Hea autoteemaline/autos kuulamiseks mõeldud muusika


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Räägin veel 90ndatest ja küsin ka ühe küsimuse samal teemal.

Infot ammutati raadiost, muusikat kuulati kassetilt. Filme laenutati VHS kassetilt, neid sai näiteks Tartust Anne turult või asutuselt Thalia. Filmidele luges peale väga omapärase iniseva häälega mees. Uued fimid olid tihtipeale enne kinno jõudmist saadaval juba VHS kassetiga, kvaliteeti neil natuke kehvem kui fekaal. Telekasse ilmusid uued kanalid Kanal 2, RTV ja EVTV, kahest viimasest sai TV3. Erastamine ja ärastamine oli täies hoos.

Inimesed lugesid Liivimaa kroonikat(praegune Kroonika) ja Kullerit(praegune Õhtuleht),  Tartu oli eesti mitteametlik pealinn, kõik tähtsamad ettevõtmised said alguse Lõuna eestist. Kellel oli võimalus, vaatas piraat sateliit-televisiooniga MTV'd, ja muid "ägedaid" lääne saateid nagu Beavis ja Butt-head,  kümnendi lõpus plahvatas mobiiltelefonide buum. Käidi välismaal tööl, kes saksamaal, kes soomes, kes abitööliseks, kes hoidjaks, kes müürsepaks, kes lõbutüdrukuks. Olid ausad ajad, kes oli rikas näitas seda välja, kes oli vaene et varjanud seda, ei varjatud isegi vargil käimist, kõike tehti siiralt ja ausalt, vahest ehk liialtki ausalt ja tänu sellele paljud pidi mõnda aega kinni istuma. Poliitikas olid ajad keevalised, Koonderakond kadus ajaloo lehekülgedele, Maarahva ühendusest sai Rahvaerakond, Sotsiaaldemokraadid arvasid end olema Mõõdukad...
Suvetuuridest oli saanud eestis tõeline fenomen, Nõuka aja lõõritajad olid end lolliks joonud, Matiisen ajas kelbast, Graps ei püsinud püsti ja Mägi otsis jumalat Rootsist ja Joala vihkas kõiki kes tema ees ei kummardanud enam.

Terminaator ja Smilers olid juba tegijad, suured tegijad eestis. Ja siis tuli 93 aastal asutatud bänd kes lõi oma eestikeelse hitiga kõik edetabelid segamini.  Tegu on ühega vähestest bändidest kes on andnud enamuse kontserte teiselpool piiri nagu näiteks USA's, Norras, Kreekas, Suurbritannias, Saksamaal ja kõikides suuremates riikides üle maailma. Selle eesti bändi ülemaailmne kuulajaskond oli toona suurem kui kõikide teiste eesti bändide oma kokku.

Eesti rahvas mäletab nende 90ndade teisel pooles ilmunud lugu mis rääkis: "magaja teadvuses tahtmatult esinevad nägemusest mis leidis aset sel ajastul rikkureid iseloomustavatele magamisasemel, mida igas kodus ei leidunud... "

Mis bändist jutt ja mis oli nende hittlugu mis kõlas igas eesti raadiojaamas 90ndate lõpus?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Vasta

See peaks olema House of Games ja see vesivoodilugu.

EDIT: näh krt, Kult jõudis (vist) ette. Kiirelt käisid peast läbi veel ka Metsatöll ja Kolumbus Kris, aga ei klappinud.
Töötav link:

https://www.youtube.com/watch?v=2Rz5859cjDE

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tublid, õige vastus  Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Võibolla lähen peavooluga vastuollu, aga mulle meeldib mh kuulata kaasaegset klassikalist muusikat. Mitte küll kogu aeg, aga episoodide kaupa, kuni vastav tuju on, et siis tükk aega jälle kitarremuusikat või elektroonilisemat kraami tarbida. Kaasaegse klassikalise muusika osas on silmapiiri avardanud eeskätte filmimuusika kuulamine. Enamustel filmidel soundtrackid olemas, aga filmides pruugib reaalselt kuulda vaid mõnda harva episoodi tõenäoliselt mitte kõiki lugusid. Seevastu Spotify keskkonnas midagi leiad ja siis viib järg juba järgmiseni palani, kuniks ühte teist sõelale jääb ja playlisti maandub.
Kuna sama muusikat saab tarbida nii kontoris kõrvaklapiga, kui telefoni vahendusel arvutis, siis sõitudel võtan ikka ja jälle vanu ja uusi lugusid läbi. Sõidu kõrvale sobib klassikalisemas stiilis muusika täiesti hästi, ei põhjusta liig aktiivset gaasipedaali vajutust ja hoiab ehk veidi kontsentreeritum. Samas oleks protokollis päris pentsik ära mainida kiiruse ületamise korral Foo Fightersi ennastunustav kuulamine.
Pika jutu kokkuvõtteks üks viimase aja meeldivamaid avastusi:


Ps. Arvo Pärdi Fratres on ka päris mõnus 12 minutit muusikaelamust.
Pps. Filmimuuska autoritest võib lisaks proovida ka Dario Marianelli, Hans Zimmer, Thomas Newman, Carter Burwell ja veidi teise nurga alt Trent Reznor and Atticus Ross.
Vasta

Kui peavool on see (uuem) muusika, mida raadiod hommikust õhtuni ketravad, siis seda väga kuulata ei kannata.
Veider on mõelda, et paljud ütlevad, et 90-ndate muusika on kräpp jne, aga huvitaval kombel kasutatakse just 90-ndaid "uue muusika" tegemiseks. 
Ja mitte ainult- nüüd juba ka 80-ndad: juhtusin ükspäev raadiot lapates kuulma "uusversiooni" Kim Wilde'i Kambodjast- see oli jube!
Vasta

Kas peavoolu raadio on üks või mitu ?
ehk kas kõik kanalid lasevad sama ?
Krt isegi meie maal levivad raadiod on erinevad 
Ei saa ju samasse potti panna nt. Relax fm, R2, sky ja Elmari no ei saa.
Läbi võrgu leiab oi kui palju erinevaid stiilikanaleid.
Vasta

Neid sinu poolt nimetatud raadioid ma ei peagi väga silmas niivõrd kui neid, mis "parimat tantsumuusikat" jne lasevad nagu näiteks Myhits või Power, seal on küll kõik samasse auku, niipalju kui ma kuulnud olen. Samamoodi siis, kui ma mõned nädalad Tallinna juurest vedasin ja NRJ kuulasin- algul kuulasin, et ohh, päris hea, aga kui juba mõned päevad seda kuulanud olin, tüütas see kordamine küll ära. Mida ma olen avastanud, et kuulan, mida ma kuulan, aga lõpuks maandun ikkagi Retro FM-i või näiteks reede-laupäeva õhtul Elmari tantsuõhtu peale. Või nüüd ka Retrost nädalavahetustel Märksi klubiretro. 
Mis aga puutub raadiotesse üldse, siis ausalt öeldes ei suuda väga pikalt enam kuulata, sest no ei viitsi neid lõputuid reklaame kuulata, kohati üks jaburama sõnastusega kui teine.
Aga teemasse ka- Sulo on minu meelest kunagi ühe mõnusa loo teinud:


Või siis ka üks hiljutine avastus- meeldiv tõdeda, et mõni suudab mõne UUE hea loo ka teha. Loo headus on muidugi subjektiivne, aga mulle meeldib:
Vasta

jaan mmc mõtleb arvatavasti Kaisa Ling Thing, aga arvatavasti mitte Rita Ray, kes väljastab samuti kvaliteetset toodangut.
Vasta

Rõõmustage, seltsimehed süldipopi või misiganes sellise kodukootud kampsuni stiili armastajad - härra muusika edastamise aparaatide foorumist tuntud martin jott on värskelt vinüüliga maha saanud ja nüüd on see ka tuubis kuulatav!  Smile
Kodanikunimega Martin Jaanus siis.



Aga millest mul on sigakahju, on fakt, et lõunanaabrite suur virtuoos läks ikka jube libedalt cd teed. Ja nii jääb tema muusika üsna suur osa kuulamata, sest sellised asjad peaksid kõlama ikka ja ainult vinüülilt.

Vasta

Raadiotest kõlbab päeva aeg ainult raadio 2 lainel olla, need reklaamid ajavad oksele igalpool mujal, raadio 2 reklaami ei tee. Kahjuks on õhtusel ajal seal kohati siiski liiga moodne rütmimuusika, kus tuleb alternatiive otsida.
Vasta

Ma olin umbes kakskümmend aastat elukutseline raadiokuulaja. Jah, selline amet on olemas. Sain selle eest palka ja puha.
Sai tol perioodil ikka kõvasti R2 kõrvadest sisse ammutatud. Hää jaam oli ja hääd saated olid.
Kuulamisharjumus muutus siis, kui Purga juhtimisse sekkus ja hirmsa hooga R2 renoveerima asus. Ta laamendas seal seltskonnas täpselt samas stiilis nagu seda teeb praegune tujukas mõisaproua meie riigi kallal. 
A mul oli sellest lõpuks suht savi, sest jätsin tolle ameti ühel päeval kus seda ja teist ning suundusin hoopis tulusamale ja põnevamale alale ☺️
Vasta

(23-10-2023, 21:32 PM)jaan mmc Kirjutas:  /---/

Mis näitsik see meil viimasel ajal tõetruud kolmekümnendate stiili laulab? St. muusika ja esitus stiil on nagu 30-ndate oma. Aeg-ajalt nt. Viker Raadios kuulda. A võimalik, et on hoopis nö. duo, kuidagi kahehäälne on kohati.
Kui ma nüüd mõneks ajaks foorumist kaon siis on see ilmselt tsenseerijate avastus, neile mittesobivast postitusest.
 Viker'i veebilehel on parasjagu mängiva loo nimi väljas.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Päevad või ööd (töö oli vahetustega) vahtisin aknast välja, kuulasin raadiot ja sain selle eest palka. Tõsijutt. Metsamasinate opraator on sellise ametimehe riiklik nimetus, aga tegelikult käiakse seal istme ja kangidega varustatud kuudis ainult raadiot kuulamas. Seda muidugi juhul, kui pulgad selged ja pill joones.

Aga üks ülesanne kohverite vihkajaile ka. Leidke originaal ?

https://spotify.link/LKHZV7989Db
Vasta

No raadiojaamadega on selline lugu, et kui istud pidevalt raadio juures siis on ju võimalik  teha valikuid. Üldiselt kõik head saated kõigis jaamades pole ühel ajal. Praegu on võimalik salvestada 6-12 jaama mällu.  Näpi ja kuula terviseks.  Valikut vastavalt tujule. Rokki, poppi, jutusaateid.
Ja kui  istud näiteks Reidi teel ummikus mis on pea kilomeeter pikk siis võtad netist SWR4 Baden-Würtenbergi ja kuulad kui pikad staud seal on siis läheb tuju kohe heaks. 
Hetkel räägib 11km ja 8km ja 23km takerdunud liiklust jne. ja kohe tunned ennast nagu olümpiavõitja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(24-10-2023, 20:07 PM)Janka Kirjutas:  Aga üks ülesanne kohverite vihkajaile ka. Leidke originaal ?

https://spotify.link/LKHZV7989Db
Pole küll vene muzooni kuulaja aga peaks olema Максим Фадеев - Танцы на стеклах
Vasta

Muusikajutust raadioteemaline kõrvalepõige Lõuna-Eesti elanikele: lätlaste SWH Rock sobib suurepäraselt autosse kulgema.

Väga ei lobiseta ka ja reklaamid on talutava pikkusega.

https://radioswhrock.lv/rlive/

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kaugel aastal 2000 sattus näppu plaat nimega Здорово, Кострома ehk siis vene ansambli Ivan Kupala remixide kogumik. Aga sellel plaadil oli kaks remiksi, mille tegijad päris pärikõrva jäid. Üks siis kollektiiv nimega Deadushki, teine aga Новые композиторы. Viimase plaadilt Astra II ongi allpool olev kild.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Un pur classique français.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne