Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi

Ehk sellest, et osad kontrollerid on võimelised pinget reguleerima (antud juhul tõstma) automaatselt vastavalt ühendatud aku pingele/tüübile?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(04-08-2016, 11:42 AM)korvimees Kirjutas:   Kas paneele on tänasel päeval üldse mõtet jebayst tellida? Eestis toodetud paneeli saab suht sama hinnaga kätte. 
Siis on asi edasi arenenud. Linki?
12V paneelid sobivad 24V süsteemi küll, aga paarikaupa jadasse ühendatuna. Üksik 12V paneel suudab koormuseta välja joosta kusagil 21V. Kui pääseks ligi siseühendustele, siis oleks teoorias võimalik ka ühest paneelist 24V kätte saada. Eks need 24V paneelid ole need samad, lihtsalt seest teisiti ühendatud. Ampreid tuleb siis selle võrra vähem, kuna võimsus jääb samaks. 12V toite konvertimiseks kõrgemaks alalispingeks võib kasutada ntx step up konverterit:
http://www.ebay.com/itm/1PCS-NEW-150W-DC...OSwwE5WUxJ~
Need on ikka muldodavaks läinud. 10-12V sisse ja 12-35V välja, nii kuidas ise paika keerad. Täisvõimsusel kasutamiseks või pikaajalisel koormamisel tahab kindlasti väikest jahutusventikat lisaks, muidu praeb ennast ära. Olen kasutanud ntx 12V aku pealt võimsa ledi toitmiseks, mis tahab minimaalselt 32V.
http://www.ebay.com/itm/10W-20W-30W-50W-...jXV9qET6PA
Sellise ledi saab koos vanast arvutist võetud radikaga pista 150W halogeenprožektori korpusesse ja särab vägevalt. 30W led annab minu subjektiivsel hinnangul sutsu rohkem valgust kui 100-150W halogeen. Kui prožektorit on vaja pikalt põletada, peaks siiski tummisema jahutuse välja mõtlema. Mul PIR lülitab seda nii lühikeseks ajaks tööle, et korpuse sees olevast vana 486-e radikast piisab.
Vabandan oma Jebai-lembust. Olen lihtsalt harjunud selle otsingumootori ja märksõnadega ning leian vajaliku kiiresti üles. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tsitaat:Kas 50W paneelid oli teadlik valik? Ise olen leidnud hinna-võimsuse suhtelt kõige soodsamad olevat 100-vatised, ntx:

Ei olnud teadlik valik, tüki hind oli 70 eurot ja eestist, alguses ostsingi ainult ühe paneeli, et niisama mängida aga sellest tekkis koheselt ka hasart. Ohoh päriselt tulebki elektrit.
Eile läksin ka tegelikult ühte ostma, et noh siis 100W kokku ja aitab küll, aga kuna poes oli kaks tükki kohapeal siis ostsin ikka mõlemad ära. Järgmised võiks juba muidugi suuremad vaadata.


Tsitaat:Nüüd jääb sul vist ka akust väheks. Olen leidnud kirvereegli, et nii palju kui paneelidel kokku vatte, sama palju(vähemalt) peaks ka akudel kokku ampertunde olema.


Eile õhtul oli akus 12.00V kontrolleri järgi, testriga natukene vähem, hommikul kell 8, kui päike veel isegi paneelidele ei paistnud näitas kontroller 12,7V, kahe uue paneeliga on ikka vahe juba märgatav, akust on tõesti vähe. Uuel kuul vaatan vahelduseks uue aku. Ning ise olen omas peas sama valemit keerutanud Big Grin


Tsitaat:kui kiiresti see ed ära tasub?

Sellisele asjale ei saagi nii mõelda, et kuna ja kas ära tasub. Mina mõtlen nii, et iga ostuga olen üha vabam.

Lähiajal võiks arduinole veel erinevate andmete logimise peale saada jms, saaks mõningast statistikat teha.
Vasta

Üks põhjus miks peaks veel selline paneelide igalepoole sobivuse arvamus tekkima on ka vastubidine olukord, kus panna näiteks 24V paneel 12V süsteemi. Hakkab ta kindlasti laadima aga kasutegur kannatab.

Sõltumatta kõigist põhjustet, peaks ikka müüad selliseid ämreid vältima või vähemalt seletama, kuidas need asjad omavahel kokku peaks sobima.
Või on tegemist tavapärase suhtumisega:"POHUI, küll klient pärast ise helbibi".

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Tsitaat:Või on tegemist tavapärase suhtumisega:"POHUI, küll klient pärast ise helbibi".

Kahjuks on selline suhtumine tänapäeval pea igal pool.
Vasta

Nokitsesin süsteemile arduino ka külge ja väikese veebiserveri, kui nüüd paar andurit jõuaks saaks ampreid ja watte ka kuvada.

[Pilt: 13882546_517172575139761_788331304634328...e=5815180D]

[Pilt: IMG_20160811_223339.jpg]

Vaadata saab siit: http://212.107.44.147
Vasta

Kui sellele raamile mõned lisatugevdused teha, kannaks lahedalt ka sajavatised paneelid ära. Mina ostsin saksast peale hinna ka just selle pärast, et see kutt pakkus 100W paneele, mis on sama kitsad kui viiekümnesed aga kaks korda pikemad. Sai kasutada olemas olevat raami.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

mis hinnaga see 100W paneel kätte tuleb koos kõikide kuludega? Ja noh, ega 100W-stele tuleks juba uus paneel teha nagunii.
ma ei tea kuidas hinnasuhet võrrelda, aga hetkel oleks eestist võimalik saada 250W paneel juba 180 euroga.

Raam sai kiiruga kokku klopsitud, et päris vastu maad ei oleks paneelid. Nüüd näitab veebilehel ka paneelidest tulevat voolu. (vasak aku, parem paneelid)
Vasta

(12-08-2016, 11:47 AM)omaenergia Kirjutas:  ...
Nüüd näitab veebilehel ka paneelidest tulevat voolu. (vasak aku, parem paneelid)

Khm, vist ikka pinget.

Aga üldiselt on lahe lugeda: panin paneeldi püsti, ühednasin juhtmed, paigaldasin veebiserveri. Mulle meeldib Cool
Vasta

Vabandust, pinget tõesti. Hetkel olen hiina paki ootel ja siis saab voolu tugevust ka mõõta Big Grin
Eks omajagu on veel teha ja järk-järgult arendan nii kuidas aega on, ideaalis võiks ka mingi järelvaatamise logi olla jne jne.
Vasta

Huvitav, millal päikese erikasutusmaks kehtestatakse? Big Grin
Vasta

Paneele saaks ka odavamalt, kui see 180€. Iseküse, kas nad ka kõigile sobivad.
Vasta

Need on vigastatud paneelid ja vanusega 1,5 aastat ja miinimum kogus on 30 tk aga kontrollitud
Vasta

Vedelemas 2x 100ah autoakut, voolu sisse ei taha võtta. Kas keegi on kunagi taastamisega tegelenud?
Vasta

Teinud pole, kuid sulfaadi lõhkumiseks on vaja vaheldumisi laadida 5A ja tühjendada 3A.
Vasta

(16-08-2016, 23:43 PM)omaenergia Kirjutas:  Vedelemas 2x 100ah autoakut, voolu sisse ei taha võtta. Kas keegi on kunagi taastamisega tegelenud?

Nii suurtega ei ole jännanud, kuid paar sõiduautoakut on C-TEKi recond elule tagasi aidanud. See solgutab ka vaheldumisi laadimise ja tühjendamise impulssidega.

Soomlased katsetasid kombainiakudel spetsiaalset desulfaaturit ja said tulemuseks 50-50. Ehk kas akut neljast äraksid elule, kaks ei ilmutanud mingit eluvaimu. ka see andis vahelumisi laadimise ja tühjendamise impulsse.
Vasta

(12-08-2016, 11:57 AM)Janka Kirjutas:  Huvitav, millal päikese erikasutusmaks kehtestatakse? Big Grin

Selle asjaga on juba alustatud. Küll mitte veel meil siin, aga kui kusagil juba olemas siis küll ka siia saab olema. Ei saa me ju teistest kehvemad olla.



Akude taastamisega on see lugu, et kuni on kahjustajaks sulfaat mis on plaadid ummistanud, siis saab veel asja, kui füüsiliselt lagunenud, siis pole enam midagi teha. Selle impulsitamisega saab sulfateerunud akud natukene jalule, aga reeglina neil ei ole enam kasutegurit ja mahtuvust. Tervete akudega päris ühte punti ei tasu enam panna. Läbi mingi viguri võib. Muidu hakkavad kurnama häid akusid.
Omal on mõned vanad pussud mis isegi omavad mingit mahtuvust aga pinge on neil milleigi pärast pisut madalam. Aga ainult pisut. ja sellest piisab, et toekamaid oma isetühjenemisega kurnata. Neist olen läbi pingemuunduri lasknud voolu kobedamatesse.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Üks igav õhtu ja telesaateks youtube. Kodus vedeles vajalik kraam ja nii ta tehtud sai. Roheline lüliti lülitab voolu sisse, edasi jaotatakse neljaks, telefoni laadijasse ja 12V väljavõte. Kaks otsa veel reserviks, ilmselt üks läheb taskulambi tarvis, oli plaan led riba kasti alla äärde panna ja neljandale hetkel plaane pole. Laetuna hoiab päikesepaneelide süsteem. Telefoni laadijat sab eraldi teisest lülitist lülitada, et ta niisama asjatult ei kulutaks. Valge katte alla saab mahutatud üks telefoni 2800maH akupank ning kõikvõimaliku juhtmed - üleminekud. Aku on 17aH.

[Pilt: IMG_20160831_202727.jpg]

[Pilt: IMG_20160831_202548.jpg]

[Pilt: IMG_20160831_202559.jpg]
Vasta

Tere.
 Millise silmasuurusega metallvõrk sobiks õhkkütte paneeli , kas silmasuurus 2 x 2  või 4 x 4 mm ?
Vasta

Saan aru, et mõtled seda paneeli milles ongi ainult võrk sooja koguvaks materjaliks?

Ei ole ise sellist teinud. Mingitest välismaa katsetajatest on meelde jäänud, et peaks olema mida peenem seda parem. Lausa nii tihe, et paneelist välja imev vent tekitas alarõhu paneelis. Tiheduse suurendamiseks pandi kaks kihti võrku silmad ristidega kohakuti. Vent peab olema kuuma taluv. Tavapärased plast vendid sulavad väljatõmbel kiirelt.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne