka eestis. ja väärt meestest on siin väga suur puudus. tule parem kodumaale tagasi. rikkaks ei saa pea alaspidi käies ega ka kuskil mujal maal, kui just businessi tegema ei hakka.
aga tagasi tulles teeksid isamaalise teo.
lihtsalt minu 2 kopikat.
diesel@paduisamaaline
Niisugust juttu kirjutava mehega läheks koos luurele.


Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#52

aitüma!
küllap luurame ka kui elu selliseks keerab.
Smile
Vasta
#53

Parempoolse rooliga autod saab nüüd lihtsamalt arvele võtta (27)
Allikas:
http://majandus24.postimees.ee/2854449/p...vele-votta

Avaldatud: 13. juuli Kell 18:33

Siiani võeti parempoolse rooli või ka vasakule poole ümber tõstetud rooliga autosid arvele väga vähe, kuid uus autode arvele võtmise süsteem võib seda muuta.

Vasakule poole ümber ehitatud rooliga autosid aktsepteeriti juhul, kui margiesindus oli nõus auto üle vaatama ja tõendama, et see on korrektselt ja õigeid detaile kasutades meie oludesse kohandatud. Seda kvaiteeti oli raske tagada ja see tähendas margiesindustele suurt vastutust, kirjeldas Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra Autolehes.

Edaspidi saab parempoolse rooliga autosid arvele võtta ka ilma juhtimisseadmeid vasakule poole ümber tõstmata. Kui varem tuli parempoolse rooliga auto arvele saamiseks teha üksiksõidukikinnitus, piisab edaspidi riiklikust tüübikinnitusest. Küll aga kontrollib Maanteeamet ka edaspidi parempoolsete juhtimisseadmetega autode osas täiendavate nõuete täitmist.

Reeglite muutmise põhjuseks on Euroopa Liidu kohtuasja lahend Euroopa Komisjon vs Poola vabariik ja Leedu vabariik. Sellega otsustati, et nende riikide kehtestatud piirangud parempoolse rooliga autode arvelevõtmisel on samaväärsed arvelevõtmise keelamisega ja seega rikuvad Euroopa Liidu kaupade vaba liikumise põhimõtet. Nii pidi ka Eesti muutma senist parempoolse rooliga autode arvelevõtmise süsteemi.

Täpsemalt loe reeglitest 9. juuli Autolehest.

Toimetaja:Majandus24

-------
Viide ERR-i uudisele ja
http://uudised.err.ee/v/majandus/277ed15...e8d3b3d597
väidetvale kohtuotsusele:
http://europa.eu/rapid/press-release_CJE-14-37_en.htm

Land Roveri ringkonna suurium ARK hirm ja Euroseaduste uurija andis oma hinnangu:
"Ei lugenud esmapilgul küll mingeid trikke välja."
Seeg peks suht lihtsalt arvele saana.
-----------
Vaidlus hinna üle:
http://www.ohtuleht.ee/582633/oiguskants...erimistasu

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#54

Kas siis nüüd muutusid nimetatud autod ohutumaks, asi pigem selles, et ARK sai "vastu näppe" ja peab tunnistama, et sellise teemaga klienti ei saa ilma jututa ukse taha visata, mida tavapäraselt enne tehti. Arvan, et nii mõnedegi asjadega peab ARK liberaalsemaks muutuma, muidu näidatakse jällegi koht kätte.
Vasta
#55

(26-07-2014, 23:25 PM)miilits Kirjutas:  Kas siis nüüd muutusid nimetatud autod ohutumaks, asi pigem selles, et ARK sai "vastu näppe" ja peab tunnistama, et sellise teemaga klienti ei saa ilma jututa ukse taha visata, mida tavapäraselt enne tehti...
No kui lugeda autolehe artiklit jm siis umbes nii sealt kostabki, et see on sunnitud käik aga liiklusohutusele see head ei tähenda. Lisaks peavad autol ikkagi olema installitud vasakpoolse rooliga isendile ettenähtud tuled ja teised viled.
Vasta
#56

Minu arust on see normaalne, siinsesse liiklusse vajalikud tuled tuleb installida. Mulle üldse ei meeldi, kui mind pimendatakse maanteel.

Ja kui selliseid tulesid inimene osta ei jaksa (enda ja kaasliiklejate ohutuse nimel), siis ei peaks tal ei parem- ega vasakpoolse rooli taha asja olema.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#57

Vabandan, aga väga paljud Eesti kaugsõidu autojuhid teenivad oma perele leivakõrvast sõites parempoolse liikluse põhilaternatega Inglismaal... ja sealt veel edasi.
Kas meie autod siis nende silmi siis ei #(pimenda)# pimesta? (emotikon suurte imestunud silmadega) Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#58

Nad sõidavad seal üle küll aga omas riigis oleks ju soliidne? Muidugi juhul kui keegi mäletab selle sõna tähendust Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#59

Õige õige, sest võõras kirikus ju oma usku ei kuulutata... Smile Kuid see kaupade vaba liikumise seadus..mida Eesti täidab sõnasõnalt iseenda tõlgendusegaei sobi ju muu Euroopa tõlgendusega... liialt palju ennast imetlevaid ametnikke, kes arvavad, et nende amet ongi kulm kortsus näpuvibutamine "tumeda" lihtrahva suunas.
Lisaksin kaks mõistet... Austus teiste liiklejate vastu ...ja ohtude ennetamine... ja elate kauem

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#60

(27-07-2014, 22:23 PM)h2rra Kirjutas:  Vabandan, aga väga paljud Eesti kaugsõidu autojuhid teenivad oma perele leivakõrvast sõites parempoolse liikluse põhilaternatega Inglismaal... ja sealt veel edasi.
Kas meie autod siis nende silmi siis ei #(pimenda)# pimesta? (emotikon suurte imestunud silmadega) Big Grin

Vanasti oli sedapidi, et vastupidise liiklusega riiki minnes pidi tulede hajutil teatud sektori kinni kleepima.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne