Diskussioon: sleeper vs. stock
#21

Põikan korra tagasi sleeperite teemasse.

Kunagi päris ammu lugesin autoajakirjadest, kuidas USA-s hakkas eraviisiline autoehitus (algusaegadel ja väga ammu) hoogu võtma. Olla asjad olnud nii, et sleeper kui odavam & tagasihoidlikuma võimsusega autod ehitati lahjema rahakotiga noorte poolt tõelisteks street killeriteks, kuna tehnika tollal nii hirmväga kallis ei olevat olnud ning \"raamiks\" ehk auto põhimikuks käis ka odavam mudel väga hästi. Seega võiks õelda, et sleeper kui selline on oma juurtelt üsna vana nähtus.
Vasta
#22

Tegelt on mõlemad head. Ühte saab täitsa 0-ist oma käe järgi teha ja teist lihtsalt putitada. Wink

Lihtsalt üks miljonist arvamusest
Vasta
#23

Tegelikult on mõlemal jah mõlemal oma koht automaailmas. Eks ka paraegu on/oleks inimesi, kellel seda va raha vähem aga heameelega midagi üles putitavad. Ja stock aparaadi pidev \"timmimine\" parema mineku nimel on vist enamikul sõidukiomanikel läbi tehtud. Alternatiivideks on oma ainsa sõiduki täiustamine võimaluste piires (/raha/ kas siis ainult välimus või ka mootor, vedrustus jms), aga olude paranemisel ka näiteks siis oma \"teise\" (või kolmanda, neljanda ...) sõiduki hobikorras (lausa kardinaalselt?) ümberehitamine vms., et leida meelepärast tegevust ning saada ka meelepärane sõiduk. Samuti on ka inimesi, kes suhtuvad autosse väga otseselt kui tarbeesemesse ning põhiliselt holitsevad (mõni ei hoolitse eriti ka) lihtsalt sõiduki tehnilise korrasoleku üle. :bounce

Big Grin Huvitav on meenutada, kuidas üks sugulane, vanem meesterahvas oma 01 Lada eest hoolitses, vaatamata auto vanusele. Tollal üliharuldase sportrooli hankis esimesel võimalusel. Siiani on meeles, kui \"mehkalt\" ja uueväärselt mootor alati töötas ning vedrustus ja sillad/ heliisolatsioon (hankis vene ajal mingi lääne mastiksi) olid nii hästi korras, et absoluutselt mingit kolinat või kolksu ei kostunud ka suuremates teeaukudes. Kuigi auto oli aastatelt vana, oli see tal alati korras ja puhas. Hea mälestus. Smile
Vasta
#24

Mul on kah ju:
1. Kadett väljast nokitsetud - spoilad ja vedrud jne, aga mootor on originaal ja las olla, sest sellega käin tööl iga päev ja linnas ikka hullult hea sõeluja, eriti tipptunnil, sest kui vajutad siis läheb ka, aga kütust võtab ikka normaalselt. Ja talvel katus pea kohal
2. Estfield - raam valmis, mootor olemas, rattad ka all, osad plekid ka peal, aga plastikosi veel pole. Nokitsemist jagub, aga sellest peaks tulema päris hea püss kiirendusvõistlustele, aga hetkel on see tulevik. Ja sellega hakkan sõitma pühapäeviti ja ilusa ilmaga.:bounce
3. UAZ, millega teen kodus põllul
:bounce porirallit. Ja talvel hakkan tegema jäärallit. Seda pole kahju puruks sõita. Pühapäeval kimasin just metsas, kus see mülkasse jäi ja siis sealt välja sikutasin... :mad: Selle tõstsin aint kõrgeks, muud ei tuuni. Aga mootori pean üle vaatama...

Igatahes on iga auto mulle vajalik. Vaheldus missugune Wink

Lihtsalt üks miljonist arvamusest
Vasta
#25

kas sul see uaz bena palju ei võta vää. mul oleks ka üks saada, seisis teine 5 aastat ja roostetas. kere plekid on kõik lännu ainult eest on jäänud. mingi 2 aastat tagasi panin käima. (päevotsa remontisin ja sobitasin asju peale, oli raisk päris paljaks varastatud) nüüd on siis juba 7 aastat seisnud. praegu mõtlen diiselmootorit peale panna. mul on kodus üks AVIA oma (päris võimas asi)


assa, just tuli meelde, mul ühel tutaval vanamehel on see kitsaninaga uaz (kolme käiguga) villis. lubas odavalt ära anda ja on jumala hästi hoitud :o
Vasta
#26

jaa - Gaz-69 on kickass Smile
Vasta
#27

Võtab küll, aga mitte hullult, aga ma pigistan silmad kinni, sest UAZ on ikka jõle loom küll. Ma ei saa aru kust tal see jõud tuleb! Kogu aeg kaabib ratastega nii, et pori lendab ja ronib ka mööda kraave ja metsa ja koha peal läheb pöördesse ka päris mehiselt :bounce Igati hea lõõgastus närvilisele tööelule :lol Minu arust võid küll selle asja käima panna ja möllama hakata. Mul ju täitsa registreerimata, aga põllud maja ümber suured ja seal ei saa politsei miskit teha ka Big Grin

Lihtsalt üks miljonist arvamusest
Vasta
#28

on sul orig. rattad või mingi muud. ma tahaks saada neid põllumaj. laiasid kumme, mis kunagi väetisekülvikutel taga all olid :bounce need on tegijad.
Vasta
#29

Veljed on mul Chevy, aga kummid mingid suvalised, aga kõrged. Terve nädalavahetuse möllasin! Toungue :lol

Lihtsalt üks miljonist arvamusest
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne