Tuuleveskid
#21

Taastuvenergia huvilistele oma teema - see oleks hea mõte , aga samas ei tea mis foorumi administraator sellest arvab , mina selle vastu poleks.
Milliseid ideid sul veel oleks?
Oled muidu ise ka midagi sellist ehitanud.
Vasta
#22

Küllap oleksin igasugu põnevaid asju ehitanud, kui aega oleks. Sellega on paraku asjalood kehvasti. Vähemalt viimased 10 aastat. Vanasti ehitasin küll endale igasuguseid asju, mida saada ei olnud või olid üle mõistuse kallid. Ntx 6kW kaloriifer, kompressor, alalisvoolu elektroodkeevitus, õunapurustaja jne. Hetkel ootab kangesti tegemist päikeseküttel veesoojendi, aga vist jääb tegemata ka sel suvel... Sad

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

Täna sain jooksvale laagrile tehtud kate , mis ei lase loksuda.

[Pilt: picture048u.jpg]

Ja samuti sain ka kinni tõmmatud tiiviku enda , nüüd võib kasvõi lendu tõustaWink

[Pilt: picture050i.jpg]
Vasta
#24

Basilio - teema võib teha täitsa julgesti - taastuvenergia hõlmab siiski tehnikat, ehitamist, kogemuste jagamist. Ehk siis foorumi põhimõtteid. Huvilisi on, ma usun, et palju - ka minagi ehitan vahel midagi. Sellel suvel plaanis teha tuulepark.

Mees18 - Tuulik näeb täitsa tuuliku moodi välja juba!Smile Aga tuuliku sisse tuleb ka midagi? Mäletan, et tuttava juures oli üks hirmus äge tuulik. Väike uks käis lahti ja sees oli puhkav veskimees ehk väike karu. Aknad olid kah ees.
Vasta
#25

Kui taastuvenergiast rääkida, siis peaks tuuliku sisse tulema ikka kasvõi väike voolu tekitaja. ...Või misiganes tegema, peale tiibade lehvitamise.
Smile
Vasta
#26

Ngu eesti nokitseb saates oli et vanamees tegi trenasõõri et seal peal sõkud ja siis saad sellega oma keha trimmi ja saab samas ka aku laetudSmile
ma võiks teha veskist hoopis aku laadijaBig Grin et kui aku tühi siis las käib seal , seni kuni aku täis , ei lähe päevagi kui aku täis.
(21-05-2009, 20:11 PM)Timm Kirjutas:  Basilio - teema võib teha täitsa julgesti - taastuvenergia hõlmab siiski tehnikat, ehitamist, kogemuste jagamist. Ehk siis foorumi põhimõtteid. Huvilisi on, ma usun, et palju - ka minagi ehitan vahel midagi. Sellel suvel plaanis teha tuulepark.

Mees18 - Tuulik näeb täitsa tuuliku moodi välja juba!Smile Aga tuuliku sisse tuleb ka midagi? Mäletan, et tuttava juures oli üks hirmus äge tuulik. Väike uks käis lahti ja sees oli puhkav veskimees ehk väike karu. Aknad olid kah ees.

Tuulikust saab voolugeneraator , et kui majas vool ära kaob siis on väljapääse teeks tuuleveski
Hetkel mõtlen kuidas seda nüüd teha. Aga idee poolest on hea.
Vasta
#27

Idee on hea, tuulik on ka hea aga laadida saab sellega vast mobiiltelefoni akut ainult. Väljaõppinud pessimisti ja skeptikuna julgen kahelda tiivalaba konstruktsioonis. Muidugi pole mõeldudki mingi suure efektiivsuse ja kasuteguriga asja tegemisele, stiilne lahendus ei kannatakski mingit suurema teguriga propellerit sinnaSmile,
ühesõnaga - tuult!Cool
Vasta
#28

Kui teha tiivikuga samale võllile ketas kõvaketta magnetitega ja mõned peene traadiga poolid kerida ning veski külge kinnitada, siis äkki võtab taskulambipirni taha? No kui ei võta, siis väiksema LED valgusti ikka. Nende voolutarve on pea olematu.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#29

Sain katuse löödud peenikeste laastudega sisse hakkan ehitama valgustit. Õigepea tulevad ka pildid sellest.

Homme viin katusetööd lõpule!
[Pilt: picture059u.jpg]
Vasta
#30

(22-05-2009, 10:07 AM)Basilio Kirjutas:  Kui teha tiivikuga samale võllile ketas kõvaketta magnetitega ja mõned peene traadiga poolid kerida ning veski külge kinnitada, siis äkki võtab taskulambipirni taha? No kui ei võta, siis väiksema LED valgusti ikka. Nende voolutarve on pea olematu.

Ledi peaks tööle panema küll, aga taskulambi pirni jaoks jäävad pöörded ikkagi väga väikseks... Üks võimalus on tegelikult. Vaatan, et võlli ots ulatub tagant välja veidi. Sinna otsa panna suurem rihmaratas(mingi umbes 10 cm diameeter, väga suurt polegi vaja) ning et disaini väga ei rikuks, plekkkate peale. Sealt rihmvedu alla, kus on siis väike mootor. Muidugi, veidi nokitsemist ning kogu selle kaadervärgi saab ka tuuliku sisse toppida. Kirjutamise ajal taipasin aga, et kaldenurk võib probleeme tekitada.

OT: Alamteema AMF nokitseb! Geeniuslik!Wink
Vasta
#31

(22-05-2009, 20:37 PM)Timm Kirjutas:  
(22-05-2009, 10:07 AM)Basilio Kirjutas:  Kui teha tiivikuga samale võllile ketas kõvaketta magnetitega ja mõned peene traadiga poolid kerida ning veski külge kinnitada, siis äkki võtab taskulambipirni taha? No kui ei võta, siis väiksema LED valgusti ikka. Nende voolutarve on pea olematu.

Ledi peaks tööle panema küll, aga taskulambi pirni jaoks jäävad pöörded ikkagi väga väikseks... Üks võimalus on tegelikult. Vaatan, et võlli ots ulatub tagant välja veidi. Sinna otsa panna suurem rihmaratas(mingi umbes 10 cm diameeter, väga suurt polegi vaja) ning et disaini väga ei rikuks, plekkkate peale. Sealt rihmvedu alla, kus on siis väike mootor. Muidugi, veidi nokitsemist ning kogu selle kaadervärgi saab ka tuuliku sisse toppida. Kirjutamise ajal taipasin aga, et kaldenurk võib probleeme tekitada.

OT: Alamteema AMF nokitseb! Geeniuslik!Wink

Ma arvan et panen jalgratta dünamo sinnaSmile , Oleks kellegil pakkuda?
Vasta
#32

Ma ju pakkusin sulle ratta dünamot. Seisab oma 10 aastat juba kuuri riuulis, ära ei taha visata, vaja pole ka.

6V 3W. Saada ES ja paku välja, kuidas soovid seda kätte saada, ise järgi tulla või postiga.

vanamotopisiku ohver
Vasta
#33

Mul on kaks tükki, üks veneaegne(6V, 2,5W) ning üks tänapäevane(6V, 3W). Pead aga tähele panema, et jalgratta dünamo toodab vahelduvvoolu (õigem nimetus järelikult dünamo ei ole?).
Neid generaatoreid saab igast rattapoest, päris odavalt.
Vasta
#34

(22-05-2009, 21:27 PM)Timm Kirjutas:  Mul on kaks tükki, üks veneaegne(6V, 2,5W) ning üks tänapäevane(6V, 3W). Pead aga tähele panema, et jalgratta dünamo toodab vahelduvvoolu (õigem nimetus järelikult dünamo ei ole?).
Neid generaatoreid saab igast rattapoest, päris odavalt.

Pilti saaksid teha? täna päevasest 6v 2.5w , mõtlen kas seda saaks aretada mulle
Vasta
#35

vahelduvast alalise tegemine ju üsna lihtne, vaia aint 4 dioodi, või valmis doioodsilda ja üht kondensaatorit ja valmis ta ongi Smile kätte saad arvutuslikult 8,4V alalist. Ehk kätte saad max 350mA. Sellega teeb ledidega toa üsna valgeks juba.
Vasta
#36

Jh , nii ma mõtlesingiBig Grin sellega saab toa valgeks nagu kirikuSmile
Vasta
#37

(22-05-2009, 23:06 PM)taavi Kirjutas:  vahelduvast alalise tegemine ju üsna lihtne, vaia aint 4 dioodi, või valmis doioodsilda ja üht kondensaatorit ja valmis ta ongi Smile kätte saad arvutuslikult 8,4V alalist. Ehk kätte saad max 350mA. Sellega teeb ledidega toa üsna valgeks juba.
Hoiataks igaks juhuks et 8,4v (kui sa selle muidugi kätte saad) ja LED ei sobi omavahel hästi kokku. Pead leidma sobiva takisti ja selle vahele panema, muidu põleb LED maha. Nemad töötavad kusagil 3-4V vahemikus, voolutarve mõnedkümned milliamprid. Soovitav on ka pingeregulaator, mille võib mõningase elektroonikataibuga inimene teha LM 317 mikroskeemist ja paarist takist ning kondekast. Muidu võib suure tuulega pinge väga "üles joosta" ja tulemuseks jälle mahapõlenud LED. Tavapirniga on oht väiksem. Dünamo ei jaksa seda nii kergesti maha põletada, kuigi hea tahtmise korral on kõik võimalik. Wink
(22-05-2009, 20:37 PM)Timm Kirjutas:  Ledi peaks tööle panema küll, aga taskulambi pirni jaoks jäävad pöörded ikkagi väga väikseks... Üks võimalus on tegelikult. Vaatan, et võlli ots ulatub tagant välja veidi. Sinna otsa panna suurem rihmaratas(mingi umbes 10 cm diameeter, väga suurt polegi vaja) ning et disaini väga ei rikuks, plekkkate peale. Sealt rihmvedu alla, kus on siis väike mootor.
Pöörete koha pealt igati õigus. Paraku tekivad igasuguses ülekandes kaod, eriti rihmülekandes. On võimalik et sellise tagasihoidlikute mõõtmetega tuuliku kogu vähene ramm läheb rihmülekande ringiajamiseks. Igatahes ei soovita kiilrihma! Ega see pole saekaater! Smile Proovi mingi õhukese lamerihmaga. Kunagi tegin taolise hädarihma ntx veneaegsest riidel isoleerpaelast. Ajas selleks korraks asja ära.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#38

see veski mis valmis sai sellele ei tulnud kahjuks ühtegi agregaati küge , hakkasi teist veksit ehitama , sellele aga teen juba midagi võimsamat!
Vasta
#39

(26-05-2009, 12:07 PM)mees18 Kirjutas:  see veski mis valmis sai sellele ei tulnud kahjuks ühtegi agregaati küge , hakkasi teist veksit ehitama , sellele aga teen juba midagi võimsamat!
Kas rõhud välimusele, et näeks välja ikka nagu veski või tahad tõelist elektrituulikut?
Abiks ehk uus teema http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=28200 kust võib saada ideesid iseehitamiseks.
Üks eriti karm maameeste elektrituulik: http://www.youtube.com/watch?v=RZJ7tWRQy4w&NR=1
See on tehtud põhimõttel et küll ta läheb kui jõud taga on! Big Grin Kole nagu öö pealegi. Mine sa tea, äkki suure tuulega jaksab autogenekast siiski mõned amprid välja väänata!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#40

[Pilt: picture078x.jpg]

Valmis tuulikSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne