kas Urania jalgratas?
#1

Suur kõrge meesteratas, näib olevat Saksa päritolu või vähemalt tegumoodi. Silt läinud, algne värv ka, sadul vahetatud, porilauad tõenäoliselt ka. Tagaratas reparatsiooni-Diamandi oma 1953. aastast.

Samas on ketiratas ja lambiklamber kindlasti õiged, sest nad on ühest stiilist (vt 2 fotot). Esiratta rumm peaks olema Urania (vt 3. foto), ma usun, et esiratas on enda oma.

Kas see võiks olla Urania või ei?

[Pilt: urania_1.jpg]

[Pilt: urania_2.jpg]

[Pilt: urania_3.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Ei ole - vastab Türi EPT meeskond ! Esirumm "Union", lambikinnituse järgi saab üheselt identifitseerida, aga hetkeseisuga mina ei suuda vastata. Ja kuidas on raaminumbriga lood. On üks ilmselt Urania naiste raam, kas ketiratas /vändad olid küljes, ei mäleta.
Vasta
#3

(20-04-2009, 08:35 AM)kass Kirjutas:  Ei ole - vastab Türi EPT meeskond ! Esirumm "Union", lambikinnituse järgi saab üheselt identifitseerida, aga hetkeseisuga mina ei suuda vastata. Ja kuidas on raaminumbriga lood. On üks ilmselt Urania naiste raam, kas ketiratas /vändad olid küljes, ei mäleta.

Peast täpselt ei mäleta, aga raaminumber on kusagil 250000 kanti.

Uraniast veel niipalju, et vanameister Heino Reinjärvel peaks olema naiste-Urania.

Aga ikkagi - mis asi see on? Äkki oleks Saksa huvilistelt mõtet küsida, näidates lambiklambrit ja ketiratast? Ma usun, et nad kuuluvad kokku, mõlemal on kasutatud sama motiivi.

Või ongi kogu ratas Union?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Peaks küsima näiteks Hindrekult, vb olen ka küsinud ja vastust ei ole saanud.
Seda lambihoidjat müüdud ka ebays, aga vist ei olnud marki juures, Hindrekul igatahes on ka olemas, ketirattaid ka seinal kindlasti. Union ei ole.
Vasta
#5

(20-04-2009, 10:11 AM)kass Kirjutas:  Peaks küsima näiteks Hindrekult, vb olen ka küsinud ja vastust ei ole saanud.
Seda lambihoidjat müüdud ka ebays, aga vist ei olnud marki juures, Hindrekul igatahes on ka olemas, ketirattaid ka seinal kindlasti. Union ei ole.

Ma ei ole kindel, aga mul on võibolla üks samasugune ird-ketirataski...

Püüan uurida Saksa huvilistelt...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Kaks Uraania ratast. Kas keegi kommenteeriks?
http://img223.imageshack.us/gal.php?g=dsc00389r.jpg
http://img145.imageshack.us/gal.php?g=dsc00394n.jpg
Vasta
#7

Tegelikult teame me Ilmariga mõlemad, et seekord tegu Urania jalgratastega. Vähemalt väidavad seda jalgrataste raamisildid - Urania, Cottbus ja mis seal veel on. Huvitav, et sildid erinevad. Huvitav, et meestekal on ketiratas keskjooksu võllil kiiluga, naistekal nelikant tapiga, ketiratta kodardus erinev. Aga selliseid asju on ennegi nähtud, vb ka midagi vahetatud.
Meestekas komplektne, puudub käsipidur, sadula esimene vedru ja porilauamärk. Tegu 1937-nda aasta rattaga - nr tagarummul ja ka raaminr viitab sellele.
Peaks olema ka naisteratta raaminr pilt, aga kuhugi kaduma või ära jäänud (ise olen eelnevalt neid pilte näinud). See nr oli sammuti 3xxxxx , seega vahemikust 1936-38, huvitav oli jällegi, et naisteratta nr oli löödud teiste numbriraudadega ja mõned numbrid nagu veidi segaselt. Igatahes olid number 3-ed täiesti erinevad.
Muud ma kosta ei mõista.
Ebay-s müüaolev 1935 aasta Urania kataloogi leht
http://www.free-imagecode.com/de/galerie...bc0c08.jpg
Vasta
#8

[Pilt: dsc00391b.th.jpg]
vabandust, unustasin ühe pildi ära.
Vasta
#9

Algsesse teemasse - sellise Valdo ratta ketirattaga analoogse ketirattaga ratta pilt on Rud. Niibo kataloogis LIVONIA ratta pildil. Kataloog ilmselt krooni algusest, st kaaned (Kataloog nr. 3), samas sisu on marga ajast. Ilmselt "kaane ajal" Niibo enam Livoniat ja Livat ei esindanud, kuna tagakaanel neid marke esindatud ei olnud, sees aga küll.

See ei tähenda muidugi, et tegu peab olema läti Livoniaga, samas vähelevinud eriline kodardus. Kas Janise raamatus pole sellise Livonia pilti, ise ta teab kindlasti. Kui lätlane, see seletaks ka, miks venelased ja Mjatiev ei osanud kosta.
Vasta
#10

(22-05-2009, 09:06 AM)kass Kirjutas:  ...sellise Valdo ratta ketirattaga analoogse ketirattaga ratta pilt on Rud. Niibo kataloogis LIVONIA ratta pildil. Kataloog ilmselt krooni algusest, st kaaned (Kataloog nr. 3), samas sisu on marga ajast.

See on väga kaval idee Sul ratta vanuse dateerimiseks! Kuna kroon tuli marga asemel 1928, võib see kataloog olla trükit 1928 või 1929.

Muide - mul on karvane tunne, et minu ratta tagarummu sisu on algne (suur tagumine ketiratas), kuigi ratas ja rumm ise pärinevad 1954.a. reparatsioonirattalt (Diamant, Mifa, Simson vms). Seega pean end kokku võtma, sisu laiali kiskuma ja vaatama, millist aastaarvu kannab sidurirullide südamik (millele ketiratas kruvitud). See on tõenäoliselt ka ratta enda tootmise aasta.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

(22-05-2009, 10:03 AM)valdo Kirjutas:  
(22-05-2009, 09:06 AM)kass Kirjutas:  ...sellise Valdo ratta ketirattaga analoogse ketirattaga ratta pilt on Rud. Niibo kataloogis LIVONIA ratta pildil. Kataloog ilmselt krooni algusest, st kaaned (Kataloog nr. 3), samas sisu on marga ajast.

See on väga kaval idee Sul ratta vanuse dateerimiseks! Kuna kroon tuli marga asemel 1928, võib see kataloog olla trükit 1928 või 1929.
.

Ratta dateerimisega ei julgeks asja siduda, vihjasin kataloogi dateerimisele.
Tegu nr. 3 kataloogiga, sisu võib olla ja ilmselt on varasem, kui Livoniaga üldse tegu, siis valmistati neid enne ja pärast konkreetse kataloogi väljaandmist.
Ka näit Lier & Rossbaum kaubamaja kataloogides (mida anti ikka kaumis tihti välja) on ühed pildid ja ka vead! kordumas läbi mitme järjestikuse kataloogi, tehti väike värskendus, aga sisu lasti julmalt "copy-paste" meetodilToungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne