Muravei 2, Taf
#61

(05-08-2009, 16:38 PM)Huck Kirjutas:  Antud skeem on jah uuema Muravei kohta üks paremaid. Tähistatud on nagu ikka värvide järg. See, et mõnes kohas juhtmed kattuvad pole eriti oluline- näiteks sinu küsitud aku juhtme tähis k (красный e. punane) läheb akult releesse ning edasi sealt sinna keskmisse kimpu. Noh ainuke k tähisega juhe, mis sealt kimbust välja tuleb ongi see, mis süüteluku keskele AM klemmi peale läheb. Ühesõnaga kuigi vahepeal kattuvad lihtsuse mõttes jooned siis kuskilt peab sama tähisega juhe ka välja tulema kimbust.

Olen endal elektri just üle vaadanud ning võin seda unepealt seletadaToungue

Pildid on siin ja kastist siin


Ahjaa mul on kahekohalineToungue
Tänud rikkaliku pildimaterjali eestSmile

Aga mu aparaadil paljuski juhtmestikus omaaretuslikult tehtud, et vist on lihtsam uus juhtmestik vedada. Värvi järgi eristamisest pole skeemi järgi mõneti kasu(nt koht, kus kolm musta juhet tulevad staatorist koos ja hargnevad releekarbi juures, siis pole skeemi järgi võimalik kindlaks teha, kuhu milline neist läheb- niipalju siis norimisestToungue), aga õnneks olid juhtmed eri pikkusega ja sain kokku aetud. Püüan skeemist abi saada juhtmete vedamisel(kuigi teab kas seal on veel miskit, mida ise välja ei mõtle...) ja kui tõesti muud moodi ei saa, siis karjun siin appiBig Grin.

Mõned puht sportlikust huvist tekkinud küsimused:
*Kas tehasest tuli ka välja nii, et kasti all olid määnsed prussid?Wink
*Ja kas seal parema käe all see "rubilnik" vms on omaaretuslik? Nimelt mul ka sinna üks pistetud, mõtlesin, et see miskit sinna juurde topitud ise. Või siiski mitte?
*Kuhu tehases aku topiti?
*Ehk on kellelgi originaalistme kinnitamisest pilte? Altpoolt miskit näiteks.

*Juppidest oleks vaja:
-esilaternat(plastkondel olemas)
-jalgadevahele plastikust katet

*Ja huvitav, mis silindriga on minu isendil tegu, et poldiaugud nurga all on...
[Pilt: IMGP2842.JPG]

Tegemistest siis nõnnapalju, et paagi sain kätte ja kohe uurib kas peab. Siis veel täna plaanis vana korstna kivid ära vedada ja seejärel hakkab mingipäev Murakat lammutama/lihvima/värvima jms. Eks paistab, kas tahan veel ringi kärutada või kisub juba lähipäevil asja laiali...

Taf.
Vasta
#62

(05-08-2009, 17:35 PM)PunanE Kirjutas:  Mõned puht sportlikust huvist tekkinud küsimused:
1. Kas tehasest tuli ka välja nii, et kasti all olid määnsed prussid?Wink
2. Ja kas seal parema käe all see "rubilnik" vms on omaaretuslik? Nimelt mul ka sinna üks pistetud, mõtlesin, et see miskit sinna juurde topitud ise. Või siiski mitte?
3. Kuhu tehases aku topiti?
4. Ehk on kellelgi originaalistme kinnitamisest pilte? Altpoolt miskit näiteks.

*Ja huvitav, mis silindriga on minu isendil tegu, et poldiaugud nurga all on...

1. Just- ise imestasin ka, et puit. Tehasest on mingi imelik mõõt- 6x6cm umbes. Ise panin 5x5 prussid asemele- eks näis kaua kestavad.
2. mis on rubilnik?
3. Pildi järgi on aku õige koht jalge vahel musta plastiku all koos releega. Teoreetiliselt mootoratta aku ju isegi mahuks sinna. Veel olen kahekohalistel näinud akut mootori ja kasti vahel istme all. Kindlasti ei pandud tehasest akut kasti.
4. Iste kinnitub ühe silmusega mootori kohal parema raamitoru all oleva pulga otsa ja on selle hingega paremale üles põõratav (pilt). Vasakul pool fikseerivad 2 pulka asendi. Mingi lukusti moodi asi on ka aga see on ammu kinni roostetanud. Eks võin sulle istmest pilte teha.

Silinder tundub sul üldse imelik olema. Esiteks n.õ moderniseeritud muravei-2(plastik ninaga, alates aastast 1983) tuli uuema mootoriga, mis oli juba tehasest kandilise silindriga. Ümara silindriga oli vanem tuula mootoriga muravei(kullininaga ilma plastikuta). Teiseks mul istub k-62 karpa otse ümara silindri peale- ehk karpa poldid on horisontaalselt mitte viltu. Võib olla et esimene tuula/muravei, mis oli originaalis k-28 karburaatoriga, oli viltuste poltidega. Hiljem kui kasutama hakati k-36 karpat muutus ka poltide asend. Point on selles, et niisama lihtsalt ei saa ka teist silkut kasutada- muid 200cc pütiga asju pole venelastel peale tuula/muravei- muidu иж-ю3 on ka 62mm kolviga aga silindri käik ikka ei sobi. Nii et ju see mingi vanem tuula/muravei silku ole.
Ilmselt pandi ümar silinder kandilise asemel, et seda oli lihtsam leida ja pealegi ka praegu on ümar silinder umbes kolmandiku odavam kui kandiline.

Lihtsamalt:
vana mootor - ümar slinder, ümarad karteri pooled, ovaalsel sidur luugil kiri T200, õige silindri kaan on ebasümeetriline, kaane allpool on nool ja sissepressitud kirri "väljalase", mis peab väljalaske poole näitama- kui õigesti mäletan siis küünal jääb ette poole vist(jah pildil on valestiToungue)

uus mootor -alates 1983 hoopis teine mootor- kandiline silinder(kolme kanaliga), siduri luuk ümargune ja seal täht M. Tehasest on sisselaskes ka klapp(nö. reed valve), aga see on vähestel säilinud.

Uuuh pikk jutt sai....
Vasta
#63

(05-08-2009, 23:28 PM)Huck Kirjutas:  ...

1. Just- ise imestasin ka, et puit. Tehasest on mingi imelik mõõt- 6x6cm umbes. Ise panin 5x5 prussid asemele- eks näis kaua kestavad.
2. mis on rubilnik?
3. Pildi järgi on aku õige koht jalge vahel musta plastiku all koos releega. Teoreetiliselt mootoratta aku ju isegi mahuks sinna. Veel olen kahekohalistel näinud akut mootori ja kasti vahel istme all. Kindlasti ei pandud tehasest akut kasti.
4. Iste kinnitub ühe silmusega mootori kohal parema raamitoru all oleva pulga otsa ja on selle hingega paremale üles põõratav (pilt). Vasakul pool fikseerivad 2 pulka asendi. Mingi lukusti moodi asi on ka aga see on ammu kinni roostetanud. Eks võin sulle istmest pilte teha.

...
Pikk jutt, aga mitte ei saa öelda, et s**t juttSmile

1. Mõtlesin isegi 5x5peale, mingi vahendiga töödelda...
2. Rubilniku all mõtlesin seda nika-naka lülitit, mis jääb umbes parema põlve kohale.
3. Kuna plaanis auto aku panna, siis kaalun mõtet teha mingi hoidja kasti alla + veel mingi tööriista jms kastike sinna alla.
4. Pildimaterjalist oleks abi küll kui tüli ei tee.

Kivid sain veetud, aga üle kivide ja kändude: Pidin miskipärast kontakte 3 korda puhastama ja kippus seisma jättes täis tõmbama. See selleks, koorem kastis oli päris huvitav sõitaBig Grin, 1selt 2le vahetades tõmbas nina maast lahtiToungue
Tagasilöögiks oli ka paak, mis vajab veel keevitamist. Kuidas paaki pesta kui see on roostet ja jama täis? Survepesu? Vms?






Ju mul siis mingi kombo-motoToungue

Taf.
Vasta
#64

kuna olen väga hästi kursis nüüdseks kasutaja Huck murakatega, siis tean hoiatada, et ära nendega liiga palju kive vea Smile Selle suurema punase originaalmootor lõppeski tänu sellele ära, et paekivikoorem peal oli. Teine kord lõppes muraka mootor (tegelikult küll mootori veovõll vms) ära siis, kui kummimatte vedasin (matt kaaus 10kg per tükk, kasti ladusin umbes 20 matti korraga Smile)

See nupp seal oli parktule lüliti, mis töötas siis, kui süüdet polnud sees.
Vasta
#65

(06-08-2009, 09:02 AM)taavi Kirjutas:  kuna olen väga hästi kursis nüüdseks kasutaja Huck murakatega, siis tean hoiatada, et ära nendega liiga palju kive vea Smile Selle suurema punase originaalmootor lõppeski tänu sellele ära, et paekivikoorem peal oli. Teine kord lõppes muraka mootor (tegelikult küll mootori veovõll vms) ära siis, kui kummimatte vedasin (matt kaaus 10kg per tükk, kasti ladusin umbes 20 matti korraga Smile)

See nupp seal oli parktule lüliti, mis töötas siis, kui süüdet polnud sees.

Egas väga suurt koormat enam kipugi tegema, manööverdamine muutus omajagu keeruliseks. Niipalju on normaalne kui rattad peaaegu püstloodis onWink

See siis külge installitud juba tehases?

Taf.
Vasta
#66

Jah see on tehasest. Tulede lüliti on muidugi lenksul ka aga see eraldi lüliti on selleks, et süüde väljas saaks parktuled peale panna.
Eletriskeemil on see lüliti nr.10. Pluss tuleb süüteluku keskmiselt klemmilt ja läheb läbi lüliti klemmiliistule parktulede kruvi alla.
Vasta
#67

Tere Härrased!

Kuna õnnestus Hudsoni Muraveikin endale soetada, siis nüüd temaga teemat arendada küll.

Kuna siin tunduvad suht pädevad tegelased olevat, siis muudkui aga kirjutama.

Niisiis, tarisin 1981 vl. aastaga toore tikri karva Muravei Hudsoni kuurist minema. Kast ja plekid veitsa pindroostes, aga piduriheeblitel-tulevõrul veel tavotipaberi jäljedWink Ühesõnaga üldjoontes korralik riist.

Aku oli kutu ning seepärast ei saanud teisega ka proovisõitu teha. Venitasin siis sinna ühe 55 Ah aku peale - starter ja tulemöll pelas täiega. Aga käia ei viitsinud...

Karbuss lahti võetud avanes sealt suht suur rooste-sodihunnik. Nagu ka paagist. Relv ilmselt siis kaua seisnud. Kütusevoolik vahetusse, filter vahele ja voilaa... Käis natuke ja siis sussdi seisma.

Tirisin eluvenna siis Kuressaare MotoFrend`i Sõbralik töömees ning vene tehnika poolelt ka pädev. Mõne päeva pärast sain kõne: Massijuhe näkane - vahetatud, süütepool kutu - asendatud Iz Jupiteri omaga, sumps läriseb - kinni keeratud, mootor imeb lahinal lisaõhku - kontrollis õukaga üle ning tegi uued tihendid siis silindri alumisele osale kui ka karpale. Väntvõlli simmeritega(kulunud - tirisid lisaõhku) sama lugu - vahetati ära.

Nüüd rebib nagu vana mees ja teeb häält ning lekib õli ka vene tehnikale kohaselt kuid laadimist ei saanud ka see härrasmees pelama...

Genekast nagu välja tuleb, massijuhtmed-kontaktid kõik üle käidud, aga ei midagi...

Kui tulesid mitte kasutada, siis võiks temaga ju suve otsa kruisida kuid laadima tahaks ta ikkagi kuidagi saada.

Ei tea, kas see võib siis releeploki viga olla (see mis seal jalgade juures keskel kaane all on?
Vasta
#68

mis aku seal peal on?

niipalju kui mina muraveisid näinud-kuulnud olen, siis mitte ükski pole laadinud Smile
Vasta
#69

Kui tahad, et Muravei laeks, siis sõida tsikli akuga, auto akul mahtuvus selle väikese geneka jaoks liiga suur. Mul on omad kogemused!

Edit: Ennem unustasin lisada, et enda omal aitas see, kui lisasin eraldi massijuhtme mootori ja raami vahele. Laadis rõõmsalt ka autoakut.
Vasta
#70

Natuke siis aega saanud asjaga tegeleda kooli kõrvalt. On saanud siis lihvida, keevitada ja värvida.

Viskan mõned pildid:

Fotoalbumi kaust: http://fotoalbum.ee/photos/PunanE/62009431/

[Pilt: IMGP3813.JPG]

[Pilt: IMGP3902.JPG]

Taf.
Vasta
#71

Tagasilda ei tahtnud laiali võtta?
Õlisele reduktorile tõmbasid värvi selgaToungue
Vasta
#72

Tere kogenumad tegelased! Küsimus siis selline et kas Tuula 200 mootor on sama mis Turistil?
kui ei siis kas neil kinnitused on ehk samad et saab siis Tuula mootori istutada Turistile peale? Tännan.Rolleyes
Vasta
#73

(04-08-2009, 12:20 PM)PunanE Kirjutas:  Niisiis, eile sai jälle Murakale hääled sisse puhutud. Aretasin siis kaasfoorumlaselt saadud karpa pääle. Sai siis tehtud väike üleminek vahele, kuna silindri küljes pole poldiaugud maapinnaga paralleelselt(vaid nurga all).
Näeb siis välja selline:

[Pilt: Karpa.jpg]

[Pilt: Karpa_3.jpg]

Töötab paremini kui eelmise karpaga.

Nüüd vaja veel generaatorkäiviti kokku panna ja paak keevitada.

Sul sellel karpa pildil on karpa ja õhupuhasti vahel lõdvik. Kas aretasid selle ise vahele. Ning milline õhupuhasti sellel Muraveil on. Kas see vanem tüüp õliga.
Vasta
#74

Väike soovitus: viska see kortsus lõdvik kohe nii kaugele, kui suudad, jookse järgi ja viska veel, ja ikka veel. Võtab kahetaktilisel mootoril suht palju võimsust maha. Pane mingist sileda seinaga torust jupp, kui kohe kuidagi muidu ei saa.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#75

kas ilma õhupuhastita liigub siis eriti nobedasti? Rolleyes
Vasta
#76

Lennukid pidavat olema ilma õhupuhastajata.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#77

(21-07-2018, 22:36 PM)metsakohin Kirjutas:  Lennukid pidavat olema ilma õhupuhastajata.
Õhupuhastajad on üldse kohtades kui neid ei tea oodatagi. Näit. käib üks tüüp tuttava naisel külas (miskipärast siis kui meest kodus pole... Toungue ) ja enne ikka küsib: Kas õhk on puhas? Kutsumegi teda õhupuhastajaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#78

Ilma õhupuhastajata võib tõesti liikuda tunduvalt kiiremini, paraku jätkub seda head kiirust väheseks ajaks. Tolm lihvib kolvirõngad ja silindriseinad päris kiiresti teise mõõtu. Kahetaktilisel kulutab ka vända laagrid ära.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne