Jalgratas tuvastada
#1

Siin üks rappe siis tuvastamiseksBig Grin,mulle endale tundub,et see asi on ilmselt omavalmistatud? osad juppid on Riga ratta omad nt: iste, kell juhtraud?, raam aga pakiraam ja porilauad on millegi teise omad.Äkki asjatundjad suudavad asjasse selgust tuua, ma pole kahjuks jalgratase alal kuigi tarkSad
Ratas ise seisnud väljas mingi aeg kuulus varem vanaisale (kusagil ka foto, hetkel pole see käepärast)
Informatiivsed fotod siin:
[Pilt: IMGP0164.JPG]
[Pilt: IMGP0165.JPG]
[Pilt: IMGP0166.JPG]
[Pilt: IMGP0167.JPG]
[Pilt: IMGP0168.JPG]
[Pilt: IMGP0169.JPG]
[Pilt: IMGP0170.JPG]


Vasta
#2

Pildid päris head , detailsed aga kosta eriti ei oska. Raam vana, enne sõjaaegne ilmselt. Sadul naisteratta oma, pakiraam "rootsi tüüpi", ilmselt kodutöö. Tuleb valdo tagasi, vb kostab midagi.....
Porilauad, lenks ja kell ilmselt nõuk. päritolu, määrdenippel kuuliga pole päris tavavariant, ehk selle baasil saaks midagi oletada, raaminumber suur aga mitte piisavalt, et midagi oletada. Sildiaukude vahe võiks jällegi midagi öelda...Üldiselt raske juhtumSad
Vasta
#3

Lenks, kahvel, raam ja pakiraam ennesõjaaegsed. Kuuliga õliniplid ilmusid üsna hilja, sõja ajal vist lausa. Vindid keskjooksu sees viitavad inglise päritolule - sakslased armastasid panna keskjooksu sisse kausse, vindid olid keskjooksu võlli peal.

Sadul ja sopaplekid ilmselt nõukaaegsed. Pean päeval kuuri minema ja vaatama, kuda Raleigh välja näeb näiteks.
Vasta
#4

(11-05-2009, 00:57 AM)Soobel Kirjutas:  Lenks, kahvel, raam ja pakiraam ennesõjaaegsed. Kuuliga õliniplid ilmusid üsna hilja, sõja ajal vist lausa. Vindid keskjooksu sees viitavad inglise päritolule - sakslased armastasid panna keskjooksu sisse kausse, vindid olid keskjooksu võlli peal.

Sadul ja sopaplekid ilmselt nõukaaegsed. Pean päeval kuuri minema ja vaatama, kuda Raleigh välja näeb näiteks.

Raleigh justkui peaks olema väga spetsiifilise toruja kahvlipeaga, julgen pakkuda. Ja kuidas sobiksid kokku "lausa sõjaaja kuuliga määrdenippel" ja inglise päritolu ? Muidugi võib nippel olla nõukogude ratta tagarummu küljest ja raam ise mitteinglise päritoluSmile. Ega keskjooksu kõhuall kiilupesi ei ole ?

Vanaisa aegne pilt vb aitaks midagi oletada....
Vasta
#5

Lisan veel fotosid:
NB! seda vanaisaga fotot ma pean maalt otsima!
[Pilt: IMGP0172.JPG]
See pass tuli välja aga seda jalgratta nr mis selle ratta rappega kaasa olnud ei ole ma kusagilt leidnud ilmselt kadunud jäädavaltSadSad
[Pilt: IMGP0173.JPG]
[Pilt: IMGP0174.JPG]


Vasta
#6

Äratan ellu vana teema kuna, hinges ei anna rahu teadmine,et
see asi on jäänud identifitseerimata.
Otsisin fotot,mida suure suuga lubasin aga üles ei leidnud, nagu kiuste seekord aga võtsin siis kätte mõõdulindi ja mõõtsin ära sildi aukude vahe,milleks oli 7,5 cm. Ehk siit annab midagi edasi juba mõelda. Silt ise võis/võib olla suurem!?


Vasta
#7

Kuna 1960 aasta passis on kirjutatud margiks ZIF ja Pensa ZIF-i üks sildivariant on 7,5 cm needivahega, siis võiks mõni Pensa - tundja seda kommenteerida. Samas olen näinud ksf! Illi123-l sellise 7,5 cm needivahega ZIF-sildiga hoopis teistsugusete tunnuste ja raaminumbriga ZIF. Säilinud keskjooku kuulikausil paistab ka mingi markeering/tähed - kui tõesti midagi on, mis seal võiks kirjas olla?
Vasta
#8

Minu ennesõjaaegsel ZIF'il on sildi kinnitusaugud mitte vertikaalselt vaid horisontaalselt.

[Pilt: z2.jpg]

Raaminumbri kuju ka natukene erinev.

[Pilt: z3.jpg]
Vasta
#9

Jah, horisontaalsete aukudega on ennesõja variant, olid ka emaileeritud sildid sellised. Ei tea, kas selle ja minu poolt mainitud vertikaalseltasuvate 7,5 cm auguvahega siltide vahepeal veel mingit tüüpi ZIF-i silt oli. Laternakinnituse kronstein ka Zifile ei sobiks, ja nagu kirjutasin, raaminr vast ka mitte ?
Vasta
#10

Tore,et vana teema jälle ellu ärkas. Vahepeal sai tõesti ära mõõdetud sildiaugu vahe ja ksf kassile info edastatud. Aga mehed ksf, kas äkki
ZIF mingil hetkel ei alustanud uuesti nullist raami numbrite tegemist, aga siis
jälle tekkib järgmine probleem, see määrdenippel raamil.
On ka kolmas võimalus ehk on see raam 30ndatel toodetud, kuna raami number on väike siis võiks seda eeldada. Asi läheb iga postitusega põnevamaksWink vähemalt minu jaoks.


Vasta
#11

Number ei ole väike, pigem vb suur, igatahes ei klapi mõne teise sellise minu poolt pakutud 7,5 cm sildiga ZIF-iga, ka raamimuhvid jms. Vb ka Tsiklitallis oli mõni ZIF, ei mäleta aga kontrollin. Wink
Jah, sellist ZIF-i silti pidasin silmas nagu ksf! Indreku 54-nda aasta jalgrattal
http://galerii.tsiklitall.org/thumbnails.php?album=17
Muidu raamid erinevad ja selge on, et määratletav raam ei saa olla 1960-nda aasta ZIF, muidugi sellel aastal väljastatud pass ei pruugi väljalaskeaastat tähendada, aga...
Vasta
#12

Kuna siin teemas on ZIF-e tuvastatud, siis ei hakanud uut teemat tegema. Täna jõudis minu kätte üks "tundmatu naisterahva ZIF jäänus". Kuigi esialgu oli juttu, et ratas on raudselt ennesõjaaegne, siis raamil on aasta-arv 1962. Siiski peaks olema suhteliselt vähe levinud mudeliga. Ega ma seda mudelit täpselt ei tea ka, midagi justkui on raamile värvitud,aga ei loe välja , esimene number vist on 2. Sellise sildiga ZIF-i ei ole mina enne näinud, aga ma pole paljusid asju enne näinud ja jalgratastest ei tea ma üldse mitte midagi. Huvitav on lenksu küljes olev kell - Мордовский СНХ - ehk siis Мордовский совнархоз ehk Mordade Sovet Narodnogo Hozjaistva.

Igatahes, selline jäänus on mul olemas ja ei oska sellega midagi peale hakata. Sildile on üks huviline olemas, aga ei tahaks esialgu silti rattaküljest ära võtta. Kui kellelgi on huvi selle ratta vastu tervikuna, siis andke teada, PM või raudpats1@hot.ee
http://album.ee/album/433433/50332407
Vasta
#13

Ksf! Sassi Pensa naisteka mudel on 21B (eesti keeles vastavalt 21V). Toodeti ka 70-ndatel teise sildiga ja vb veel hiljemgi jäi mudeli nimetus samaks.
Vasta
#14

Päris aus olla ,siis tundmatu looma nahaks on see minu ratas tänaseni jäänud. Selgust pole siiani, praegu lepin teadmisega,et tegu on NIT-ga (loe: nõukogude inimese tehnika, koostatud käepärastest vahenditest).


Vasta
#15

Kas ZIF-i raaminumbrid on millalgi uuesti algusest pihta hakanud? Enne sõda olid juba 6-kohalised numbrid, minu oma raam on 1962.aastast ja number 5-kohaline. Või on sellel enne sõda toodetul 4 kohta raami numbrit ja siis 2 kohta aastaarv? Oldmoped´i raamil võiks sellist loogikat kasutada, MAZ´i omal vist mitte.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne