Eesti (NSV) kuulsuste autod
#41

Ma kahjuks ei tea,kui kuulus Savisaar ENSV aegu oli,kuid ühes meie vabariigi väikelinnas oli mõned aastad tagasi Savisaare Zigull,mille ta olla loteriiga võitnud. Mis autost praeguseks saanud,ei oska öelda. Oli teine aias ja peremees mõlgutas mõtteid juba siis auto vanarauda viia. Laitsin selle mõtte maha.
Vasta
#42

(10-08-2012, 00:27 AM)krss Kirjutas:  Sauli Lincoln müüdi hiljuti maha kommiraha eest ja on nüüd tänavakihutajate käes, olnud esindatud ka nendel kuulsatel neljapäevastel parklajoomingutel. Lugeda saab auto ja selle edasise käekäigu kohta siit: http://www.streetrace.org/foorum/viewtop...48&t=93915

Lasteaed! Big GrinBig GrinBig Grin

Vasta
#43

(09-08-2012, 14:54 PM)saarrand Kirjutas:  Suht puht juhuslikult leidsin selle teema. Lisan siia ka mõned killud oma meenutusi. Nimelt oli Gustav Ernesaks mul vanavanemate väga hea sõber ja Ernesaksa hall Pobeda sai mingil hetkel ka mul vanaisa autoks. Oli veel meie käes kuni 2007 aastani, siis sai otsitud talle uus omanik Tartust. Sai mu vanaisagi veel selle autoga sõita, kui uus omanik selle korda oli teinud. Nüüd ei ole tükk aega seda masinat juhtunud enam nägema.
Ma olen kusagilt kuulnud, et Ernesaksa Pobeda olnud üks n.ö. "viimase otsa" masinatest, ehk, samal ajal oli juba tootmises ka Volga. Ernesaksalt siis küsitud, et miks ta Pobeda võttis kui võinuks ka Volga saada. Mille peale Ernesaks vastanud, et Volga on veel nii uus asi, et sellel on veel "lastehaigused" välja ravimata. Ja eks ta tegelikult nii olnudki.


Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#44


Ma olen kusagilt kuulnud, et Ernesaksa Pobeda olnud üks n.ö. "viimase otsa" masinatest, ehk, samal ajal oli juba tootmises ka Volga. Ernesaksalt siis küsitud, et miks ta Pobeda võttis kui võinuks ka Volga saada. Mille peale Ernesaks vastanud, et Volga on veel nii uus asi, et sellel on veel "lastehaigused" välja ravimata. Ja eks ta tegelikult nii olnudki.


Täpselt nii Ernesaks ütleski, ka mina tean seda ütlust!


Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#45

,,,jah eks neid vanema aja rahvaste- kuulsuste ja teenekate inimeste poolt ostetud autosid ole veelgi,mis Tallinnas poest välja müüdi...
Vasta
#46

Niipalju kui ma tean sattus üks Arnold Rüütli mustadest Volgadest Gaz 24 Viljandimaale endisesse Tarvastu metskonda. Olin just praktikal seal kui üks villis ära kõnges ja selle Volga mootor tõsteti vilkule ümber. Jube hästi töötas mootor, võeti veel esisilla kardaan maha. Lippas vana roheline nii et asigi polnud

Veel pole maha löödud
Vasta
#47

Minu mäletamist mööda oli omaaegsel kuulsal ksülofonimängijal ja lauljal Kalju Terasmaal m407, hiljem ka zaz966.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#48

Kirjanikepaaril Vladimir ja Aimée Beekmanil oli omal ajal ZIM, mis neid väidetavalt (http://www.ohtuleht.ee/276104) 7 aastat truult teenis. ZIM oli ka ainus Nõukogude luksusauto, mida põhimõtteliselt igaüks võis omale osta (hilisem GAZ 13 ei kuulunud ei uue ega kasutatunagi üleüldse eraautode nomenklatuuri; ehk, eraisik seda mitte kuidagi arvele võtta ei saanud). Tõsi küll, ZIM olla maksnud 40000 rubla (samal ajal maksis Pobeda 16000 ja Moskvitš 9000 rutsi). Nii et hästi elasid kirjanikud omal ajal.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#49

(09-08-2012, 14:54 PM)saarrand Kirjutas:  Suht puht juhuslikult leidsin selle teema. Lisan siia ka mõned killud oma meenutusi. Nimelt oli Gustav Ernesaks mul vanavanemate väga hea sõber ja Ernesaksa hall Pobeda sai mingil hetkel ka mul vanaisa autoks. Oli veel meie käes kuni 2007 aastani, siis sai otsitud talle uus omanik Tartust. Sai mu vanaisagi veel selle autoga sõita, kui uus omanik selle korda oli teinud. Nüüd ei ole tükk aega seda masinat juhtunud enam nägema.
Kui see jutt tõele vastab, siis on seda masinat jälle näha...
http://www.auto24.ee/used/1158187
Vasta
#50

Jah, tegemist on sama autoga!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#51

Siin keegi märkis, et Jaan Krossil olevat olnud "Volga" .Ääremärkusena märgiks, et Jaan Krossil ei olnud juhiluba ja nende peres sõitis autoga Krossi naine Ellen Niit. Miks Kross lube ei teinud, võib lugeda "Kallitest kaasteelistest"

Edit!

Lisaks veel tsitaadi Beekmani ZIMi kohta:

"Tvardovski poeemi "Vassili Tjorkin" tõlkehonorari eest ostsite ZIMi, tõelise luksusauto.
Jah, aga et poeem oli pikk ning Tvardovski esimese suurusjärgu nimi, maksti kõige kõrgema tariifi järgi. Tegin küll tööd aasta otsa, aga sellist raha polnud ma tõesti veel näinud."
Vasta
#52

Üks auto veel välja ilmunud. Müüja väidetel...
http://www.auto24.ee/used/1113058
Hr Sauli olen ise ka sellise auto roolis näinud. Kas just see ja ainult see, on raske kinnitada.
Vasta
#53

(11-12-2012, 17:41 PM)samodelkin Kirjutas:  Üks auto veel välja ilmunud. Müüja väidetel...
http://www.auto24.ee/used/1113058
Hr Sauli olen ise ka sellise auto roolis näinud. Kas just see ja ainult see, on raske kinnitada.
Lasteka foorumist:
http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=48&t=93915

Osteti Saulilt algselt 500€ eest.
Vasta
#54

See on kõigile teada et Breznevile omas sitaks autosid.Kurjad keeled räägivad et minu cady oli temale eritellimusena valmistatud.Ei oska kuskilt uurida sellist asja?Või on kuskil mingeid kanaleid mille kaudu saaks uurida?
Vasta
#55

(11-12-2012, 19:08 PM)cadillac Kirjutas:  See on kõigile teada et Breznevile omas sitaks autosid.Kurjad keeled räägivad et minu cady oli temale eritellimusena valmistatud.Ei oska kuskilt uurida sellist asja?Või on kuskil mingeid kanaleid mille kaudu saaks uurida?
Mis marki Cadillacist räägime? Võib vastata ka PM kaudu,kui ei soovi seda siin avaldada.


Vasta
#56

Breznevile kingiti teadaolevalt USA-s tema viisidi ajal 1973. aasta tumesinine Lincoln Continental.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#57

Parandan lp Aspelundi et NSVL-i mehed andsid teada et vöiks kinkida ..... ja siis kingiti .Tuleb välja et enne meid ja ka peale meid on ikka neid auto-moto hulle ja isegi seal kõrgemal,olemata oma kohast ühiskonnas,haridusest jne.Aga Breznev....oli mis ta oli poliitikas aga autohull oli kindlasti,seda näitab tema avarii kus ta põrutas minema ja MAZ jäi etteBig Grin(seda veokajuhti ma ei kadesta)
Vasta
#58

(11-12-2012, 21:32 PM)Aspelund Kirjutas:  Breznevile kingiti teadaolevalt USA-s tema viisidi ajal 1973. aasta tumesinine Lincoln Continental.

A.
no ei saa kohe ilma teemat risustamata, sry...
On järgnev legend, või on sel ka mingi tõepõhi all, ei oska mina öelda, aga eelmainitud fakti kohta ringles rahva seas kuuldus.
Niisiis viisakusavaldusena pakkus Nixon (oli vist ikka?) Brežnevile kingitusena eelmainit autot. Leonid aga olnud konkreetselt sellele vastu, sest ausal nõukogude kodanikul ei ole kuidagi sobilik sellist kallist kingitust vastu võtta.
Teinud siis Nixon ettepaneku, et olgu, me ei kingi, vaid me müüme Teile selle, ütleme näiteks 1,-$ eest, millega Leonid ka kohe nõusse jäänud.
Nüüd aga uus mure- otsib Leonid taskutes, küsib abikaasalt, aga täielik ebaõnn, puudub täpne raha, leiab vaid ühe 2 $ kupüüri.
Olgu, me võtame siis kohe kaks tükki...


Vasta
#59

http://www.criticalpast.com/video/656750...ontinental

Siin on mainitud sõiduk nähtav.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#60

[quote='smolin' pid='223052' dateline='1239119354']
Georg Otsal oli Võsul suvila, üsna mere lähedal. See võis olla 1971-72, kui ta käis seal musta GAZ-24 Volgaga. Kui Volga oli maja juures, oli teada, et Ots kohal. Kas Volga kuulus talle või kellelegi teisele, ei oska öelda.

Tahan Georg Otsa Volga kohta lisada, et koolis käies kõndisin iga päev kooli minnes tema autost mööda, mis seisis tookordse Suvorovi puiestee (praeguse Kaarli pst) ääres oleva EW-aegse maja hoovis. Minu mäletamist mööda oli selle auto värv tumehall (hiljem sellist värvi ei kasutatud enam) kuid number on mul selgesti meeles: 40-40 EAA. Päris mitmel korral oli staar ise ka juhuslikult auto juures ja see oli poisikesele juba sündmus millest koolis hiljem rääkida. Sel ajal oli 7. keskkoolis esimese viie klassi jaoks tehtud õhtune vahetus, kui tunnid algasid kell 2 päeval.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne